'Pure acrobatiek' met motoren en auto's op Parking Ahoy' n EGG m ALGEMEEN Spel van elementen op zonnige Keramiekmarkt IllMll t Bossle's Stunt Masters: motorspektakel en Hollywood-achtervolgingen Met korting naar Stunt Masters Stichting Handicap, Telewerk en Arbeid winnaar Telewerk Prijs Zoo naar 2000: gratis voor Blijdorpbezoekers Sauna wordt Tropisauna Inschrijven voor Lenteloop Open dag in De Kuip Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting en design. De nieuwe generetie in licht en design DONDERDAG 5 MEI 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Vele duizenden bezoekers liepen afgelopen zondag een rondje langs de tientallen kramen op de Rotterdamse Keramiekmarkt op Plein 1940. De pottenbakkers deden goede zaken: veel kunststukken von den hun weg naar huizen, tuinen en keukens. Ilja Pronk trok veel belangstelling met haar zelfge bouwde houtoven, waar ze ter plekke bij een temperatuur van meer dan duizend graden haar prachtige schalen en vazen af werkte. Het houtvuur, de aarde in de vorm van klei, de zuurstof uit de lucht en het koelwater na het bakproces spelen allemaal een rol bij dit spel met de ele menten. De kunstenares werkt volgens de 'raku'-techniek, een uit Japan afkomstig stookproces dat een onvoorspelbaar resultaat oplevert. Het vuur in de oven Zorgt voor steeds andere eind- produkten: geen schaal of vaas is hetzelfde. Cor Fransen van de Spoortunnel Promotie opende het evenement door de eerste schaal uit de oven van Ilja Pronk te toveren. Hij toonde zich enthousiast over het festival en zei dat deze Rot terdamse Keramiek niet meer weg te denken is tussen de Rot terdamse zomerevenementen. Begrip Het publiek verdrong zich daar na de hele middag rond de ver schillende kramen. Voor elke smaak was er wel iets te vinden: gebruiksaardewerk, kunstobjec ten, beeldjes, tuinornamenten en abstracte siervoorwerpen in vele vormen, maten en prijzen. Zelfs muziekinstrumenten waren er te koop. Op deze zondag voor Moederdag werd daarom ruim gebruik gemaakt van de moge lijkheid om een uniek en kunst zinnig voorwerp voor een rede lijke prijs aan te schaffen. De pottenbakkers waren zeer tevre den over de sfeer en de belang stelling. 'Rotterdam' is zo lang zamerhand een begrip geworden onder de Nederlandse keramis ten, maar ook pottenbakkers uit Begië en Duitsland hebben de weg naar Plein 1940 al gevon den. Ilja Pronk haalt een van haar raku-voorwerpen uit de houtoven. Zuidhollands Bevrijdingsfestival Het traditionele Zuidhollandse Bevrijdingsfestival wordt dit jaar in Rotterdam gehouden, op Plein 1940 (bij het beeld van Zadkine). In het hele land worden van daag, donderdag 5 mei, dergelij ke festivals gehouden, met hip hip, house, rap, gitaarrock, swingbeat en reggae, percussie- muziek, bands met wereldmu ziek, bekende sprekers en thea ter. Het centrale thema is 'socia le grondrechten'. Op Plein 1940 spelen Update en Dope Syndicate uit Rotterdam, Party a la Mazon uit de USA, The Serenes, de Britse groepen African Head Charge en Trans- Global Underground en de Rot terdamse groep Cobraz. Tussen door zijn er clips te zien op een grote videowall. Het festival wordt om 13.00 uur geopend door voetballer John Metgod. De presentatie is in handen van Silvio Ferreiro. Op het festivalterrein wordt een Graffiti-Wall gebouwd, waar verschillende kunstenaars ter plekke het thema zullen vormge ven. John Metgod, Simone van Geest van Groen Links en Mr. S. Patijn, Commissaris van de Koningin van de provincie Zuid- Holland vertellen iets over vrij heid en grondrechten en er is een informatiemarkt. In het Imax- Theater is een tentoonstelling 'Wit over Zwart' en Theater groep de Branding geeft er enke le voorstellingen. Het festival duurt tot 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Twee prijzen voor De Havenloods en Het Zuiden De Havenloods en Het Zuiden hebben afgelopen week twee prijzen ontvangen in de jaarlijk se competitie om het beste huis- aan-huisblad. Voor de bijlage ter gelegenheid van