j De huid vraagt om Nieuws ideeën Drogist biedt au ettektleve en A Roxasect vlooien killer super eltektlel Nieuwe heerlllke vlsplzza Maak 'ns Moir van ie yoghurt! Kleine wasjes Ie Vakantie Tips Vakantie Tips Hut news: LS 02 Wij Nederlanders zijn een proper volkje. Als de schoonmaakwoede een maal toeslaat, poetsen en schrobben we dat het een lieve lust is. We zorgen er niet alleen voor dat ons straatje is schoongeveegd, ook in huis krijgen stof en vuil weinig kans. Aan de haast spreekwoordelij ke Hollandse properheid liggen simpele beweegredenen ten grondslag. Allereerst is er de hygi-ne. Stof en vuil dragen bacteri-n met zich mee, die al lerlei ziekten kunnen veroorza ken. Daarnaast zijn we zuinig op onze spullen. Door ze regel matig schoon te maken blijft de waarde onveranderd en is de kans op beschadigingen klein. EFFECTIEF Wie de schoonmaakklusjes zou inventariseren, zal zien dat rei nigen, ontvetten, verwijderen van groene aanslag (algen) en ontkalken, tot de meest uitge voerde werkjes behoren. Om deze naar tevredenheid uit te voeren zijn goede schoonmaak middelen noodzakelijk. Die moeten niet alleen effectief zijn, maar ook zacht voor de handen en materialen en veilig voor het milieu. BIOLOGISCH AFBREEKBAAR Op plaatsen waar hygiëne van levensbelang is, zoals zieken huizen, zwembaden en bunga lowparken, wordt al jaren ge bruik gemaakt van Tical pro- dukten. Deze zijn gemaakt op waterbasis en volledig biolo gisch afbreekbaar. De schoon- maakreeks bestaat uit vier vuilbestrijders. De Ontkalker kan worden gebruikt bij het ontkalken van onder andere douchekoppen, koffiezetappa raten en wasmachines. Het is verder een uitstekende hulp bij het verwijderen van cements- luier en vuilversteningen. Hardnekkige zwarte aanslag op bijvoorbeeld kunststof tuin meubelen, bloembakken en surfplanken wordt verwijderd met de Tical Kunststofreiniger. Groene aanslag verdwijnt met Algmos dat geschikt is voor alle waterbestendige materialen als tegelpaden en schuttingen. De Superontvetter tenslotte is ide aal voor het oplossen van ve- taanslag in de keuken en bad kamer. De produkten zijn mengbaar met water en voor zien van veilige kindersluitin gen. Tical is verkrijgbaar bij de dro gist. Vraag voor meer informa tie de speciale folder aan: tel. 038-217747. We kunnen het ons bijna niet meer voorstellen, maar ooit is er een tijd geweest waarin een ongewassen lichaam en lichaamsgeur tjes niet of nauwelijks als hinderlijk werden ervaren. Water werd zorgvuldig ge meden en slechts op bijzon dere dagen gebruikt. Pas toen men zich realiseerde dat het ongewassen lichaam extra ontvankelijk was voor allerlei ziekten, is men overgestapt op het regelma tige gebruik van water en zeep. Een schoon en fris ruikend lichaam is inmiddels iets doodge woons geworden. Terwijl zeep vroeger onmisbaar was in de badkamer en keuken, zijn we nu veel kieskeuriger geworden waar het gaat om huidverzor- gingsprodukten. En niet zonder reden. We zijn ons er heel goed van bewust dat het verontreinig de milieu, de centrale verwar ming, verkeerde eetgewoonten en andere moderne fenomenen, allemaal hun weerslag op de huid hebben. Tijdens het dagelijkse bad- en verzorgingsritueel moet de con ditie van de huid zoveel mogelijk worden hersteld. En dat kan al leen met produkten die zorgvul dig op hun huidvriendelijkheid zijn getest. ZURE BESCHERMING Om de huid gezond te houden, zijn eigenlijk alleen die produk ten geschikt, die de zure en vetti ge bescherming ervan niet aan tasten. Zeep reinigt de huid ef fectief, maar heeft als vervelende bijwerking dat het de zure be scherming tijdelijk beschadigt. Zonder deze bescherming kun nen bacteriën en schimmels on gehinderd hun gang gaan, met alle gevolgen (zoals huidirrita ties en rode plekken) van dien. VEILIG Vanuit de andere kant van de Atlantische Oceaan is een pro- dukt overgevlogen dat de huid op satijnzachte n verantwoorde wijze verzorgt. Dove (Engels Bescherming van groot belang voor 'vredesduif) bestaat naast reinigende ingredi-nten voor een kwart uit een hydraterende crme, die garandeert dat de huid na het wassen niet uitdroogt. Door de samenstelling worden zowel de zure en de vettige be scherming van de huid in opti male conditie gehouden. Dat Dove absoluut veilig is, blijkt wel uit het feit dat huidspecialis ten dit unieke verzorgingsmid del steeds vaker van harte aan bevelen. En zelfs het teerste ba byhuidje kan er probleemloos mee worden gewassen. Niet alleen voor de wasbeurt, maar ook voor de andere facet ten van de lichaamsverzorging kiezen we produkten met een dubbele werking. Om een on aangename transpiratiegeur te voorkomen, nemen we een deo dorant die ons eerst en vooral daartegen beschermt. En daar naast moet het beslist huidvrien- delijk zijn. Vroeger ging dit niet samen; tegenwoordig echter wel. DEODORANT Transpiratie is voor ons lichaam de methode om op tem peratuur te blijven. Via de mil joenen zweetkliertjes worden daarbij nog bepaalde afvalstoffen verwijderd. Op zich is transpire ren dus noodzakelyk, alleen de geur, die veroorzaakt wordt door bacteri- n, is een onaangename bijkomstigheid. Het fenomeen 'deodorant' kwam voor het eerst in 1888 in Amerika op de markt. Aan het begin van de jaren '60 werd een nieuwe generatie deo dorants gentroduceerd. Deze aangenaam ruikende middelen lieten de lichaamsgeur zelfs niet ontstaan. Vandaag de dag be staat deodorant in verschillende applicatie-vormen en wordt het ook in milde en huidvriendelijke samenstelling aangeboden. Om volledige bescherming te bieden tegen onaangename luch tjes, ontwikkelde Rexona 24h-In- tensief-Deo. Dit bevat een effec tief regulerend deosysteem dat de groei van geurveroorzakende bacteri-n remt. De natuurlijke ingredi-nten calendula en water lelie garanderen een milde wer king, terwijl alle produkten der matologisch zijn getest. UITGEBREID ASSORTIMENT De vernieuwde Rexona werd ontwikkeld in twee geurlijnen: een frisse en een sympathiek mannelijke geur. Daarnaast is het verkrijgbaar in alle bekende vormen: als spray, roll-on, ver stuiver, stick en een crme, spe ciaal bedoeld voor vrouwen die hun oksels ontharen. De Dove- Hjn bestaat uit een douche-gel, badschuim en een wastablet. Dat laatste zullen de meeste mensen gemakshalve een 'zeep' noemen, maar het is geen zeep. Het ver schil tussen 'zeep' en een wasta blet is niet te zien, maar wel te voelen. Naast de blauwe Dove- produkten is er nu ook een groe ne serie, speciaal voor liefheb bers van licht geparfumeerde produkten. Dove en Rexona zijn verkrijgbaar bij drogist en super markt. X W nmtmiit vmrwoome. mss-mms mm w ik 's emm Vlooien. Bij het woord al leen al begint het vaak te kriebelen en te jeuken. En we gruwelen bij voor baat van het idee dat kom- plete vlooienplagen onze huiskamer bij terugkomst van vakantie kunnen teiste- Vanaf nu is daar echter uiterst effektief tegen op te Crossa Al Torino Voor wie vanavond geen zin heeft om lang in de keuken te staan en toch wat lekkers op tafel wil zetten heeft Iglo's Pizzeria een nieuwe pizza ontwik keld: de Crossa Al Tonno. Een speciale combinatie van tonijn, tomaat, ui, pe terselie, kaas en bécha- melsaus op de bekende krokante bodem. Pizza's winnen nog steeds elke dag aan populariteit. Sinds het uit de exclusieve sfeer van de pizzeria is ge haald en ook in de super markt te koop is, hoort de pizza thuis in het rijtje van lekkere en makkelijke maal tijden. Voor thuis is de diep vriespizza eigenlijk