Dames HBSS kunnen promotie naar eredivisie wel vergeten SPORT Ronde van Vlaardingen maakt nieuwe start ■H Hermes opent gemakkelijk •V Penalty 's bij PPSC DE HAVENLOODS - Slllg Milka Ruperti hangt haar voetbalschoenen aan de wilgen SMC is kampioen! Armand van der Smissen wint Havenloop op z'n sloffen DINSDAG 3 MEI 1994 Regionaal succes VZC-zwemmers VLAARDINGEN— Een Rot terdamse zwemselectie met daar in de VZC-zwemmers Stefan Aartsen, Brenda Starink, Renee Snoek en Brenda van de Lans veroverde op een wedstrijd tegen andere regionale selecties een eerste plaats. De Rotterdamse selectie bleef de ploegen van Bra bant, Limburg, Gelderland, Den Haag en Noord-Holland voor. Renee Snoek won de 100 meter schoolslag, terwijl Stefan Aart sen tweede werd op de 200 meter wissel- en vrije slag. Brenda Sta rink tikte als derde aan op de 200 meter vrije slag. In het Kolpabad leverde Eddy van Vliet een opmerkelijke pres tatie door het clubrecord op de 400 meter vrije slag te verbeteren en te brengen op een tijd van 4 minuten 47,0 seconden. SCHIEDAM Voetbalvereni ging PPSC organiseert op 10 mei voor de meisjespupillen en junio ren een penalty-bokaal. Het gaat om een open inschrijving. Voor PPSC is de aanleiding om de bokaal te organiseren het groei ende aantal voetballende meis jes. Voor volgend jaar verwacht de Thurledeclub drie meisjes teams in te schrijven. De meisjes (vanaf vijf jaar) die een elfmeter trap willen nemen kunnen zich op 10 mei vanaf 18.00 uur in schrijven. De eerste pingel zal om 18.30 worden genomen. - t - lÉgfgS De cricketers van Hermes hadden verrassend weinig moeite met Rood ei SCHIEDAM De opening van het cricketseizoen gebeurde onder werkelijk schitterende weersomstandigheden. Een stra lend zonnetje de gehele dag waardoor het eerste Hermes thuispubliek er eindelijk weer eens lekker voor kon gaan zit ten. Maar ondanks het feit dat het de Dag van de Arbeid was, had Hermes heel weinig arbeid nodig om Rood en Wit te ver slaan, 139 voor 2 tegen 138 voor 10. De opening van het eerst battende Rood en Wit was on- danks de geringe eindscore, goed te noemen. Zoetmulder en De la Mar stonden rond elf uur voor |§S de eerste keer deze competitie op het veld. Aan Zoetmulder was i|gg het de eer om als eerste speler uit I te gaan. De catch was van Lou Borrani op het bowlen van John li Verweij. Toch stond er toen al respectabele aantal van 53 runs I op het scorebord. Vooral Robin ter Plegt leek in die beginfase nog niet over een goede arm te beschikken. De eerste over be gon hij met vier 'wides' en kreeg elf runs tegen zich. Zijn ant woord was echter direct een 'maiden' en in totaal kreeg ter Plegt dertig runs in elf overs te gen. Toch was het een andere gerenomeerde Hermes speler die de man van de wedstrijd werd. Steven Lubbers (4 voor 24 in 13) profileerde zich als uitstekend aanvoerder door maar liefst vier wickets te nemen. Zijn allereer ste 'scalp' was die van Kuijlman, die na één run zijn palen omver zag gaan. Zijn tweede was drie runs later. De la Mar kon na 33 runs zijn bat voorlopig langs de kant laten staan. Ook Van Haas teren, goed voor 29 runs, ging als voorlaatste uit (catch Jasper Beijer) evenals Nelissen die ge- bowled werd voor een totaal van zes runs. Zo bouwde de verdedi ging van Hermes heel gemakke lijk aan een gemakkelijk te over komen geheel totaal van Rood en Wit. Dirk Klokgieters zond drie man naar de kant in veer tien overs voor 36 runs, Roger Bradley bowlde twee maidens achtereen en nam één wicket (de laatste van Zaaijer) en John Ver weij nam zoals gezegd het eerste wicket van het seizoen (1 voor 16 in 8). Het was dus nu aan de Hermesaanval om het totaal te overtreffen. Het begin was in ieder geval al beter dan dat van de ploeg uit Haarlem. Nicky Statham opende samen met