E OEH AH ED DE GOEY EN ORANJE GAAN VOOR 'GOUD'!!! 'Here we come, America!!!' op ^whavenlo VERZAMELAARS OPGELET! I WK VOETBAL I USA'v4 Rob Witschge Ulrich van Gobbel John de Wolf Dick Advocaat MET EEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT SCOOR TE ALTITD! iX^JuJLj Het Nederlands Elftal gaat de uitdaging aan tussen 17 juni en 17 juli. Met Ronald Koeman, Frank Rijkaard, Ed de Goey en al die anderen. Met enthousiasme, met aanvallend voetbal, met flair én met karakter! Orlando als basis van Oranje-succes. Met de trotse 'kleine generaal' Dick Advocaat aan het hoofd van een machtige 'soccer-machine''Here we come, America!!!'. Groep D 1. Argentinië Zwitserland 2. Griekenlan 4. Colombia 3. Nigeria 4. Roemenie 4. Bulgarije Groep B Groep E 1. Brazilië 1. Italië Rusland 3. Cameroen 3. Noorwegen 4. Zweden 4. Mexico Groep C Groep F 1Duitsland 1. België 2. Bolivia Marokko 3. Nederland 4. Zuid-Korea 4. Saudiarabië vrijdag 17 juni 21.00 u.Duitsland-Bolivia zaterdag 18 juni 01.30 u.Spanje-Zuid Korea 17.30 u.USA-Zwitserland 22.00 u.Italië-Ierland zondag 19 juni 01.30 u.Columbia-Roemenië 18.30 u.België-Marokko 22.00 U.Noorwegen Mexico maandag 20 juni 01.00 u.Cameroun-Zweden 22.00 u.Brazilië-Rusland dinsdag 21 juni 01.30 u.Nederland-S. Arabië 18.30 u.Argentin.-Griekenl. 22.00 u.Duitsland-Spanje woensdag 22 juni 01.30 u.Nigeria-Bulgarije 22.00 u.Roem.-Zwitserland 01.30 u.USA-Colombia donderdag 23 juni 22.00 u.Italië-Noorwegen vrijdag 24 juni 01.30 u.Zuid-Korea-Bolivia 18.30 u.Mexico-Ierland 22.00 u.Brazilië-Cameroun zaterdag 25 juni 01.30 u.Zweden-Rusland 18.30 u.België-Nederland 18.30 u.Saudiarabië-Marokko 22.00 u.Argentinië-Nigeria zondag 26 juni 18.30 u.Bulgarije-Griekenl. 22.00 u.USA-Roemenië 22.00 u.Zwitserland-Colombia maandag 27 juni 22.00 u.Bolivia-Spanje 22.00 u.Duitsland-Zuid-Korea dinsdag 28 juni 18.30 u.Ierland-Noorwegen 18.30 u.Italië-Mexico 22.00 u.Rusland-Cameroun 22.00 u.Brazilië-Zweden woensdag 29 juni 18.30 u.Marokko-Nederland 18.30 u.België-Saoedi-Arabië vrijdag 1 juli 01.30 u.Griekenland-Nigeria 01.30 u.Argentinië-Bulgarije ACHTSTE FINALES zaterdag 2 juli 19.00 u.l Win.Gr. C-Gr. A/B/F 22.30 u.2 Nr.2 Gr. C-nr.2 Gr. A zondag 3 juli 19.00 u.3 Win.Gr. A-Nr.3 Gr. C/D/E 22.30 u.4 Nr.2 Gr. F-Nr.2 Gr. B maandag 4 juli 18.00 u.5 Win.Gr. B-Nr.3 Gr. A/C/D 21.30 u.6 Win.Gr. F-Nr.2 Gr. E dinsdag 5 juli 19.00 u.7 Win.Gr. D-Nr.3 Gr. B/E/F 22.30 y.8Win.Gr. E-Nr.2 Gr. D KWARTFINALES zaterdag 9 juli 18.00 u.A Win.7-Win.2 21.30 u.B Win.6-Win.5 zondag 10 juli 18.00 u.C Win.3-Win.4 21.30 u.D Win.8-Win.l HALVE FINALES woensdag 13 juli 22.00 u.'Win. C-Win.B 01.30 u.Win.D-Win.A 3e/4e PLAATS zaterdag 16 juli 21.30 u. Verliezers halve finale FINALE zondag 17 juli 21.30 u.Winnaars halve finale Ed de Goey: „Ronald Koeman en ik weten wat we aan elkaar hebben" Van de bescheiden Oranje-doel man Ed de Goey wordt in Ame rika een onbescheiden prestatie verwacht. Met de huidige lich ting spelers is het overleven van de eerste ronde op het WK niet genoeg: een finaleplaats, daar gaan de mannen van bondscoach Dick Advokaat voor. Ed de Goey is de laatste om dat te ontkennen. „Je pro beert het allerhoogste te berei ken", stelt de 27-jarige Gouwe naar. „Anders heeft het geen zin om zo'n verre reis te onderne men. Ed en zijn voetbalkameraden gaan dus voor 'Goud'! Wie Ed de Goey als prille tiener rond zag dartelen op de velden