nog steeds het meest ideale pro- dukt. Aan de ene kant direct klaar voor gebruik, en aan de andere kant ook makkelijk om in voorraad te hebben voor onverwachte eters of andere onvoorziene omstan digheden. Ook dan is een piz za in een mum van tijd geurig en wel opgediend met bij voorbeeld een lekkere salade en een goed glas wijn. VARIATIE Het prettige van een pizza is dat die op verschillende manieren kan worden klaar gemaakt. De knapperige deegbodem kan naar keuze worden belegd met groenten, champignons, ham, kaas, fruit, salami of andere heer lijkheden. Daarnaast zijn er natuurlijk de vis pizza's. Nu is vis uiteraard een moeilijke smaak, zo houdt de een van garnalen, terwijl de ander juist dol is op mosselen. Er is echter een visvariant die door bijna iedereen lekker gevonden wordt en dat is to- nyn. Het is dan ook niet verwon- derlijk dat Iglo's Pizzeria ge kozen heeft voor een tonijn pizza. Om het geheel nog smakelijker te maken heeft de Al Tonno een verrassende combinatie van saus en vul ling. In plaats van de gangbare tomatensaus, is dit keer geko zen voor een zachtere bécha- melsaus. Naast tonijn en bé- chamelsaus is de pizza belegd met kaas, ui, tomaat en pe terselie. De krokante Crossa bodem zorgt voor de perfecte afronding van deze heerlijke nieuwe pizza. De moeite waard om zelf eens te probe ren. Verkrijgbaar in de su permarkt. treden met de onlangs gen- troduceerde Roxasect Vlooi- enkiller. Met name in de zomer komen vlooien veel voor, want vlooien houden van warm weer. Vlooien kunnen honderden eitjes leggen. Na verloop van tijd worden deze eitjes larven en de larven vervel len op hun beurt weer tot pop. Uit de pop ontstaat een nieuwe volwassen vlo. Om zover te ko men, zoekt de pop een rustig en stil hoekje van de kamer uit en besluit pas bij voldoende trillin gen en genoeg warmte vlo te worden. Dat kan binnen enkele dagen zyn, maar een pop kan ook gemakkelijk een paar we ken of maanden zonder eten en drinken blijven liggen. VAKANTIE Vandaar dat vlooienplagen vaak bij terugkomst van vakantie ont staan. Het is een paar weken stil geweest in huis en vaak is er in die periode niet gestofzuigd. Door het plotselinge lawaai, bij voorbeeld door een dichtslaande deur, schrikken de poppen wak ker en worden ze vlo. Soms met honderden tegelijk.... voor klane wasjes spe- daal daar voor is wipp express wasjes met de hand Als onze overgrootmoe ders een kijkje konden nemen in een modern huishouden, zouden ze verbaasd staan over al het gemak. Warm en koud stromend water, gas om op te koken en elektriciteit die een keur aan huishoudelijke appa ratuur aan de praat krijgt. De was die zij in wastobbe en op wasbord schoon wreven, ver dwijnt in de wasmachine. Hoewel... niet alle was. Ondanks de automatisering van een groot deel van het huishouden worden sommige wasjes nog altijd op de hand gedaan. Het geldt vooral de kleine tussendoor-wasjes, die bestaan uit een paar kleding stukken. Door een krachtig wasmiddel te gebruiken is het kleine wasje notabene sneller op de hand gedaan, dan in de machine. VAKANTIE Een van die perioden waarin een goed wasmiddel absoluut onmisbaar is, is de vakantie. Zeker als er kleine kinderen in het spel zijn. In de vakantie schuilt in elk moment van de dag wel 'vlekgevaar'. Van buitenspelen word je nu een maal smeriger dan van de schoolbanken en een reep chocola tijdens die urenlange Snel. krocWifl en wHig Poufioutes les lessiws Rapide.pui»»'-»' jr.. autorit, kan eigenlijk niet worden verorberd zonder te knoeien. MAKKELIJK Voor al deze vakantievlek- ken is Wipp Express de aan gewezen oplossing. Door de jaren heen heeft het een grote schare gebruikers om zich heen verzameld. Wat maakt het eigenlijk zo