Lou Borrani. Borrani ging als eerste naar de kant met 27 runs op zijn conto (catch De la Mar op bow len van Hartog). Ook Nicky Statham evenaarde dat totaal van 27 runs (catch Zoetmulder, bowler Hayes). De kanonnen van Hermes konden na deze uit stekende opening het karwei snel klaren. Roger Bradley sloeg in totaal zes '4-tjes- en 53 runs. Steven Lubbers haalde één keer verwoestend over de boundery uit en ging met een totaal van slechts twintig runs 'not out'. Harga knokt weer SCHIEDAM De korfballers van Harga behaalden een dik verdiende overwinning op Ter Gouw. In een wedstrijd waar eindelijk weer eens Schiedamse inzet te zien was en er geknokt werd voor elke bal moesten de Gou wenaars er met 10-12 aan gelo ven. De ruststand was 3-6 in het voordeel van Harga. Daarna lie pen de Schiedammers heel ge makkelijk uit naar 4-10. Gemak zuchtigheid zorgde er echter voor dat Ter Gouw ontzettend sterk terug kon komen. Met nog één minuut te spelen was de stand 10-10. Toch had Harga het laatste woord: 10-12. Monique Boom stra, Evert van de Broek en Christiaan Duifhuizen scoorden driemaal. Robert Boomstra tweemaal en de 'Van Gobbel van Harga' Marc van Leeuwen maakte het tiental vol. Teddybeertjes' in Kolpabad VLAARDINGEN— Het Kolpabad start op 6 mei weer met een nieuwe Teddybeer cursus. Ouders met kinderen die geboren zijn in de periode van november 1991 tot en met mei 1992 kunnen hieraan deelnemen. Tijdens het Teddybeer- zwemmen leren de kleintjes spelenderwijs om te gaan met het water. Ook worden zij al voorbereid op het volgen van de echte zwemlessen. Daarnaast zijn er drie Teddy beer-diploma's te behalen. Bij deze diploma's staat het plezier in het spelen in het water voorop. Het Teddy beer-zwemmen is elke vrijdag van 13.30 uur tot 14.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij het Kolpa bad, tel. 4345166. Tussenronde VLAARDINGEN- In de strijd om het Vlaardings voet balkampioenschap worden van avond, dinsdag 3 mei, de eerste wedstrijden gespeeld in de tus senronde, met als inzet een plaats in de halve finale. Op het programma staan vanavond: DVO-Deltasport en HSC/za- VFC. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur. Voor die halve finale hebben zich al geplaatst de poule-winnaars CION, HSC/zondag en HVO. De halve finales om het lokale voetbalkampioenschap worden gespeeld op donderdag 19 en 26 SCHIEDAM Uithuilen en opnieuw beginnen. Het adagi um is al enige sportdecennia van toepassing. Voor de da mes van HBSS was het hele seizoen erop gericht om de nieuw te vormen eredivisie te bereiken. De eerste vier van alle drie de Hoofdklassen zouden automatisch promove ren. Na het verlies tegen naaste concurrent HZVV vo rige week was die doelstelling al haast onmogelijk te realise ren. DSVP was afgelopen za terdag de scherprechter die de promotiekansen tot nihil re duceerde: 1-2. En dus huilde 'heel' HBSS. De consequenties van het niet bereiken van de hoogste afdeling van het damesvoetbal zijn nu nog niet te overzien. Een aantal spelers had al laten doorscheme ren de Hargaploeg te verlaten bij nog een jaartje Hoofdklasse A. Zeker is in ieder geval dat HBSS' pareltje Milka Ruperti de voet balschoenen aan de wilgen hangt. Zaterdag ontbrak de spits vanwege blessures (rug en me niscus) maar volgend seizoen zal ze zeker niet meer te bewonderen zijn op de rechtsbuitenplaats. „Ik kan het niet meer opbrengen om zo vaak te trainen", hekelde Ruperti voorzichtig het naar professionaliteit strevende da meselftal. „Het plezier was ei genlijk vorig seizoen al verdwe- Invalsters Maar ik kon me nog eenmaal oppeppen voor die promotie. niet hij machte om de DSVP-muur te slechten Volgend jaar ga ik echter lekker een jaartje niets doen." Tegen DSVP werd Milka Ru perti echter node gemist. Combi nerend was