ZuiderSterloop wordt weer familiefeest en slotstuk van populair regio-circuit In Het Reispaleis de wereld rond in twee uur op 750 vierkante meter ALGEMEEN SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS dEGG Acht van Rotterdam: per fiets door de natuur LU JAARBOEK FEYENOORO Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting en design. Méér dan 3000 m2 aan ruimte variatie. De nieuwe generatie in licht en design DONDERDAG 26 MEI 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Iedereen die een beetje sportief kan fietsen kan zondag 12 juni meedoen met de Acht van Rot terdam, een toertocht door de natuur in de wijde regio van Rotterdam. Vanuit het Zuider park in Rotterdam (VV Spar- taan'20, Oldegaarde 251) zijn er twee lussen bepijld; een van 75 kilometer aan de zuidkant van de Maas, en een van 75 kilome ter ten noorden van de Maas. Aan de zuidkant voert de tocht door het natuurgebied van de Brielse Maas, op de rechter Maasoever langs de Rottemeren en Waddinxveen. Het is niet de eerste keer dat wielervereniging Barrhopoort een toertocht organiseert in het kader van Meedoen in Rotter dam. Het is wel de eerste keer dat de 'Acht van Rotterdam' wordt gereden: twee lussen waarvan begin- en eindpunt op dezelfde plek liggen. Je hoeft niet per se een getrainde toerrijder te zijn om mee te doen, vindt Wal ter Griese van Barrhopoort. Als je een beetje sportief bent en je hebt een fiets met een paar ver snellingen, kun je heel goed mee fietsen, al is het maar voor de halve afstand. De start is tussen 8.00 en 10.00 uur, de fietsers hebben de hele dag de tijd. Meedoen kost slechts 6 gulden. Alle deelnemers, ook voor de halve afstand, krijgen een herin neringstegeltje. Inschrijven is heel gemakkelijk; de bijgaande bon insturen naar Wegener Pro- vulde giro- of bankcheque met het juiste bedrag is voldoende Wegener huLs-aan-huLsbLaden I motie, Postbus 1980, 3000 BZ, vergezeld van een volledig inge- Ja, ik doe mee aan de Acht van Rotterdam op zondag 12 juni, met personen. De Acht van Rotterdam start tussen 8.00 en 10.00 uur bij VV Spartaan '20 aan de Oldegaarde 251Ik sluit een volledig ingevulde bank- of girocheque in (f 6 per persoon). NAAM: ADRES: POSTCODE/WOONPLAATS: doorEMILEHILGERS Waar de andere lopen gemid deld twee keer zoveel deelne mers trokken, stevent ook de finale van de ZuiderSter Loopserie op een record af. 'We verwachten enorm veel mensen, méér dan de tweeën- halfduizend die we de afgelo pen jaren hadden', meldt sponsor René de Blok aan de vooravond van de derde Zui derSterloop. 'Vorig jaar kwa men we aan 350 wedstrijdlo pers, ditmaal rekenen we op 550 a 600 man. Ook bij de re creanten denken we meer deelname te krijgen. Door alle publiciteit rond de loopse rie bereiken we veel meer mensen. Bovendien hebben we scholen benaderd en gefolderd Voorlichtings avond (Bij voorkeur bij aanvang aanwezig zijn.) G.J. de Jonghweg 4-6 Rotterdam Telefoon (010) 4 36 62 44 I—11D Hogeschool Rotterdam OC IO Omstreken bij bedrijven en omwonenden rond het parcours. Van ons doet ook een ploeg mee. De voorinschrijving loopt goed. We zitten dik boven het aan tal dat we vorig jaar om deze tijd hadden.' De ZuiderSterloop moet net als in voorgaande jaren een groot familiefeest worden. Opnieuw komen er bij de meubel- en tapij tengigant aan de Hoofdweg in Capelle aan den IJssel tal van attracties. De weersomstandig heden laten zich niet beïnvloe den, maar voor publiek is te ho pen dat het net zo'n mooi weer wordt als de vorige jaren, toen het kwik tot zomerse temperatu ren steeg. Lopers hebben het bij de 'run' door het Schollebos lie ver niet zo zonnig en warm, maar op die regel zijn uitzonde ringen. 'Nadat je gelopen hebt, kan je lekker op een terrasje zitten', meldt De Blok, die dit jaar bij de coördinerende werkzaamheden wordt bijgestaan door z'n broer Gaby. 'Ron Koebrugge doet de catering. We krijgen op een po dium bij de finish het Story Ster- renspel, gepresenteerd door Ivo Franklin. Er wordt een talenten jacht gehouden en publiek kan meedoen aan spelletjes als ho- ger-lager en Story's prijzenrad. Verder komt de PretMobil, met spelelementen als parachutehan- gen, een opblaasbare racebaan met ligfietsen en flying turtles. En voor de allerkleinsten staat er de KinderTruuk met onder meer een mini-trikebaan, glijbanen en klimtouwen.' Vrijwilligers 'De organisatie is nóg beter', verklaart René over de inzet van vrijwilligers bij de ZuiderSter loop. 