Wonen en parkeren boven V D SCHIEDAM Rouge Pur Rouge Pur Rouge Pur DE HAVENLOODS Vrouwen beroofd Fietsendief aangehouden Wandelen in het donker Bouw Woudhoekschool eindelijk gestart Onderhandelingen met college in beslissend stadium Sauer Bekkerschool bestaat tien jaar Kwartet in Stedelijk Computers in Margriethal Politie gaat strenger optreden Voetbal en haring in woon- en zorgcentrum Concert in Grote Kerk DINSDAG 7 JUNI 1994 INLOOPCONCERT - Het in loopconcert op zaterdag 11 juni wordt verzorgd door de soprane Kiyomi Claringbould, Marieke Oremus op fluit en de pianist Ronald Jochems. Dit trio brengt een gevarieerd programma dat om 15.00 uur begint. De toegang is gratis. Het inloop concert wordt gehouden in de Grote Kerk. SCHIEDAM In het Hof van Spaland is afgelopen vrijdag om streeks 17.00 uur een 78-jarige vrouw uit Schiedam beroofd van haar tas. Een nog onbekende man benaderde de vrouw van achteren en rukte de tas uit haar handen. De man rende daarna weg. Toen de vrouw om hulp riep zette een voorbijganger de achtervolging in. De dief gooide vervolgens zijn buit weg zodat de tas met inhoud aan de vrouw kon worden teruggegeven. Een 76-jarige Rotterdamse had echter minder geluk. Zij werd afgelopen vrijdagmiddag om streeks 14.30 uur op de Burge meester Honnerlage Gretelaan door een ongeveer twintigjarige man beroofd van haar schouder tas. Ter hoogte van het park rukte de dief de tas weg waarbij de vrouw ten val kwam. De da der verdween vervolgens in het park. De tasjesrover had kort blond haar en droeg een blauw trainingspak. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen zondagavond een 21- jarige Schiedammer aangehou den die eerder op de dag vanuit een tuin van een woning aan de Stadhouderslaan een fiets had gestolen. Een getuige van de diefstal waarschuwde de politie en kon een goed signalement van de dader geven. Later werd de man in het centrum van Schie dam aangetroffen. Hij bekende de fiets te hebben gestolen. Het bleek dat hij de fiets inmiddels aan een onbekende had verkocht en van de opbrengst drugs had gekocht. De dief werd ingeslo- PANNEKOEKEN— Mensen die veel van pannekoeken houden, maar er niet aan toekomen om ze te bak ken kunnen donderdag 23 juni te recht in dienstencentrum De Woud- hoek aan het Heyermansplein 35. Daar worden tussen 12.00 en 14.00 uur pannekoeken gebakken en gege ten. Belangstellenden kunnen zich hiervoor tot vrijdag 17 juni opgeven, elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Het telefoonnummer is 4731976. De kosten bedragen vier gulden voor twee naturel pannekoe ken. Vijf gulden betaalt men voor een naturel en een pannekoek met vruchten en slagroom. ujegener hutsaarvhuLsbLaden 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 Prins Hendrikkade 12 -16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4.699.237 Telefax redactie: 010 - 4.699.359 Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) ccountmanagement: de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten Arlen Poort (tel. 010 - 4.713.790) Sport: Erwin van de Lee (tel. 010 - 4.735.321) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Hoofd redactie: Jan Sieben DE HAVENLOODS Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag en donderdag de gemeente Schie- Wegener BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM— Voor wande lende avonturiers heeft wijkcen trum De Erker een uitdaging ge organiseerd. In de nacht van za terdag 25 op zondag 26 juni or ganiseert het wijkcentrum voor jongeren van 15 tot 23 jaar een nachtelijke wandeling met bar becue van Scheveningen naar Hoek van Holland. Met de een na laatste trein op de avond wordt er richting de resi dentie koers gezet. Eenmaal in de badplaats