van de Goudse derdeklasser Olympia kon niet bevroeden dat daar de doelman van het Oranje van de jaren negentig aan het net vlies voorbijtrok. De slunge lachtige straatvoetballer van weleer groeide uit tot een sportman die inmiddels alle facetten van het keepersvak tot in perfectie beheerst. Via Sparta belandde De Goey en kele jaren geleden als opvol ger van Joop Hiele bij Feye- noord en begon hij aan het grote werk met als hoogte punt de landstitel met Feye- noord en zijn uitverkiezing voor het Nederlands Elftal. 'Oeh Ah Ed de Goey' is klaar voor het WK, zo constateert hij. „Ik verheug me er ver- schrikkelijk op. Het wordt uit eindelijk mijn eerste grote toernooi met Oranje. Wat me te wachten staat in Orlando. Pff, is moeilijk te zeggen om dat de ervaring me op dat gebied ontbreekt. Ik heb al wel het een en ander gehoord van Hans van Breukelen met wie ik zo af en toe contact heb. Hij vertelde me dat er heel wat op me af zal komen. We zien wel hoe het gaat lopen". Voetbalinsiders verwachten dat-Ed de Goey in de voor rondewedstrijden tegen Saoedie-Aranie, Marokko en Belgie niet al teveel werk te verrichten zal krijgen. Zelf re kent hij er evenmin op con stant parerend op te hoeven treden. „Maar toch zijn dat de linkste potjes", voegt hij er aan toe. „Het gaat in dat soort interlands om die ene bal, dat ene moment waarop je er moet staan. Dat vergt dus veel concentratie". In verdedigend opzicht ver wacht de Gouwenaar een uit stekende samenwerking met Ronald Koeman. „We weten wat we aan elkaar hebben, nemen ook regelmatig defen sieve zaken met zijn tweetjes door. Oranje zit achterin na tuurlijk wat anders in elkaar dan Feyenoord, waar we met vier verdedigers opereren. In het Nederlands elftal heb je er drie en is mijn meevoetbal- lende rol belangrijker. Pro blemen voorzie ik echter niet, daarvoor is er teveel erva ring in de ploeg!" Pim Doesburg De keeper binnen de Oranje- -selectie is een eenling, zo weet ook de Feyenoord-doel- man, die zijn Rotterdamse keeperstrainer Pim Doesburg in zijn nabijheid weet in The States. „Iemand in je buurt hebben die doorheeft hoe een doelman het liefst zijn sport bedrijft zie ik als een groot voordeel, al moet ik Pim delen met twee collega's. Hij praat met je over de de tails die anderen vaak niet zien. Daarnaast kan Doesburg putten uit een enorme per soonlijke ervaring waar ik nog veel van kan leren". Het Goudse ventje van weleer weet vanaf 17 juni miljoenen ogen op zich gericht wanneer hij met het nationale elftal de WK-arena betreedt maar is geen moment bang dat de spanning hem teveel zal wor den. „Ik creeer gewoon mijn momenten van rust", zegt hij. „Ik heb begrepen dat het spe lershotel goed afgeschermd is van de buitenwereld. Er is dus alle gelegenheid om me even terug te trekken met een mooi boek. Ik reken erop dat ik overzee aan mijn 'Ludlum- metje' zal toekomen! Heb ik nodig ook. teleroon kaart postzegels zilveren penning I International of oud-international, iedereen leeft mee met het Nederlands Elftal dat de komende weken hoge ogen probeert te gooien in het toernooi om de 'World Cup USA 1994'. De een gokt op een hoge klas sering, de ander is wat sceptischer over het 'Oranje- -perspectief'. Maar één ding hebben de heren ge meen: ze hopen op nieuwe successen voör de 'Hol landse ELF' Wat dacht je toen je bij de uitverkore nen voor het WK zat Witschge: „Ik kreeg er