(Gezondheid In- en uitwendige reiniging van Hoflands Natuur- en Reformwinkel H. Hofland *Gea Flawnol PlantIval zorgt voor een natuurlijke rust Niezen, loopneus, Jeukende ogen........ hooikoorts! Vruchtenstroop uitkomst natuurlijke oplossing voor menstruatieklachten AL DEZE PRODUKTEN ZIJN VERKRIJGBAAR BIJ Reform Delicatesse Rusteloze, pijnlijke benen en ontsierende aderen... Oplossing voor kriebelende, benen en spataderen DE HAVENLOODS - DONDERDAG 26 MEI 1994 21-371 r Nerveus? Gespannen? Nervositeit en ge spannenheid zijn reac ties van het lichaam op invloeden van bui tenaf, zoals stress, harde geluidsprikkels of emoties. We weten dat de moderne Wes terse mens in een sa menleving functio neert, waarin hoge eisen worden gesteld aan het zenuwgestel. Bijvoorbeeld voor een examen of een sollici tatiegesprek. We wor den dagelijks over stroomd met allerlei indrukken (tv, radio, lawaai, verkeersdruk te). We rennen vaak mee in een hoog le venstempo en probe ren aan eisen te vol doen die ons opgelegd worden. Allemaal fac toren die zorgen dat we vroeg of laat te ma ken krijgen met stress en gespannenheid. WAT KUNT U ZELF DOEN? voorbeeld uiterst weldadig werken. Als u een druk le ven heeft kan het helpen en kele avonden per week vrij te houden. Laat op zo'n avond de tv eens uit en installeer uzelf met rustige muziek 'of een boek op de bank. Daarnaast kan ook sporten of yoga veel goed doen. PLANTIVAL Als er een belangrijke en spannende gebeurtenis op komst is, zoals een examen, of als er een drukke tijd is met veel emoties, is er al vele jaren een beproefd genees middel dat u helpt tot rust te komen. Plantival uit de serie Fytoplant is een rustgevend en kalmerend geneesmiddel op basis van plantaardige ex tracten. Omdat Plantival mild is, werkt het niet ver suffend en kan het geduren de langere tijd gebruikt wor den. Plantival dragees en druppels zijn verkrijgbaar of te bestellen bij elke drogiste rij, apotheek of erkende re formzaak. GRATIS INFORMATIE Wilt u meer informatie over Plantival of andere plantaardige geneesmidde len uit de Fytoplant serie? Bel dan gratis tijdens kan tooruren de VSM Homeopa- thielijn 06 - 0996662. Iedere vrouw voelt zich graag fris en schoon. De va gina beschikt van nature over een effectieve bescher ming tegen schadelijke in vloeden. Dit berust vooral op de zogenaamde lactoba- cillen, welke zorgen voor een zuur milieu, waardoor bepaalde bacteriële infec ties geweerd worden. De natuurlijke zuurgraad kan echter door tal van oor zaken worden verstoord: bloedverlies tijdens de men struatie, suikerziekte, pil gebruik, seksuele activiteit en schimmelinfecties. INWENDIGE HYGIËNE Bij verstoringen in het vagina le milieu kun je last krijgen van vervelende afscheiding, jeuk of irritatie. Voor een inwendige rei niging van de vagina kan zonder problemen Lactacyd Intiem li quide dagelijks worden gebruikt. Dit werkt op basis van het li chaamseigen melkzuur en ver stoort, in tegenstelling tot zeep, de natuurlijke zuurgraad niet. te herstellen door de natuurlijke Speciaal voor de inwendige Lactacyd helpt dus het zelfreini- ingrediënten melkwei en melk- reiniging tot aan de baarmoeder- gende vermogen van de vagina zuur. mond is de vaginaal douche ont wikkeld, waarmee de aparte bij behorende vloeistof eenvoudig te doseren en in te brengen is. De vormgeving is zodanig dat de ge hele vagina tot de baarmoeder- mond gereinigd wordt. Deze rei niging kan plaatsvinden in de douche of op het toilet. UITWENDIGE HYGIËNE Als u zeep niet kunt verdragen bij het wassen van het uitwendi ge van de vagina, is nieuwe Lac tacyd Intiem voor externe hygië