Open dag valt in het water 699,- Spectrum Festival moet groter worden dan de voorgaande jaren SCHIEDAM LAND DE HAVENLOODS Achtervolging Publiek trotseert kou Blokfluitles muziekschool markant ACHTER Speciaal aanbod bij bezoek aan Palmboom Activiteiten voor kinderen Retourtje Casablanca De Troubadour op bezoek in Schieland Multiculturele manifestatie ditmaal gespreid over twee dagen DINSDAG 31 MEI 1994 SCHIEDAM —Vier personen werden donderdagmiddag na een wilde achtervolging op on der andere de Horvathweg aan gehouden. Rond 14 uur kregen alle wagens Van de Schiedamse politie een melding binnen. Een auto die in Schiedam stond geregistreerd, was betrokken bij een diefstal in Berkel en Rodenrijs. Bij de auto die geparkeerd stond in de omgeving van de Singel, werd vervolgens gepost door agenten. Kort daarna vertrokken vier personen in deze wagen. Toen zij door hadden dat zij werden ge volgd, probeerden zij te ont vluchten. Op de Aelbrechtskade In Rotterdam werd de auto aan gehouden door de politie. Een poging om weg te komen, mis lukte. Wel werden hierbij auto's beschadigd en werd bijna een agent aangereden. De inzitten den werden geboeid afgevoerd naar het politiebureau. Het gaat om een 32-jarige Rot terdammer, 28-jarige Vlaardin- ger, 28-jarige Schiedammer en een 20-jarige vrouw uit Rotter dam. Eén persoon werd door de Vlaardingse politie gezocht van wege een auto-inbraak. Bij een huiszoeking in de woning werd gereedschap gevonden, dat mo gelijk gestolen was bij de inbraak in Berkel. Opdringerige colporteur SCHIEDAM Een wel heel erg opdringerige colporteur verkocht afgelopen week een viertal tapijten op miraculeu ze wijze. Toen een nietsvermoedende voorbijganger in eerste in stantie de aankoop weigerde zakte de prijs direct met 97 procent. De verbouweerde aspirant koper dacht een gouden slag te slaan en kocht de tapijten voor 275 gulden. De eerste aanbieding was ge daan voor maar liefst 10.000 gulden. Toen de tapijtenko per eenmaal thuis kwam be greep hij dat hij zich behoor lijk in het ootje had laten nemen. Waarschijnlijk had zijn vrouw meer zakelijk in stinct. Na intens beraad werd besloten de politie in te lich ten over de opmerkelijke transactie. De hermandad wil met de gekwiekste tapijtenboer wel eens van gedachten wisselen over deze niet gebruikelijke manier van verkopen. De vlotte babbelaar was onge veer veertig jaar, had een ge bruinde huidskleur en was circa 1.70 meter lang. Hij sprak gebrekkig Duits/Ne derlands. Wegener huLs-aan-hulsblacJen 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12 -16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4.699.237 Telefax redéctie: 010 - 4.699.359 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag 08 30 tot 16.00 u ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: N. v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Arlen Poort (tel. 010 - 4.713.790) Sport: Erwin van de Lee (tel. 010 - 4.735.321) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld DE HAVENLOODS Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeente Schie- uitgave van Wegener BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Het is na tuurlijk een mooi initiatief, de Landelijke Watersportdag. Alleen had dé dag voor de wa tersporters afgelopen zater dag geduchte concurrentie. De Molendagen, Rotterdam en omgeving waren druk bezig te opzoomeren, diverse hengel sportwinkels hielden open huis vanwege de Nationale Hengel- dag, Stoomdagen in Dordrecht, 's nachts de muzieknacht, in mindere mate de wereld Aidsdag en het weer dat niet mee werkte. Het bleek een 'overkill' aan eve nementen te zijn. Vandaar dat het aantal bezoekers van 2500 tegenviel. Ter vergelijking, vorig jaar bezochten nog zo'n 6000 mensen de Vrije Liggers aan de Overschieseweg. Zelfs het begin van de open dag bij de Vrije Liggers