een heel prettig gevoel van. De weken voorafgaand aan de bekendma king van de uiteindelijke selectie was ik best een beetje onzeker. Dat ik toch mee mag was dan ook een opluchting". Welke landen komen in Amerika in de ftnak? Witschge: „Ik houd het op Neder land en Brazilië" Met welke eolkga deel jij in Amerika de hotelkamer Witschge: „Pff, moet ik toch eens vragen aan Advocaat! Ik hoop op John de Wolf, of a Aron Winter". Wat neem je uil Nederland mee naar de States Witschge: „Allereerst mijn voetbalschoenen-, haha. Verder uiteraard een foto van mijn kinderen. Die zal ik het meest missen gedurende die vier weken WK". Wat mogen we van het Nederlands Elftal verwachten? Van Gobbel: „De eerste ronde moeten we door kunnen komen. Daarna gok ik op een plaats in de halve finales. Wat er daarna nog uitrolt is niet te voorzien en vaak een kwestie van geluk op het be slissende moment". Wat wordt jouw rol in Amerika? Van Gobbel: „Ik hoop dat de trai ner me in de dekking zal zetten omdat dat me het beste afgaat. Wat dat betreft het ik goede hoop op een drietal optredens in de P^H eerste ronde. We ontmoeten dan verdedigend ingestelde ploegen die graag op de counter spelen. Eén van de spitsen uitschalen wordt dan een klusje voor mij". Het is allemaal wel snel gegaan met je. Knijp je jezelf wel eens stkkum in je arm om zeker te zijn dal je niet droomt Van Gobbel: „Nee, dat geknijp is niets voor mij. Maar dat neemt niet weg dat ik ook vind dat mijn carrière zich snel ontwikkelt, al besef ik ook dat ik nog veel moet leren om een completere voetballer te worden". Wat is voor jou het leukste van spelen in Oranje Van Gobbel: „Dat je tot de beste Nederlandse voetballers behoort en als sportman wordt gewaardeerd. Verder is het fantastisch om je land te mogen vertegenwoordigen op een groot evenement". fMMilil'll11 Will"!1 'II"11 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Je bent nu 31. Dit wordt je eerste WK. Wordt het ook meteen je laatste? De Wolf: „Ja, dat lijkt me wel. Daarom heb ik me voorgenomen om er straks zoveel mogelijk van te genieten in Amerika, alhoewel ik tegelijkertijd ook besef dat je amper tijd zult hebben om tijdens zo'n toernooi ergens bij stil te staan". Welke taken heeft Dkk Avoeaat voor jou in petto De Wolf: „Ach, ik ga er eerlijk gezegd niet vanuit dat ik in de basis sta. Wel hoop ik constant bij de eerste zestien te zitten. Advo caat zal me waarschijnlijk inzetten bij speciale gelegenhe den, dat wil zeggen tegen ploegen die met drie aanvallers spelen". Welke ploegen gaan er met Nederland door naar de tweede ronde? De Wolf: „België en eventueel Marokko. Dat schat ik toch Heb je een goed gevoel over het rende WK? Advocaat: „Ja, dat heb ik zeker. Ik merk dat de jongens er iets moois van willen maken. Ik denk dat binnen en rondom de selectie alle voorwaarden aanwezig zijn om een goed toernooi af te werken, waarbij ik egotripperij absoluut niet accepteer. Iedereen zal moe ten voetballen vanuit het belang van het Nederlands Elftal". Ga je in verband met de te verwachten bijzondere weersomstandigheden nog wijzigingen doervoeren in het spelcon- cept? Advocaat: „Ik denk dat dit Nederlands Elftal de door mij uitgedachte speelwijze beheerst. Wellicht dat we op details wat dingen veranderen. Zo zou het kunnen zijn dat we in balbezit een wat compacter middenveld creeren"

De Havenloods | 1994 | | pagina 7