'De technische leiding is weer in handen van de heer Wit- Vanaf maandag 30 mei is het JAARBOEK FEYENOORD '93F94 op onze kantoren verkrijgbaar! Met alle wedstrijdverslagen, alle cij fers, alle opstellingen en alle foto's van het afgelopen seizoen. mooier en completer dan vorig jaar, NU met MEER KLEUR en met een HARDE KAFT. Nieuw is het hoofd stuk 'privé', een bijlage over de spelers-gezinnen. Het Jaarboek Feyenoord '93/" 94 is een officeel erkende uitgave van de club, met meer dan 100 boeiende pagina's over o.m. de Helderse af faire, de schoppartij in Porto en de bekerfinale tegen NEC. Prijs f 32.50, afgehaald op een van de kantoren van deze krant. U kunt het boek ook thuis gestuurd krijgen. Maak daarvoor 35.95 over op postgiro 38.22.953 t.n.v. Wegener Promotie of stuur een briefje een ingevulde bank- of girocht aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Het boek zal u snel worden toegezon- PARACHUTESPRINGEN THE FLYING DUTCHMEN Luchthaven Rotterdam 010-4158421 $£f lilt I Voor kinderen is er zondag rond de ZuiderSterloop weer veel te beleve vliet. We krijgen opnieuw de vol ledige medewerking van scou tinggroep Van Naeltwijck, met ditmaal 54 vrijwilligers. Er ko men 12 EHBO'ers en van atle tiekvereniging PAC zijn liefst 60 tot 65 mensen actief. In totaal komen zondag 230 vrijwilligers in touw. Gemeentelijke diensten werken mee. Gebroeders Van Delft zorgt voor het parcours en IJsselbouw voor een organisatie keet.' Tombola Alle vrijwilligers hebben een sweater gekregen, terwijl voor deelnemers T-shirts zijn gedrukt als herinnering, naast een leuk aandenken. Er zijn voor de lo pers en loopsters geldprijzen te verdienen en iedereen doet mee aan een tombola met spectacu laire prijzen. Hoofdprijs is een lang weekend in Frankrijk. Prettig is dat er bij de ZuiderSter voldoende parkeergelegenheid is. Wie met openbaar vervoer komt, kan gebruik maken van een gratis buspendel tussen start en station Alexander en sporthal Schenkel, waar douche- en kleedgelegenheid wordt gebo den. Prijsvraag Lezers van deze krant kunnen meedoen aan een prijsvraag die Wegener organiseert in samen werking met de hoofdsponsor en de organissatie van de Zuider Ster Loopserie. Het gaat erom de eindtijd te voorspellen van de winnaar van de wedstrijdloop over 10 Engelse mijl. Men kan zondag 29 mei naar de Hoofdweg komen in Capelle aan den IJssel en daar vóór 13.00 uur een tijd invullen bij de speciale Havenloods/Zuiden promoties tand. Voordeel dan is dat men de weersomstandigheden mee kan laten tellen in de voorspelling. De derde ZuiderSterloop is de finale van de ZuiderSter Loopse rie, die dit seizoen voor het eerst is gehouden en waarin elf indivi dueel gek'lasseerde lopen zijn ge koppeld aan een algemeen eind klassement voor regio-atleten en -atletes. De serie, waarin ook Wegener Huis-aan-huisbladen (uitgever van deze krant) en Radio Rijn mond participeren, zal volgend jaar bestaan uit in totaal dertien lopen. Om het gat te vullen tus sen 7 januari en 12 februari is de Waterweg Oranjepolderloop toegevoegd, een halve marathon in Maassluis op 22 januari 1995. Nieuw volgend jaar is ook de BFI Golden Tenloop bij De Koplopers in Delft op 21 mei 1995, een week vóór de vierde ZuiderSterloop. 'Nu zit die tien kilometer nog op dezelfde dag als onze loop', te kent René de Blok aan. 'Vol gendjaar dus niet meer. Dat kan ons dan een flink aantal lopers méér opleveren, want zij hebben 700 a 800 mensen aan de start.' Over het eerste regionale loop circuit voor KNAU-leden is de geldschieter beslist tevrederi. 'Zowel qua uitstraling als wat de organisatie betreft en de publici teit', aldus De Blok. 'De samen werking met PAC en de andere verenigingen is heel plezierig.' Opzet Ook de lopers zijn blij met het initiatief voor het regio-klasse ment, weet Jan de Vos van het stichtingsbestuur. 