Ed de Goey verheugt zich op WK èn op nieuwe voetbaltempel Feyenoord m En Voor De Rest 10% Korting. Met gratis Natuurpas op zoek naar onverwacht groen in de stad ALGEMEEN DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Winnaars Max-Havelaarwedstrijd door naar landelijke finale Tienduizenden deelnemers: Stadion Feijenoordloterij loopt als een trein Landelijke Fietsdag (Zolang Uw Leeftijd Strek.) Pearle VRIJDAG 13 MEI 1994 „We lazen iets in een tijdschrift over een wedstrijd van de Stich ting Max Havelaar voor jonge ren. Je kon een krantepagina maken over de Derde Wereld, en de hoofdprijs was een reis naar Afrika. Laten we daaraan mee doen, zeiden we tegen elkaar. Meedoen was al hartstikke leuk. En nu hebben we nog de regio nale prijs gewonnen ook!" Ruth Frans uit Dordrecht zit te glunderen. Samen met haar twee vriendinnen Kirsten Blok en Ilse van Heusden en haar broer Da vid nam ze enkele maanden gele den de uitdaging aan om een krantepagina samen te stellen over de Derde Wereld. In het hele land deden meer dan hon derd jongerenredacties hetzelf de. Via een spannende competi tie bleef per provincie één redac tie over, waarvan het resultaat werd gepubliceerd in een regio nale krant. Fenny Eshuis van Max Havelaar is tevreden. „We hebben ons doel bereikt: veel jongeren hebben nagedacht over de Derde Wereld en kennis ge maakt met het nieuwe produkt chocolade waaraan Max Have laar zijn keurmerk verbindt." Inmiddels heeft de pagina in alle edities van De Havenloods en Het Zuiden gestaan. De Haven loods en Het Zuiden is het enige huis-aan-huisblad in het land dat meedoet aan de competitie. In alle andere provincies publi ceren de winnende redacties in een regionaal dagblad. Ruth, David, Karen en Ilse zijn, toen ze bezig waren met schrij ven, te gast geweest bij de Ont- bijtshow op de televisie. „Ook dat was al zo leuk. We hebben veel reacties gekregen van onze leraren, familie en kennissen", vertelt David. David en Ruth hebben zelf jarenlang in Bangla Desh gewoond, en voelen zich daardoor zeer betrokken met de Derde Wereld. Op de pagina die ze samen met Ilse en Karen schreven, vertellen ze dat het beeld dat in het Westen bestaat van de Derde Wereld vaak erg vertekend is. De persoonlijke be trokkenheid van de vier én het originele uitgangspunt zorgden uiteindelijk voor de winst. Van de Havenloods en het Zui den kregen de jongeren uit han den van directeur Th. Bakker ieder een WV-bon. Hij liet we ten trots te zijn op het initiatief van de jongerenredactie en sprak zijn waardering uit over het goe de journalistieke niveau. Fenny Eshuis van Max Havelaar deelde chocola uit (met keur merk!) en bood de officiële prijs aan: een software-pakket van Word Perfect. n David. Naast de Nu is het wachten op de uitslag van de landelijke competitie. winnende pagina's. Eind r de uitslag bekend. door JAN J TIMMER Het zijn drukke tijden voor Feyenoord- en Oranje-doel man Ed de Goey. Met het eerste elftal van de Stadion club bereidt hij zich voor op de KNVB-bekerfinale (He melvaartsdag) tegen NEC, daarna wacht hem een tweetal hectische maanden met het Nederlands Elftal. Tussen door werd hij uitgeroepen tot de beste doelman van het Rijnmond-gebied en fungeert hij als het boegbeeld van de Stadion Feijenoord-Loterij die een flinke steen moet bij dragen aan het binnenhalen van de 115 miljoen gulden die nodig is om de Kuip tot een gemoderniseerde voetbaltem pel te maken. „Op alle fron ten doe ik mijn best", laat de sympathieke goalie weten. „Ik hoop op veel voetbalsuc ces de komende tijd én ver heug me erop om straks op doel te staan in het mooiste stadion van Nederland". De Stadion-Feijenoord-loterij loopt als een trein, weet ook Ed de Goey. Zeer vele 'Kuip-lief- hebbers' hebben inmiddels hun éénmalige machtiging voor een bedrag van tien gulden ingevuld Ed de Goey Zijn inmiddels beroemde kartonnen evenbeeld: hij verheugt Zich al op het reyenoord-stadion Nieuwe stijl en opgestuurd. Elke dag komen er postzakken vol eenmalige machtigingen binnen. De op brengst van de loterij, gevoegd bij de bijdragen van gemeente, banken en sponsors