EGG Voordelig kunstkijken in Boymans Tot 3 Juli: Korting Op Alle Monturen. ALGEMEEN Feestelijke slotavond van ZuiderSter-loopserie DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN JAARBOEK FEYENOORD Drie weken lang gratis rondleidingen langs beroemde meesterwerken Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting en design. Méér dan 3000 m2 aan ruime variatie. De nieuwe generatie in licht en design Slagzinmakers winnen bij de ZuiderSter De ongelooflijke details van Bruegel 0, 0 (Zelfs De Dure.) Pearle DONDERDAG 9 JUNI 1994 Tijdens een bijeenkomst in het zijn dinsdag 7 juni de prijzen clubgebouw van de Rotterdamse uitgereikt van de ZuiderSter- voetbalvereniging Alexandria loopserie. Bij de heren werd Reginald werd gefeliciteerd zijn laatste plaats Ruud Onland (Illion) eerste, bij de dames Esther Schilt (PAC). Het Rotterdamse PAC was de meest succesvolle vereniging in de serie. Ook andere illustere deelnemers werden gehuldigd, zoals Regi nald van Hoeven. Hij werd laat ste in de klasse mannen 45-49 jaar. De ZuiderSter-loopserie trok dit seizoen veel deelnemers en drommen toeschouwers. Het ko mend jaar wordt het aantal wed strijden uitgebreid van elf naar dertien. Nieuw zijn ontmoetin gen in Delft en Maaasluis. De eerste ZuiderSter-wedstrijd van het seizoen 94-95 is de Bag germolenloop die op 15 oktober in Sliedrecht wordt gehouden. Het Jaarboek Feyenoord '93/'94 is uit. Met alle wedstrijdverslagen, cij fers, opstellingen en foto's van h« afgelopen seizoen. Nog mooier e completer dan vorig jaar. Meer kleur en met een HARDE KAFT. Nieuw: het hoofdstuk privé, een bijlage er de spelers-gezinnen. de Zuiderster haa na 12.00 tat 14.00 aar ga FM 93.4 JAARGANG 7 - NUMMER 24-11 JUNI 1994 Esther Schilt kreeg 'Gek hè, ik rijd er dagelijks langs en toch ben ik er nog nooit binnen geweest'. Dat zei iemand laatst over Museum Boymans- Van Beuningen en hij was er zelf verbaasd over. Het is waar, Boymans-van Beuningen is het bekendste museum van Rotter dam. Toch zijn er heel wat Rotterdammers die er nog nooit een voet over de drempel hebben gezet. In samenwerking met Mu seum Boymans-van Beuningen gaat De Havenloods/Het Zui den daar iets aan doen. Drie weken lang (van 11 juni t/m 3 juli) is het museum toegankelijk voor een vriendenprijsje - slechts 5 gulden per persoon. Bij de prijs is inbegrepen de en tree, een kopje koffie of thee en een gratis rondleiding voor le zers van De Havenloods/Het Zuiden. Het totale actie-voor- deel bedraagt f8,25. Elke week staat er in De Havenloods/Het Zuiden een nieuwe bon voor nieuwe rondleiding over een an der deel van de collectie. Zo is, bij wekelijks gebruik van zo'n bon, een goed beeld te krijgen van de enorme veelzijdigheid van het Museum Boymans-van Beuningen. Een ingevulde bon is geldig voor twee personen of een gezin (kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang). Is er een aanleiding voor deze actie? Ja, behalve dat het mu- Het Jaarboek Feyenoord 'OS/W is een officieel erkende uitgave van de club, met meer dan 100 boeiende pagina's over o.m. de Helderse af faire, de schoppartij in Porto en de bekerfinale tegen NEC. Prijs f 32.50, afgehaald op een van de kantoren van deze krant. U kunt het boek ook thuis gestuurd krijgen. Maak daarvoor 35.95 over op postgiro 38.22.953 t.n.v. Wegener Promotie of stuur een briefje met een ingevulde bank- of girocheque aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Het boek zal u snel worden toegezon den. PARACHUTESPRINGEN opleidingen, parachutistenshows en passagierssprongen THE FLYING DUTCHMEN Luchthaven Rotterdam 010-4158421 SPELERS GEZOCHT— De toneelgroep Werk in Uitvoering is op zoek naar amateur-acteurs met sociale interesse die op maandagochtenden willen repe teren en een of twee maal per maand willen optreden bij diver se gezondheidsinstellingen. In lichtingen en brochure via num mer 010-4367577. seum ter gelegenheid van het be gin van de wereldkampioen schappen voetbal iets extra's wil bieden, is er iets te vieren. Tege lijk met deze actie introduceert Boymans-van Beuningen een nieuwe toegangskaart met daar op in kleur een kunstwerk uit de collectie. Wie regelmatig het mu seum bezoekt, kan zo op den duur een aardige eigen collectie opbouwen, want elk jaar worden weer andere werken afgebeeld. Toren Het eerste schilderij uit de serie is 'De Toren van Babel' waaro ver elders op deze pagina meer te lezen valt. De andere schilderijen zijn een naakt