aangekomen begint de tocht. Onderweg is er een uitgebreide stop met barbecue. In Hoek van Holland wordt, zo is de verwachting, de eerste trein naar huis genomen. Enthousiastelingen kunnen zich aanmelden bij De Erker. Dit kan tot 17 juni. De kosten bedragen dertig gulden, alle kosten inbe grepen. De Erker is gevestigd aan de Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. SCHIEDAM- „Met basis school De Violier", antwoordt een stem aan de telefoon. De Violier? Het blijkt een test van de onderwijzers van basischool De Woudhoek. De school is op zoek naar een nieuwe naam, en de resultaten van het brain stormen worden alvast losgela ten op argeloze bellers. „Het klinkt wel aardig, toch?" vindt directeur F. Schroeders. Zijn school heeft binnenkort een nieuwe naam nodig, nu eindelijk de bouw is gestart van een nieuw onderkomen aan de Slimme Watering in Spaland. „Natuurlijk zijn we daar heel blij mee. We hebben hier heel wat hobbels voor moeten ne men." De bouw heeft een jaar vertra ging opgelopen, omdat er ver schil van mening was tussen de gemeente en de provincie Zuid- Holland over de geluidshinder van vliegtuigen, zo licht G. Kruijt van de dienst Educatie van de gemeente toe. De school komt namelijk in de aanvliegroute van Zestienho ven te liggen. Na een jaar soe batten kwam eindelijk de ver klaring van geen bezwaar van het provinciebestuur. Kruijt: „We waren er vanuit gegaan dat we medio oktober 1993 met de bouw konden be ginnen." Maar dat ging niet door. De school kan nu pas in augustus volgend jaar de nieuwbouw betrekken. De twee gebouwen aan het Nij- hoffplein moeten daarom een opknapbeurt krijgen. Ook moeten er zes noodlokalen ge plaatst worden. Volgens Kruijt bedragen de extra kosten hier van ongeveer 50.000 gulden. Hier komt de openbare basisschool De Woudhoek Wilde westen op Het Windas SCHIEDAM De openbare basisschool Het Windas houdt op zaterdag 11 juni haar jaarlijk se schoolmanifestatie. Dit jaar staat deze manifestatie in het te ken van het wilde westen. De omgeving van de school aan de Nachtegaallaan in Spaland wordt op die dag omgebouwd tot een echt cowboy-dorp, waar de leerlingen zich onder -andere kunnen uitleven in lassowerpen, boogschieten, rodeorijden, hoef ijzergooien en wigwam bouwen. Tevens wordt er een echte to tempaal opgebouwd, waar de af gelopen weken door leerlingen en leerkrachten hard aan is ge werkt. Als afsluiting van deze manifes tatie wordt er nog een sponsor loop gehouden. De opbrengst van deze loop i^bestemd voor de aanschaf van sport- en spelmate riaal voor de school. De mani festatie begint om 11.00 uur en de start van de sponsorloop staat gepland voor 13.30 uur. VLAARDINGEN —Wonen boven een warenhuis. Dat wordt in 1995 mogelijk bij Vroom Dreesmann aan het Liesveld. Tenminste wanneer het gemeentebestuur akkoord gaat met de plannen. „Ik ver wacht dat we er heel snel uit komen," stelt P. van Bak- kum, woordvoerder van V D. Volgens hem zijn de ge sprekken tussen de waren huisdirectie en het college in een afrondend stadium be land. Groen licht betekent dat de weg vrij is voor een com plete herontwikkeling van dit noodlijdende filiaal. Het voorstel van het warenhuis concern behelst twee varianten: of de bovenste twee etages wor den geheel gebruikt als parkeer garage óf er ontstaat een combi natie van wonen en parkeren. Van Bakkum:„Het warenhuis trekt zich terug op de begane vloer als een zogeheten local sto re-type. Ons filiaal in Rotterdam Oosterhof staat daar model voor. Het zal een sterk op mode georiënteerd warenhuis worden. Veel accessoires, home-enter- tainment, woon- en huishoudar- tikelen. Er komt ook een Le Café Plus. Het houdt in dat er van binnen een compleet nieuw warenhuis ontstaat. In de schil