moet de Feyenoord-thuishaven maken tot het mooiste stadion van Ne derland. Prijs De Goey heeft inmiddels al een kijkje genomen bij de werkzaam heden. „Dezer dagen is men vooral om het stadion erg actief. Er is al heiwerk verricht en er zijn al een aantal opstallen aan de buitenkant van het stadion gesloopt", vertelt de doelman die op 9 mei op de Radio Rijn mond Voetbalverkiezing met overmacht werd uitgeroepen tot 'Doelman van het Jaar' en de daaraan door Wegener Huis- -aan-huis-bladen gekoppelde prijs ontving („hartstikke leuk natuurlijk") tijdens een feestelij ke boottocht door het Rotter damse havengebied. „De Kuip wordt straks écht multifunctioneel. De mensen kunnen er niet alleen terecht wanneer Feyenoord thuis voet balt, er is ook ruimte om de meest fantastische popconcerten te organiseren, er komen twaalf honderd business-seats aan de Maaszijde, veertig business-u nits en een gloednieuw zakenge- bouw aan diezelfde kant. Dat is natuurlijk prima voor de club, want dat levert het nodige geld op voor het stadion én voor Fey enoord. Kortom, we krijgen de beschikking over een hele luxe accommodatie die in Nederland zijn gelijke niet kent. Wat wil je eigenlijk nog meer!?!" Bon Deelnemers aan de Stadion Feij- enoord Loterij maken kans op vele geldprijzen, in grootte varië rend van 25 tot honderdduizend gulden. Het is de bedoeling dat de actie de Stichting Renovatie Stadion Feyenoord één miljoen gulden oplevert. Wie de loterij wil steunen kan meedoen door de bon in deze krant uit te knip pen en op te sturen naar Stadion Feijenoord Loterij, Antwoord nummer 70.000, 3070 VB Rot terdam. Dat er zoveel mensen meedoen. heeft geen effect op de kans op een prijs. Het gaat bij de trek king om de eindcijfers. Als de laatste twee cijfers goed zijn, krijgt de bezitter van zo'n lot nummer al 25 gulden. Het lotnummer staat vermeld op de afschrijving van bank- of giro. Prijzen worden automa tisch bijgeschreven. Wie dus eventjes niet oplet, kan zomaar honderd, duizend, tienduizend of misschien wel honderddui zend gulden op zijn rekening bij geschreven zien! Steeds meer bedrijven sluiten zich aan als verkooppunt. De vraag naar loten is zo groot dat het distributienetwerk moest worden uitgebreid. Trekking De machtigingen zijn verkrijg baar bij alle kantoren van deze krant, vele Albert Heijn-winkels, alle filialen van Radio Modern te Rotterdam, ontelbare tabaks winkels, MacDonalds, Bloks- hops, Bakkerij Klootwijk en alle sportzaken, het Rotterdams In formatie Centrum, alle Feye- noord-voorverkoopadressen en alle postkantoren in Groot-Rot terdam. De machtigingen kunnen tot 31 mei worden opgestuurd. Op 28 juni wordt de trekking gehou den. Nederland stapt weer op de fiets, morgen, 14 mei, voor de 21e Landelijke Fietsdag. Volgens traditie doen weer honderddui zenden fietsers mee met dit spor tieve evenement dat wordt geor ganiseerd door de ANWB, in samenwerking met de WV's en de TROS. In het hele land fiet sen mensen routes van ongeveer 30 kilometer. Tussen 09.00 uur en 13.00 uur kan men bij de vertrekpunten routebeschrijvingen kopen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hartstichting, die het geld zal gebruiken voor onderzoek naar een nieuw medi cijn ter vermindering van de ge volgen van herseninfarcten. De Landelijke Fietsdag valt sa men met de Nationale Molen dag. Veel molens openen deze dag hun deuren voor bezoekers. Onder het motto 'De Boer Op' houden veelagrarische bedrijven open huis. Langs veel routes zijn trouwens ook cultuur-histori sche objecten en andere beziens waardigheden te bezoeken. In deze regio kan men opstap pen in Alblasserdam bij de VW, in Brielle bij de WV, in Helle- voetsluis bij de VW, in Hoek van Holland bij de VW, in Hoogvliet bij de ANWB, in Klaaswaal bij Koster, in Oost- voorne bij de VVV, in Oud-Beij- erland bij de VW, in Rockanje bij de WV, in Rotterdam bij het Toy Toy Museum, in Schiedam in de ANWB en in Vlaardingen bij Molen Aeolus. PARACHUTESPRINGEN THE FLYING DUTCHMEN Luchthaven Rotterdam 010-4158421 Wie in de stad woont, hoeft niet per se naar het platteland te reizen om