'Natuurlijk zijn er best nog wel dingetjes die voor verbetering vatbaar zijn. Dat is logisch. We doen het voor het eerst en hadden slechts een half jaar om alles voor te berei den. Maar men vindt het een goede opzet. Rond 160 deelne mers hebben ten minste acht van de elf lopen meegedaan en ko men dus in aanmerking voor een plaats in het eindklassement.' Donderdag 7 juni is de slota- vond van de ZuiderSter Loopse rie 1993/94 met prijsuitreiking. Maar eerst dus zondag 29 mei de grote finale: 10 Engelse mijl bij de sponsor in Capelle. Burge meester Verbree is gevraagd het startschot te lossen. Naast een wedstrijdloop voor KNAU-leden (start om 13.05 uur) zijn er prestatielopen over 16 kilometer (14.00 uur), 8 kilo meter (15.15 uur), 4 kilometer (16.00 uur) en voor kinderen tot 12 jaar ook 2 kilometer (16.30 uur). Na-inschrijving is mogelijk tot een half uur voor de start. door MARIA NEELE Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat wordt er door gewerkt in Het Reispaleis, een gloednieuw, supermodern museum voor kinderen, geves tigd in het Museum voor Vol kenkunde in Rotterdam. De officiële openingsdatum is april 1995, maar zaterdag, tij dens Opzoomerdag, gaat al het grootste stuk van het mu seum open, en zondag 29 mei kan het jonge publiek al de eerste 'wereldreis' maken. Hein Reedijk, directeur van het Museum voor Volkenkun de, is de bedenker van Het Reispaleis. „Het wordt hier steeds leuker", zegt hij en thousiast, een week voor de opening. In Het Reispaleis komen straks kinderen van alle basisscholen uit Rotterdam, en later ook uit plaatsen buiten Rotterdam. On der schooltijd maken zij een we reldreis. „Het Reispaleis is een unieke mogelijkheid om op een andere manier een verhaal te vertellen", verduidelijkt Reedijk. De kinderen starten op een cen traal plein, waar ze aan het einde van de rit ook weer uitkomen. Daar krijgen ze uitleg én een Hein Reedijk in Het Reispaleis in aanbouw: „We hebben eigenlijk iets gedaan wat niet kan. rugzakje met opdrachten. Via een 'Dierbare Dingen Museum' komen ze terecht in een ander deel van Het Reispaleis, waar ze op een spannende manier ken nismaken met andere culturen. In ongeveer twee uur 'zwerven' ze op 750 vierkante meter door de wereld: in de Islamitische we reld of door Nederland, in het Caribisch gebied of door Indo nesië. De laatste twee 'werelden' verschijnen pas volgend jaar op het programma. Anderen „Ja, kinderen kunnen ook op reis naar Nederland", beaamt Reedijk. „Veel kinderen die hier wonen zijn zelf in een ander land geboren, of hun ouders zijn hier heen verhuisd. Rotterdamse Marokkaantjes bijvoorbeeld, of Rotterdamse Antillianen. Maar ook Rotterdammertjes met Ne derlandse ouders weten vaak weinig van het leven op het plat teland, zoals we dat hier laten zien. Van oudsher informeerden we in het museum over andere volkeren en culturen, maar zo langzamerhand zijn we zelf ook 'anderen', en geven we informa tie over alle culturen." Het Reispaleis is een supermo dern museum, waar kinderen via interactieve apparatuur hun eigen reis door het museum kun nen bepalen. Ze kunnen bijvoor beeld bij een videofilm zelf keu zes maken en beïnvloeden hoe het verhaal verder gaat. Als ze een ruimte binnenkomen kun nen ze door een bijvoorbeeld een laatje open te trekken of een voorwerp op te pakken een deel van het programma in werking zetten. Kortom, in Het Reispa leis gebeuren onverwachte din gen op onverwachte momenten. Het Reispaleis is niet alleen leuk voor kinderen, ook volwassenen kunnen er veel plezier aan bele ven. „Het Jeugdjournaaleffect", noemt Reedijk dat. „We bren gen degelijke informatie op een leuke manier, begrijpelijk voor iedereen." Sponsorloterij „We hebben eigenlijk iets ge daan wat niet kan", vertelt mu seumdirecteur Hein Reedijk. „We hebben door de Opzoomer- uitdaging aan te gaan iets tot stand gebracht in anderhalf jaar waar je normaal gesproken min stens drie jaar voor nodig hebt. Hoewel we er enorm hard aan hebben gewerkt is nog niet het hele Reispaleis klaar, en dat zat ook niet in de planning. Maar er staat tenminste iets waarmee we goed voor de dag kunnen ko men. We hebben subsidie gekre gen, bij elkaar zo'n 650 duizend gulden, van de Stichting Op- zoomerlied, van het Rijk en van