Remco Otten richt zich op behalen olympische medaille Atletiekvereniging Fortuna legt eerste veilige looproute voor trimmers aan SPORT Kanopolo leeft volop bij Natsec DE HAVENLOODS Sportclubs verdeeld over huurtariefsverhoging 'De softbalderby Schiedam - Holy in ere herstellen' DINSDAG 14 JUNI 1994 Hermes DVS blijft op kop SCHIEDAM Hermes DVS is in het nog prille seizoen nu al de verrassing van de cricketcompe titie. Werd in het begin nog lac herig gekeken naar de kopposi tie, na de overwinning op lands kampioen Excelsior is de ploeg van aanvoerder Steven Lubbers opeens een serieuze kandidaat voor de titel. Afgelopen zondag, in de wed strijd tegen debutant Quick Haag was Roger Bradley de gro te man. Met een century bewees hij de vorm waarin hij en zijn ploeg op het moment verkeren. Want na de 168 voor 6 van de gasten uit Den Haag begon de strafexpeditie van Bradley. Na 104 runs werd hij alsnog ingere kend door Paul Jan Bakker maar de zege kwam toen al niet meer in gevaar. Met 16 punten uit 9 wedstrijden blijft Hermes alleen koploper. Excelsior be haalde in Den Haag tegen HBS een eenvoudige zege, 206/5 te gen 201 all out voor HBS. Door dit resultaat klom de ploeg naar de derde plaats. Feike Waqué grijpt titel SCHIEDAM Een groot internationaal deelnemers veld was naar het open Ne derlands kampioenschap wheelen over 10 kilomter ge komen. De wedstrijd geldt als een goede voorbereiding op het komende WK van 18 tot en met 31 juli. De Neder landse selectie, met junior Feike Waqué, zorgde er voor dat de wedstrijd over acht ronden spektakulair verliep. Man en materiaal werden niet ontzien en de spanning was tot de laatste bocht te snijden. Het trio Iwan van Breemen, Arco de Graaf en Feike Waqué denderde geza menlijk op de finish af. De Schiedammer was uiteinde lijk de snelste en mag zich Nederlands kampioen noe men in de recordtijd van 22 minuten en 9 seconden. Huldiging sportkampioenen VLAARDINGEN - De gemeen te zet vrijdag 17 juni de Vlaar- dingse sportkampioenen in het zonnetje gezet. De jaarlijkse hul diging staat dan op het program ma en ook dit jaar zal het in het stadhuis een drukte van belang worden. De organisatie heeft na het suc ces van vorig jaar de formule niet gewijzigd. In een informele sfeer zullen de kampioenen ge huldigd worden. Ook zal de sportprijs van de gemeente Vlaardingen worden uitgereikt aan een sportman of vrouw die in het afgelopen jaar een opval lende prestatie heeft geleverd. Vorig jaar ging deze onderschei ding naar VZC-zwemmer Stefan Aartsen. Bij de sportteams komen voor deze huldiging naar het stadhuis badmintonclub Refoba, biljart vereniging Apollo'75, de Vlaar- dingse Damvereniging, de hand balverenigingen De Hollandiaan en WIK, kanoclub Natsec, korf balvereniging Oranje Nassau, tennisvereniging Yello Smash, de voetbalverenigingen Zwalu wen, HSC en Cion, volleybal club ROVS/Shell, waterpolo club De Walrus en de zwemclub vzc. Bij de individuele kampioenen een lange rij met als toppers na tuurlijk judoka Mark Huizinga, nationaal kampioen schieten Marije van Aken, veelvuldig Ne derlands kampioen zwemmen Renee Snoek, wereldkampioen Wu-Shu Antoine Schutte en de sterkste man van Nederland Ted van der Parre. Voor de ontspanning heeft de organisatie weer beslag weten te leggen op de Goudreinetten, het orkest dat vorig jaar veel succes oogste. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of door gegeven aan onze sportmede- werker Erwin van der Lee, tele foonnummer 4343850. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaar- dingse Courant kunnen worden gestuurd naar de redactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, te lefoonnummer 4352615. Men kan ons ook per fax bereiken onder nummer 4600205. VLAARDINGEN— Verbaas de gezichten afgelopen zondag middag langs de waterkant van de Vlaardingse Vaart. „Wat is dat voor sport", was de veel ge hoorde vraag. Twee ploegen van vijf kano's die proberen een bal in een net te gooien. De kanove reniging Natsec organiseerde als voorbereiding op de naderende competitie een toernooi bij de prachtige accommodatie aan de Vlaardingse Vaart. „De belang stelling was erg groot", zegt Nat- sec-speler Mario van Zpelen. „Veel fietsers en wandelaars ble ven even staan om naar ons spel te kijken. Een kanopolotoernooi zie je niet elke dag en het is nog vrij onbekende sport". De Vlaardingse vereniging, vo rig seizoen gepromoveerd naar de landelijke eerste klasse, had vier sterke ploegen uitgenodigd voor de laatste test als voorbe reiding voor die competitie. „De tegenstand was erg groot van deze gerenommeerde ploegen, die al enkele jaren in de eerste klasse uitkomen", blikt Mario van Zoelen terug op het evene ment. Natsec eindigde op de vijf de plaats. Winnaar werd Ody- seus, gevolgd door Levitas, Windhappers en Hidronauten. De verwachtingen zijn hoogge spannen bij Natsec. „De voorbe reiding is goed geweest en de opzet is om na de promotie naar die eerste klasse ons te handha ven op dit niveau en dat lijkt na de prestatie van afgelopen zon dag zeker te lukken", zegt Van Zoelen. Waardering De Vlaardingse vereniging, die ruim twaalf jaar geleden werd opgericht, oogste veel waarde ring met de organisatie van het toernooi. „Wij hebben de be schikking gekregen over een speelveld met internationale af metingen, wat het mogelijk maakt om ook de nationale competitie op ons complex af te werken. Tot nu toe moesten wij ook alle thuiswedstrijden bij onze tegenstanders spelen en dat is natuurlijk niet in ons voor deel." Ook voorzitter Ber Kalden is tevreden over de ontwikkeling van zijn club aan de Vlaardingse Vaart. „Voorop staat natuurlijk dat wij de beschikking hebben over een unieke accommodatie en zijn wij uitgegroeid tot de één van de grootste kanoclubs van Nederland. Inmiddels telt ons club 214 leden en als de groei doorzet dan kunnen wij binnen enkele maanden het 250 lid ver welkomen", aldus de Natsec- voorzitter. „Dit ledental bezorgt ons wel wat problemen. De ca paciteit om de boten van deze leden op te slaan is uitgeput, maar aan een ledenstop wordt voorlopig niet gedacht. Met veel gemeenschapsgeld is deze ac commodatie tot stand gekomen en ik vind dan niet dat er over een ledenstop gesproken mag worden." Ruim twee jaar geleden stelde Ber Kalden zich beschikbaar als voorzitter van deze snel groeien de kanoclub. „De eerste tien jaar van de club waren erg hectisch. Enkele keren moest er van ac commodatie gewisseld worden, maar toen eenmaal na enkele jaren van onderhandelen met de gemeente Vlaardingen de vaste stek aan de Vlaardingse Vaart was gerealiseerd moest er ook in het verenigingsleven een stuc- tuur worden aangebracht en dat is nu aardig gelukt", zegt Kal den. „Natuurlijk zijn alle beslis singen die je neemt niet naar de zin van alle leden, maar daar moet je rekening mee houden. Op dit moment hebben wij di verse commissies die de taken in de club regelen, waarbij wed strijdsport en ontspanning goed verdeeld zijn", aldus Ber Kal den. Bij Natsec kunnen alle vormen van de kanosport beoefend wor den. Zo rekent de Vlaardingse club niet alleen zeekanöers, brandingvaarders en wildwater- vaarders tot haar leden, maar ook rustige leden zoals toervaar- ders. „Daarnaast is een grote groep actief bij het