het 65-jarig ju bileum van Het Zuiden was er een eervolle vermelding. „Een dijk van een krant", vond de jury van de inhoud van deze uitgave. „Het is goed om de le zers te laten zien welke mensen achter de krant schuilgaan." In de categorie huis-aan-huisbla- den met een oplage van meer dan 200 duizend kreeg de eerste feestelijke uitgave van de editie Noordrand van De Havenloods een derde prijs. Het juryrapport vermeldde: „Een strakke op maak, en mooi gebruik van kop pen en goede fotografie", en: „een krant waar je echt voor gaat zitten". De prijzen zijn afgelopen vrijdag uitgereikt in Bussum. Er waren tweehonderd inzendingen in vier categorieën. Keus uit Nederlands grootste en breedste kollektie. U profiteert 't meest tijdens Vervat's jubileumfeest! Alle bekende merken aanwezig: PATENT NOMAD KARRIMOR JANSPORT TATONKA ACTIVE- LEISURE LAFUMA GREAT- ADVENTURE COLEMAN FJALLRAVEN iH PEAK Achtervolgingsscènes zoals je die alleen in de bioscoop mee maakt, auto's die op twee wielen door de bocht gaan en zo verder blijven rijden, gie rende remmen, ontploffende auto's, spectaculaire sprongen met motoren en een echte he licopter: dat zijn de ingrediën ten van een unieke Hollywood Show van Bossle's Stuntmas- ters, van 10 tot en met 15 mei te zien op het parkeerterrein naast Ahoy'. Bossle's Stuntmasters zijn stuk voor stuk stuntmensen die hun sporen hebben verdiend in de Hollywood-filmstudio's, verze kert organisator Charel Mul lens. Zelf komt hij uit de wereld van het circus, en juist het acro batische aspect van de show trekt hem zo aan: „Het zijn ra sartiesten", vindt hij van de ploeg. Twee wielen De bezoekers kunnen in een open-luchtshow getuige zijn van een echte achtervolgingsscène, waar zelfs een helicopter bij wordt ingezet. Helemaal specta culair wordt het als een van de berijders van de motoren, Nico- lai Borodastov, een bloedstol lende sprong maakt over de draaiende wieken van een heli copter. Met ingehouden adem volgt het publiek deze vertoning van opperste beheersing en durf, want, verklaart Mullens: „Als het misgaat, komt-ie in de staaf mixer, en dan blijft er weinig van over." De Braziliaan Monty Bossle, de bedenker van deze show, toert over de hele wereld met zijn stuntteams. Hij is altijd op zoek naar nieuw talent, want de show wordt voortdurend vernieuwd en veranderd. „Hij is zelf een specialist op het gebied van rij den op twee wielen", vertelt Mullens. „Je kent misschien wel die scène uit de film The Blues Brothers? Die achtervolging in dat drukke winkelcentrum, aan die scène hebben verschillende van de artiesten in deze show ook meegewerkt. Zoiets laten zij Filmscènes Monty Bossle's Stuntmasters la ten een originele Chevrolet Piek up 454 Big Block op zijn achter wielen door de straat rijden. Ze laten een acht-tons vrachtwagen op twee wielen balanceren en steken ook menig vuurtje aan. Alles in de setting van échte film- scènes, zodat het publiek het idee krijgt in een Hollywood- filmopname te zijn beland. Voor deze show zijn dus niet alleen stuntmensen nodig, maar een compleet team van deskun digen op het gebied van springs toffen, techneuten op het gebied Een sprong over een draaiende helicopter: lukt het niet, dan gaat-ie in de staafmixer. LuegGnGr huLs-aan-huLsbLaden Lezers van De Havenloods en het Zuiden kunnen i de spectaculaire show van de Stunt Masters op de J parkeerplaats van Ahoy' met een korting van 10 j gulden bezoeken. Tegen inlevering van deze bon kost een kaartje j geen 15, maar slechts 5 gulden. Alleen geldig op de eerste dag van de serie voorstel- j lingen, op dinsdag 10 mei om 19.30 uur. De bon is i geldig voor één persoon en is niet verhandelbaar, j Minister van Economische Za ken dr. J.E. Andriessen heeft af gelopen donderdag de winnaars bekend gemaakt van de Tele werk Prijs '94. De jury, onder voorzitterschap van dr. A.H.G. Rinnooy, heeft een gedeelde eer ste prijs toegekend aan het tele werkproject Gehandicapten Rijnmond van de Stichting Han dicap, Telewerk en Arbeid (HTA) en