viel in het water. Wethouder Adri Reijn- hout was voornemens om om 10.00 uur te openen. De Schie damse Opzoomerdag gooide echter roet in het eten. Een uur later dan gepland kon Reijnhout toch zijn erkentelijkheid over de uitnodiging uitspreken én ook de activiteiten die over de gehele dag waren uitgesmeerd konden zijn goedkeuring wegdragen. Maar zijn meeste aandacht ging uit naar de vijf molens die op het terrein aan de Overschieseweg zo natuurgetrouw mogelijk wa ren nagemaakt. Herman Bou- man was verantwoordelijk voor de bouw van De Palmboom, De Noordmolen, De Vrijheid, De Walvis en De Drie Koorenbloe- men. Twee waren een aantal ja ren geleden al gemaakt, de drie resterende in de afgelopen twee weken. „Het is een eerbetoon aan de vijf hoogste molens van de wereld en het fleurt ons terrein op", aldus de bouwer die er nog een beetje vermoeid uitzag. Maar natuurlijk draaide het in hoofdzaak om het water en alles wat daar op en omheen gebeur de. Wat dat betreft liet het Schie damse publiek het zaterdag af weten. Voorzitter Goof Hen driks, de gehele dag getooid met een schipperspet, haalde ook voorzichtig uit naar de politiek die hij wel degelijk (mede)ver- antwoordelijk vond aan de ge ringe opkomst. „Ik hoop dat de overheid volgend jaar de diverse landelijke activiteiten wil sprei den. Het is hier vandaag geen flop geworden maar van een hoera-stemming kan je ook niet spreken." Aan de organisatie heeft het in ieder geval niet gele gen. Via reclamefolders was er alles aan gedaan de mensen naar het water te lokken. Zo konden de Schiedammers op de tjalk van Guus Klepke een rondvaart richting centrum maken. In de haven was verder een.botenshow en demonstratievaren van de modelbotenshow van De Vi king. Als klapstuk zou er een wedstrijd bike-boarden zijn. Tien exemplaren van deze lig fiets op het water waren toege zegd, slechts vijf waren aanwezig waarvan er twee stuk bleken te zijn. Ook dat bleek dus een dom per. „De hele dag kostte zo'n 6000 gulden. Onze vereniging zelf heeft 2500 gulden betaald en dat is best een groot bedrag. Geluk kig kregen we 1000 gulden uit het VSB-fonds en geld van diver se bedrijven uit de directe omge ving. Maar volgend jaar zal er, willen we de ópen dag in ere houden, wel een grote sponsor moeten komen.' De bike-boarders hadden problemen met het materiaal INLOOPCONCERT Het weke lijkse inloopconcert in de Grote Kerk aan de Niepwstraat wordt za-' terdag 4 juni verzorgd door het Vo caal Ensemble onder leiding van Hendrik-Jan Dijkerman. De aanvang is 15.00 uur, toegang gratis. VIER MOLENS DRAAIT DOOR Het dienstencentrum De Vier Molens in Schiedam draait tijdens het zomerseizoen gewoon door. In de periode van juni tot en met september is het dienstencentrum aan de Tuinlaan op een vast tijdstip toegankelijk. Iedere zondag is er gelegenheid voor een kopje koffie en een praatje. Tevens zijn er diverse activiteiten. De openingstijden zijn van 13.30 tot 16.30 uur. GARDEROBE—Uit een auto, ge parkeerd aan de Buitenhavenweg, is vorige week een complete herengar derobe gestolen. De net aangeschafte kleding was in de kofferbak gestopt. De dief kon zich daarna geheel in het nieuw ste ken. SCHIEDAM —Het was berekoud, zaterdag tijdens het Havenmu- ziek- en Molenfestival. „We hadden de pech van het weer," conclu deert Joke Winkelman namens de organisatie. Het festival kreeg ditmaal ook concurrentie van de Opzoomerdag in Zuid. „Toch zijn we tevreden over de opkomst: misschien was het iets stiller dan voorgaande jaren. Maar het was hartstikke druk op sommige loca ties. Ook hebben weer meer mensen (700) meegedaan aan de brunch." De organisatie schat dat circa achtduizend mensen het festival hebben bezocht. Vorig jaar waren dat er circa tienduizend, 's Ochtends was het rustig op het circuit langs de molens en de havens. Het duurde even