Europese Walk of Fame krijgt steeds meer naamsbekendheid rrAtM UIT IN ROTTERDAM WALK OF FAME Uitzicht op de haven, twaalf heerlijkheden en spectaculair dessertbufTet bij Papilion SPEGIAALV00R0NZE1EZERS DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Er moet meer glitter en glamour komen op de Prominenten-Promenade 'Get your kicks on The Walk of Fame' De Honderdste DONDERDAG 14 APRIL 1994 15-374 Er klinkt carillon-muziek op de Walk of Fame. Nou ja, het kind dat van de ene tegel op de andere springt doet een poging om een melodietje uit het bellentableau te 'halen'. Het is de nieuwe aanwinst van de sterrenboulevard aan de Schiedamse- dijk en het klinkt in ieder geval vrolijk. Het is volgende maand alweer vier jaar geleden dat de boulevard door de burgemeester van Hollywood, Johnny Grant, ge assisteerd door burgemeester Bram Peper en Miss Universe Angela Visser op spectaculaire wijze geopend werd. Daaraan vooraf vond een optocht plaats, èn de eerste in Europa gehouden ticker tape parade. Maar er wa ren op deze zonnige vijfde mei meer beroemdheden op de 'Walk of Fame', zoals Coen Moulijn, Fanny Blankers-Koen, Lee Towers, Jan Jansen. Johnny Kraaykamp, Pieter Lutz, Piet van der Pol en, de man die de eerste tegel voor de promenade maakte, Bep van Klaveren. Verfraaiing Sinds het ontstaan van het idee een Walk of Fame naar Ameri kaans model in Rotterdam te beginnen, hebben de volontairs van de non-profit organisatie niet stilgezeten. Er werden tegels gemaakt met handafdrukken van Shirley Bassey, Oleg Popov, Chris deBurgh, MC Hammer, Dionne Warwick, Roger Whit- taker, Sir Stanley Matthews, en vele, vele andere beroemdheden. Waren de eerste jaren erop ge richt om zoveel mogelijk tegels te verzamelen, de komende jaren wil het bestuur van de stichting kijken of er meer gedaan kan worden aan de verfraaiing van de boulevard. Meer aandacht dus voor de make-up. de verpak king. Waterstad moet de gezelli ge huiskamer van de stad wor den en de Walk of Fame het schilderij aan 'de TtttiUr. „Een van de eerste projecten waaraan we-- moetérf-'-werken is het bord aan het begin van de Walk of Fame. Heel fijn dat we deze aankondiging hebben, maar het ontbreekt aan 'glitter en glamour'. Wil je je profileren als een sterrenboulevard, dan moet er ook die uitstraling zijn", zegt Hans Horsting, de voorzit ter van de Stichting Walk of Fame. „Dat bord moet ons visitekaar tje worden. Als je de Walk of Fame betreedt, dan moet je je gelijk 'in the mood' voelen. Je polsslag moet versnellen, je fan tasie verlevendigen. De tinteling die je krijgt wanneer je over de boulevards van Hollywood en Beverly Hills loopt, moet je ook krijgen op onze promenade." Kwamen vroeger, voor de Twee de Wereldoorlog, de zeelieden naar 'den Dijk' om vertier te zoeken, nu moeten dat de toeris ten worden. „Er zijn meer wensen", vervolgt Horsting, „Er moet in Rotter dam een 'Hall of Fame" komen. Een vervolg op het 'Center of Fame', dat in de hal van hel Imax-Theater voor korte duur was ondergebracht. Samen met het Imax-theater wordt nu ge zocht naar een andere lokatie in de buurt van de Walk of Fame, waar de collectie bijzondere at tributen van beroemdheden kan worden ondergebracht. Ook de ticker tape parade moet een jaar lijks terugkerend Rotterdams evenement worden. Johnny Grant, burgemeester van Holly wood en- organisator van grote optochten in Amerika als 'Wel come Home Parade' en de jaar lijkse 'Christmas Parade' vindt ook dat Rotterdam potentie ge noeg heeft om iets dergelijks te organiseren. Nou, dat moeten w? dan ook proberen uit te bou- Alle goede plannen hebben ech te*1 een 'maarUEr is geld voor nodig. Tot op heden heeft de stichting geen aanspraken kun- Dionne Warwick zet haar handen in heton. Er liggen nu 91 tegels in de Walk of Fame. Zes tegels, die al gemaakt zijn, worden begin mei in de boulevard geplaatst. De honderdste staat dus voor de deur. „Wanneer alles volgens plan verloopt, dan zal dat in het tweede weekeinde van