351' 49.' 12: Spierpijn verdwijnt terwijl je wacht jcea SPORT HENSEN RUIMT OP! Feyenoord-relikwieën achter glas in KunstHal Sparta uit de startblokken in intertoto-competitie Gouden medaille voor VZC-zwemster Verder nog vele koopjes!!! SHOES 00 00 95 OPRUIMINGSSPEKTAKEL DE HAVENLOODS - DINSDAG 12 JULI 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Inschrijven voor politietriathlon SPIJKENISSE— Zowel top pers als recreanten kunnen in schrijven voor de politietriath lon die zaterdag 10 september wordt gehouden in Spijkenisse. De drieluik bestaat uit VA of 1 kilometer zwemmen in het open water van het scheepvaart en voedingskanaal, een fietspar- cours door recreatiegebied De Bernisse en dorpen op Voorne- Putten, en 10 km lopen naar het centrum van Spijkenisse. Het maximum-aantal inschrij vingen is dit jaar bepaald op zeshonderd. Voor inschrijvingen kan men contact opnemen met Stichting Politietriathlon Spijke nisse, Amazonestraat 63, 3207 NA Spijkenisse, telefoon 01880- 14323. Nadere informatie is ver krijgbaar via telefoon 01887- 3855. Negendaagse van Schiebroek ROTTERDAM— Tennisclub Schiebroek maakt zich op voor de negendaagse, het grootste open toernooi van Rotterdam. Dit jaar vindt het evenement plaats van 23 t/m 31 juli. Het toernooi wordt onlijstmet culi naire attracties. In de weekenden wordt een grote barbecue gehou den, terwijl door-de-week 's avonds gerechten kunnen wor den besteld uit verschillende lan den. Zaterdagavond 30 juli vindt een slotfeest plaats met muziek, hapjes en drankjes. Op de laatste dag wordt als gebruikelijk een tombola gehouden. Deze week zijn er toernooien bij Overschie (B2/C/D) en Phoenix (Dl). ROTTERDAM Als eerste betaald-voetbalorganisatie in de regio heeft Sparta vrijdag de nieuwe selectie gepresenteerd aan de pers. De term 'nieuw' is eigenlijk niet van toepassing, want de groep van afgelopen sei zoen is bij elkaar gebleven. Mike Snoei is terug en aanwinsten zijn Milco Pieren uit Rotterdam- Sparta tijdens de wedstrijd tegen Lausanne De Nooyer in actie Zuid (eigen kweek) en Arie van de Padt uit Den Haag (afkom stig van Tonegido). Verheugd is men bij Sparta over de structurele shirtsponsor: Mandemakers Keukens. Daar naast zijn contracten afgesloten voor de mouw van het shirt (Wilton Fijenoord Holding) en voor de broek (met AKAI). Al leen voor de rugpartij wordt nog een sponsor gezocht. In het najaar moet meer duide lijk komen over een mogelijk nieuw stadion voor Sparta en Excelsior. Hierover zijn gesprek ken gaande met het Ontwikke lingsbedrijf Rotterdam. De selectie van Han Berger wacht een spannende competi tie-start. Door de omzetting van Feyenoord-Sparta (in verband met de renovatie van de Kuip) is de eerste thuiswedstrijd direct een Rotterdamse derby: woens dag 31 augustus Sparta-Feye- noord. Kort daarna komen PSV (21 september) en Ajax (2 okto ber) naar het Kasteel. Het oefenprogramma is zater dag al begonnen met een wed strijd in het kader van de interto to-competitie. Sparta won die ontmoeting met Lausanne Sports in Hoek van Holland met 3-1. Voor rust scoorde Winston Bogarde 1-0. Hij maakte ook het derde doelpunt. Van Eek liet 2-1 aantekenen. Zaterdag 16 juli speelt Sparta uit tegen Bayern Leverkusen. Woensdag 27 juli volgt een uit wedstrijd tegen Capp. Inns bruck, en zaterdag 30 juli (open dag Sparta) speelt Sparta thuis tegen A.I.K. Stockholm. Er zijn ook oefenwedstrijden gepland tegen eerste-divisieclubs, waar onder ADO Den Haag-Sparta zaterdag 23 juli en Excelsior- Sparta woensdag 3 augustus. VLAARDINGEN - VZC-zwemster Karin Stein ver overde afgelopen zondag in Lei derdorp de nationale titel op de 5 kilometer schoolslag. De Vlaardingse, die vorig jaar al de sterkste van Nederland was op de twee en drie kilometer, zwom heel ontspannen naar de eerste plaats. „Met een kopgroepje van zes vrouwen gingen wij