Meer ruimte L Extra berging van wand tot wand \\O0\B*U Zorgeloze vakantie zonder buurvrouw w Strippen op sanitair voor snel resultaat Aanbouwkast biedt bergruimte én vormt basis voor moderne woonstijl Ingebouwde ruimtewinners passen zich aan uw wensen aan J Z E R IRS 94-151 Geen huishouden kan het stellen zonder effi ciënte bergruimte en hier blijkt in de praktijk altijd een tekort aan te zijn. De meeste huizen werden vroeger standaard voorzien van royale inbouwkasten, maar wie nu een nieuwe woning betrekt, zal in de meeste gevallen zelf een oplos sing moeten verzinnen. Voor elk ruimtepro bleem is echter wel een creatief antwoord voor handen. Speelse vormen zetten de toon, van een bescheiden dressoir tot en met een complete woonwand. De ideale basis voor een hedendaag se woonstijl. Voor de woonkamer vormen aanbouwkasten een goede basis. Zulke programma's bestaan uit verschillende modules die naar wens gecombi neerd worden tot een praktisch geheel. Ze zijn in talloze prijsklassen verkrijgbaar: van een simpele stellingkast tot een exclusief designpro gramma. Ook inbouw kasten kunnen uitkomst bieden. Op maat ge maakt van muur tot muur en van vloer tot plafond bieden ze een zee aan ruimte. De verschillende moge lijkheden bieden niet alleen een uitbreiding van de berg ruimte, maar zijn ook zeer geschikt als een ruimtever deler. Zo kunt u in uw woonkamer bijvoorbeeld eenvoudig een apart zit- en eethoek creeëren door de ruimte te 'breken' met een fraai kastensysteem. Ook inbouw kastenwanden zijn ook heel geschikt als (twee zijdige) scheidingswand. Denk maar eens aan het ge mak van een doorgeefkast tussen keuken en woonka mer of in de slaapkamer als ombouw van (opklap)lo- geerbed of wastafel. De meest bekende aanbouw kasten zijn natuurlijk de stelling- kasten. Het zijn echte 'meegroei meubelen', praktisch en betaal baar. Voor starters met weinig spullen zal een enkel boekenrek vaak al uitkomst brengen. Neemt de huisraad toe, dan wordt de stelling stukje bij beetje uitgebouwd met een extra mo dule of een ladenblok. Naast de eerlijke houten stellingen zijn te genwoordig ook de meer dyna mische combinaties in hout en metaal sterk in opkomst. Toegegeven, eens komt het moment dat die robuuste stel lingkast plaats moet maken voor een meer gestileerde woonwand. Zonde van de investering? Hele maal niet. Met een paar nieuwe onderdeeltjes -gesloten kastfron- ten, een commode, schrijfblad of rolcontainer- gaat die trouwe stelling een heel nieuw leven te gemoet in kinderkamer, keuken of studeerkamer. VORMGEVING Het succes van de meer gea vanceerde kastsystemen berust natuurlijk vooral op het fraaie design. Maar ook de uitgebreid heid van de programma's is vaak doorslaggevend. Onderkasten, boekenschappen, kolomkasten, vitrinekasten, ladenblokken, au dio-video kasten en planchets, maken de aanbouw- en inde lingsmogelijkheden vrijwel on beperkt. Dankzij slimme acces soires - boekensteunen, laden voor c.d.'s en cassettes, tijd schriftenplanken, een draaibaar tv-plateau of een barelement - kan de ruimte tot op de laatste kubieke centimeter worden be nut. Aansluitingen voor audio- video apparatuur en gentegreer- de verlichting zijn vaak al voor bereid. Doordacht tot in detail. Zo wordt die luxe systeemwand Een aanbouwkast vormt vaak de basis van het interieur. Aan de vormgeving worden dus nogal wat eisen gesteld. Wandkasten zijn er dan ook voor iedere woonstijlzoals dit avantgardistische ioandsysteem van B&B Italië (tel. 020- 6278337) - een maatkostuum fronten en materialen ontelbare woonstijl. Systeemkasten zijn toekomst. Vervoering tegenover variaties op in vorm en kleur, woonmeubelen met speelruimte. Een aanbouwkast vormt vaak Contrasten kunnen heel bijzon- Om