bijzonder? A. Bauwens, marketing direc teur bij Henkei weet het ant woord: "Wipp Express is in staat heel snel in te werken op de vlekken op kleding. En het is makkelyk te gebruiken. Of de was nu wordt ingeweekt of niet, het wordt vrijwel zonder wryven schoon. Wipp Ex press spoelt makkelijk uit en is zelfs in koud water aktief." Eigenlyk geeft het inmiddels overbekende Wipp Express liedje het al aan: het wasmid del is perfect voor tussendoor wasjes. En dat het ideaal is op vakantie geldt beslist niet al leen voor gezinnen met kin deren. Verkrijgbaar in uw su permarkt. LANG WERKZAAM Effektieve vlooienbestrijding begint by het goed stofzuigen van uw huis, ook op stillere plaatsen. Daarnaast kan de nieu we Roxasect Vlooienkiller wor den gebruikt. Dit produkt be strijdt vlooien n vlooienlarven. Daarmee wordt de cyclus eitje - larve - pop onderbroken en kun nen er geen nieuwe vlooien meer ontstaan. De Roxasect Vlooien killer is vier maanden zonder ge vaar voor mens of huisdier werk zaam tegen vlooienlarven. Ideaal dus om vr de vakantieperiode te gebruiken. De Roxasect Vlooien killer is alln verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Veme- dia B.V. 020 - 5490905. Yoghurt verschijnt regel matig als toetje op tafel. Soms met een smaakje of een vruchtje en soms alleen met wat suiker. Maar er zijn nog veel meer mogelijkheden met yoghurt. U kunt het bijvoor beeld gebruiken als basis voor een frisse en luchtige bavarois, met behulp van John Moir Yoghurt Bava rois. Bavarois is van oudsher een luchtig dessert dat in verschil lende smaken kan worden be reid. Toetjesspecialist John Moir koppelde bavarois aan yoghurt en cre-rde daarmee een geheel eigentijds dessert. Door het in een coupe of pud dingvorm te serveren ontstaat in een handomdraai een feestelijk toetje. Zo krygt zelfs de eenvoudigste maaltijd op een doordeweekse dag, een verrassende afsluiting. Makkelijk en snel De inhoud van een pak John Moir Yoghurt Bavarois is genoeg voor 3 a 4 personen. Mix het met 3 dl yoghurt en laat de bavarois vervolgens een half uurtje opstij ven in de koelkast. U kunt in plaats van yoghurt ook eens kwark of Umer proberen. Daar naast is Yoghurt Bavarois ge schikt voor culinaire hoogstand jes als desserttaart en grand des sert. Wat smaak betreft kunt u on der andere kiezen uit aardbei, bosvruchten, banaan en tropi sche vruchten. kardkataa toghurtstuke Op warme dagen is een yog- hurtshake een aangename dorst- lesser. U heeft hiervoor nodig: 4 dl koude melk, 2 dl koude yoghurt, 1 pakje John Moir Yoghurt Ba varois (aardbeien). Extra beno digdheden zyn 4 hoge glazen en 4 dikke rietjes. Doe de melk en yoghurt in een smalle hoge kom. Voeg de in houd van het pak erby. Klop het mengsel, met een mixer met n garde, op de middelste snelheid in ongeveer n minuut tot een gladde massa. Schenk de shake in de glazen en laat het circa 10 minuten alkoelen in de koelkast. Serveer met een rietje. Voor meer informatie: John Moir Consumenten Service, tel. 075 - 533140. De vakantie toilet-tas Het is lastig om op vakantie voor de persoonlijke verzorging veel grote flessen en potten mee te nemen. De toilet-tas is dan razend snel 'vol'. Denk daarom eens aan de volgende tips: flesjes die u in hotels vindt, zyn na gebruik gemakkelijk te vullen met uw eigen lotions, shampoo of badgel; vraag in de winkel naar merken die speciale vakantie-setjes aanbieden met kleine maten; u kunt ook kleine (lege) plastic flesjes en potjes aanschaffen (ook bij de parfumerie) die u zelf vervolgens kunt vullen; deodorant-rollers zyn kleiner dan sprays, haargel neemt min der ruimte in dan haarlak, parfum zit in een kleiner flesje dan eau de toilet en zeep is kleiner dan douchegel; ook handig is shampoo en conditioner