van het pand, aan de buitenkant, kunnen bovendien wat ingrepen worden gedaan waardoor het mogelijk is andere detaillisten te huisvesten." „V D Vlaardin gen zal dan vierduizend vierkan te meter netto-vloeroppervlakte Wooneenheden boven V DT. beslaan. Het is nu tienduizend vierkante meter. Dat kan toch niet; dit filiaal is zelfs groter dan ons warenhuis in de Kalver- straat!" vergelijkt Van Bakkum. Hij snijdt daarmee het probleem aan waarmee het warenhuiscon cern al sinds de opening - in de jaren zeventig - kampt. Inwoneraantal „Dit pand is geënt op een groter volume. Dan heb je het niet ge makkelijk." Bedrijfsleider Den Bleker zucht eens diep wanneer de omzetcijfers van het Vlaar- dingse filiaal ter sprake komen. „De infrastructuur van de stad is gebaseerd op een veel hoger in woneraantal. Het gemeentebe stuur ging er destijds van uit dat Vlaardingen flink zou groeien. Op basis van die gegevens is V D hier gaan bouwen. Het is an ders uitgepakt. Wij zijn al jaren bezig met dit pand, het zit ge woon veel te ruim in z'n jasje." Het concern denkt nu het ant woord op de problemen te heb ben gevonden. Den Bleker licht toe. „De Vlaardingse economie ontwikkelt zich perfect, wat dat betreft ziet de toekomst er goed uit. Er is alleen veel te weinig woonruimte. Er staan tiendui zend mensen ingeschreven voor een woning in deze stad." Door de bovenste twee etages van het warenhuis te bestemmen voor woningen, slaat het con cern dus twee vliegen in één klap. Het filiaal krijgt de vloe roppervlakte die afgestemd is op een stad als Vlaardingen en de overbodige ruimte van het wa renhuis brengt eindelijk geld in het laatje. Een andere mogelijk heid is deze ruimte te gebruiken als parkeergarage. Maar daar mee krijgt de gemeente wel een derde parkeervoorziening in hartje Vlaardingen. Behalve de vrijwel altijd leegstaande garage aan de Afrol komt er immers ook een garage aan de Joubert- straat, overigens vlak achter V D. Maar het gemeentebestuur staat volgens de V D-woord- voerder niet afwijzend tegenover het voorstel van het concern. „Ik ben niet pessimistisch. De ge sprekken gaan de goede kant uit." Van Bakkum meent dat het warenhuis al in 1995 de nieuwe bestemming kan krijgen. Hij ver wijst naar de recente renovatie van het filiaal in Amsterdam. „En in zes weken tijd is in Oos terhof een compleet warenhuis ingericht. V D heeft bewezen snel te kunnen bouwen. Maar de beslissing ligt bij de gemeente." Wanneer debestemmingswijzi ging er door is, kunnen de plan nen nader worden uitgewerkt. Zo is nog niet duidelijk wie het beheer over de woningen en/of de parkeergarage krijgt. Vast staat wel dat er in de personele sfeer bij V D niets verandert. „We blijven met dezelfde be manning werken. Winkelen op een kleiner oppervlakte betekent niet automatisch dat er minder werknemers nodig zijn. Dat is absoluut niet de bedoeling." SCHIEDAM De Sauer Bekkerschool bestaat dit jaar tien jaar en dat heuglijke feit zal niet onopgemerkt voorbij gaan. De school organiseert in de week van 13 tot en met 17 juni de nodige activiteiten om dit jubileum luister bij te zet ten. De hele week zal in het kader staan van een aantal lan den, te weten Nederland, Frankrijk, China, Engeland en Amerika. Tussen het normale lesrooster door zullen de nodige activitei ten plaatsvinden. Op maandag de dertiende een ballonnen wedstrijd. Bij het vijf-jarig ju bileum kwamen er zelfs ant woordkaarten retour uit Fin land. Een vossenjacht, spon sorloop en een open huis vul len de andere dagen. De week zal sportief afgesloten worden met de Olympische Spelen. De school is enkele jaren gele den ondergebracht in een stich ting, de Augustinus-stichting. Deze heeft momenteel twee ba sisscholen onder haar