ne een goed alternatief. Het is huidvriendelijk, bevat geen zeep en biedt meer zekerheid dan wa ter alleen. Vooral na het sporten, bij war me dagen, tijdens of na de men struatie of na gemeenschap kunt u de buitenkant van de vagina hiermee dagelijks wassen. Het reinigt net zo goed als zeep maar bevat geen agressieve bestand delen. Wilt u van Lactacyd Intiem meer informatie ontvangen, schrijf dan een kort briefje met uw motivatie en het produkt wat u nu gebruikt aan: Lactacyd In tiem, Antwoordnummer 736, 2000 VC Haarlem. Verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Elk jaar ziet een groot aantal mensen het voor jaar met gemengde gevoe lens tegemoet. Want wat voor de één een heerlijk vooruitzicht is (mooi weer), kan voor de ander een kwelling betekenen. Deze mensen hebben last van hooikoorts. Hooi koorts is op zich geen ge vaarlijke, maar wel een vervelende aandoening. MESTCELLEN die hooikoortsverschijnselen veroorzaken. Deze zogenaam de "mestcellen" zijn een soort "hooikoorts-bommetjes", die kunnen openbarsten als u in aanraking komt met het stuif meel van bloemen, bomen, struiken en grassen. Of die "mestcellen" openbarsten, hangt af van de mate waarin u overgevoelig bent voor stuif meel. Maar als het gebeurt, dan komen de stoffen vrij die ervoor zorgen dat uw ogen rood worden en gaan jeuken en tranen, dat uw neus gaat lopen en dat u kontinu gaat niezen en snotteren. sindsdien vele miljoenen men sen van die vervelende hooi koortsverschijnselen heeft verlost: Lomusol. Dit middel legt als het ware een bescher mend laagje rond de mestcel len, zodanig dat de stoffen die de hooikoortsverschijnselen veroorzaken niet vrij kunnen komen. Tot nu toe was Lomu sol alleen via de apotheek te verkrijgen. Maar sinds kort is het ook gewoon te koop bij uw drogist. HOE GEBRUIKEN? Het beste is om met Lomu sol te beginnen voordat er te veel stuifmeel in de lucht zit. Als u ermee begint op het mo ment dat de hooikoortsklach ten al aanwezig zijn, werkt het óók prima, maar het kan wat langer duren voordat het opti male effekt wordt bereikt. WEERMAN Dus als de weerman een paar dagen mooi weer voor spelt, begin dan maar vast met de neusspray of neusdruppels. En hou het gebruik vol totdat de stuifmeelconcentratie in de lucht weer voorbij is. Dan is het tenminste zeker dat de hooikoortsklachten niet optre den. Lomusol is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 020 - 5490905. M mmiOHümniwoomc: msstmais postbus tsi m ik s mvmd 'Eindelijk op vakantie, daar was ik wel aan toe'. Hoe vaak hoor je dat niet verzuchten. Iedereen heeft na een drukke periode be hoefte om er eens lekker tussen uit te gaan. De een naar Spanje, de ander naar Turkije, maar wat het reisdoel ook is, we wil len allemaal genieten van een ongestoorde vakantie. Niets is dan ook vervelen der dan dat allerlei ge zondheidsklachten het ple zier dwarsbomen. REISZIEKTE? TRAVELIN De een heeft er nooit last van, de ander altijd; reisziekte. B(j een reis per auto, vliegtuig of boot treden de eerste ver schijnselen al snel op: misse lijkheid, duizeligheid, braken en hoofdpijn. Klachten die het begin van een reis behoorlijk kunnen verstoren. Hoe ontstaat reisziekte eigenlijk? In het oor bevinden zich drie kanalen, rin een vloeistof zit; dit is het evenwichtsorgaan. De bo vengenoemde klachten treden op als deze vloeistof abnormale of langdurige bewegingen maakt. Gelukkig is er een ho meopathisch geneesmiddel dat zonder bijwerkingen reisziekte voorkomt en verhelpt. Travelin van VSM zorgt dat het even wichtsorgaan in uw oor minder gevoelig wordt voor bewegin gen. MAAG DARMSTOORNISSEN Tijdens