aan het telewerkpro ject van de Nederlandse Crediet- verzekering Maatschappij. De heren R. Schoonheim en J. Karreman van HTA ontvingen uit handen van minister An driessen de Telewerk Prijs '94, een schilderij vervaardigd door Jeroen Krabbé. De Telewerk Prijs '94 is de eerste onderschei ding op het gebied van telewer ken in Nederland en is ingesteld door het Platform Telewerken Nederland. Het Telewerk Project Gehandi capten Rijnmond van de Stich ting Handicap, Telewerk en Ar beid (HTA) is opgezet om circa twintig lichamelijk gehandicapte mensen, met name in de regio Rijnmond, aan een thuis te ver richten functie te helpen. HTA heeft het initiatief geno men tot het opzetten van een telewerk vacaturebank. De jury van de Telewerk Prijs'94 heeft bij de beoordeling van de inzendingen rekening gehouden met de mate waarin een tele werkproject of -aspect een posi tieve bijdrage kan leveren tot de beeldvorming over telewerken. „De onderscheiding is vooral be- Strandwandeling van zaterdag op zondag De traditionele Nachtstrand wandeling van Hoek van Hol land naar Scheveningen is van zaterdag 18 op zondag 19 juni. Vorige week stond in deze krant abusievelijk een verkeerde da tum vermeld. De lopers vertrekken om mid dernacht vanaf het strand van Hoek van Holland. Voor de Nachtstrandwandeling kan men zich opgeven bij Recre atie Rotterdam aan de Coolsin- gel 6 (entresol) en bij alle kanto ren van deze krant. Meelopen kost 6 gulden; inclu sief een busrit terug van Scheve ningen naar Hoek van Holland kost het 13 gulden. Als men zich wil laten vervoeren van Rotterdam Zuidplein naar Hoek van Holland en later weer terug van Scheveningen naar Zuidplein, kost het 19 gulden. In samenwerking met DE HAVENLOODS en HET ZUIDEN Club van de Week: HWD 10 punten 1Stellendam 2: Achilles Veen 3: Spijkenisse 4: Smitshoek 5: Zwaluwen VI. 6. DOTO Bolnes 8: Delta Sport 9: RWH 10: Excelsior P. Laatste: NTW 102 punten 90 punten 85 punten 83 punten 81 punten 74 punten 74 punten 73 punten 72 punten 71 punten 26 punten 1SMC 2: Dubbeldam HWD 4: EBOH 5: OHW 6: Leerdam Sport 7: DRL 8: Raptim 9: Oud Beyerland alAINoEUiiRI Gedurende de maand mei krij gen bezoekers van diergaarde Blijdorp gratis het blad 'Zoo naar 2000'. Dit in het kader van de actie 'meimaand dieren- tuinmaand'. Mei is de maand waarin de dierentuin op zijn mooist is. In de fraai geïllustreerde uitga ve wordt aandacht besteed aan nieuwe ontwerpen en projecten en met name aan het behoud van bedreigde diersoorten. Om het tij te keren stellen dieren tuinen fokprogramma's op en werken zij samen om een opti maal resultaat te behalen. Negen dierentuinen doen hier aan mee en deze onderlinge samenwerking wordt ook uit gedrukt in een flinke kortingen op de entreeprijs voor abonne menthouders. De negen zijn de Apenheul in Apeldoorn, Artis in Amster dam, Avifauna in Alphen a/d Rijn, Burgers' Dierenpark in Arnhem, Dierenpark Amers foort, Noorder dierenpark te Emmen, Ouwehands te Rhe- nen, Safaripark Beekse Bergen te Hilvarenbeek en Blijdorp Rotterdam. De laatste trekt alle registers open met de pre sentatie van het nieuwe en mo dernste dikhuidenverblijf ter wereld Taman Indah. Verder wordt in de maand mei een begin gemaakt met de verbou wing van het oude olifanten- verblijf in de Rivièrahal voor de giraffen. Het oude olifanten terras wordt nog deze zomer een steppe voor de giraffen- kudde. O - «texe week van aërodynamica en veilig heidssupervisors. Korting Lezers van de Havenloods en Het Zuiden kunnen de eerste voorstelling van de Bossle's Stunt Masters voor de geredu ceerde prijs van 5 gulden bijwo nen. Normaal kosten de kaarten 15 gulden. Bijgaande bon geeft bij de kassa aan het terrein recht op een tientje kosrting. De voorstellingen op het par keerterrein van Ahoy' zijn dins dag 10, woensdag 11, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei om 19.30 uur, en op donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) en zondag 15 mei om 14.00 uur. doeld om de inzetbaarheid van telewerken voor een brede doel groep te illustreren. Daanaast is het opvallend dat telewerken ook voor specifieke groepen een oplossing kan zijn, zoals voor mensen die door een handicap aan huis zijn gebonden. De jury heeft gemeend beide invalshoe ken recht te moeten doen", aldus voorzitter W.C.L. Zegveld. 