kanopolo, een sport in opkomst bij ons, maar ook landelijk gezien komt er steeds meer belangstelling voor." Natsec is ontstaan uit een kano cursus van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. „Die cursussen organiseren wij nog steeds. We hebben net een cursus achter de rug en deze week is de tweede van start gegaan en daar voor bestaat erg veel belangstel ling." De actieve kanoclub blijft aan de weg timmeren. „Op 13 augustus houden wij onze jaar lijkse open dag. Een evenement dat inmiddels een traditie is ge worden en veel belangstelling trekt. Met de voorbereiding zijn wij inmiddels begonnen. Nog meer Vlaardingers kunnen dan kennismaken met onze sport", besluit Ber Kalden. Beste surfer van Nederland heeft veel over voor zijn sport SCHIEDAM Het is een gegeven dat sommige sporters tot het uiterste gaan om hun idealen te bewerkstelligen. In het huidige sportklimaat, waar het steeds sneller en har der gaat, is het ook een ver eiste om over de grenzen van je eigen kunnen te gaan. 'De dood of de gladiolen' heet het in het jargon en dat wordt zo nu en dan wel heel erg letter lijk genomen. Remco Otten, op dit moment Neerlands bes te surfer, heeft al meermalen dergelijke hachelijke situaties mee gemaakt. Achteraf sprak dan wel een verstandig en luid stemmetje in zijn hoofd maar extreme situaties gaat hij nog immer niet uit de weg. Remco Otten, getogen in IJssel- muiden en sinds kort inwoner van Schiedam, is iemand die dui delijk weet wat hij wil en daar ook alles voor over heeft. De 22- jarige student fysiotherapie somt zomaar een paar voorbeelden op die in zijn sportloopbaan zijn voorgekomen. Bij het turnen brak hij eens zijn scheenbeen toen hij bij de landing van een sprong naast de -mat belandde. Het was overigens de eerste keer dat iemand die sprong in Neder land probeerde. Het buiten de piste skiën is ook één van zijn hobby's. Hij vergat echter een aantal noodzakelijke omstandig heden die je in het oog moet houden. Het gevolg was een la wine waar hij tot aan zijn nek in de sneeuw in kwam te zitten en op één ski naar beneden moest. Gezongen Zijn grootste hobby is echter het surfen waar natuurlijk ook het één en ander is gebeurd. „Het ergste was wel een trainingsmid dag op zee toen ik niet meer terug kon komen. Ik ben in mijn zeil gaan liggen en wist na een aantal uren zeker dat ze mij nooit meer zouden vinden. Ik heb toen ook heel gek gedaan, gezongen en zo maar gelukkig haalde de reddingsbrigade mij er toch nog uit." Hij leerde wel van die ervaring en zorgt er tegen woordig voor dat hij altijd met een trainingspartner op zee surft. Tijdens de course-race om de North Sea Cup in Engeland zorgden de weersomstandighe den voor extreme situaties. Na de wedstrijden in Nederland en België te hebben gewonnen was de huidige nummer één in die strijd aan zijn stand verplicht om te starten. Windkracht acht en zes meter hoge golven zorgden echter voor een uitgedund star- tersveld want van de 300 surfers durfde maar 10 procent het wa ter op. „Bij de start ging het al bijna mis toen ik in een dal tus sen twee golven zat en de star- tersboot net naast mij neer plof te. Op zee was het ook geen pretje en zeker niet toen ik mijn zwaard en later mijn reserve zwaard brak." Door die materi- aalpech eindigde hij slechts als twaalfde maar behield zijn lei dende positie. Slechts de race in Frankrijk scheidt hem van de titel. 