van de Russisch- Duitse expressionist Jawlenski (1864-1941) en 'de rustende slaapwandelaarster' van de Ne derlandse kunstenaar Pyke Koch (1901-1991). Deze twee schilderijen zijn gekozen omdat van deze kunstenaars het ko mende seizoen grote overzichts tentoonstellingen in het museum te zien zullen zijn. Maar actie of geen actie, in de eerste plaats gaat het er om meer mensen kennis te laten maken met de schitterende collectie van Museum Boymans-van Beunin gen. Die omvat meesterwerken waar mensen van over de hele wereld voor naar Rotterdam ko- Titus Niet iedereen weet bijvoorbeeld dat 'De Toren van Babel' een van de bekendste werken van de Vlaamse schilder Bruegel de Oude (1525-1596) in Boymans- van Beuningen hangt. Ook een meesterwerk van Rembrandt, het portret dat hij schilderde van zijn zoon Titus, bevindt zich in het museum. En Boymans-van Beuningen is het enige museum in Nederland is met meerdere werken van Jeroen Bosch. Zo zijn er meer hoogtepunten in de collectie Oude Schilderkunst waaraan van 11 tot en met 19 juni aandacht zal worden be steed. Van 21 juni tot en met 26 juni is de collectie Kunstnijverheid en Design het onderwerp. Ook op dit punt heeft Boymans-van Beuningen iets bijzonders te bie den. Het is het enige museum in Nederland waar vanaf de 13e eeuw tot en met de dag van vandaag een beeld wordt gege ven van de ontwikkeling van massa-goed, spullen die voor da gelijks gebruik bestemd waren. Dat gaat van aardewerk kom men en borden uit de middeleeu wen tot tandenborstels van nu. Ook wordt een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Lion Cachet, een veelzijdige vormge ver uit het begin van deze eeuw van wie op het ogenblik een overzichtstentoonstelling in het museum te zien is en die niet alleen bankbiljetten en postze gels ontwierp, maar ook zeer lu xueuze interieurs van passagiers schepen. De collectie Moderne Klassie ken is het onderwerp van de laatste week van 28 juni tot en met 3 juli. Ook deze collectie omvat hoogtepunten waarvoor mensen van heinde en verre naar Rotterdam komen, bijvoorbeeld om oog in oog te staan met het 'Aangezicht van de Oorlog' van de Spaanse surrealist Salvador Dali. Boymans-van Beuningen heeft meer werk van Dali, en trouwens ook van andere surrea listen. Impressionisten en ex pressionisten zijn ook goed ver tegenwoordigd, bijvoorbeeld met schilderijen van Vincent van Gogh. Het komt allemaal ter sprake in de laatste week van de actie, evenals een speciale ten toonstelling van beelden uit de collectie waaronder het beeld 'Een computer die elk probleem in de wereld oplost' van de Ame rikaan Walter de Maria. Rock'n roll kids I'll stand by you Sweets lor my sweet 7 seconds Oude Maasweg The real thing (radiomix) Sunset runaways Some kind ot wonderful Summer in the city Naar vore! Prayer for the dying Een vader en z'n zoon Looking for you Crash! Boom! Bang! Amigo I swear Love is all around Most beautiful girl in the w Big gay heart Drunk on love If you go Tudeletutu (wish we were Ic Laisez faire Trippin' Could it be I'm falling in lo Accidently Kelly Street A fair affair Paul Harrington Charlie McGettigan Pretenders C.J. Lewis Youssou N Dour Neneh Cherry Amazing Stroopwafels Tony Di-Bart A Girl Called Johnny Huey Lewis The News Joe Cocker Raggende Manne Seal Benny Neyman Owen Curtiz Roxette Armadillo Mother Earth Björn Again Nits John Michael Montgomery Lemonheads Basia Jon Secada Clau-dya's Lafayette Wizards of Ooze Worlds Apart Frente Misty Oldland aantal weken ujegener huLs-aan-huLsbLaden Oude schilderkunst - Toren van Babel Geldig tot en met 19 juni I Inlevering van een ingevulde bon geeft recht op een toegangsbiljet I en een bon die recht geeft op een kopje koffie of thee in het I restaurant voor 5 gulden. I Voor de gratis rondleiding is een afgestempelde entreekaart J I voldoende. De rondleidingen vinden plaats op werkdagen en i I zaterdag om 11.00 uur en op zondag om 12.00 en 14.00 uur. Op I j woensdagmiddag is er om 15.00 uur een speciale rondleiding voor l ouders en kinderen. Voor alle rondleidingen aanmelden bij de I info-balie. Reserveren is niet noodzakelijk, maar wel mogelijk. I j Telefonisch opgeven via 010-4419475 (dagelijks van 10-17 uur). 