mei door een wereldberoemde filmster gebeuren. Hij heeft toegezegd om daarvoor speciaal naar Rotterdam te komen. Helaas kan hij in verband met zijn drukke werkzaamhe den pas volgende week daarover uitsluitsel geven. En wanneer dat gebeurt, zal Rotterdam het weten ook. En niet alleen de Maas stad, want we verwachten dat de landelijk media zich niet onbetuigd laat", zegt Hans Horsting geheimzinnig. nen maken op subsidie, vertelt Horsting. „Wel zijn er bedrijven die ons steunen in de vorm van goederen. Om een paar te noe men: Remmers Bouwchemie, Mebin. Thofex, Gunco, Van Drimmelen Houtgroep. RDM, Helder en May, Inntel Hotel, Phoenix Den Oudsten enige- meentelijke instellingen, zoals Beheer Wegen en Onderhoud Wegen. Bovendien adopteerden enkele bedrijven een tegel." Naamsbekendheid De stichting wil een stukje bij dragen aan het woon- en leefkli maat in Rotterdam en toeristen stimuleren naar de 'hometown' van de Walk of Fame Europe te komen. Horsting: „Wanneer je langs de Schiedamsedijk rijdt, zie je altijd mensen met grote belangstelling de betonnen tegels bekijken. Dat geeft ons voldoening. „Zo'n grote naambekendheid als de Walk of Fame in Hollywood hebben we nog niet, hoewel we regelmatig op de televisie te zien zijn. Niet alleen de Nederlandse televisie heeft de boulevard re gelmatig bezocht, maar ook de BRT heeft er vorig jaar aan dacht aan besteed. En bij de vooraankondiging van het pro gramma 'Paradijsvogels' is iedere twee weken een stukje van de Walk of Fame te zien. CNN heeft al een grote reportage we reldwijd over ons uitgezonden en KTL5, de televisiemaatschap pij in Los Angeles, heeft zelfs een cameraploeg naar Rotterdam gestuurd om opnames te maken van onze sterrenboulevard. „In de komende jaren willen we ook dat de Walk of Fame meer wordt 'meegenomen' in de publi citeit over Rotterdam. Het zou leuk zijn indien de bussen met toeristen even stoppen bij de te gels om hun 'lading' in de gele genheid te stellen even langs de beroemde tegels te lopen. Er moet dus een bushalte komen", vindt Horsting. „Verder zouden ook de bomen op de Walk of Fame verlicht moeten worden, zoals op de Coolsingel en de Oude Haven het geval is, en we denken aan billboards langs de promenade met bijvoorbeeld posters van beroemde filmster ren of foto's' met daarop arties ten die hun handen in het beton drukken. Er zijn nogal wat wen sen van enkele ondernemers in dit gebied. We hopen dat er bin nenkort een gezamenlijk plan op tafel komt. Met die ideeen gaan we naar de gemeente." Sponsoring Hans Horsting weet, zeker als oud-secretaris van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, dat de continuïteit van een der gelijk project valt en staat bij de gratie van sponsors en vrijwilli gers. „Gelukkig hebben we en kele bedrijven die ons helpen en waar we kunnen aankloppen als we spullen nodig hebben. Maar wanneer je een dergelijke gratis attractie verder uit wilt bouwen, dan is een wat grotere sponsor een must. Met de belangstelling van de media die we nu hebben, wordt sponsoring ook interes santer. Er zijn heel wat mogelijk heden om als prominent bedrijf dit unieke initiatief, dat thuis hoort in Nederlands meest dyna mische stad, een 'handje' te hel pen." Vrijwilligers Voor de vrijwilligers van de stichting breken drukke tijden aan. Niet alleen moeten nog twee tegels worden gemaakt, maar ook moet nog een oplos sing worden gezocht voor de ondertegels'. Vrijwilliger Roland van Eek: „De tegels die wij maken van Viscacid PCC, een speciale mor tel die keihard wordt, zijn onge veer vier centimeter dik. Wan neer we die in de boulevard leg gen en er rijdt een idioot met zijn autoovCTbeen, en dat gebeurt(l), zijnTe meteen stuk. Om dat te voorkomen moet onder iedere tegel een tweede tegel worden geplakt. Bij elkaar een gewicht van 120 kilo. Het liefst zouden we deze ondertegels laten maken bij een belonmaatschappij. Maar het ontbreekt ons aan geld, dus moeten we zelf naar oplossingen zoeken." Op de meest