Oostvoorne: wandelen door bijzonder natuurgebied ALGEMEEN Jeugdland Eldorado warm maar erg gezellig; computer dating even populair als buiten spelen DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Nieuw Rotterdam Magazine heeft hoog toerisme-gehalte Delta Rotterdam: één dag is al vakantie Adressen WV's Op naar de Top JAARBOEK FEYENOORD Mosselfeest bij Kaat DONDERDAG 14 JULI 1994 houden. Buiten is het nog 'So this is Delfsheaven' kopt het nieuwe nummer van Rot terdam Magazine op de cover. Een als prototype van de Ame rikaanse toerist uitgedost dik heerschap(sigaar, zonnebril, twee camera's en een foute ruitjesbermuda) is de blikvan ger van het glossy tijdschrift. Het hoofdartikel behandelt dan ook het toeristisch gehalte van Rotjeknor: festivals en evenementen, de VW-imago- campagne ('In Rotterdam kom je de wereld tegen'), aantrekke lijke arrangementen en andere acties die de toerist naar deze stad moeten lokken. En: hoe toeristisch is Delfshaven? Deel raadsvoorzitter Tom Harre man geeft daar een antwoord op. Verder veel nieuws over uit gaan, horeca en sportieve eve nementen als het Daviscup- toernooi, voetbal en zelfs cric ket. Rotterdam Magazine richt zijn blik ook buiten de stad: wijnboer Fred Losheijd uit Zuidland vertelt over zijn wijn cursussen en de strandtent van Jan Patat uit Hoek van Hol land krijgt ook aandacht. Zoals gebruikelijk bevat Rot terdam Magazine (een uigave van Punt uit produkties) weer veel mooie plaatjes en heeft het blad een aantrekkelijke vorm geving. Voor f6,45 ligt het ma gazine in de boekhandel en bij de kiosk. bon een lunch (bestaande uit een kop soep van de dag met een broodje gezond) voor slechts 5 gulden (normaal 8,50) geser veerd wordt. Rail Toy 's Middags staat het Rail Toy Museum op het programma. Dit speelgoedmuseum is gelegen in het centrum van Oostvoorne, naast de voormalige burcht en bij de bosrijke Voornse duinen. In dit museum is één der groot ste collecties oude speelgoedtrei- nen ter wereld te vinden. Er is ook ruim aandacht besteed aan ander speelgoed zoals stoomma chines, schepen, auto's en pop pen. Het hele museum is ook toegankelijk voor minder vali den en er is een invalidetoilet. Met de bon uit de routebeschrij ving krijgt men een gulden kor ting op de toegangsprijs van het Veel mensen zullen het waar schijnlijk niet weten, maar in Delta Rotterdam zijn een aantal zeer mooie natuurge bieden, zoals de Rhoonse Grienden, de Carnisse Grien den en het duingebied bij Hoek van Holland. Maar ook het duingebied van Oostvoor ne behoort tot de meest bij zondere van Europa. De dagtocht van deze week voert naar het schilderachtige Oostvoorne, dat ligt op een steenworp afstand van duin en zee. Oostvoorne, gelegen op het eiland Voorne-Putten, ligt op nog geen 30 autominuten van Rotterdam. De duinen rond Oostvoorne zijn zeer de moeite waard. Er zijn mooie wandel routes uitgezet. Er is zelfs een route die geschikt is voor rol stoelen en wandelwagens. Bijzonder is Voornes Duin, een gebied dat behoort tot de mooi ste van West-Europa. De grote verscheidenheid aan planten en dieren maakt het duingebied met zijn meren, valleien en bossen in sommige opzichten zelfs uniek. Sommige planten komen ner gens anders in Nederland of zelfs Europa voor. De brede strand vlaktes, vooral bij Oostvoorne, zijn ideale plaatsen voor vogels om er hun kostje te vergaren. Bezoekerscentrum Vanaf verschillende uitkijkpun ten is er een magnifiek uitzicht over een groot deel van het prachtige duingebied van Voor- ne. Dit natuurgebied, dat alleen toegankelijk