uiteindelijk de finale in", vertelt Karin over haar gouden race in Leiderdorp. „Ik vertrouwde op mijn eind sprint en met nog een kleine honderd meter te gaan, nam ik alleen de leiding en stond deze niet meer af." Het verschil aan de finish tussen Karin Stein en de nummer twee Joyce Aleven was niet groot. "Ik voelde haar nog wel komen, maar ik had voldoende kracht om haar voor te blijven", vertelt Karin. De VZC-zwemster legde de vijf kilometer af in de tijd van 1 uur 27 minuten 15,4 seconden. Joyce Aleven noteerde een tijd van 1 uur 27 minuten 15,9 secon den. Karin Stein gaat zich nu opma ken voor de Nederlandse zomer- kampioenschappen, komend weekend in Drachten. Een ster ke Vlaardingse afvaardiging on der leiding van trainer Chris Aartsen doet daar mee. Naast Karin Stein komen in actie Wil- ma van Hofwegen, Brenda Sta rink, Stefan Aartsen, Joyce van de Loosdrecht en Thamar Hen- neken. „Belangrijke wedstrijden omdat er een startbewijs is te verdienen voor de wereldkampioenschap pen. We hebben met de ploeg de afgelopen maanden hard ge werkt om tot een goed resultaat te komen. Mijn verwachtingen zijn hooggespannen", aldus Chris Aartsen. LEDEREN DAMES SANDAALTJES van 49.95 LEDEREN HEREN SCHOENEN licht gekleurd van 89.95 LINNEN DAMES SANDAALTJES Blauw-wit, zwart-wit HES onderzoekt verhouding tussen sport en overheid ROTTERDAM Studenten en begeleiders van de Hoge school voor Economische Stu dies starten in september met een onderzoek waarbij onder meer de inbreng van de sport (het leveren van kader en vrijwilli gers) ten opzichte van de ge meentelijke kosten (huur, belas tingen, energiekosten) tot uiting gebracht wordt. Ook de commu nicatie tussen overheid en sport verenigingen wordt onderzocht. Dit meldt 'Korfbal', het officieel orgaan van het KNKV. Aanleiding tot het onderzoek is een signaal die KNVB, NHV en KNKV onlangs hebben afgege ven richting Rotterdamse poli tiek nadat geconstateerd werd dat in de plaatselijke verkie zingsprogramma's van de grote politieke partijen weinig concre te plannen waren opgenomen over sport. Inmiddels hebben vertegen woordigers van de voetbalbond en het handbal- en korfbalver- bond een gesprek gehad met de Rotterdamse wethouders Den Oudendammer (sport) en Si mons (werkgelegenheid/sociale zaken) over onder meer de in vloed van gemeentelijke lasten op het huishoudboekje van de vereniging in samenhang met in zet van vrijwilligers. Het onderzoek van de HES zal zich niet beperken tot de stedelij ke omgeving, maar ook gericht zijn op de toekomstige regio. 20% tot 60% korting RIJNMOND LEERMODE Het adres voor lederen jassen, jacks en suède Lederen damesjas met capuchon en bont van 599.- voor 275.- Herenjacks van 499.- voor Lederen motorjacks van 399.- voor 175.- Suède jacks van 299.- voor 1 49 en jassen leverbaar in div. kleuren en de maten XS t/m XXL. Tevens zijn wij het adres voor al uw leerreparaties. Hoogstraat 133 - Schiedam - Tel. 4.26.43.45 door EMILE HILGERS ROTTERDAM Wie denkt dat de Oranje-gekte van deze zomer uniek is, moet eens gaan kijken in de Kunst- Hal. Want op de expositie 'Geen woorden maar daden' die daar nog tot en met 21 augustus te zien is, staan tal loze relikwieën die herinneren aan roemruchte jaren van Feyenoord. Zoals een flesje Europacup-bier en een fles Europacup-jenever uit 1970, het jaar dat Feyenoord ook de World Cup won. Niet alleen Rotterdam werd destijds over spoeld met souvenirs aan het voetbalsucces: stadspost Apel doorn gaf een eerste-dag en velop uit, en zelfs een Britse supporters-organisatie kwam met 'special cover' voor voet balfans en postzegelverzame laars als eerbetoon aan de Stadionclub. Maar ook aan het heden is aan dacht besteed op de enorme Fey- enoord-tentoonstelling. Karsten Tamse (21) uit Rotterdam /Be verwaard richtte in de KunstHal een slaapkamer in zoals hij die zelfheeft, met