'Oude plank' Die koppositie is, in het in deze dicipline voornamelijk door Fransen beheerste surfen, al een prestatie op zich maar Remco Otten wil nog meer. Op het Eu ropees Kampioenschap in La Mangue moet hij bij de eerste drie varen om uitgezonden te worden naar het WK in Japan. Mocht geen Nederlander daar in slagen dan gaat er niemand en dat mag op zijn zachts gezegd 'vreemd' genoemd worden. „Vandaar dat ik heel weinig con tact heb met de KNWV, want ook al vaar ik bij de eerste drie dan betaalt mijn sponsor nog 90 procent van de reis." Die (hoofd-)sponsor, Simmer-Style, zorgt er ook voor dat Remco Otten zich in die wereldtop kan handhaven. Op het moment staat hij elfde in het wereldklas sement en wil hij zich blijven meten met die top dan is 'alleen het beste van het beste materiaal een noodzakelijke voorwaarde'. „Aan de top zijn het echt de kleine verschillen in het super- lichte materiaal die je van het erepodium kunnen houden. Zelfs op mijn gewicht moet ik letten want een halve kilo kan al 'fataal' zijn", zegt hij. In schril contrast met dat mate riaal verschil staat natuurlijk de olympische gedachte. Het mooie van Atlanta 1996 is dat alles gelijk zal moeten zijn. De giek, de mast, het zeil en natuurlijk het olypmische board moeten uniform zijn. Na het wereldkam pioenschap in Japan richt Rem co Otten zich volledig op het behalen van een medaille. „Die plank is ook wat ouder en som mige zijn al jaren op zo'n board aan het trainen om in Atlanta hoge ogen te gooien. Ik begin pas aan het eind van '94 maar ik denk toch een reële kans te ma ken. De course-race heeft ook de meeste 'sport' in zich en dat heeft mij altijd aan getrokken. Je moet mentaal, tactisch, condi tioneel en technisch heel sterk zijn. Al die facetten beheers ik goed maar voor een medaille moet je natuurlijk 'super' zijn. Daar ga ik na Japan aan wer ken." VLAARDINGEN- Vlaardin gen is als een van de eerste Ne derlandse steden een veilige looproute rijker. Vorig jaar werd tijdens het 45-jarig jubileum van de atletiekvereniging Fortuna het idee geopperd om een loop route door Vlaardingen aan te leggen, waar vooral door de vele trimmers die tegenwoordig ge bruik maken van de openbare weg veilig kan worden gelopen. Vorige week werd deze looprou te door Michel de Maat, de be kende Vlaardingse lange af standloper, officieel in gebruik genomen. De afgelopen maanden zijn voorzitter Ruud Muuren en ini tiatiefnemer Peter Spek druk in de weer geweest om voor de no dige toestemmingen te zorgen en de route uit te zetten. „Ik vind het een heel goed idee om op deze manier de trimmers wegwijs Michel de Maat opent de eerste looproute door Vlaardingen. Ruud Muuren, Bram de Jong en Peter Spek kijken tevreden toe te maken in de wegatletiek", zegt Michel de Maat. „Uit ervaring weet ik dat veel mensen zomaar wat lopen zonder te weten welke afstand er wordt gelopen. Maar belangrijker is dat op deze loop route ook vergelijkingen kunnen worden gemaakt", aldus de Vlaardinger. De afgelopen we ken heeft Bram de Jong van For tuna de route van 7,5 kilometer rond de Holy-wijk uitgezet op de weg met het logo van de Vlaar dingse atletiekvereniging. „Om dat het rondje geen begin of ein de kent, kan elke loper beginnen waar hij of zij wil. Bovendien hebben de organisa toren er voor gezorgd dat de afstand zeer nauwkeurig is uitge zet", aldus Michel de Maat, die afgelopen zondag na een lange blessureperiode in de marathon van Twente tot een uitstekende prestatie kwam door de 42 kilo meter en 195 meter af te leggen in de tijd van 2 uur 15 minuten en 21 seconden en hiermee enke le seconden boven zijn persoon lijk record bleef. Stimulans „Zo'n looproute kan ook een stimulans betekenen voor lopers die na goede ervaringen zich aansluiten bij een atletiekvereni ging. Ik heb de indruk dat er in Nederland weinig doorstroming is bij de