425,-. Thurlede trots op resultaat verbouwing ui Aubadedirigent: Tijd voor promotie-cd'tje' Videomiddag in Palmboom Taptoe op bevrijdingsdag Brahms in Stedelijk Museum Wachtlijsten schrikbarend hoog" DE HAVENLOODS Op de loop voor het milieu Herdenking Gevallenen Scouting heeft nog hoop Wenen Retourtje schone blaue... i»r VüBGÊSm v Tekentalenten in Nieuwland zo verdomt DINSDAG 3 MEI 1994 SCHIEDAM In museummo- len de Nieuwe Palmboom wordt op zondag 8 mei een aantal vide ofilms vertoond waar zowel de molen- als de video-hobbyist zijn hart aan kan ophalen. Op de films zijn niet alleen molens uit Schiedam te zien, maar bijvoor beeld ook een uit Zuid-Beijer- land. Bezoekers kunnen tegen het normale tarief de molen be zoeken en van 15.00 tot 17.00 de films bekijken. De molen is ge vestigd aan de Noordvest 34. 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12 -16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4.699.237 Telefax redactie: 010 - 4.699.359 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: N. v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) Accountmanagement: N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Arlen Poort (tel. 010 - 4.713.790) Sport: Erwin van de Lee (tel. 010 - 4.735.321) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Hoofd redactie: Jan Sieben DE HAVENLOODS Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeente Schie dam en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen BV, behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010 - 4.699.612/4.699.613 9/P SCHIEDAM In de Mar griethal wordt op donderdag 5 mei aanvang 19.30 uur een grote taptoe georganiseerd. De deelnemende bands die op Bevrijdingsdag laten ho ren wat zij te bieden hebben zijn: de Rijnmond Band- Jeugd Rijnmond Band, Am- brosius, Gusto en Harpe Da vids en OBK. De laatste twee deelnemers worden vergezeld van majorettes. De entree is gratis. Zaal open om 19.00 uur. SCHIEDAM Vocalisten kwartet Quattro Vocale verzorgt op 4 mei een concert in de aula van het Stedelijk Museum. De leden van het kwartet zijn so praan Wilma Franchimont, Nel leke Duiser, mezzo-sopraan, Bri an Galliford, tenor en Bas van Houte, bariton. Op het pro gramma staan onder meer de Liebesliederwalzer van Joh. Brahms en een korte pianosolo. Het concert begint op 12.30 uur. Koffie en entree gratis. DANSEN In Dienstencen trum de Vier Molens wordt op 7 mei van 19.00 tot 23.00 uur een dansavond voor 55-plussers ge organiseerd. Entree twee gulden, inclusief koffie. De muziek wordt verzorgd door de entertai ner Ben. BEVRIJDINGSCONCERT Het Papendrechts Mannenkoor verzorgt op zaterdag 7 mei het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk. Het concert, dat begint om 15.00 uur, staat in het teken van de bevrijding. De toe gang is vrij. Groot en klein zingt enthousiast mee Dirigent Frans van Rhijn leidde het maxi-koor voor de 27ste keer met onverminderd enthousiasme. door Nelieke de Jong SCHIEDAM— Het plein van de Dorpskerk in Kethel was weer stampvol op koninginne dag 1994. Honderden grote en kleine zangers en zangeressen, onder wie burgemeester Scheer- es, waren ruim voor negen uur present om mee te doen met de jaarlijkse aubade. Dirigent Frans van Rhijn leidde het maxi- koor voor de 27ste keer met on verminderd enthousiasme. Hij opperde dat het wellicht tijd is om een promotie-cd'tje te ma ken. Voor groot en klein was de mu zikale steun van pianist Kees Vermeer en het orkest Sint Rad boud zeer welkom. Voor 'groot' was het wennen aan 'De flatfee', of aan 'Stampertje'. Volgens Van Rhijn behoefde 'klein' wel enige toelichting op teksten als 'Merck toch hoe sterck nu in 't werk zich al stelt'. De meesters en de juffen van de omliggende scholen hadden trouwens alle liederen met de schooljeugd doorgenomen. Maar bekend of onbekend, men zong zich de ke len schor. Na de aubade ver spreidde de menigte zich; men ging op de koffie thuis af of men probeerde zich een weg te banen door het reeds aanwezige pu bliek, dat op de vrijmarkt was afgekomen. In de andere wijken was ook zo het één en ander georganiseerd. E>e avond voorafgaande aan ko ninginnedag ging voor wijkge- bouw De Erker een lampionop tocht van start. Verder bood 'De Erker' op 30 april een dagvul- lend programma. Dat was ook het geval in wijkcentrum Nieuw- SCHIEDAM De verbou wingsactiviteiten die tien maanden lang te zien en te horen waren in en om Woon- en Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan zijn ach ter de rug en het resultaat mag gezien worden. Dat is dan ook een