EGG 50% Korting Op Alle Monturen. Hoe ver het was, hoe donker, en hoe gezellig. Voordelig naar RPhO-Proms ALGEMEEN «dCGGl IUÜMÜ Mooie slagzinnen, prachtige prijzen DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN JAARBOEK FEYENOORD Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting en design. Méér dan 3000 m2 aan ruime variatie. De nieuwe generatie in licht en design Laatste week lezersactie in Museum Boymaas (Zelfs De Dure.) DONDERDAG 23 JUNI 1994 door MARIA NEELE Een straf windje in de rug, het schijnsel van de maan, het geluid van de branding van de Noord zee. De omstandigheden waren bijna ideaal. Vol goede moed begonnen afgelopen zondag nacht 2750 wandelaars -onder wie uw verslaggever van De Ha venloods en Het Zuiden- de jaar lijkse Nachtstrandwandeling van Hoek van Holland naar Scheveningen. Bijna iedereen haalde -weliswaar zeer ver moeid- de finish, na 17 kilometer banjeren door het zand. Er wa ren slechts twee uitvallers en de EHBO had een rustige nacht. Veruit de meeste deelnemers hadden van te voren ingeschre ven bij Stichting Ruim Baan, Recreatie Rotterdam of de kan toren van De Havenloods en Het Zuiden. Ton Zimmerman van Recreatie Rotterdam gaf om precies 12 uur het startsein door enthousi ast een bel te luiden. De massa zette er al snel de sokken in. In de schijnbaar idyllische omstan digheden moest er hard worden gewerkt. Binnen de kortste ke ren had zich een zeer langgerekt lint gevormd van standwande laars. Van mensenmassa's losten op in het duister. Dat er vele honderden mensen langs de zee liepen, was absoluut niet te mer ken. De sterke wind had het zeewater flink opgestuwd, waardoor er hier en daar maar een heel smal stukje hard zand langs de vloed lijn overbleef. De kwaliteit van het loopvlak varieerde nogal; het was vaak ploegen geblazen. Tot de soep-post halverwege werd het hoge tempo goed vol gehouden, daarna moest het zwaarste stuk nog komen. Tus sen 2 en 3 uur kwam de man met de hamer langs, die het vooral op alle beenspieren had gemunt, ook die waarvan je het bestaan niet eerder vermoed had. De lichtjes van de haven van Sche veningen, al goed zichtbaar vóór Kijkduin, leken maar niet dich terbij te komen. Eindelijk, toch nog plotseling, boog de stoet wandelaars af naar een lichtje op het duin. Uitgeput maar opge lucht sleepte men zich door het mulle zand richting meldpost, om in de rij te staan voor de medaille. Half vier was het. On danks de zere kuiten toch nog fit genoeg voor een praatje en een geintje. Ontbering schept ver bondenheid. De organisatie verliep perfect. Een bakje soep halverwege gaat er goed Er waren nauwelijks wachttij den, niet bij de soep, niet bij de koffie en zelfs niet bij de pendel bus, waar bleek dat er ook hele maal uit Sittard deelnemers wa ren gekomen voor dit Meedoen- evenement. Jacqueline Brand van de organi serende Stichting Ruim Baan meldde dat er zelfs uit België een hele bus vol deelnemers arriveer de. Ook uit Engeland waren er lopers. Een topaantal wande laars liep mee; het vorige record stond op 1885. Ton Zimmerman van Recreatie Rotterdam luidde de kopje koffie wachten op de medaille. Het einde is in zicht: op weg naar de finish. Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest heeft de Prom- concerten in ere hersteld. Ook de bon in De Havenloods en Het Zuiden vóór ieder concert in deze populaire serie komt terug. Honderden lezers maakten in vroeger jaren van de gelegenheid gebruik om voordelig kaarten kopen voor een concert in De Doelen. De kortingbon voor de afzon derlijke Promconcerten komt in het seizoen '94/'95 dus terug. De bon geeft recht op 10 procent korting: in plaats van 20 gulden betaalt men dan 18 gulden voor een entreebewijs. Abonnementen Dit jaar zijn er echter niet alleen losse kaarten te koop voor de Prom-serie. Nieuw is dat er ook extra voordelige abonnementen verkrijgbaar zijn. Met de bon die bij dit artikel staat afgedrukt, kunnen lezers van De Haven- Het Jaarboek Feyenoord '93/'94 uit. Met alle wedstrijdverslagen, cij fers, opstellingen en foto's van I- afgelopen seizoen. Nog mooier i