wegateltiek. Ik zie geen nieuwe gezichten bij de mara thons, vooral de jeugd laat het afweten", aldus Michel de Maat. Mocht het rondje door de Holy bij de lopers aanslaan, dan over wegen Ruud Muuren en Peter Spek om ook in Westwij k en Centrum/Oostwijk een looprou te uit te gaan zetten. De loop route in de Holy ziet er als volgt uit: beginnend bij de loop/fiets brug bij de Vlaardingse Vaart richting Anna Paulownalaan, linksaf richting Frederik Hen driklaan om via het Gouveneur- spad op de Dillenburgsingel uit te komen. Daarna linksaf rich ting Zwanensingel en via het pad Achterlangs naar de Zwaluwen laan en dan via de Hoevenronde weer richting Vlaardingse Vaart. De route kan ook aangevraagd bij de atletiekvereniging Fortu na, telefoonnummer 4349412. VLAARDINGEN Liet sportraadslid Krijn van de Zwan onlangs weten dat de proteste rende veldsportverenigingen die niet bereid waren de voorgestel de extra huurverhoging van de velden te betalen, deze verho ging toch te zullen voldoen, de voetbalclubs HSC en Deltasport zijn dat zeker niet van plan. Hiermee is verdeeldheid ont staan bij de afgevaardigden in de sectie veldsport van de sport- raad. „Wij hebben helemaal niet toegezegd om te gaan betalen", laat voorzitter Henk Zagwijn van HSC weten. „Wij willen eerst antwoord op onze vragen die wij bij het colle ge van burgemeester en wethou ders hebben neergelegd en voor dat die er niet zijn, zijn wij niet bereid om te gaan betalen". De protesterende veldsportclubs willen eerst weten wat de ge meente Vlaardingen voor de sport overheeft per hoofd van de bevolking. En ook moet er eerst duidelijkheid komen in de be- leidsontwikking voor de sport. De sportclubs willen ook niet fungeren als sluitpost op de ge meentebegroting, terwijl ook de communicatie tussen politiek en sport moet worden verbeterd. De sport moet bereikbaar blij ven, met name voor de jeugd en de geplande bezuinigingstaak stelling op het onderhoud van de velden moet eerst van tafel. Op deze vragen hebben de veld sportclubs nog geen afdoende reactie gekregen. Wel liet het college van burge meester en wethouders in een reactie aan de sportclubs weten dat van de geplande bezuini gingstaakstelling van ruim 230.000 gulden slechts 75.000 gulden bij de sport in rekening werd gebracht. Onderdeel van deze bezuininging was een ta riefsverhoging van zeventien procent. „Wij hechten groot be lang aan een goede onderlinge verstandhouding en willen graag in goed overleg met de Vlaar dingse sportwereld komen tot vaststelling Van beleidsuitgangs punten en blijven daarom van mening, dat de op democrati sche wijze tot standgekomen ta riefsverhoging moet worden uit gevoerd", aldus het college van burgemeester en wethouders. Het Schiedamse heren softbalteam it SCHIEDAM Al jarenlang is softbal van zowel dames maar meer nog van de heren een ondergeschoven sportkind. Bij Schie dam bestond het heren softbalteam 'slechts' uit een aantal recre anten. Maar sinds Aad Kooijman zich intensief met het team ging bemoeien gaat het crescendo. Er werd een sponsor binnengehaald en het team staat bovenaan in de tweede klas. Afgelopen vrijdag tegen de Blue Stars ging het eigenlijk zoals het het hele seizoen al gaat. De basis van de overwinning kwam al tot stand in de eerste inning. In de gelijkmakende eerste slagbeurt kwam elke Schiedamse slagman over de thuisplaat, 9-0. Een korte terugblik naar het verleden leert dat slechts tegen Zwijndrecht en Rowdies nipte overwinningen (5-4 en 24-22) werden behaald. Van een wedstrijd was al snel geen sprake meer, al bagatelliseerde Aad Kooijman de overwinning geenszins. „Zelfs in deze