van de redenen waarom het Tweede Kamerlid E.Terpstra bereid was giste ren 2 mei de officiële opening van het geheel gerenoveerde centrum te verrichten. „Ons huis is nu helemaal aange past aan de eisen van deze tijd", verklaart Thurlede's locatiema nager E. Verbeek. „Per bewoner is 33 m2 beschikbaar en dat is ruim boven de norm. Iedere bewoner heeft een eigen keuken, woon- en slaapkamer en een doucheruimte. Elk apparte ment is aangepast voor rolstoel gebruikers. "Het betekent echter wel dat het aantal plaatsen met deze uitbreiding moest worden teruggebracht van 201 naar 101." Thurlede beschikt nu over acht twee-persoonsappartementen van 53 m2, en 85 een-persoon sappartementen. Daarnaast zijn negen appartementen gereser veerd voor mensen, die bijvoor beeld na een verblijf in een zie kenhuis nog niet naar huis kun nen. Zij worden voor korte tijd opgevangen. Geldgebrek Verbeek: „Inmiddels zijn wij be zig met het opzetten van een hulpproject. Dit is overigens op verzoek van gemeente en provin cie. De uitvoering van het plan wordt echter tegengehouden door gebrek aan financiën. De gemeente heeft daarvoor wel een potje maar er is voor ons niet veel meer over, omdat Verzor gingstehuis Frankeland daar al een flinke greep in heeft gedaan. Het gaat hierbij voornamelijk om dagverzorging van mensen die op de wachtlijst staan voor Thurlede en die wij alvast zorg willen bieden. Wij beschikken over de ruimte en de inventaris (die wij uit eigen middelen heb ben bekostigd) om deze onder steuning te geven. Alleen is ons budget niet toereikend om hier voor personeel aan te trekken. En dat is een gegeven waar wij nu tegenaan lopen." Hoge nood Volgens manager Verbeek geeft de lengte van de wachtlijst voor een plaats in Thurlede aan dat de nood in Schiedam wel erg hoog is. „Wij hebben inmiddels een lijst van bijna 100 personen. Die is dus even groot als de totale capaciteit van Thurlede." Desondanks is de directie van Woon- en Zorgcentrum Thurle de zeer tevreden met de de reno vatie. Stadgenoten worden za terdag 7 mei vanaf 13.00 uur in de gelegenheid gesteld een kijkje in het gebouw te nemen. land. Het straattekenen was daar één van de hoogtepunten. Zo ook in Zuid, Oost en Noord. Wijkvereniging Spaland hield de buurtbewoners tot ver in de mid dag bezig. Veel bekijks trok daar onder meer de mini playbac- kwedstrijd. Een poppedijntje van vijf jaar deed Dolly Parton. Ze kreeg de eerste prijs, niet al leen omdat haar moeder een prachtig kindvrouwtje van haar had gemaakt - in het zwart, met blonde pruik - maar vooral van wege het perfecte playbacken. Temidden van een groot publiek zong een 11-jarige namaak Dan ny de Munk 'Ik voel me zo ver domd alleen'. Een rondje Schiedam 's avonds rond de klok van acht laat een uitgestorven centrum zien. Al leen vanaf de Plantage klinken flarden van het laatste popge- weld van die dag. Het muzikale geluid van café de Unie is dan ook al verstomd. Wat er verder nog aan feestgedruis is wordt binnen vier muren afgehandeld. Drie Vlairdingse jongens turen in het water van de Lange Ha ven. Hoe vonden zij koninginne dag in Schiedam? „Niks an." Volgend jaar blijven ze liever in Vlaardingen. „Daar is het veel leuker." In Kethel is de pauze voorbij. Spaland levert een extra bijdrage aan kinderen voor de lampionoptocht: aan de sliert komt geen einde. Als ze zich om 22.00 uur opstellen in het wei land levert dat samen met het vuurwerk een sprookjesachtig tafereel op. Voor de Vlaardingse jongens is er nog hoop. Zij zijn inmiddels naar het Oranjebal bij Sitton aan de Lange Haven. Vin den ze het misschien toch nog leuk in Schiedam. n ae lampionoptocht bij de Erker op de avond voor koninginnedag 18-493 SCHIEDAM Iedereen die het milieu een warm hart toedraagt of die gewoon een mooie wandeling wil maken, kan op zaterdag 7 mei meedoen aan twee etappes van de Rivierenpad Milieu Estafette. De ochtendroute loopt van Hoek van Holland naar Maasdijk, de middagroute van Schipluiden naar Schiedam. Het centrale thema van deze wandeltocht is het woon- en leefmilieu en de nog resterende natuur in onze omgeving. Daarnaast is er aandacht voor duurzame ontwikkeling van goederen en wordt geld ingezameld voor het redden van tropisch regenwoud. Tot vorig jaar was er in dit kader alleen de Pieterpad Milieu Estafette van Pieterbu- ren aan de Waddenzee tot aan de Pietersberg in Limburg. Ditmaal kan men dus ook deelnemen vanuit Hoek van Holland naar de Pietersberg. De Nationale Milieu Estafette duurt van 7 tot en met 21 mei. Komende zaterdag ligt de start