completer dan vorig jaar. Meer kleur en met een HARDE KAFT. Nieuw: het hoofdstuk privé, een bijlage sr de spelers-gezinnen. Het Jaarboek Feyenoord '93/"94 is een officieel erkende uitgave van de club, met meer dan 100 boeiende pagina's over o.m. de Helderse af faire, de schoppartij in Porto en de bekerfinale tegen NEC. Prijs f 32.50, afgehaald op een van de kantoren van deze krant. U kunt het boek ook thuis gestuurd krijgen. Maak daarvoor 35.95 over op postgiro 38.22.953 t.n.v. Wegener Promotie of stuur een briefje met een ingevulde bank- of girocheque aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Het boek zal u snel worden toegezon den. loods en Het Zuiden gebruik maken van een bijzondere actie. Wie vóór 31 juli via de bijgaande bon een abonnement bestelt voor een van de twee Promse- ries, kan voor de helft van de gewone prijs inschrijven op In- trada, het programmablad van het RPhO, waarin alle informa tie staat over de concertseries van het orkest. Een abonnement op Intrada kost normaal gespro ken 30 gulden. Voor lezers van De Havenloods en Het Zuiden die ook een abonnement op de serie PI of P2 bestellen, kost het 15 gulden. Zekerheid Een abonnement op de seriq PI of P2 heeft een bijkomend voor deel: het betekent zekerheid wat betreft een plaats in de Doelen. Wélke plaats dat wordt, hangt af van een beetje geluk en van bij tijds arriveren. Er zijn geen be sproken plaatsen, dus wie vroeg komt, heeft het voor het kiezen. De serie PI omvat zes concerten, waarvan vier op zaterdagavond, een kerstconcert op woensdag 21 december en een concert op vrij dag 21 april. De zaterdagen zijn: 24 september, 22 oktober, 12 no vember en 28 januari. De serie P2, zeven concerten, vindt met één uitzondering plaats op zon dagmiddag. Alleen het kerstcon cert is op donderdag 22 decem ber. De andere data zijn: 25 sep tember, 23 oktober, 13 novem ber, 29 januari, 19 februari en 23 april. De serie PI kost 100 gulden; de serie P2 120 gulden. Heel wat beroemde klassiekers, uitge voerd door een top-orkest, met beroemde dirigenten en eerste klas solisten, staan op het reper toire. Virtuozen Een greep u t de programma's: de Hongaarse dansen van Brahms, de Romance in F van Beethoven met als vioolsoliste Marieke Blankenstein, Mendels- sohns ouverture 'A Midsummer- night's Dream', een kerstpro gramma onder leiding van de populaire dirigent John Dan- kworth, een paukenconcert met als solist RPhO-paukenis Randy Max, de Notekrakersüite van Tsjaikovki, een virtuozenpro- gramma met pianosolist Enrico Pace en zelfs een concert voor elektrische gitaar en orkest. Diri genten als Hans Vonk, de jonge Duitse ster Claus Peter Flor en Robert Groslot, bekend van de Heineken-Proms, staan tijdens deze Prom-serie voor het RPhO. Deze opsomming omvat lang niet alle solisten, dirigenten en muziekwerken. Wie meer wil we ten over alle programma's, kan een seizoensbrochure bestellen bij het RPhO, Kruisstraat 2, 3012 CT in Rotterdam. Abonnementen voor PI of P2 komen snel thuis als bijgaande bon voor 31 juli aankomt bij Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. De kaarten worden, mét acceptgiro kaart, opgestuurd per post. Wegener huLs-aan-huLsbladen I Ja, ik wil naar de Prom-serie van het RPhO I en ik bestel: abonnementen voor de serie PI a f 100 abonnementen voor de serie P2 a f120 wel/geen abonnement op Intrada voor de helft van de prijs (f 15) GEOPEND OP MA.t/m ZA. Jr VAN 9.00 tot 17.00 UUR M) SPAAHSE POLÖER M ROTTERDAM, Graafstroomstraat 93 (Spaanse polder), Tel 010 462 30 70 EINDHOVEN, Stratumsedijk 79, Tel 040 12 31 46 SOESTERBERG, Amersfoortsestraat 3, Tel 03463 5 36 89 totaal: Ph postcode woonpl 3 telefoon overdag: handtekening Opsturen voor 31 juli naar: Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. J XV kt tlke Zlrt<nk< 12 00 ,ot 14 00 "r f FM 934 AA.A1 Presentatie: Relet Jee Pet» JAARGANG 7 - NUMMER 26 - 25 JUNI 1994 D V A 1 2 4 7 seconds Youssou N'Dour Neneh Cherry 2 9- 3 So you win again Bjorn Again 3 3 4 Sweets for my sweet C.J. Lewis 4 6 5 Naar Vore! Raggende Manne 5 7 3 Dreams Nits 6 1 10 I'll stand