daar ten volle profijt van te ie hasic van het interieur. Aan der zijn. In de meest expressieve kunnen hebben, moeten de c~ programma's wordt kersehout, - - - derdelen ook na jaren nog moei al wat eisen gesteld. Bij de meer perehout en beuken gecombi- teloos bijgeleverd kunnen wor den. Ombouw of uitbreiding mag geen enkel probleem zijn. Kies dus altijd voor een systeem dat greepjes. En vergeet ook de een bepaalde nalevertijd kan ga- deurpanelen niet, want die spe- randeren. Dat komt niet alleen en daarnaast toch best praktisch len in de huidige designprogram- van pas bij een verhuizing, maar zijn. Denk maar eens aan een 's onbetwist de hoofdrol. Fa- biedt ook de mogelijkheid na een opvallend dressoir of een verras- traditionele kastenwanden zor gen rechthoekige containers en open schappen voor een attrac tieve afwisseling. Maar waarom zouden bergmeubels rechte blokken moeten zijn? Steeds meer programma's voeren daar- neerd met lak, glas en graniet. Details zetten vaak de toon: accentkleuren, knopjes functionaliteit. Kunst tegenover ratio. Wie meubelen gaat uitzoe ken stuit vaak op deze tegenpo len. Toch hoeft het een het ander niet uit te sluiten. Ook niet als het gaat om bergmeubelen. Er worden steeds meer kastjes ont worpen die in eerste instantie emotionele functie hebben om afwijkende modules: half- cetdeuren voor het modern-klas- aantal jaren uw interieur weer send vormgegeven halmeubel- a -i-;- -<• J--1~ Sieke interieur, gebogen glazen eens te 'restylen'. Met enkele tje. Losse bergmeubeltjes heb- fronten of rolluiken voor de nieuwe fronten, ladenblokken of ben een compleet andere uitstra- ling dan de multifunctionele aan bouw- of inbouwkasten. Ze heb ben vaak iets kunstzinnigs en Zo legt u met een aanbouwsys-, zijn daarmee het zout in de pap levert ook de ruime keuze aan wandkasten passen bij iedere teem een goede basis voor de van het functionele interieur. De naderende vakantie is niet alleen reden voor voorpret, maar ook de nodige organisatie. Zo vraagt het achterlaten van de vertrouwde woonomgeving voor zorgvuldige en doordachte voorbereidingen. Eén van de aandachtspunten is bijvoorbeeld aan wie u de verzorging van de planten in uw afwezigheid kunt overdragen. kunnen maximaal 36 planten worden aangesloten, die elke dag stipt op tijd en secuur de gewenste hoeveelheid water geeft. Onder het motto 'een goe de buur is beter dan een ver re vriend' wordt vaak de hulp van een behulpzame buurvrouw of -man ingeroe pen. Als u echter -om wat voor reden dan ook- liever geen beroep doet op deze me dewerking, biedt de vakan- tiebewateringsset van Garde- na een goede oplossing. Deze bewateringsset be staat uit een basisstation met een reservoir voor negen liter water, een transformator met timer en een pomp met vuil- zeef. Deze automatische gie ter geeft iedere dag geduren de een minuut-al naar gelang de instelling- weinig, nor maal of veel water aan de plant door. Aan deze plantenverzorger SLANGHOUDERS U hoeft niet bang te zijn dat de slangen tijdens uw afwe zigheid uit de pot vallen, want de slanghouders zorgen voor een goede bevestiging. De 16 volts transformator is bovendien een garantie voor veiligheid. De vakantiebewateringsset kost 175,-, maar van deze investering heeft u wel gedu rende heel veel vakanties plezier zonder afhankelijk te zijn van de bereidwilligheid van anderen. Als u niet alleen over te weinig berg ruimte, maar tevens over een beperkte ruimte voor kasten beschikt, zijn in bouwkasten een goe de oplossing. Het be langrijkste pluspunt van inbouwkasten is namelijk dat ze tot op de centimeter nauw keurig op maat ge maakt worden. Van muur tot muur of van muur tot zijpaneel, mocht een raam of deur daar aanleiding toe