vakantie wordt het plezier nog wel eens vergald door acute maag- en darm klachten. De spijsvertering raakt dan behoorlijk in de war van vreemd of verkeerd voed sel. Voor dit soort klachten is het homeopathische genees middel Okugest een veilige én effectieve oplossing. Okugest bevat vijf bestanddelen die hel pen bij klachten zoals misse lijkheid, diarree en een 'bedor ven maag'. Speciaal voor kin deren heeft VSM Kindigest ge maakt. Elke vakantie weer pas sen duizenden ouders Kindigest succesvol toe bij hun kinderen. GRATIS INFORMATIE Wilt u meer weten over Tra velin of Okugest? Bel dan gratis de VSM Homeopathielijn 06 - 0996662. Als u meer wilt lezen over veelvoorkomende klach ten die u zelf met homeopathi sche geneesmiddelen kunt be handelen, vraag dan op dit nummer het Medicijnkastboek- je aan. Een verstoorde stoelgang brengt vaak een rij klachten met zich mee. De ontlas ting komt niet vaak genoeg, de hoeveel heid laat te wensen over en bovendien wordt het met geweld uit het lichaam ge perst. Om uw lichaam deze ongemakken te besparen is een goede darmwerking noodza kelijk. Obstipatie of verstopping kan verschillende oorzaken hebben. Een eenzijdig dieet met weinig vezels, nauwe lijks fruit en amper volkoren brood zorgt ervoor dat de darmen 'lui' worden. Ook spanning, een zittend leven, onvoldoende eten en drinken en het negeren van de drang, zijn niet bevorder lijk voor een goede stoelgang. Ook kan obstipatie het ge volg z(jn van een ziekte of het gebruik van bepaalde ge neesmiddelen. VOORKOMEN Het spreekwoord "Voorko men is beter dan genezen", geldt vooral voor obstipatie. Prettige bijkomstigheid is dat voorkomen ook makkelijker gaat dan genezen. Met vezel rijke voeding worden de dar men dusdanig geprikkeld dat de stoelgang moeiteloos ver loopt. En als er al sprake is van verstopping, kunnen granen en graanprodukten de klachten zelfs oplossen. Om verstopping uit de weg te gaan is het aan te bevelen in plaats van wit brood, vol korenbrood te eten en voor volkoren macaroni en spa ghetti te kiezen. NATUURLIJK LAXEERMIDDEL Als verbeterde eetgewoon ten niets opleveren en de klachten blijven, moet een laxeermiddel uitkomst bie den. Tendo's Laxa-fruit bij voorbeeld is een natuurlijke vruchtensiroop, die gemaakt is van zuivere plantaardige bestanddelen. Het is niet al leen bijzonder rijk aan sui kers van vijgen en manna, maar bevat ook nog andere vruchten- en druivensuikers. STOFWISSELING Dit middel stimuleert op natuurlijke wijze de darm werking en zorgt voor een goede stofwisseling. Het be vat geen conserveringsmid delen en is door de vloeibare vorm makkelijk in te nemen. Al deze eigenschappen ma ken Tendo's Laxa-fruit ook geschikt voor kinderen. Hardnekkige verstopping verdwijnt door 1 tot 3 des sertlepels per dag in te ne men (kinderen 1 tot 2 dessert lepels). Verkrijgbaar bij apo theker en drogist. Voor meer informatie: Tendem, tel.: 038 - 217747. Voor veel vrouwen be tekenen de dagen vóór de menstruatie een steeds terugkerende kwelling. De aard van de klachten loopt sterk uiteen. Voor de ene vrouw gaat het om een negatieve verande ring van de stemming die zich uit in neerslachtig heid of irritatie, terwijl voor de ander een heel scala van lichamelijke pijnklachten telkens te rugkeert. Zeer bekende problemen zijn prikkelbaarheid, hoofdpijn, pijn in de onderbuik en pijnlijke bor sten. MAANDELIJKS Deze en nog veel andere klach ten worden pre-menstrueel syn droom (P.M.S.) genoemd. Je kunt 'de klok erop gelijk zet ten', want het komt elke maand weer terug. Dat geldt uiteraard voor de huisvrouw, maar zeker is, dat het bijzonder hinderlijk