om 9.30 uur bij het Expo Paviljoen aan de Koningin Emmaweg 5 in Hoek van Holland. De wandelaars zetten koers naar het Staelduinse Bos, waar bezoekerscentrum de Oude Koestal wordt bezocht. Het ochtenddeel eindigt na 10 kilome ter in Maasdijk, waar men de bus terug kan nemen. Er rijdt ook een bus naar de middagetappe, die om 14.30 uur start in Schipluiden. Het vertrekpunt is dan het pannekoekhuis De Koolekit, Tramkade 34. De route gaat door Midden-Delfland, over onverharde kades. De wandelaars stuiten onder meer op het zandlichaam waar de overheid Rijksweg 19 wil gaan aanleggen. Hieraan zal aandacht worden besteed door milieu-organisaties. Na 10 kilometer ligt de eindstreep in Schiedam. De kosten bedragen vijf gulden per persoon, voor een routebeschrij ving, een appeltje en het goede (milieu)doel. Aanmelding vooraf is gewenst (op tel. 010 - 4183351), maar niet verplicht. De gemeente Vlaardingen steunt de Milieu Estafette met woord en daad. Het college van B en W heeft besloten een bedrag van 500 gulden in de kas van de Nationale Milieu Estafette te storten, terwijl ook twee wethouders mee zullen lopen tijdens de middagetappe. SCHIEDAM 'Dit sprakeloze samenkomen/en Hollands licht over de stad/nooit heb ik wat ons werd ontnomen/zo bitter, bitter liefgehad.' Deze regels zijn afkomstig uit het gedicht Het Carillon van Ida Gerhardt. Til Gudde-Ripperda zal het gedicht, tijdens de her denking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog, voordra gen bij het monument in de Plantage. Het programma op 4 mei ziet er als volgt uit: 18.00 uur: luiden van kerkklok ken gedurende vijf minuten en het uitsteken van de vlaggen halfstok. 19.00 uur: door de Raad van Kerken Schiedam georganiseer de oecumenische bijeenkomst in de Evangelisch Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat, voorganger dominee G. de Lang. Om 19.45 uur vindt de herden king plaats bij het monument in de Plantage. Na een korte plech tigheid en het leggen van bloe men en kransen, declamatie van het gedicht van Gerhardt. Het monument in de Plantage is geadopteerd door Chr. Scholen gemeenschap Het Gilde College; Scouting Nederland, afdeling Schiedam, fungeert als vlaggen- wacht. Muzikale ondersteuning wordt verzorgd door Harpe Da vids. SCHIEDAM De Scouting Tono-groep doet vertwijfelde pogingen om de gemeente op andere gedachten te brengen in verband met de voorgenomen bouw van een Bastion-hotel aan de Sweelincksingel iri Groenoord-Zuid. De gemeente is van plan toestemming te verlenen voor deze bouwplannen, maar dat daarvoor de boomgaard van boerderij Landvreugd Landvreugd het veld zou moeten ruimen, vindt 'Scouting' onbegrijpelijk. „Al vele jaren maakt de Scouting Tono-groep gebruik van deze boomgaard", zo schrijft de vereniging. „In deze boomgaard ligt ook de kampvuurkuil, waar de kinderen en jongeren die lid zijn van onze vereniging leren hoeze tenten op kunnen zetten, hoe ze hout moeten zagen en omhakken, een goed kampvuur aanleggen enz." De vereniging meent dat alleen het Koetshuis achter boerderij Landvreugd onvoldoende is om alle, zo typische scouting-activiteiten uit te voeren. Met enige jalouzie wordt gekeken naar de sportvereni gingen, die van de gemeente wel de beschikking krijgen over buiten terreinen. De Scouting Tono-groep is ernstig teleurgesteld in de gemeente, maar heeft niettemin hoop dat de gemeenteraad zich bezint." Brasserie 't Oude Raedthuys Voor moeders die op Moederdag geen kruimels in hun bed willen, voor vaders die onhandig rijn met de broodrooster en de sinaasappelpers, en voor kinderen die al bet huis uit zijn, maar moeder toch willen verwennen, serveren wij op Moederdag een brunch-buffet Vanaf 11.30 uur kunt u gezellig aanschuiven; alles staat klaar! Voor moeders die nu echt eens een vrije dag willen, en voor vaders en kinderen die wel een atje kunnen bakken, maar nog geen keukenprins of -prinses rijn en toch lekker willen eten zonder dat moeder in de keuken staat, zorgen wij voor een speciaal Moederdagdiner Voor bet diner kunt u op elk gewenst tijdstip reserveren. Het brunch-buffet k 42,75 per couvert (kinderen halve prijs) wordt geserveerd vanaf 11.30 uur tot 15.00 uur Voor het diner k 49,50 per couvert kunt a op elk gewenst tijdstip reserveren Voor informatie en reservering rijn wij van maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 23.00 uw bereikbaar onder telefoonnummer 010 - 4715800 Tot zondag 8 mei! vanaf Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010 - 4264999 postkantoor

De Havenloods | 1994 | | pagina 3