Feyenoord-bekers op de kast, Feyenoord-vaantjes, elftalfoto's en spelersportretten aan de muur, en een Feyenoord- overtrek om z'n dekbed. Natuurlijk veel edelmetaal, fo to's, krante-artikelen en wapen feiten. In vitrines liggen uitge breide collecties grammofoon platen en (jaar)boeken over Fey enoord. Tussen de voorwerpen die herinneren aan mijlpalen in de clubgeschiedenis bevinden zich de meeuw van Eddie Trey tel en het brilletje van Joop van Daele. Enorm veel De laatste was afgelopen vrijdag aanwezig bij de voorbezichtiging van de Feyenoord-expositie, die 's avonds geopend werd door Ove Kindvall. Jan Linse was er, Coen Moulijn, Gerard Kerkum, Willem van Hanegem, en Piét Spelbrink. De laatste verbaasde zich over de enorme hoeveelheid attributen die uiteindelijk bijeen zijn gebracht. 'Je staat ervan ver steld wat er allemaal is. En dan zijn er nog zoveel spullen die niét hier verzameld zijn. Lex Schoen makers kwam net met een shirtje aan dat hij droeg tegen Totten- ham Hotspurs.' Zelfs op de dag van de opening werd nog materiaal aangedragen voor de Feyenoord-tentoonstel- ling, zoals een plakboek van een oud-bestuurslid. Iemand meldde dat hij thuis nog een zeldzame Feyenoord-klok heeft uit 1939. Er waren fanatieke supporters die weigerden materiaal beschik baar te stellen voor de expositie uit angst voor beschadiging. Een jongeman wilde z'n spandoek niet afstaan omdat hij dat altijd meenam met vakantie voor aan het balkon van z'n appartement. Hij is uiteindelijk toch over de streep getrokken. Home of history 'De meest bewerkelijke tentoon stelling tot nu toe', noemde Bijzondere voetbalschoenen achter glas. KunstHai-directeur Van Krim pen de Feyenoord-expositie. Voorzitter Van den Heerik van de Stichting Feyenoord kondig de aan dat als straks De Kuip gerenoveerd is, een 'home of his tory' wordt ingericht met een aantal van de nu tentoongestelde voorwerpen. Een Feyenoord- 'museum' wil men de tentoon stellingruimte bij het stadion niet noemen, want het is de bedoe ling er een inter-actieve expositie van te maken. In de KunstHal is ook gelegen heid om een balletje te trappen. Voor de liefhebbers heeft Recre atie Rotterdam een schietbaan gerealiseerd, waar men op kunstgras kan proberen een fles je van de doellat te schieten, zo als Ernst Happel dat zo goed kon. Verder is een doorlopend filmprogramma te zien met vele historische beelden en actuele fragmenten. Boek Ter gelegenheid van de expositie 'Geen woorden maar daden' is een boek verschenen door Jan Oudenaarden. Daarin staan naast historische foto's ook beel den uit juni 1994 van de renova tie van het stadion. 'Feyenoord, een beeld van een club' kost f 29,90 en is onder meer verkrijg baar bij de kantoren van De Havenloods en Het Zuiden. Een bezoek aan de tentoonstel ling in de KunstHal aan de Westzeedijk in Rotterdam kost f 10,-. Pas 65- en CJP-houders betalen f 7,50 en voor de jeugd is op speciaal verzoek van Feye noord de toegangsprijs verlaagd tot f 5,00 (tot 5 jaar gratis). FYSIOTHERAPEUT ONTWIKKELDE SPIEROLIE DIE BINNEN 5 MINUTEN WERKT: Als fysiotherapeut en sportmasseur geniet Daniël van der Pluym in Nederland een grote reputatie. Hij heeft een goedlopende praktijk, waar mensen uit het gehele land hem consulteren. Maar toen zijn eigen vrouw ernstig ziek werd, bemerkte hij tot zijn grote ontsteltenis dat hij juist haar niet kon helpen... Door: Karei Hooy. In 1982 werd mevrouw Van der Pluym plotseling getroffen door een zware hersenbloeding. Het gevolg was, dat de rech terzijde van haar lichaam geheel verlamd raakte. Tot overmaat van ramp kreeg ze ook nog last van sterke verkramping van de spieren in haar rechterarm en rechter been. De revalidatie van zijn vrouw, die Daniël van der Pluym zelf ter hand nam, werd ook nog eens ernstig bemoeilijkt door de vochtophoping in het onderbeen. Daardoor kwamen de