vreemde lijden is Roland onderweg voor de Walk of Fame. „Wie ons een bovente- gel ziet maken, dus een waar een artiest zijn handen in moet druk ken, vraagt wel eens of we gek Stichting Walk of Fame Europe, Oostzecdijk 126b, 3063 BH Rotterdam, tel. 010-4581694. zijn. Het gebeurt wel dat we 's middags met onze aanhangwa gen naar een theater vertrekken en pas midden in de nacht terug keren. De tegels worden meestal na de show gemaakt en ze moe ten daarna zeker nog een uur 'uitharden'. Zou je de tegel met een meenemen in de aanhangwa gen dan krijg je door het getril een perfecte ondertegel. Een te gel waarop de afdrukken niet meer te zien zijn. We wachten dus liever een uurtje". De leukste Roland is een van de mensen die veel vrije tijd in de Walk of Fame steekt. „Men weet niet wat er allemaal komt kijken voordat een tegel gemaakt is. Daar gaan heel wat telefoontjes en faxen aan vooraf. Soms zegt een ma nager, kom maar naar het thea ter, het zal wel lukken. Maar je weet dan niet of het voor of na de show gebeurt. Twee van onze mensen gingen eens in Den Haag de Everly Brothers 'doen'. Die wilden echter plotseling vóór de show een tegel maken. Alles wat mis kon gaan, ging ook mis. Goed mis. Uileindelijk was de tegel wel op tijd klaar, maar onze mensen zagen er niet uit. Niet alleen in de mal zat beton maar ook in hun schoenen en haren! „De leukste tegel die ik van ie mand heb gemaakt? Chris de Burgh was leuk en natuurlijk Linda Hopkins. Big Mama Blues stond na haar optreden achter de tegel ook nog te swin gen. Spannende klussen waren de tegels van MC Hammer en Golden Earring, ook in heton! Shirley Bassey. De eerste kwam maar niet opdagen. De tegel werd harder en harder en toen Hammer eindelijk in Ahoy' arri veerde moesten we zijn handen bijna in het beton 'hammeren' om nog een beetje afdruk te krij gen. Ook bij Shirley ging het bijna mis. Toen ze merkte dat er enke le fotografen en een cameraman van Stads TV op haar stonden te wachten, weigerde ze te verschij nen. Later, toen iedereen was weggestuurd, légde ze uit dat ze op die belangstelling niet had gerekend en nog niet opgemaakt was. Ze maakte de tegel echter toch en ze vond het nog leuk om te doen ook. Na de show poseer de ze alsnog voor de foto. „Overigens vinden alle sterren het leuk om te doen. Het zijn vaak de managers die de sterren in bescherming nemen en ieder een afwimpelen. Dat is ons ook vaak overkomen. Maar hoe meer grote sterren je in de boule- vard hebt, des te gemakkelijker wordt het." Op de Walk of Fame heeft een ander kind het 'carillon' ontdekt. Pa en ma zitten op een terrasje even uit te rusten. Bij de tegel van Carl Lewis moest vader laten zien hoe ver hij kon springen. De 8.67 meter (met stippellijn aangegeven), waarmee de atleet in Barcelona met een gouden medaille werd bekroond, blijft voor pa, ook in vier stappen, een utopie. Maar moe word je er wel van. PR OM ROMENADE GROEP B.V Burgemeester Bram Peper (met stetsonen shuwhurgemeester Johnny Grant de opening van de Walk of Fame in 1990. i Hollywood zonder) tijdens Een echt uitje in het toeristisch centrum van Rotterdam is een etentje bij Restaurant Le Papillon, geves tigd in Hotel Inntel aan de Leu- vehaven. In het sfeervolle restaurant, dat uitzicht geeft op de bedrijvige Maas, wordt elke avond een bij zonder menu geserveerd. De res- turantbezoeker kan zelf zijn of haar drie-gangenmenu samen stellen door te kiezen uit zes voorgerechten, zes hoofdgerech ten en een prachtig opgemaakt spectaculair dessertmenu, waar men zo vaak men wil kan langs lopen en zo veel men wil kan opscheppen. Om alvast een voorproefje te geven van de keuzemogelijkhe den: onder de voorgerechten vindt men onder andere een zee vruchtencocktail, gerookte heil botfilet gevuld met vismousse of dungesneden Ardennerham met meloen; de hoofdgerechtenkaart vermeldt onder meer zalmfilet in pestosaus, lamsfilet met rode portsaus, struisvogelbiefstuk en een vegetarische groentequiche. De kaart verandert