het allemaal aller aardigst wat de 'oranje-dames' lieten zien maar dat lukte slechts tot de zestien meter. Binnen die gevarenzone was er niemand die het lef toonde om eens lekker uit te halen. Zeker Judith Kroon is een aardige voetbalster maar leek zaterdag de bal er alleen in te willen lopen. Tegen de stugge DSVP-verdediging was dat bij voorbaat al gedoemd te misluk ken. Want de ploeg uit Pijnacker speelde weliswaar met zes inval- Jubileum SW SCHIEDAM-Op 8 mei 1994 is het negentig jaar geleden dat SW werd opgericht, in dat res pectabele aantal jaren zijn er na tuurlijk veel pieken en hoogte punten geweest. Om echter te bewijzen dat SW nog immer springlevend is wordt er op vrij- - dag 6 mei op het SW-complex een house party gegeven voor de jeugd vanaf twaalf jaar. Op zaterdag 7 mei is er een tien kamp voor dejeugd tot en met twaalf jaar. Tevens zullen er 's middags videobeelden te zien zijn over het heden en verleden van SVV. Op zaterdagavond 7 mei is er een receptie vanaf 19.00 uur voor genodigden. sters maar was zeker de eerste helft niet de mindere ploeg. In Danielle de Winter heeft het een werkertje met overzicht op het middenveld lopen. Daarnaast staat er in de spits Mandy Koo- per die het vermogen heeft een aantal verdedigers aan zich te binden. De nummer vijf van DSVP kreeg ook de allereerste kans van nota bene HBSS-keep- ster Carla Klinkert. Die schoof zomaar de bal in de voeten van Mandy Kooper en de keepster had alle geluk van de wereld dat de lob net naast haar doel ver dween. Het tekende de gemak zuchtigheid waarmee de wed strijd was in gegaan. Want in het veld stond geen ploeg die vocht voor haar laatste kans. Natascha van Mullem bijvoorbeela gleed een paar rqjjjuten later onnodig een voorzet net naast haar eigen paal. De corner werd door de vrijstaande Janneke Verwey in gekopt maar op de doellijn ge pakt door Carla Klinkert. Weretópass Pas diep in de eerste helft kwam HBSS tot het besef dat het de punten tegen het vrijuit voetbal lende DSVP niet cadeau kreeg. Louise Verwol probeerde het al lereerst van heel ver en Miranda Broeren had alle pech dat haar schot op de paal belandde. Het waren echter de enige wapenfei ten en met Debbie Hoek voor Miranda Broeren probeerde trainer Jan Kroon de tweede helft een bres te slaan. Tien mi nuten lang had HBSS DSVP ook onder druk. De eerste de beste aanval van de gasten was echter direct raak. Angelique de Haas bereikte met een 'wereld pass' binnendoor mandy Koo per die attenter was dan Edith Pronk en Natascha van Mullem. Ook Carla Klinkert ging het spreekwoordelijke Hargabos in waardoor de DSVPspits simpel 0-1 binnen kon tikken. Nog geen vijf minuten later ging Edith Pronk opnieuw in de fout door aan de buitenkant te dekken en zo Janneke Verwey een ideale schiet mogelijkheid bood. Ook zij verzuimde niet en vond het net achter Carla Klinkert: 0-2. De achterstand schudde HBSS eindelijk wakker. Een dood spel moment moest er echter aan te pas komen om de aansluiting te krijgen. De corner van Nancy Brouwer werd door Sabine van Eijk tuussen drie vrouw in mooi binnen gekopt: 1-2. Verder kwam HBSS echter niet. De aanvallen waren, zoals gezegd, mooi opgezet maar stierven in schoonheid zodra de kalk van het strafschopgebied in zicht kwam. Edith Pronk was nog het dichtst bij de gelijkmaker. Met de twijfel tussen keepster Moni que van Buythene en Wilma Zij derhand leek de voorstopster wel raad te weten. De interim- keepster herstelde zich echter net voor de doellijn bijtijds. SCHIEDAM De kurken konden eindelijk van de champagnef lessen. Want SMC behaalde met grote voorsprong op de concur renten het kampioenschap van de Vierde Klas. Trainer Henk Satan m nog even om in wrok toen hij fijntjes opmerkte dat het eigenlijk een jaar te laaf was. Maar