1 I Naam: i l i I Adres:i I Postcode en plaats:i J Heeft wel/niet eerder Museum Boymans-van Beuningen bezocht j I Handtekening:I Geldig voor maximaal twee personen of een gezin. Museum Boymans-van Beuningen Rotterdam MERCEDES V, DfJO GEOPEND OP MAit/mZA. VAN 9.00 tot 17.00 UUR SPAANSE POLDER ROTTERDAM, Graafstroomstraat 93 (Spaanse polder), Tel 010 462 30 70 EINDHOVEN, Stratumsedijk 79, Tel 040 12 31 46 SOESTERBERG, Amersfoortsestraat 3, Tel 03463 5 36 89 REÜNIE De Juliana-mavo aan de Icarusstraat in Rotter dam houdt een reünie in ver band met de komende fusie. Zaterdag 18 juni komen oud leerlingen en oud-leraren bijeen in het schoolgebouw, van 12.00 tot 18.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen via de telefoonnummers 015-131636 en 015-120236. Belangstellenden wordt verzocht de school niet te bellen. deze week in de show hun prijzen Een Suzuki bromscooter ter waarde van vierduizend gul den, een Sniper 8 boot ter waarde van 1600 gulden en een mountainbike ter waarde van 1200 gulden waren afgelopen week de prijzen in de Zuider- ster-slagzinwedstrijd. De win naars namen afgelopen zater dag de prijzen in ontvangst. Vele tientallen klanten van de woninginrichter vulden de for mulieren in en verzonnen een slagzin, een vervolg op de zin 'Voor meubelen en tapijten ga ik altijd naar de ZuiderSter, omdat...' De winnaar van deze week, H.J. van Immerseel uit Rotter dam, vulde aan: '...omdat m'n gespaarde geld daar dubbel telt.' De tweede prijs was voor Anita Kruyt, ook uit Rotter dam. Zij verzon: ook in 't jaar tweeduizend blijft de Zui derster goedkoop en bruisend'. De derde prijs, de mountainbi ke, was voor W. den Hollander uit Capelle aan den IJssel met de zin: 'deze gigant met zijn enorm assortiment wint van elke concurrent'. De prijsvraag gaat nog vier we ken door. Elke week worden er weer drie waardevolle prijzen uitgereikt. Een van de hoogtepunten in de collectie van het museum is het schilderij 'De Toren van Babel'. Het is een bijzonder werkstuk dat Pieter Bruegel de Oude (1515-1569) net voor zijn dood gemaakt heeft. Het is ongeloof lijk hoe gedetailleerd het betrek kelijk kleine schilderij (60x74.5 cm) is. Op en om de toren we melt het van mensen. Het zijn er vele honderden. Bruegel moet met een bijzonder fijn penseel geschilderd hebben. In de uitver grote details is goed te zien waar de verschillende mensen mee be zig zijn. De meesten werken in de haven of aan de bouw van de toren, maar ergens op de om- hoogcirkelende 'straat' is een complete processie geschilderd en ook zijn er ruiters te paard. Maar er is nog veel meer te zien en hoe langer je kijkt, hoe meer details je ontdekt. Zo is voor kenners vast te stellen welke soorten schepen in de haven lig gen en uit welk land ze afkom stig zijn. Ook staan her en der in het landschap steenovens en zijn er op de toren verschillende soorten hijskranen te zien die in de middeleeuwen gebruikt wer den. Zelfs de verschillende soor ten katrollen zijn nog te onder scheiden. De hijsinstallaties be vinden zich op drie punten van de toren. Links worden de bak stenen omhoog gehesen en rechts daarvan de metselkalk. Tegen de schaduwkant aan zijn weer andere hijsinstallaties aan gebracht waarlangs het eten en drinken voor de bouwvakkers naar boven wordt getranspor teerd. Het is een indrukwekkend schlderij van die kollossale toren in dat verder zo heldere land schap met zijn prachtige verge zichten. De hoogte van de toren wordt nog extra geaccentueerd door de wolk die er half tegen aan hangt. Het is de eerste wol kenkrabber ter wereld en dat het nu juist in een museum in Rot terdam hangt, kan geen toeval zijn; tenslotte is Rotterdam de enige stad in Nederland met een echte sky-line. 'De Toren van Babel' is een ge liefd thema in de schilderkunst. Het onderwerp is de bijbelse ge schiedenis van hoe mensen een toren wilden bouwen die tot de hemel zou reiken. Maar God strafte ze voor deze hoogmoed door er voor te zorgen dat ze plotseling verschillende talen gingen spreken - de uitdrukking een babylonische spraakverwar ring is eraan ontleend. Omdat ze elkaar niet langer konden ver staan raakten ze verdeeld en werd de toren niet voltooid. Het schilderij is een absoluut hoogtepunt, letterlijk en figuur lijk in de schilderkunst van de late middeleeuwen. van f475,- voor f237,50 van f539,- voor f269,50 Wegens succes verlengd tot uiterlijk 3 juli: bij aankoop van een complete bril krijgt u maar liefst 50% korting op alle monturen. Kom snel kijken. Niet in combinatie met andere acties. De rondleiding stelt de beroemde Toren van Babel centraal. Pearle Is Kijkplezier. (Voor Pearle-Adressen Zie De Gouden Gids.)

De Havenloods | 1994 | | pagina 9