hoede, de Sauer Bekkersschool en de Regenboog. SCHIEDAM Vier jonge musici treden woensdag 8 juni om 12.30 uur op in de aula van het Stedelijk Museum. Het kwartet is verenigd onder de naam 'The Rotterdam Consort'. Dit barokensemble bestaat uit de violisten Hans Lub en Nienke Lambooij. Berthil Oljans bespeelt de cello en Corine Rieske het clavecimbel. Het viertal speelt een trio-sonate van Handel, een celloconcert van Martier en een sonate van Turini. De toegang is gratis, de koffie eveneens. SCHIEDAM Computerfre aks kunnen hun hart ophalen op zondag 12 juni. Dan vindt name lijk in Sporthal Margriet een grote computer-koopmanifesta tie plaats, PC Discount Schie dam '94. Tijdens deze beurs komen ruim zestig handelaren uit verschillen de Europese landen hun waren aanprijzen. Er wordt gedemon streerd en informatie verstrekt en er kan gekocht worden tegen uitzonderlijk lage prijzen. Het evenement bestaat uit verschil lende onderdelen: PC, Amiga, Atari, videogames en Midi. Be halve allerlei hardware en soft ware zijn er ook spelletjes, elec- tronica en supplies te koop. De discount duurt van van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,50 gulden. Bij de VW in Schiedam zijn kortings kaarten van vijf gulden verkrijg baar. De reguliere prijs voor kin deren tot twaalf jaar bedraagt tien gulden. Ook voor hen geldt de kortingskaart. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Computercreatief, telefoon 070- •3588929. WATERWEG- De politie gaat strenger optreden tegen ei genaren van bromfietsen en mo toren die te veel herrie maken en daardoor voor veel (geluidso verlast zorgen. Om te beginnen wordt zaterdag 11 juni in Maas sluis en zaterdag 18 juni in Vlaardingen preventieve contro- ledagen gehouden. Ook wordt dan aandacht besteed aan ande re technische eisen voor het ver voermiddel. Er zullen geen be keuringen worden uitgedeeld. De eigenaren worden gewezen op de gebreken en krijgen advies om deze gebreken te verhelpen. Circa zestig procent van de Ne derlandse bevolking zegt regel matig overlast te ondervinden van het wegverkeer. Twintig procent spreekt zelfs van ernsti ge hinder. De ervaring leert dat de problematiek voor een groot deel wordt veroorzaakt door brom-, snor- en motorfietsen. De meeste overlast wordt onder vonden in gebieden waar men stilte extra waardeert, bijvoor beeld in woonwijken, bij scho len, rond bejaardencentra en in natuur- en recreatiegebieden. En natuurlijk 's nachts. De verbe terde maatschappelijke positie heeft de laatste decennia voor een steeds grote mobiliteit van de jeugd gezorgd. De ontwikke lingen in de industrie en eenvou dig verkrijgbare accessoires om de voertuigen op te voeren als mede de roep van de milieube weging heeft de druk op de poli tie op milieugebied vergroot. Taak van de politie is nu over last en onrust, in dit geval ver oorzaakt door brommers en mo toren, terug te brengen tot maat schappelijk aanvaardbare pro porties. Cijfers tonen aan dat het verkeer tussen 1986 en 1989 gemiddeld met twaalf procent is toegeno men. Met name de groei in het aantal motoren is explosief ge weest. Tussen 1986 en 1993 is het aantal gestegen van 125.000 naar 235.000. Het aantal motor fietsen dat meer dan de toegesta ne decibellen produceert is vrij groot, zo zegt de politie. De mi lieukwaliteitseisen zijn gesteld in decibellen (dBA). Tot vijftig dBA is er meestal geen sprake van geluidsoverlast, zeventig dBA betekent ernstige hinder. Op zaterdag 11 juni houdt de politie tussen 10.00 en 15.00 uur de preventieve controledag bij het bureau in Maassluis. Een week later wordt de actie her haald, maar dan in Vlaardingen. Daar wordt de controle gehou den op de parkeerplaats achter het Mobil-bezinestation aan de