12.00 tel 14.00 a*r op FM 93.4 JAARGANG 7 - NUMMER 19-7 MEI 1994 Everything changes Don't turn around Most beautiful girl in the world Nothing 'bout me Strani amori I swear I'll stand by you Agolo Love sneakin' up on you The real thing A lair affair Where is the love My baby loves me Waar is de zon Trying to do the right thing Jesse Goin' loco Dream on dreamer Bump n' grind Without you Looking tor you Crazy Some kind of wonderful How many miles must we march Hung up Kiss ot life We wait and we wonder Mare mare II you go Sting Laura Pausini John Michael Montgomery Pretenders Angelique Kidjo Bonnie Raitt Tony Di-Bart Misty Oldland Timeless Martina McBride Willeke Alberti Robben Ford Blue Line Mother Earth Major Dundee Flaco Jiminez Brand New Heavies R. Kelly Marlah Carey Owen Curtiz Bob Geldof Huey Lewis the News Ben Harper Paul Weller Bee Gees Phil Collins Luca Carboni Jon Secada Lafayette Zakelijk bekeken In navolging van Quasana (het Thermae Beauty Center), is nu ook de sauna van Tropicana fiks onderhanden genomen en aangepast aan de wensen van de moderne sauna-bezoeker. Tropisauna heet de nieuwe sau na van Tropicana, waar de be zoekers van het mooiste uitzicht van Rotterdam kunnen genie ten. Tropisauna heeft een eigen in gang en is met drie sauna's, een Turks stoombad, een hot-feet pool, een binnen- en buitenbad en een tropische bar met ont spanningsruimte werkelijk uniek te noemen! De bezoeker vindt er werkeljk alles voor optimale ontspanning in de ochtend-, middag- of avonduren. Voor een all-in toegangsprijs (slechts f 27,50) mag men net zo lang blijven als men wil. Tropi sauna is exclusief voor dames geopend op donderdag van 10.00 uur tot 13.00 uur. De rest van de week is er elke dag ge mengd bezoek. Tropisauna pre senteert zich als een stukje para dijs op aarde. Voor meer informatie en de exacte openingstijden, kan men bellen met 010-4020765. PAPENDRECHT- De twaalfde Internationale Lenteloop is de één na laatste race in het kader van de ZuiderSter Loopserie. Op 7 mei barst het atletiekspektakel in Papendrecht om 16.00 uur los. Voor zowel wedstrijdlopers als recreanten (de laatste groep kan kiezen uit de afstanden 7,5 en 15 kilometer) bestaat de mogelijk heid zich nog in te schrijven. Aanmelden is tot op de wed strijddag zelf nog mogelijk in het clubhuis van ARSV op sport park 't Slobbegors. Op deze accommodatie is vol doende kleed- en douchegele genheid voorhanden. De deelna mekosten bedragen dertien gul den per persoon. Men start in de Havenstraat. Bij de kantoren van De Havenloods en Het Zuiden zijn kaarten te koop voor de open dag van De Kuip, dat tegelijk het grote slotfeest van het tienjarig jubileum van Radio Rijnmond is. Deze kaarten kosten 5 gulden. Voor kinderen is het Kuipspektakel gratis. Er zijn verschillende activiteiten en er treden allerlei artiesten op. 's Avonds is er een groot feest, met op het podium de hele familie Timmermans, The Three Degrees en The Fortunes. Els Comediants, de groep die ook de Olympische spelen in Barcelona openden, zorgen voor het spectaculaire slot. Kaarten voor het avondfeest kosten 25 gulden. Kaarten kunnen ook worden toegezonden. Stuur dan voor 11 mei een briefje met naam en adres en een volledig ingevulde bank- of girocheque naar Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam^ DIJKSTRA Gouda ROTTERDAM LXMPEN UTRECHT TdordrechtI TERBREGSEPLEIN wiunvncm Graafstroomstraat 93 R'DAM-CENTRUM (Spaanse polder) Tel 010 462 30 70 DELFT DEN HAAG MERCEDES V. DIJK SPAANSE POLDER vlaardingen HOEK VAN H. VAN 9 00 tot 17 00 UUR EINDHOVEN, Stratumsedijk 79, Tel 040 12 31 46 SOESTERBERG, Amersfoortsestraat 3, Tel 03463 5 36 89

De Havenloods | 1994 | | pagina 11