met een lidmaat- schapsbewijs of een entreebe wijs, moet echter in stand wor- De Havenloods en Het Zuiden bieden de lezers van deze krant de komende weken in samenwerking met de gezamelijke WV's in Delta Rotterdam zes dagtrips met aantrekkelijke kortingen. Iedere dagtrip heeft een eigen thema. De tochtjes zijn op eigen gelegenheid te maken. Elke week verschijnt een nieuwe route in de krant. Bovendien hoort bij elke wandeling een uitgebreide gratis routebeschrijving met aantrekkelijke kortingsbonnen. De route beschrijvingen, waarin steeds enkele kortingbonnen zijn opgeno men, zijn UITSLUITEND af te halen bij de WV-kantoren in de regio én bij de kantoren van De Havenloods/Het Zuiden. De kortingbonnen zijn geldig tot en met 31 augustus. Men hoeft zich natuurlijk niet te houden aan de beschreven routes: een andere volgorde of indeling kan naar eigen keuze worden gemaakt. Het gebied Delta Rotterdam strekt zich uit van Rotterdam via de Noordelijke Waterweg langs Schiedam, Vlaardingen tot Hoek van Holland en het gehele recreatie-eiland Voorne-Putten. Vlak naast de deur zijn er nog vele -misschien onontdekte- mogehjkheden voor leuke en zeer gevarieerde uitstapjes. De afstanden zijn beperkt, dus op één dag valt veel te beleven: uitgestrekte polders, frisse stranden of indrukwekkende havens. Daarnaast herbergt het gebied talloze historische monumenten, verrassende musea en culturele bezienswaardigheden. Toeristen kunnen winkelen in de grote stad of wandelen door historische dorpen en stadskernen. De Havenloods/Het Zuiden en de WV's in Delta Rotterdam wensen de deelnemers aan deze recreatieve actie veel plezier! Deze week gaat de tocht naar Oostvoorne, waar een flinke natuurwandeltocht is beschreven. Daarna is een bezoek aan het unieke Rail-Toymuseum gepland. Tenslotte kan men nog een uitstapje naar het beroemde Oostvoornse autostrand maken. den gehouden. De Stichting Het Zuidhollands Landschap en de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten zetten zich daarvoor in. Voor nadere infor matie en mogelijkheden voor een lidmaatschap kan men terecht bij de WV's en in het Bezoe kerscentrum Tenellaplas in het De VW-kantoren in de regio Delta Rotterdam zijn te vinden op de onderstaande adressen: Brielle, Venkelstraat 3, telefoon 01810-13333 Hellevoetsiuis, Oostzanddijk 26, telefoon 01883-12318 Hoek van Holland, Hoekse Brink 23, telefoon 01747-82456 Oostvoorne, Stationsweg 55, telefoon 01815-2749 Rockanje, Dorpsplein 16a, telefoon 01814-1600 Rotterdam, Coolsingel 67, telefoon 06-34034065 (50ct p.m.) Schiedam, Buitenhavenweg 9, telefoon 010-4733000 Vlaardingen, Markt 12, telefoon 010-4346666 Een schitterende zonsondergang aan het strand van Voorne. hartje van het prachtige natuur gebied. Dit centrum biedt onder andere wisselende exposities over de flora en fauna van het duingebied. De route van deze week is ook weer gratis af te halen bij alle VW-kantoren in de regio of de kantoren van De Havenloods- /Het Zuiden. Verrekijker De start is bij de WV in Oost voorne. Deze nieuwe wandel route is ongeveer 7,5 kilometer lang. Vanuit de dorpskern van Oostvoorne loopt de route via het Groene Strand en het Parna- siavlak aan de voet van de Briel- se Gatdam naar de vogelkijkhut De Bonte Piet aan de Noordzee Wie zijn verrekijker meeneemt (en dat is zeker een aanrader!) kan de vogels daar goed obser veren. Wie na na deze fikse wandeling iets te eten of te drinken wil, kan dat op een aantrekkelijke en voordelige manier doen. In de folder waarin deze route is be schreven, zitten twee