het projectbureau Sociale Ver nieuwing. Van het fonds Achter- standsbestrijding Onderwijs is ook een halve ton gekomen, en de Rotterdamse Ondernemers hebben een flinke som geld geïn vesteerd. Het museum zelf heeft er 175 duizend gulden ingesto ken en we verwachten het ko mende jaar een hogere op brengst uit de entreeprijzen. De eerste fase van Het Reispaleis kost in totaal 1,6 miljoen gulden. Op de totale begroting heb ik anderhalve ton inkomsten gezet uit de sponsorloterij, dus ik re ken erop dat de actie een succes wordt!" Hein Reedijk doelt met zijn op merking op de Sponsorloterijac- tie die vandaag start in De Ha venloods en Het Zuiden. Elders in deze krant is te lezen hoe men voor een of meer tientjes Het Reispaleis financieel onder steunt en tegelijk kans maakt op een ton. De actie loopt nog tot het einde van het jaar en wordt van harte aanbevolen door Nelli Cooman, de atlete die haar gou den spikes ter beschikking heeft gesteld voor een belangrijk on derdeel van Het Reispaleis: het Dierbare Dingen Museum. Nelli is ook beschermvrouwe van de Vereniging Vrienden van de Op- zoomerbode, en draagt als zoda nig alles wat met Opzoomeren te maken heeft een warm hart toe. lotenkg 12.00 t«t 14.00 nr op FM 93.4 JAARGANG 7 - NUMMER 22 - 28 MEM 994 Jesse The real thing (radio mix) Rock and roll kids Paul A fair affair Most beautiful girl in the world Some kind of wonderful I'll stand by you Goin' loco Oude Maasweg Looking for you All over you Don't turn around If you go Everything changes Laisez faire Naar vore! Sunset runaways Another sad love song Praying for the dying Summer in the city How many miles must we march Hung up Accidently Kelly street Tudeletutu (wish we were lovers) Een vader en z'n zoon Dream on dreamer Love is all around Trippin' Where is the love Mother Earth Tony Di-Bart Harrington Charlie McGettigan John Michael Montgomery Misty Oldland Prince Huey Lewis the Newz Pretenders Major Dundee FlacQ Jiminez Amazing Stroopwafels Owen Curtiz Level 42 Ace of Base Jon Secada Take That Lafayette Raggende Manne A Girl called Johnny Toni Braxton Seal Joe Cocker Ben Harper Paul Weller Frente Clau-dya's Benny Neyman Brand New Heavies Wet Wet Wet Wizards of Ooze Timeless A aantal weken to: LEUNIS VERLINDE Eerste prijzen in ZuiderSterfestival Een Tigershark waterscooter, een mountainbike en een broms cooter: deze drie prijzen waren voor de eerste drie prijswinnaars in het ZuiderSter Prijzenfestival. Zeven weken lang kunnen be zoekers van de showroom vra gen beantwoorden en een leuke slagzin bedenken. Aan het eind van de rit wordt onder alle prijs winnaars een Suzuki Alto ver loot. Deze week gingen de prijzen naar de familie Van der Vliet uit Rotterdam (eerste prijs, een Wa terscooter), de familie Van Daal- en uit Ottoland (tweede prijs, een bromscooter) en familie De Reus uit Rotterdam, die een mountainbike won. Onderdak voor pianisten De Eduard Flipse Stichting is op zoek naar gastgezinnen, in het bezit van een piano of vleugel, die in de periode van 7 tot en met 26 november een van de 150 pianisten willen herbergen die meedoen aan het 5e Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours in Rotterdam. De Stichting wil graag in contact komen met mensen die gastvrijheid kunnen verlenen. Voor inlichtingen en opgave kan men zich richten tot het bestuur van de Eduard Flipse Stichting, telefoon 01880-19136. SKVR zoekt bomen van kerels Voor de voorstelling Tristan en voorzien van spieren. Isolde, op zaterdag 11 en zondag Wie zichzelf geschikt acht en 12 juni in het Museumpark, mee wil spelen in dit theater- zoekt de SKVR nog enkele figu- spektakel, kan zich opgeven bij ranten. Deze figuranten spelen de SKVR-Muziekschool, tele- de rol van reus: het moeten dus foon 010-4361366, bij Bas mannen zijn van minstens 1 me- Kwakman. Reiskosten van de ter 95, liefst nog langer, en flink figuranten worden vergoed. GEOPEND OP MA.t/mZA. VAN 9.00 tot 17.00 UUR MERCEDES V. DIJK/ SPAANSE POLDER ROTTERDAM, Graafstroomstraat 93 (Spaanse polder), Tel 010 462 3® 70 EINDHOVEN, Stratumsadijk 79, Tel 040 12 31 46 SOESTERBERG, Amersfoortsestraat 3, Tel 03463 5 36 89

De Havenloods | 1994 | | pagina 11