beter nu dan nooit. BTC uit Den Haag wist ha twintig minuten al of SMC last had van kampioensvrees. Gezien de 5-0 voorsprong zeker niet. Uitein delijk werd het 6-1 voor de Schiedammers dié gesteund werden door twee bussen vol supporters. Nog voordat de selectie terug op Thurlede was, was het al feest. Een disco, mooi weer en gratis drank zorgden natuurlijk vooreen uitgelaten sfeer hij de eerste (en enige?) kampioen van Schiedam. Vrijdag volgt de 'echte' receptie. door PETER SPEK Sportnieuws Berichten, clubladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of door gegeven aan onze sportmede- werker Erwin van der Lee, tel. 4735321. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden wor den naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 4352615. Men kan ons ook per fax bereiken via num mer 4600205. VLAARDINGEN— De ver wachtingen zijn hooggespannen bij de wielrenvereniging de Cou reur. Na een intensieve voorbereiding vertrekken de wielrenners op be vrijdingsdag van een nieuw par cours dat is uitgezet op de Ke- thelweg, Burgemeester Heus- denslaan en Van Linden van den Heuvellsingel. „Wij verwachten veel van dat nieuwe parcours en zien dit als een nieuwe start van deze inmid dels 34e ronde van Vlaardin gen", zegt een opgetogen voor zitter Ron Verweel aan de voor avond van dit sportieve evene ment op 5 mei. De medewerkers van De Cou reur zijn de afgelopen weken druk in de weer geweest om er op de nieuwe locatie een echte wielerronde van te maken. „De tijd was wel erg kort. Toen wij enkele weken geleden zagen dat ons oude parcours op de Floreslaan door verkeers drempels niet meer bruikbaar was, zijn wij snel met de volle medewerking van de gemeente lijke diensten opzoek gegaan naar een alternatief', aldus Ron Verweel, de nieuwe voorzitter van de Vlaardingse wielrenvere niging. Al snel bleek de locatie rond het VFC-sportpark aan de Sport- laan een ideaal alternatief. „Be halve het feit dat het goed is af te zetten en volledig is geasfalteerd, ligt het ook nabij een woon- en winkelwijk hetgeen de sfeer voor zo'n ronde alleen maar ten goede kan komen. Daarnaast hebben wij in de kor te tijd die ons ter beschikking stond goede contacten gelegd met de winkeliersvereniging aan de Van Hogendorplaan", zegt Ron Verweel. Voor De Coureur heeft dit de nodige nieuwe spon sors opgeleverd. „En deze con tacten zullen zeker ook verder worden uitgebouwd als wij aan staande donderdag voor een sportief succes kunnen zorgen", blikt Verweel vooruit op de ron de. Toekomst Voor De Coureur is deze nieuwe start van de ronde van Vlaardin gen erg belangrijk. „Onze in spanningen van de afgelopen weken zijn duidelijk gericht op de toekomst. Wij willen er een echt buurtfes- tijn van gaan maken, waarbij deze ronde dan een belangrijke rol gaat spelen. De winkeliers aan de Van Hogendorplaan zien dit sportevenement prima sa menvallen met hun jaarlijkse promotiedag." De belangstelling van de renners is ook groot. Bij de A-amateurs komen zestig renners aan de start onder wie Van Baarle, win- de meierronde VLAARDINGEN Met over macht won Armand van der Smissen de 48e Havenloop op koninginnedag. Voor de tweede achtereenvolgende keer wist de atleet uit Breda deze stratenloop op zijn naam te schrijven. Gnder ideale weersomstandigheden en voor veel publiek liep Armand van der Smissen al vanaf de tweede ronde een gewonnen wedstrijd. De tegenstand die hij kon verwachten van Vlaardinger Michel de Maat bleef uit. De Fortuna-atleet bleef met een knieblessure toch aan de kant. De spanning was daarom al snel uit de wedstrijd. Alleen Remco van Deursen van Sparta uit Den Haag kon Van der Smissen nog een beetje in het zicht houden, de overige atleten speelden in de strijd om de ejr^e plaats geen rol van betekejii^. "Gezien