in-één; ook complete zonnebrand-setjes zijn verkygbaar in mini- uitvoering; de flesjes zijn veel kleiner waardoor u minder hoeft mee te nemen; zo drogen de crèmes niet uit op het warme strand en als ze leeg zijn, kunt u de flesjes thuis weer vullen voor een volgende vakantie; kammen, borstels en tandenborsteld namen in uw toilet-tas behoorlijk wat ruimte in; handiger is het om inklapbare exem plaren mee te nemen. Vakantie en hygiëne Bij het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (Postbus 5406, 2280 HK Rijswyk, tel. 070-3406015) is een uiterst nuttig geschriftje verkrijgbaar met "Wenken voor reizigers en toeristen". Het bevat veel informatie over bijvoorbeeld besmet telijke ziekten, hygiëne en dergelijke. Aanbevelenswaardig! Reis-apotheek Behalve de voorgeschreven geneesmidelen die op vakantie natuurlijk altijd in de reis-apotheek meegenomen moeten wor den, is het raadzaam enige middelen van 'huishoudelijke' aard mee te nemen. Denk bijvoorbeeld aan: pijnstiller (hoofdpijn/menstruatiepijn), middel om muggen op afstand te houden, zonnebrandmiddel, lippenbeschermer middelen tegen diarree/verstopping, middel tegen brandend maagzuur, middel tegen reisziekte, flesje Betadine-jodium voor ontsmetten van wondjes, pleisters, verbandgaasjes en hechtpleister maar zeker ook aan zaken als: koortsthermometer (liefst onbreekbare electronische), splinterpincet, zonnebril en reservebril, contactlensvloeistoffen, batterijen voor hoorapparaat enzovoorts. Trouwens, wanneer heeft u voor het laatst in uw verbandtrom- mel gekeken? Is deze nog compleet en is alles nog bruikbaar? Laat in geval van twijfel de trommel in uw apotheek controleren en zonodig aanvullen. Uw huis tijdens uw vakantie Vraag de buren om tijdens uw vakantie een oogje in het zeil te houden, de post uit de brievenbus te halen, 's avonds de gordij nen dicht te doen, de lampen aan te doen en misschien een keertje het gras te maaien. Als een huis er bewoond uitziet, zal een inbreker het minder snel uitkiezen. Natuurlijk zorgt u voor degelijke sloten. Berg waardepapieren en kostbaarheden goed op, bijvoorbeeld in een klusje bij de bank. Merk kostbare goederen met postcode en huisnummer. Laat de spullen te registreren op een speciale registratiekaart. Maak van bijzondere voorwerpen die moeilijk te omschryven zyn een kleurenfoto. Echte Hot Dogs kun je nu thuis maken met de nieuwe worstjes van Unox. Ze zijn er speciaal voor gemaakt: ze zijn ste vig, pittig, groot en heb ben een knapperig velle tje. Dus, de ideale Hot Dog worstjes. Heerlijk op een puntbroodje met sla en ketchup. Of pro beer de onderstaande tips eens. Zo'n Hot Dog is heerlijk na school of 's avonds laat. Door de handige 2x2 "rits'-ver- pakking kan je ook al leen genieten van een heerlijke Hot Dog. In magnetron of pan zijn de worstjes snel warm. TIPS: Het Does mat mostant-karrtesaus Verwarm 2x2 vacum ver pakte worstjes (4 stuks) vol gens de gebruiksaanwijzing. Roer 2 eetlepels kerriesaus door 2 eetlepels fijne mos terd. Snijd komkommer in dunne plakjes. Snijd 2 punt broodjes open. Beleg de on derste helften met de kom kommer. Leg er de worstjes op. Schep hierop de mosterd- kerriesaus. Strooi er - eetlepel gehakte bieslook over. Klap de brood jes dicht. Hat Oags mat zoat-zuarsaas Verwarm 2x2 vacum ver pakte worstjes (4 stuks) vol gens de gebruiksaanwijzing. Snijd 1 tomaat in dunne plak ken. Snipper 4 zilveruitjes en 1 augurk fijn. Roer dit samen met 1 eetlepel mayonaise. Snijd 2 puntbroodjes open. Beleg de onderste helften met de tomaat. Leg er de worstjes op. Schep hierop de saus. Klap de broodjes dub bel. En nu smullen maar! De nieuwe Hot Dog worstjes van Unox zijn verkrijgbaar in

De Havenloods | 1994 | | pagina 5