lymfevaten en de spieren in het been onder een enorme pijnlijke druk te staan. OPLOSSING "Bij elke aanraking van de huid verging mijn vrouw van de pijn. Ik wist me geen raad", vertelt Daniël van der Pluym. "Het is verschrikkelijk om je vrouw zo te zien lijden. Toch moest er iets bedacht worden om het vocht uit haar been te draineren en om de spieren soepel te krijgen. Daarom ging ik op zoek naar middelen om mijn vrouw te helpen". Omdat de Budelse fysiothera peut gespecialiseerd is in Aroma™ therapie, lag het voor de hand dat hij in deze richting ging zoeken naar een oplos sing. Bij deze therapie worden etherische oliën toegepast, die als eigen schap hebben om snel door de huid te dringen. Daardoor kan met name het spierweefsel gemak kelijk bereikt worden. TOEVAL Het leek een onbegon nen zaak. Na eindeloos combineren en experi menteren, had hij nog geen middel gevonden die bij zijn vrouw het gewenste resultaat gaf. "Ik werd er moedeloos van. Maar op een dag werd ik enthousiast door mijn vrouw geroepen. De vochtophoping in haar been was sterk aan het verminderen. Ook vertel de mijn vrouw opgeto gen, dat de pijn praktisch was afgenomen. Ik was sprakeloos. Nog geen vijf minuten daarvoor had ik haar been weinig hoopvol behandeld met een verwachtingen. Het had precies de werking, die hij met zijn experimenten voor ogen had gehad. Een directe ontspanning nieuwe experimentele olie. Tot mijn grote verbazing had ik bij toeval een werkzame combinatie van etheri sche oliën ontdekt", aldus Daniël van der Pluym. Tijdens de revali datie van zijn vrouw, overtrof de werking van Spierolie, zoals hij zijn preparaat heeft genoemd, zijn stoutste van de spieren, een onmiddellijke verbetering van de doorbloeding van het spierweefsel, een vlotte afvoer van vocht ophopingen en een snel le vermindering van de pijn. SPIERPIJN Gedurende de afgelopen jaren heeft Daniël van der Pluym Spierolie toegepast op de meest uiteenlopende soorten spierpijn. In alle gevallen werd binnen vijf minuten resultaat bereikt. Hij vertelt: "Spierpijn ont staat door overbelasting, waardoor de afvalstoffen zich in de spieren opho pen en de toevoer van voedings- en zuurstofrijk bloed wordt afgesloten. Door de doorbloeding van het spierweefsel te verbeteren, heft Spierolie het probleem onmiddel lijk op. Ook kan het zijn, dat na ongewone krachtsinspanningen er scheurtjes in de spierve zels ontstaan. De pijn wordt dan veroorzaakt door de ontstane vocht ophoping, die druk uitoefent op de zenuw uiteinden in de spier. Spierolie zorgt voor een snelle afvoer van het vocht, waardoor de druk afneemt en de pijn dus verdwijnt". JICHT EN SPIT Daarnaast heeft de fysiotherapeut ook uitstekende resultaten bereikt bij spierpijn, veroorzaakt door ziekten als spierreuma, jicht, artrose en spit. "De pijn zal verdwijnen, maar de oorzaak van de kwaal wordt natuurlijk niet weggenomen. Het gaat hier tenslotte om een ziekte. Maar Spierolie zal wel een enorme verlich ting brengen", mjerkt Van der Pluym op. Het is logisch, dat ook buiten zijn praktijk de vraag naar Spierolie razend snel groeit. Daarom heeft hij besloten om zijn 'wonderolie' nu via drogisten en reform huizen te gaan distribu eren. "Nu kan iedere Nederlander profiteren van de snelle en krachti ge werking van Spierolie". Heeft u vragen over spierblessures? Dan kunt u deze schriftelijk stellen aan: Praktijk voor Aroma- en Reflexzone- therapie, t.a.v. de heer D. van der Pluym, Kuyperstraat 8, 6021 XD Budel. f 1 Natuurlijk I-even Homeopatheek Drogisterij Reform Harkulo 5-9 Rotterdam Tel. 010 - 481 74 54 WAARDEBON f 5.- I Bij aankoop van een verpakking AROMEDICA I I SPIEROLIE ontvangt u f 5.- KORTING. I I U betaalt dus geen f 24.95 I maar slechts 19.95 Spuistraat 6 Spijkenisse Tel. 01880-211 18 Hoogstraat 15 Schiedam Tel. 010 -426 32 80

De Havenloods | 1994 | | pagina 5