eer het feest op gang kwam. Leden van de muziekgroep Les Maianches uit zusterstad Vienne, waar het momen teel 26 graden is, stonden te bibberen van de kou. Wel genoten zij van de reacties van het publiek. Ook vele Schiedamse koren, bands en orkesten lieten zaterdag van zich horen. Voor de muzikale invulling van het Havenmuziek- en Molenfestival kreeg de organisatie 's middags een prijs uitgereikt. De Organisatie van de Landelijke Muziekdag beloonde Schiedam met de eerste prijs. Burgemeester Scheeres, die de plaquette in ontvangst nam, vond de prijs een mooie erkenning voor een zo'n jonge organisatie. De Schiedamse tradities kwamen aan bod in verschillende distilleer derijen die voor het publiek waren geopend. Ook de sketches van het Historisch Straattheater en de molens trokken veel bekijks. Molen de Drie Koornbloemen was dit jaar voor het eerst toegankelijk en menigeen heeft de wankele treden naar de balie beklommen. Overigens heeft de KRO de gehele dag opnamen gemaakt, die - onder voorbehoud - op 15 juli in het programma 'Markant Achterland' worden uitgezonden. SCHIEDAM— De Streekmu- ziekschool Waterweg Noord biedt sinds enige tijd de moge lijkheid tot blokfluitles voor jon ge kinderen. Dit geldt voorna melijk voor kinderen uit groep twee en drie van het basisonder wijs. De cursus 'Spelen met de blok fluit' leert de kinderen eenvoudi ge maar leuke liedjes te spelen waarbij plezier voorop staat. Het leren geschiedt op speelse wijze en er wordt gestreefd naar groepjes van vier kinderen. We kelijks ontvangen zij les van veertig minuten. Op zaterdag 4 juni houdt de Streekmuziekschool een open dag. Tevens zijn er dan demonstraties van deze cursus. Informatie wordt verstrekt op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 4269680. Sponsorloop voor kinderboerderij SCHIEDAM Openbare baisschool De Klinker orga niseert morgen, woensdag middag 1 juni, een sponsor loop. In totaal doen er 450 leerlin gen mee uit alle groepen en zij proberen In twaalf minu ten zoveel mogelijk rondjes te lopen. De helft van de opbrengst is bestemd voor de kinderboer derij in het Beatrixpark. De andere helft is bestemd voor de aanschaf van buitenspeel materialen voor de school. Behalve de sponsorloop zijn er diverse activiteiten. Bij voorbeeld een luchtkussen- kasteel, een kop van jut en een reuzensjoelhak. De sponsorloop en de spelle tjes duren van 13.30 tot 16.30 uur, Het festijn vindt plaats aan de Warmoezenierstraat. KRO-TV MAAKT OPNAMEN VAN SCHIEDAMS HAVEN MUZIEK MOLEN FESTIVAL Vrijdag 15 juli - 19.30 Nederland k^) SCHIEDAM Bezoekers van museummolen De Nieuwe Palm boom kunnen zondag 5 juni gebruik maken van een speciaal aanbod, een rondvaart door de oude binnenhavens van het cenrum. Schipper Guus Klepke zal een toelichting geven bij het tonen van interessante panden en plekjes van Schiedam. Het inschepen vindt plaats om 14.00 uur ter hoogte van de VW. Omstreeks 15.00 uur wordt de rondvaart afgesloten met een bezoek aan De Nieuwe Palmboom. Toegangskaarten tegen normaal tarief zijn verkrijgbaar bij het inschepen. Passe-partouthouders hebben gratis toegang. Het Nederlands Malend Korenmolenmuseum De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34 laat de bezoeker aan de hand van het thema boer-molenaar-bakker-brander de gang van het graan volgen. Verder zijn er steeds wisselende tentoonstellingen, veel informatie over de Schiedamse molens en een maquette met klank- en lichtspel. Iedere eerste zondag van de maand wordt een bepaald onderwerp belicht door een gastspreker. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 3,50 gulden, kinderen tot twaalf jaar betalen een rijksdaalder. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker organiseert op een drietal data kinderactiviteiten. Op 27 juli en 3 en 10 augustus zijn er voor kinderen van drie tot twaalf jaar diverse activiteiten. Elke dag staat in het teken van een bepaald thema, respectievelijk het circus, China en Hollywood. De dag wordt afgesloten met optredens van de kinderen voor ouders, familieleden en andere belangstellenden. Niet alleen zoekt het wijkcentrum nog medewerkers maar ook ideeën zijn nog welkom. Voor inlichtingen is Marlies het aanspreekpunt van het wijkcentrum, telefoon 4267767. vanaf p.p. Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010 - 4264999 Vliegtickets. Regel het op't postkantoor De sfeer uit de glorietijd van de Brandersstad herleefde zaterdag RJnii De Troubadour op bezoek in Schieland SCHIEDAM Het heeft heel wat zweetdruppeltjes gekost maar het was dan ook meer dan de moeite waard. Vorig jaar april liepen kinderen van de openbare basisschool De Troubadour zich de longen uit het lijf tijdens een sponsorloop. Elke rondje leverde weer meer centjes op voor de kinderafdeling van het Schieland- Ziekenhuis. Uiteindelijk liepen de jonge atleten het formidabele bedrag bij elkaar van 10.000 gulden. Dft Wérd op syrtibölischè wijze overhandigd aan het bestuur van het ziekenhuis. Dat beloofde het geld goed te besteden. De verlichting werd aangepast, interieur vernieuwd en het allerbe langrijkste voor de jonge patiëntjes, er werd nieuw speelgoed aangeschaft. De medewerkers van het ziekenhuis zijn trots op de veranderingen en vooral op de manier waarop het tot stand gekomen is. Uit waardering nodigde de directie van Schieland een delegatie uit van de Troubadour om de opgeknapte afdeling te komen bewonderen. Leerlingen, leraren en ouders stuurden afgelopen donderdag vertegenwoordigers om aan deze invitatie gehoor te geven en de opgeknapte verpleegruimte te gaan bekijken. Op deze avond wordt onder meer een theatervoorstelling ge geven door het Rotterdams Volkstheater. De toegang hier- menwerken met andere instellin gen, zoals het onderwijs, club- en voor bedraagt twintig gulden, de organisatie om de gratis toe- te financieren. Want de gelden buurthuizen en de Werkgroep De opbrengst hiervan gebruikt gankelijke zondagse activiteiten van sponsors en de gemeente zijn Internationale Samenwerking. SCHIEDAM De derde editie van het multiculturele Spectrum Festival moet gro ter worden dan de voorgaande jaren. Organisator Eric Dijk huizen verwacht dit jaar tus sen de 50.000 en 55.000 be zoekers. In 1992 kwamen 25.000 mensen een kijkje ne men en het jaar erna 45.000. Het festival wordt gehouden op 18 en 19 juni in het Bea trixpark. De doelstelling is de integratie tussen de verschil lende bevolkingsgroepen in Schiedam te bevorderen. „En volgens een enquête is dat ge lukt", meent Dijkhuizen. „De mensen uit een mengelmoes van culturen ontmoeten el kaar zonder wanklank." Het Spectrum Festival is voor het eerst tweedaags. Dijkhuizen: „We gebruiken nu ook de zater dagavond, want het is zonde zo'n dure infrastructuur op te bouwen voor slechts één dag." niet voldoende. „De besluitvorming in de ge meenteraad was weer eens gru welijk traag", zegt Dijkhuizen. „Daardoor konden we pas laat beginnen met het werven van sponsors." Het totale budget be draagt nu 160.000 gulden. Samenwerking De belangrijkste act van de zon dag is de groep Ifang Bondi uit Gambia, een Afrikaans land dat geheel wordt omsloten door Se negal. Het veelmansgezelschap brengt 'hechte, hypnotiserende muzikale patronen, die zowel de muzikanten als het publiek in hun machtige greep houden'. Voorts treden muzikanten op uit Turkije, Marokko, CuBa en Ne derland. Daarnaast is er een mo deshow met ontwerpen en man nequins uit verschillende landen, straattheater en verschillende 'dorpen' die een beeld geven van het leven in de Derde Wereld. Dijkhuizen wil voor volgende edities van het festival meer sa- tfang Bondi uit Gambia

De Havenloods | 1994 | | pagina 3