het verloop vaTi de wedstrijd heb ik mij ook niet erg ingespannen", zegt een monter ogende Armand van der Smissen na zijn rqce over de West- en OosfïSflfenkaae. „Ik wilde het niet op de laatste ronde laten aankomen, maar toen ik eenmaal heel eenvoudig een rui me voorspong hac( opgebouwd heb ik die vastgehouden. Zonder verdere krachtsinspanningen", aldus een tevreden winnaar aan de finish. Na enkele jaren kon de organi satie weer gebruikmaken van het oorspronkelijke parcours rond de Oude Haven en dat gaf de strijd op 30 april een over zichtelijk geheel. Armand van der Smissen, die vorig seizoen op de atletiekbaan ook uitstekend voor de dag kwam en op de drie, vijf en tien kilometer een top tien plaats wist te behalen op de nationale ranglijst, nam al snel in de race over 7500 meter het initiatief. Samen met Remco van Deursen nam hij in de eerste ronde van 1250 meter al een kleine voorsprong op een achter volgend groepje van vijf atleten. In de tweede rond viel eigenlijk al de beslissing. De atleet uit Breda zette met een kleine tus- sensprint op de Oosthavenkade ook Remco van Deursen aan de kant. Onbedreigd haalde Van der Smissen uiteindelijk de finish in de snelle tijd van 23 minuten en 16 seconden. Vrouwen De strijd bij de vrouwen was ook eenzijdig. Anne van Schuppen, de marathonkampioene van vo rig jaar liep net als Van der Smis sen een eenzame race. Met bijna een minuut voorsprong op Jopie Daane was de overwinningspre mie voor de Haagse atlete, die op de wereldranglijst van de ma rathon een 75e plaats bezet met een tijd van 2 uur 34 minuten. Die klasse straalde Anne van Schuppen ook duidelijk uit in Vlaardingen. In een prachtige loopstijl toonde zij haar klasse door met overmacht deze race over 5000 meter te winnen in de tijd van 17 minuten 18 seconden. Een Vlaardings succes boekte Marius de Snaijer. De Fortuna- atleet won bij de veteranen 2 de wedstrijd in de tijd van 25 minu ten 47 seconden. Behalve de wedstrijdlopen ston den er ook nog enkele prestatie lopen op het programma, waar bij vooral de grote belangstelling voor de jeugdprestatieloop op viel. Vlaardingen gebruik van het parcours rond de naar van de Gouden Spaak van vorig jaar en verder Sienders en Razenberg als mogelijke kans hebbers voor de eindoverwin ning. Een Vlaardings succes is moge lijk te verwachten van Jacco Tet- telaar, Patrick van Gogh en Fer ry van de Touw. De belangstelling bij de vetera nen en B-amateurs is nog groter. Aan de start komen niet minder dan 110 renners. „En dat is gezien het parcours van 1700 meter echt het maxi male aantal. Een aantal renners hebben wij dan ook teleur moeten stellen. Deze race zit gewoon helemaal vol", beslflit Verweel. De start en finish liggen op de Kethelweg ter hoogte van de Spalandlaan. Het programma begint om 17.00 uur met de veteranen en ama teurs die vijftig kilometer fietsen. Om 18.30 uur worden de A- amateurs door burgemeester Bert Stam weggeschoten voor een afstand van 85 kilometer. SPELER V.D. WEEK Mario Been In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. Dennis Krijgsman Edward Metgod Dennis de Nooijer Gerard de Nooijer Gerald Sandel Dennis de Bruin Carlos Fortes EXCELSIOR Mario BeiFi Sjoerd Conrad Marcel Boudesteijn Edward Burleson Andre van den Heuvel John Schuurhuizen 6 - De te verdienen prijzen: Spelersklassement: Keepersklassement: 1OIHJ.UU 1f zouu.c 2. 1750.00 Topscorer 2500.00 ipscorer 1000.00 FEYENOORD Orlando Trustfull Gaston Taument Rob Witschge John de Wolf Peter Bosz Ulrich van Gobbel Errol Refos DORDRECHT '90 Maarten Admodikoro t Virgil Breetveld Romeo Wouden Patrick Pothuizen Reinier Robbemond TOPSCORER 1. Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 27 doelpunten Voetballer vi g is op "Friesland".'

De Havenloods | 1994 | | pagina 5