is voor de werkende vrouw, die een baan buitenshuis heeft. Een plossing kan zijn, het toedienen van hormoonpreparaten. Veel vrouwen die kiezen voor deze hormoonpreparaten krij gen echter te maken met verve lende bijverschijnselen als ge Broersveld 159, Schiedam, tel. 010-4730986 Hof van Spaland 26, Schiedam-Noord, tel. 010-4706485 wichtstoename, vette haren en ongewenste haargroei. Steeds meer vrouwen kiezen daarom voor een natuurlijke op lossing voor deze klachten en wel voor UltraVit Teunis bloemolie. Teunisbloemolie is rijk aan zuiver gamma-linoleen- zuur dat er voor zorgt dat een aantal natuurlijke hormoonach tige stoffen worden opgebouwd. De natuurlijke opbouw van dit preparaat zorgt voor een snelle afname van menstruatieklach ten. UltraVit Teunisbloemolie zit in makkelijk te slikken capsules, waarvan u er bij het begin van de menstruatieklachten direct 3x twee moet innemen.De capsules bevatten Teunisbloemolie met een hoog percentage gamma-li- noleenzuur (GLA) en natuurlijke vitamine E. UltraVit Teunis bloemolie veroorzaakt geen bij werkingen en is verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Voor meer informatie Kernpharm B.V. tel.: 04130-41492. Slapeloze nachten door onrustige, prikkelende benen is geen lolletje. Flavénol, het natuurlijke extract van de pijnboom helpt snel en veilig voor 24 capsules 29.95 Voordeelpak 48 capsules 44.95 Verkrijgbaar bij: Homeopatheek Reform Kruiden pijnlijke, kriebelende benen goede doorbloeding en bloeddruk veerkracht en souplesse van de huid en bloedvaten vermoeide voeten en benen Bij inlevering van deze bon f 5.00 korting grootverpakking Flavénol Hoogstraat 15 Schiedam Tel.: 010-4263280 Veel mensen hebben da gelijks last van hun benen. Deze klachten variëren van dikke opgezette benen, kramp, 'kriebels' tot zelfs pijn. Ook spataderen ge ven vaak last. Hierdoor is het moeilijk veel te lopen of rustig te zitten. Tijdens het wandelen moet men dan even stil staan of zit ten om de benen te ontlas ten. Door pijnlijke benen wordt dikwijls de nacht rust verstoord. Gelukkig is er nu Flavénol waarmee u zelf veel klachten kunt verhelpen. Omdat Flavé nol de doorbloeding verbe tert, kan dit in de praktijk snel verlichting geven. OORZAAK BEKEND De oorzaak van veel van deze klachten ligt aan de door bloeding van de benen. Door vernauwing van de bloedvaten is het mogelijk dat er een tekort aan zuurstof en voeding in de benen ontstaat. Afvalstoffen kunnen zo in de benen achter blijven. Door verzwakking van de vaatwanden en stuwing in de bloedvaten ontstaan gemak kelijk dikke benen en spatade ren. Bij een betere doorbloe ding en versteviging van de vaatwand kunnen veel proble men voorkomen of opgelost worden. BETERE DOORBLOEDING Het werkzame bestanddeel in Flavénol is de stof OPC. Deze natuurlijke stof verbetert de doorbloeding in o.a. de benen en verstevigt de vaatwand. On derzoek heeft uitgewezen dat na gebruik van Flavénol 75% van de gebruikers snel een ver betering bemerkt. Bij I werd de pijn duidelijk minder. FRANS ONDERZOEK Dr. Claire Bey lot van het Academisch Ziekenhuis in het Franse Bordeaux: "Mijn patiën ten hebben er veel baat bij. Echt grote spataderen gaan er niet mee weg maar bij allerlei bijkomende beenklachten geeft het goede resultaten." Flavénol kent veel enthou siaste gebruikers, zo ook mevr. M. uit Ootmarsum: "Ik werd iedere nacht meerdere malen wakker van rusteloze benen en kramp. Na een aantal weken Flavénol te hebben gebruikt ben ik zeer tevreden." Verkrijgbaar bij drogist en formhuis. Voor informatie: Compact Nutriënts, tel.: 02940 - 17162.

De Havenloods | 1994 | | pagina 7