by you Pretenders 7 11 3 Could it be I'm falling in love Worlds Apart 8 12 5 Love is all around Wet Wet Wet 9 4 7 Rock 'n roll kids Paul Harrington Charlie McGettigan 10 23 2 1990 Rick Divito Band 11 5 5 Summer in the city Joe Cocker 12 18 4 Big gay heart Lemonheads 13 21 8 Ticket to heaven Dire Straits 14 13 6 Sunset runaways A Girl Called Johnny 15 19 3 Drunk on love Basia 16 1 Love somebody now Bolland Bolland 17 25 2 Ain't nothing like the real thing Vince Gill Gladys Knight 18 15 8 Some kind of wonderful Huey Lewis the News 19 10 5 Prayer for the dying Seal 20 8 1 Oude Maasweg Amazing Stroopwafels 21 1 La Oma The Rest 22 24 2 That word (l.o.v.e.)(toasted) Rockmelons 23 30 2 Away from home Dr. Alban 24 1 (Meet) The Flintstones B.C. 52's 25 14 4 Crash! Boom! BangL Roxette 26 26 2 Around the world East 17 27 28 2 Take it back Pink Floyd 28 1 Gente Laura Pausini 29 29 2 Everybody's talking Beautiful South 30 1 That love John Trudell D deze we. ek V vorige week A aantal weken De prijswinnaars in het ZuiderSter Prijzenfestival van deze week. In het ZuiderSter Prijzenfestival zijn afgelopen week weer drie geweldige prijzen uitgereikt. Veel bezoekers aan de meubel en tapijtgigant in Capelle aan den IJssel vulden een deelne mersformulier in en maakten een leuke slagzin. De winnaar van deze week is de heer J.Th. den Brinker uit Rot terdam, die op de volgende wijze de slagzin afmaakte: „Voor meubelen en prijzen ga ik altijd naar De ZuiderSter, omdat zij prijzen hanteren die de 'koop kracht' stimuleren." Hij ontving een boot, de Sniper 8 met buiten boordmotor, compleet met trai ler. De tweede prijs, een Karcher ho- gedrukreiniger, ging naar Carla de Vries uit Rotterdam. De slagzin van A.H. Fatehma- homed uit Schiedam werd be loond met de derde prijs, een mountainbike. Heel wat mensen hebben de af gelopen weken gebruik gemaakt van de voordelige actie van De Havenloods en Het Zuiden en Museum Boymans-Van Beunin- gen. Deze week is de actie voor het laatst: een toegangskaartje plus een kopje koffie of thee én een rondleiding voor de prijs van 5 gulden. Met Kortingpas zelfs voor 3 gulden! Op de achterzijde van deze pagina staat de kor tingbon die geldig is voor deze week. Het museum heeft de rondleidingen zelfs uitgebreid tot twee maal per dag, om 11 en 14 uur. Veel bezoekers komen voor het eerst in het museum. In de laatste actieweek is er bij de rondleidingen aandacht voor moderne kunst, van Van Gogh via Kandinski en Dali tot Ame rikaanse pop-art en hedendaagse kunst uit Amerika. Amusement op Hoekse Havendagen Een plaatselijk evenement dat is uitgegroeid tot een grote regio nale happening: de Hoekse Ha vendagen. Op de gezellige festi viteiten komen steeds meer men sen af. Dit jaar zijn de Hoekse Havendagen op vrijdag 1 en za terdag 2 juli, met onder andere verschillende attracties, demon straties, een havenmarkt, een kunstmarkt, een kermis en een skishow rond de Berghaven van Hoek van Holland. De Hoekse Havendagen begin nen al op vrijdagmiddag om 13.00 uur. De eerste avond wordt afgesloten met een groots licht- en vuurwerkspektakel, waarbij ook helicopters een rol spelen. Zaterdag is er sport en spel met optredens van bekende artiesten, onder wie Mai Tai en Ricardo. In de ochtend komt het speciale rescue team in actie voor een demonstratie in de Berghaven. Om 16.00 uur gaat de havenloop van start. Aanmelden kan tot 15 minuten voor het startschot. Op het motorschip De Colum bus zijn rondvaarten, 's avonds wordt er aan boord gedanst, en ook zondag is er een tocht met dit schip. Informatie via de VW Hoek van Holland, telefoon 01747-82456. De organisatie raadt mensen aan om met de trein te komen. Par keren kan slechts zeer beperkt. De trein stopt pal voor de Berg haven. van f475,- voor f237,50 van f539,- voor f269,50 Wegens succes verlengd tot uiterlijk 3 juli: bij aankoop van een complete bril krijgt u maar liefst 50% korting op alle monturen. Kom snel kijken. Niet in combinatie met andere acties Pearle Is Kijkplezier. (Voor Pearle-Adressen Zie De Gouden Gids.)

De Havenloods | 1994 | | pagina 11