geven. Daardoor ogen inbouwkasten vaak als een strakke, egale 'wand voor een wand'. Inbouw kastenwanden zijn dankbare ruimtewinners. Doordat ze de volle hoogte ge bruiken, bieden ze maar liefst 30% meer ruimte dan conven tionele (aanbouw)kasten. De standaard hoogtematen liggen gemiddeld zo tussen de 225 en 300 centimeter. Voor nog hoge re plafonds zijn speciale pla- fondverlagers ontwikkeld. Een afdekpaneel overbrugt dan de ruimte tussen kast en plafond waardoor de wand toch een doorlopend geheel lijkt. WALK-IN Inbouwkasten zijn overal in huis op hun plaats. In de hal, de woonkamer, slaap- of lo geerkamer en natuurlijk ook in het privé-kantoor. Ze kun nen voor een wand worden ge plaatst of gebruikt worden om een bestaande nis op te vullen. Vooral op zolder kan een in- bouwkast een doeltreffende oplossing zijn voor het weg werken van allerlei losse spul len. KANTELCLIPS Voor montage onder het schui- Uitgekiende garderobekasten hebben veel mogelijkhe den om alles netjes op te bergen (Molteni, tel. 040-851005). ne dak zijn speciale systemen ontwikkeld. De panelen wor den daarbij aan verstelbare kantelclips bevestigd. Ook kunnen de deuren zijdelings afgeschuind worden. Ze wor den dan niet ingehangen, maar staan in een geleide-rails op de grond. Een heel bijzonder idee is het plaatsen van een U-vormi- ge 'walk-in' kastenwand. Zo'n 'kamertje in een kamer' heeft een enorme bergcapaciteit en kan tegelijkertijd fungeren als kleedruimte. GARDEROBE De functionaliteit van een garderobe- of linnenkast staat of valt natuurlijk met de inde ling. Veel inbouwsystemen le veren daarom aangepaste inte rieurs voor garderobekasten. Veel hangruimte of juist meer legruimte: de kast wordt afge stemd op uw wensen en be hoeften. De luxere merken voeren bovendien een uitge breid pakket accessoires om alles overzichtelijk op te kun nen bergen: ladenblokken, uit- schuifbare (overhemd)plan- ken, uitklapbare garderobe- stangen, uittrekbare dassen- rekjes, ceintuurhangers, schoenenrekken en praktische binnenverlichting. Een stem mig spiegelfront en een kroon lijst met halogeenspotjes ge ven uw slaapkamer tot slot een sfeervolle afwerking. De meeste garderobekasten hebben schuif- of vouwdeuren. Vooral schuifdeuren zijn erg praktisch, omdat ze bij het openen geen extra ruimte in nemen. Houd er wel rekening mee dat schuifdeuren overlap pen. Wilt u met z'n twee-n te gelijk in de kast zijn, bijvoor beeld tijdens het spitsuur 's ochtends, dan is een minimum van vier stuks dus onontbeer lijk. Een enkel topmerk is uit gerust met gecombineerde vouw- en schuifdeuren. De deuren kunnen dan als een soort jaloezie opzij geschoven worden, waarna de kast over de volle breedte toegankelijk DECOR Inbouwkasten zijn in talloze uitvoeringen verkrijgbaar. Met name voor de gesloten kasten met kamerhoge deuren is een scala aan decorfronten ontwikkeld: hout, kunststof of spiegeldecor, maar ook jaloe zieën of Japanse rasterpane- len. Daardoor zijn de inbouw kasten moeiteloos aan te pas sen aan elk interieur. Een en kele fabrikant heeft zijn kleu rengamma zelfs afgestemd op dat van een toonaangevende beddenproducent. Vooral spie- gelfronten zijn erg geliefd. In kleine ruimtes als hal of bad kamer werken ze extra ruim telijk. In een kinderkamer zijn spiegelpanelen om veiligheids redenen natuurlijk af te raden. Kunststof panelen in vrolijke kleuren voldoen daar beste. Sommige paneeldeuren kunt u ook zelf bekleden. Bijvoor beeld met een stof of wandbe- kleding die in het interieur te rugkomt. Harmonie in een handomdraai. Naast de exclusieve inbouw- programma's die door gespe cialiseerde winkels worden ge leverd, zijn er ook vele aan trekkelijke zelfbouwpakket ten. Dat hoeven niet altijd complete inbouwkasten