bijzondere stuk jes natuur tegen te komen. Sterker nog, als je 'buiten' woont, kun je tijdens een be zoek aan de stad meer zeldza me en bijzondere stukjes na tuur tegenkomen dan je dage lijks om je heen ziet! Korst mossen en muurplanten bij voorbeeld op de kademuren langs de haven. En bijzondere botanische tuinen met onver wacht zeldzame plante- en bo- mensoorten uit de hele wereld. Volkstuinen en kinderboerde rijen: centra van rust en stilte midden in een drukke stad. Om aandacht te vragen voor deze 'Natuur tussen stenen' baande Recreatie Rotterdam de paden naar vele groenvoor zieningen in Rotterdam. Van 1 tot en met 5 juni houden parken, tuinen en hoven open dagen met vele extra activitei ten. De manifestatie 'Natuur tussen Stenen' maakt deel uit van de Meedoenmaand juni, waarin al lerlei activiteiten op recreatief gebied worden georganiseerd. Deelnemers aan deze 'groene' openingsmanifestatie van de meedoenmaand kunnen gebruik maken van de Natuurpas. De pas is gratis verkrijgbaar bij de de kantoren van deze krant en bij Recreatie Rotterdam en geeft van 1 tot en met 5 juni recht op gratis toegang of korting op en treekaartjes. Bovendien kan men met de Natuurpas op zak mee BÜ Wêêw met rondleidingen. In de Na tuurpas staan alle adressen, ope ningtijden en activiteiten in de verschillende parken, tuinen en hoven precies vermeld. Op verschillende plaatsen zijn er wandelingen met uitleg, waarbij de gidsen verrassende verhalen kunnen vertellen over de natuur in het stedelijke gebied. Juni is een van de mooiste maan den van het jaar. Er bloeit van alles en de blaadjes zijn nog jong en fris. De deelnemende 'groen- beheerders' kunnen zich van hun beste kant laten zien. Een greep uit het programma: rondleidin gen in Arboretum Trompen burg, in de Botanische Tuin Kralingen, in de cultuurhistori sche plantentuin in Charlois (aan de hand van een brochure), in het Parkje Schoonoord en op het natuur-historisch landgoed De Tempel; speciale activiteiten op de kinderboerderijen, in de educatieve tuinen en in de centra voor natuur- en milieu-educatie; openstellingen van de volkstuin complexen, waar diverse activi teiten zijn en de volkstuinders de bezoekers graag iets vertellen over hun hobby. In het Natuurmuseum mogen de groenliefhebbers snuffelen aan de 'geur van het depot', alweer achter de schermen. In het On derwijscentrum aan de Nieuwe- markt kunnen kinderen iets le ren over stadsecologie. De boswachters van het Kra- lingse Bos leggen uit welke spo ren de geschiedenis van het bos heeft achtergelaten. Dan is er nog een wandeling langs de grachten en kademuren van het Rotterdamse centrum, waar zeldzame muurplanten, varens en mossen onverwacht welig tie ren. In Hoek van Holland ten slotte is een volledig bewegwij- zerde natuurwandeling door het duin- en strandlandschap. Er is een speciale route uitgezet die ook geschikt is voor mensen in een rolstoel. De zeven Kinderboerderijen van Rotterdam zijn er niet alleen voor de jeugd. Verspreid over de stad ontvangen deze educatieve centra jaarlijks ruim zevenhon derdduizend bezoekers, van wie veertig procent volwassenen. Volwassenen kunnen tijdens 'Natuur tussen stenen' ook een kijkje nemen in de leslokalen van de natuur- en milieueducatiecen tra, waar verschillende tentoon stellingen te zien zijn en waar de bezoekers ook zelf leuke natuur- en milieuproefjes kunnen doen. In Diergaarde Blijdorp zijn da gelijks zes rondleidingen, waar een beperkt aantal mensen meekan. Van te voren inschrij ven is noodzakelijk. In de Na tuurpas staat het telefoonnum mer waar men zich kan melden. De Botanische Tuin in Kralin gen, het natuurhistorisch land goed De Tempel in Overschie (beroemd vanwege de vleermui zen), de Cultuurhistorische Plantentuin in Charlois en het Parkje Schoonoord (aan de rand van 'het Park' aan de Westzee dijk) bieden de bezoekers op Gratis De Natuurpas geeft niet alleen recht op korting of gratis entree, het is ook nog een handige fol der om te bewaren; alle adressen, openingstijden, telefoonnum mers en rondleidingsmogelijkhe den staan erin vermeld. De Natuurpas is