Marathon weg. Later volgt nog een controle in Hoek van Hol land. Voor meer informatie kan men terecht bij de milieucoördi nator van de politie, de heer M. van Unen, telefonnummer 4342355, toestel 440. Motoren en bromfietsen zorgen vaak voor veeI overlast in stiltegebieden STICHTING KINDEROPVANG KATJA Van Ostadelaan 120, 3117 XM SCHIEDAM Tel. 010-4265819 ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U BIJ U THUIS KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Dan kan gastoude reau Katja voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van O t/m 12 jaar in een gezin mo gelijk te maken. Tijdens de opvang periode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind be draagt 4.- per uur. Heeft u interesse of vragen neem dan vrijblijvend contact op met Isolde Verburgt of Ank de Gier van het gastouderbureau. SCHIEDAM Thurlede Goes America. Ook deze stichting voor de huisvesting en verzorging van bejaarden steunt 'onze jongens' in de States. Niet lijfelijk maar wel vocaal. De bewoners van Thurlede nodigt Oranjefans uit om op hun grootbeeldscherm wedstrijden te bekij ken van Neerlands trots. De eerste wedstrijd die te zien is op het speciaal opgezette scherm is op 25 juni, wanneer het Nederlands elftal tegen België speelt. Maar de Thurleders verliezen de werkelijkheid niet uit het oog. Voetbal mag dan het gesprek van de dag zijn, de bingo-avond wordt niet vergeten. Op l, 15 en 29 juni staat er weer een bingo-avond geprogram meerd. Kosten inclusief een 'bakkie' zijn 2,50 gulden. De aanvang is 14.00 uur. Maar Schiedammers lusten ook wel eens wat. Op 22 juni is er de traditionele Haringdag. Het huis is dan volledig in de vissfeer. Vanaf 14.00 uur is er live-muziek en vele gevulde tonnetjes, met uitjes uiteraard. Entree, inclusief een haring, vijf gulden. Het woon- en zorgcentrum Thurlede is ook toegankelijk voor niet-bewoners en is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 759. SCHIEDAM In de Grote- of St. Janskerk vindt op dinsdag 14 juni een concert plaats van An- dré Verwoerd en het kamerkoor Magister Cantat onder leiding van Arie Eikelboom. Op het programma staan composities van Sweelinck, Siefert, Schütz, Bach en Stanley. Magister Cantat is in 1978 ont staan uit samenkomsten die di verse oud-leerlingen van de voormalige Kweekschool met den Bijbel te Rotterdam hielden en waar met elkaar gezongen werd. Het koor heeft zich ontwikkeld tot één van de betere koren op het gebied van kerkmuziek. Re gelmatig werkt het koor mee aan het NCRV-programma 'Woord op zondag'. Magister Cantat heeft een zeer groot repertoire van kerkmuziek. Arie Eikelboom studeerde orgel aan het Rotterdams Conservato rium bij André Verwoerd. Te vens studeerde de 45-jarige kerk muziek, koordirectie, schoolmu ziek en clavecimbel. In 1989 sloot hij zijn studie muziekwe tenschap af met een doctoraals criptie over Johann Kuhnau. Thans is Eikelboom docent kerkmuziek en muziekleerge- schedienis aan de Faculteit Mu ziek van de Hogeschool voor Kunsten in Utrecht. De toegang tot dit concert be draagt 6,50 gulden. Houders van een Pas-65 of CJP krijgen twee gulden korting. f U hoeft niets te zeggen om uw lippen te laten spreken Laat slechts één straling toe: "uitstraling". Zorgt ervoor dat uw lippen geen afdruk, maar indruk achterlaten. Voegt toe wat ons klimaat aan uw lippen onttrekt Kom kennis maken met de Rouge Pur van jte£MN$AURENT Wij geven u in de periode van 6 t/m 11 juni bii aankoop van een Yves Saint Laurent lipstick een set met 3 mini-lipsticks cadeau Op vrijdag 10 juni is de YSL-visagiste aanwezig om u vrijblijvend van een make-up te voorzien Parfumerie Korte Hoogstraat 21 a 3131 BH vlaardingen S 010-434 55 20

De Havenloods | 1994 | | pagina 3