te zijn, ook losse onderdelen kun nen op maat worden gekocht. Zo is de losse schuifwand een goed alternatief gebleken voor de inbouwkast. Ze kunnen z voor een bestaande kast wor den geplaatst. Ook in gang of hal tovert u met een (spiegel- )schuifwand een loze nis moei teloos om in een fraaie garde robe. Een aantal fabrikanten levert bovendien losse inzet- kasten of draad(mand)- systemen. Daarmee kimt u de ruimte achter zo'n schuifwand verder invullen. Losse schuif deurwanden zijn ook heel han dig om bijvoorbeeld een stu deer- of naaihoek mee af te schotten of een extra kamer op zolder te maken. Zo wordt die kostbare ruimte optimaal be nut. Een investering die uw huis dubbel en dwars waard is. In ons land zijn er momenteel ongeveer 500.000 man nen langer dan 190 cm en ruim 200.000 vrouwen langer dan 180 cm. Hoewel de gemiddelde lengte nog steeds stijgende is en lange mensen dus een groeiende doel groep vormen, blijkt er in het dagelijks leven nog (te) weinig rekening met deze bevolkingsgroep gehouden te worden. Eén van de fabrikanten die de problemen van lange én kleine mensen al in een vroegtijdig stadium erkende is Almanova Werkmeubel In dustrie, fabrikant van Almat keukens. Deze erkenning heeft geleid tot de produktie van de Almat Minio voor mensen met een lengte van 135 tot 155 cm en de Almat Medio, Maxio en Ultimo, ge schikt voor mensen van 1.75 tot 2.25 meter. Het verhoogde werkblad wordt niet bereikt door het verhogen van plint, waar vervolgens standaard onder en bovenkasten op geplaatst worden. De hoogte van de onder- en bovenkasten van de Almat keukens worden aangepast aan individuele wensen, waardoor de maxi male bergruimte behouden kan blijven. Deze vorm van maatwerk zijn vergelijkbaar met de gangbare prijzen van andere kwaliteitkeukens en vormen dus geen extra aan slag op de portemonnee. De keukens kunnen tevens uitgevoerd worden met ver schillende werkbladhoogtes in één ontwerp. Zo kan een werkblad gereserveerd wor den voor de langere persoon, terwijl bijvoorbeeld het kookgedeelte aangepast wordt aan de kleinere part ner. Voor meer informatie over deze keukens-op-maat kunt u kontakt opnemen met Al manova Werkmeubel Indus trie BV, tel. 04242-9222. Alabastine I Pu O"'" JJ Om de naden langs douche, bad, aanrecht en wastafel waterdicht te krijgen, was u tot voor kort aangewezen op kit uit een koker. Het hante ren van een kitpistool is echter niet voor iedereen een eenvoudig klusje en zelfs als het u is gelukt om de kit goed aan te brengen, wordt dit mate riaal er na verloop van tijd niet mooier op. badkuipen geschikt, want hoeken worden eenvoudig overbrugd door de uiteinden van de strip in een hoek van 45 graden te knippen. De bovenlaag van de Sani- tairstrip is van polyethyleen, dat u gewoon met een huis- houdmiddel schoon kunt houden. Aan de achterzijde van de strip zit kit in de juiste dosering. Als er bij het aan drukken van de strip een beetje kit tevoorschijn komt, kunt u dit met een scherp mesje verwijderen. De Sanitairstrip van Alabas- tine is 9 mm breed, verkrijg baar in rollen van 5 meter lengte en kost 14,95. Een goed alternief voor de moeilijk te verwerken kit is de Sanitairstrip. het aanbren gen van de strip is een kar weitje van enkele minuten waar zelfs een beginnende doe-het-zelver met twee lin kerhanden mee uit de voeten kan. Als u de te behandelen naden eerst goed vetvrij, schoon en droog heeft ge maakt, kunt u de Sanitair strip met een vochtige schaar op de gewenste lengte knip pen en vervolgens onder een hoek in de naden aanbren gen. De afwerking bestaat uit het simpelweg aandrukken van de strip en u heeft jaren lang een perfekte afwerking. De strip is ook voor ronde t

De Havenloods | 1994 | | pagina 7