gratis verkrijg baar bij de balies van alle kanto ren van De Havenloods en Het Zuiden; daar is ook de folder verkrijgbaar waarop informatie over alle volkstuinen te vinden is. De folder en de Natuurpas zijn ook te halen bij de balie van Recreatie Rotterdam aan de Coolsingel 6 op de entresol. Met de Natuurpas heeft men bij de meeste activiteiten van Natuur tussen Stenen gratis toegang, be halve bij het Arboretum Trom penburg (met Natuurpas gere duceerde toegangsprijs f2,50), het Natuurmuseum (met Na tuurpas gereduceerde toegangs prijs f 1,50, kinderen van 5 tot en met 15 jaar 1 gulden) en Dier gaarde Blijdorp (met Natuurpas na telefonische voorinschrijving gratis rondleiding en gereduceer de toegangsprijs van 15 gulden voor volwassenen, 11 gulden voor 65 en f 9,50 voor kinde ren van 4 tot en met 11 jaar. Wie een brief of een kaartje naar Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ in Rotterdam stuurt, krijgt de Natuurpas gra tis toegezonden. Aan de 10e loop in de ZuiderSter Loopserie, de 12 inter.Lenteloop, een 15 km wegwedstrijdprestatieloop op zaterdag 7 mei deden 550 atleten mee. Onder bijna ideale omstandigheden werden zeer snelle tijden gereali seerd. En niet allen door de talrijk aanwezige 'toppers'. De organisatie was bij a.r.s.v. Papendrecht in goede handen. Winnaar werd Tonnie Dirks in een nieuw parkoersrekord 44.27. Tweede de verrassende Jos Sasse 44.53, derde de Keniaan Jacob Ngunzi 45.19. Eerste en definitief leider in het klassement van de ZuiderSter Loopserie werd Ruud Onland, 11e senior (47.42). De strijd om de tweede en derde plaats is zeer spannend, met kansen voor Alex Mutsaars en Raymond Schippers. Bij de dames is Esther Schilt (PAC) zeker eerste in het klassement. Met ook hier een onzekere tweede plaats. In beeld voor deze plaats Joke Kemming Duinzigt Runners en Margot Weerman (PAC) en als outsider Tatjana Maslova (R'dam Atl.) HEREN Individueel, overall 1. Ruud Onland, llion 2. Alex Mutsaars a.v. Sliedrecht 3. R. Schippers llion, Zoetermeer 4. Bert Kuster AV'47 Boskoop 5. C. Timmermans Voorne, Brielle 6. Wim de Koning Fortuna, Vlaard. 7. F. Engel, Pallas'93 8. J. Cammeraat (M40) llion, Zoetermeer 9. Michel Doeser Typhoon Gorkum 10. Dick van Santen RRA Rotterdam Verenigingen overall De stand na zeven uit tien wed: den (4 finishers) 1. PAC Rotterdam 2. Sportclub Voorne, Brielle 3.A.v. Fortuna, Vlaardingen DAMES Individueel, overall punter 1. Esther Schilt PAC Rotterdam 1' 2. J. Keuning, Duinzigt Runners Den Haag 2' 3. Margo Weerman PAC Rotterdam 2' 4. T. Maslova (V35) Rotterdam Atletiek 2f 5. Martine Lust Voorne, Brielle 42 6. Cora Vlot, a.v. Sliedrecht 4S 7. Inge Guyt, Haag Atletiek 5C 8. I. vd Eist (V40) a.v. Waterweg 5C 9. Tanja de Jong Spirit Oud-Beijerland 5J 10. Pia Romijn (V45) a.r.s.v. P.drecht 62 Verenigingen overall De stand na zeven uit tien wedstrij den (8 finishers) 1. PAC Rotterdam 2. A.v. Fortuna, Vlaardingen 3. Sportclub Voorne, Brielle De ZuiderSter Loop op zondag 29 mei is de laatste wedstrijd in de ZuiderSter Loopserie. Een wedstrijd over 10 FM en vier prestatie lopen met afstanden over 16 km, 8 km, 4 km. en 2 km (kinderloop). Starttijden prestatielopen. 14.00 uur, 15.15 uur, 16.00 uur en 16.30 uur. Voor-inschrij ving bij de filialen van de ZuiderSter. Prestatielopers die aan acht wedstrij den van de Loopserie hebben deelgenomen kunnen tegen inlevering van de stempelkaart hun T-shirt afhalen. Dé wedstrijd over 10 EM die om 13.00 uur van start gaat voor het gebouw van de sponsor de ZuiderSter geeft zeker veel spanning voor de strijd om de tweede plaats in de eindrangschikking van de Loopserie bij zowel de dames als de heren. De uiteindelijke totale prijsuitreiking van de Zuider Ster Loopserie vindt plaats op dinsdagavond 7 juni bij v.v. Alexandria te Rotterdam. Inlichtingen: W. Witvliet, tel. 010-4225439 of 010-2021007. Op vertoon van uw Klantenpas krijgt u voor de rest van uw leven I 10% korting op ai onze artikelen, uitgezonderd de lenzenvloeistof QCÜflCSUW Voor Pearle-Adressen Zie De Gouden Gids. Pearie Is Kijkplezier.

De Havenloods | 1994 | | pagina 7