elke twee maanden; vanaf 1 mei schotelt de kok zijn gasten weer allerlei andere lopgerechten voor. Lezers van deze krant kunnen genieten van zo'n fantastisch dertien-keuzenmenu voor een zeer lage prijs. Van 14 april lot en met 31 mei geldt bijgaande bon, die recht geeft op een een flinke korting op een diner voor twee personen. In plaats van tweemaal f39,50 betaalt men slechts f29,50 per couvert. Wie in deze periode profiteert van deze voordeelaanbieding, maakt ook nog kans op drie zeer aantrekkelijke prijzen, die het Inntel Hotel verloot onder de lezers die gebruik maken van de kortingbon. De derde prijs is een fles bijzondere wijn: Muscat de Beaumes-de-Venise, een kostba re dessertwijn uit het warme ui terste zuiden van Frankrijk. De tweede prijs is een bezoek aan een Zondagochtendconcert naar keuze in Dè Doelen voor twee personen, met daarna een brunch voor twee personen in Restaurant Le Papillon. De brunches in Le Papillon zijn elke eerste zondag van de maand. De eerste prijs, als klap op de vuur pijl, is een weekend in het Inntel Hotel in Zutphen: één overnach ting en een luxe diner. Het restaurant is zeven dagen per week geopend. Reserveren wordt van harte aanbevolen: het telefoonnummer is 010-4134139; hel faxnummer is 010-4133222. Kok Marco van Heemskerk en kelner Michiel Verkerk presenteren het dessert-huffet. Met korting kiezen in Le Papillon ujegener huls-aan-huLsbLaden Lezers van de Havenloods en Het Zuiden krijgen tegen inlevering van deze bon een korting van 10 gulden per persoon op een dertien-keuzemenu voor twee personen in restaurant Le Papillon aan de Leuvehaven 80 in Rotterdam. De prijs van dit menu is normaal f 39,50; met deze bon dus f 29,50. Wie deze bon inlevert maakt bovendien kans op een van de drie prijzen die Restaurant Le Papillon verloot onder de gasten. De hoofdprijs is een weekend voor twee personen in het Inntel Hotel in Zutphen. Naam: Adres: Postcode woonplaats: Telefoon: Provincie Zuid-Holland KENNISGEVING ONTWERP-BESCHIKKING HINDERWET/WET GELUIDHINDER De directeur van de DCMR Milieudienst Rijnmond maakt namens gedeputeerde staten van Zuid-Holland bekend dat zij op 6 maart 1S een aanvraag om vergunning krachtens de Hinderwet en de Wet Geluidhinder hebben ontvangen. Het gaat om een aanvraag van de NV Vereenigde Glasfabrieken oi nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor een glasfabriek gelegen aan Buitenhavenweg 114-116 te Schiedam. U kunt de aanvraag, het ontwerp-besluit en de overige van belang zijnde stukken van 15 april 1994 tot en met 28 april 1994 op werkdagen tijdens de werkuren inzien in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam, Emmaplein 1 te Schiedam, bij de Gemeentewerken Rotterdam, afdeling milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, kamer 01,54, Galvanistraat 15 te Rotterdam en in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 28 april 1994 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam, Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom, in een aparte brief bij het van persoonlijke gegevens ontdane bezwaarschrift, vraagt. Na bovengenoemde periode is tot en met het einde van de termijn waarbinnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en (na telefonische afspraak) in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond op werkdagen tijdens de werkuren (010-4273402). U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beslissing op de aanvraag instellen als u bezwaar tegen de betreffende aanvraag en/of het ontwerp-besluit hebt Phgediend, of als u kunt aantonen, dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer E.A. Remmelzwaal van de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer 010-4273361 Kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u telefonisch opvragen (tegen betaling) bij het bureau Registratuur van de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoon 010-4273403. Projectnr: 350047/83

De Havenloods | 1994 | | pagina 5