ogenschijnlijk gemakkelijke wedstrijden eis ik dat de jongens scherp blijven. Voor een geintje in het veld is gewoon geen tijd. Aanvallend hebben we het natuurlijk goed gedaan maar ook verdedigend zijn er heel weinig fouten gemaakt." Pas in de vijfde inning mocht Blue Stars één puntje scoren maar ook dat was min of meer 'afgespro ken'. „Je moet een tegenstander niet vernederen want zonder een opponent kan je niet spelen. Een zo'n punt is mentaal heel erg van belang." In vier-en-halve inning was het derhalve al heel snel afgelopen, 16-1. Het hele seizoen is voor Schiedam echter afgestemd op de promotie naar de eerste klasse en daarna eventueel nog verder. Die doelstelling lijkt geen probleem op te leveren. Er zijn zelfs al gesprekken geweest voor versterking. Het eerste Schiedamse herenteam bestaat immers vooralsnog uit een mengelmoes van jong (Andy Kooijman, Robert Meijers, Barry Rootsloot) en oud (Johan Korpel, Bas Karij, de gebroeders De Groot, Maurice Reijmer en Ton Kooijman) 'talent', die van gezellige recreatie 'opeens' vol aan de bak moeten. Hypotheek Wagner bv speelde op die professionalisering in en begon als één van de eersten een herensoftbalteam te sponsoren. De pakken, shirts en helmen werden allemaal nieuw aangeschaft. De uitstraling die het eerste heeft zal hopelijk zijn weerslag op de mogelijke aanwas hebben. Voor volgend jaar zullen er in ieder geval al twee competitieteams en één recreatieteam zijn. Maar er is meer want iedereen weet dat Aad Kooijman in zijn hart een Holy-man is. Daar was hij samen met Ab Bruinekool lange tijd een beroemd tandem. Het veld waar Kooijman de scepter over zwaaide behoorde tot één van de betere uit de regio. Het doet hem nog steeds zeer dat 'Holy' zo verviel. „Het softbal bij Holy stelt niets voor en ook daar wil ik verandering in brengen. Een sponsor en een paar jongens zijn voldoende om in de nabije toekomst de softbalderby Schiedam-Holy in ere te herstellen." VZC-zwemmers oppermachtig VLAARDINGEN— Tijdens de kringkampioenschappen zwemmen heeft de Vlaardingse zwemvereniging VZC bewezen de sterkste club uit deze regio te zijn. Nadat vorige week in Dor drecht 45 medailles werden be haald en achttien limieten wer den gezwommen voor de Neder landse zomerkampioenschap- pen, kwam de ploeg vantrainer Chris Aartsen bij de tweede ron de met niet minder dan 64 ere plaatsen terug naar Vlaardingen. De VZC-ploeg moest door om standigheden Wilma van Hof wegen, Stefan Aartsen en Paul Brinkman missen, maar gezien het verschil met vorig jaar, toen de Vlaardingse ploeg met 75 me dailles genoegen moest nemen, is er duidelijk een vooruitgang zichtbaar. Een promotie naar de hoogste Nederlandse zwemafde- ling is volgend seizoen zeker mo gelijk. Op de kringkampioenschappen waren de VZC-zwemmers in to taal goed voor 56 gouden, 26 zilveren en 27 bronzen medailles. Bovendien werden er vier kring records scherper gesteld. Renee Snoek was koploopster in het behalen van kringtitels. De drievoudige Nederlandse kampi oene behaalde niet minder dan twaalf titels. Brenda Starink be haalde acht titels. Thamar Hen- neken kwam net als Eddy van Vliet tot zeven titels. De erelijst van VZC werd in Dordrecht compleet gemaakt door Mignon Henneken (vier ti tels), Karin Stein (drie titels), Jasper van de Boogert (drie ti tels) en Annie Buitelaar, Nina Oswald en Matijs van de Eijn- den twee titels. Inmiddels zijn Thamar Henne ken en Renee Snoek vertrokken naar Berlijn om daar deel te ne men aan een internationale jeugdwedstrijd. Belangstelling rond de Vlaardingse Vaart zijn surfplank op pad wil

De Havenloods | 1994 | | pagina 5