kortings bonnen waarmee de deelnemers voordelig iets kunnen eten of drinken. Een kilometer na de vogelkijk hut ligt strandpaviljoen 'De Stormvogel', waar de wande laars terecht kunnen voor bij voorbeeld een kopje koffie of een hapje eten. De kortingsbon geeft recht op een gratis tweede kopje koffie of thee; kinderen krijgen een gratis ijsje. De ande re kortingsbon is geldig bij res taurant 'de Meidoorn', waar te gen inlevering van de kortings- Het Rail- Toy Museum aan de Hoflaan: unieke ligging, unieke collectie. Op naar de Top. Dat is het mot to van vele artiesten in de dop, die zich de afgelopen weken in schreven voor een groots opge zette talentenjacht die zich in het komend seizoen gaat afspelen op Winkelcentrum Zuidplein, met een spetterende finale in decem ber in Theater Zuidplein. In samenwerking met De Ha venloods en Het Zuiden organi seert Winkelcentrum Zuidplein dit festival van nieuwe talenten. Arno Bremer presenteert de voorronden op het Winkelcen trum Zuidplein. Een aanmeldingsformulier kan worden aangevraagd bij Wege ner Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ in Rotterdam. Het Jaarboek Feyenoord '93/'94 is uit. Met alle wedstrijdverslagen, cij fers, opstellingen en foto's van het afgelopen seizoen. Nog mooier en completer dan vorig jaar. Meer kleur en met een HARDE KAFT. Nieuw: het hoofdstuk privé, een bijlage over de spelers-gezinnen. Het Jaarboek Feyenoord '93/'94 is een officieel erkende uitgave van de club, met meer dan 100 boeiende pagina's over o.m. de Helderse af faire, de schoppartij in Porto en de bekerfinale tegen NEC. Prijs f 32.50, afgehaald op een van de kantoren van deze krant. U kunt het boek ook thuis gestuurd krijgen. Maak daarvoor 35.95 over op postgiro 38.22.953 t.n.v. Wegener Promotie of stuur een briefje met een ingevulde bank- of girocheque aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Het boek zal u snel worden toegezon den. De Krant van Morgen van de Havenloods en Het Zuiden wordt gemaakt op de Kinder Komputer Wereld. foto: LEUNIS VERLINDE 'Hallo Olijfje. Ik ben een jongen van 12 jaar. Wie ben jij?'. 'Ik ben een meisje van 11 jaar. Heb jij wel eens verkering gehad?'. 'Twee keer.' Dit soort conversa ties zijn aan de orde van de dag in de Computer Dating stands in de Kinder Komputer wereld, een onderdeel van Jeugdland Eldo rado in Ahoy'. Via de computers kunnen meisjes vanuit hun eigen meisjes-hoekje (waar géén jon gens mogen komen) praten met jongens in hun eigen jongens stand (voor meisjes verboden. En omgekeerd. Nieuw voor Jeugdland, en een daverend suc ces Het jaarlijkse vakantiespektakel is weer in volle hevigheid losge barsten. Terwijl de mussen van het dak van het evenementen complex vielen, was het daar door binnen vrij rustig op Jeugd land Eldorado, in vergelijking tot sommige voorgaande jaren. Dat ligt niet aan de nieuwe op zet, maar aan het extreem war me weer. De kinderen die in het begin van deze week naar Ahoy' in Rotterdam kwamen, waren stuk voor stuk enthousiast. Doordat het zo stil bleef, ont braken de traditionele lange wachtrijen; de jeugd moest hooguit een kwartiertje wachten voordat de verkeerstuin kon worden betreden of op een pony kon worden gezeten. Niet alleen de nieuwe attractie Klossio was populair (sommige kinderen maakten wel vijf rondjes door het reuze-doolhof waar ze aller lei dingen kunnen ruiken, voe len, zien, horen en proeven), ook de traditionele Jeugdland-activi teiten zoals bloemschikken, broodjes bakken, knutselen en ballet trokken veel jeugdige be zoekers. En hoewel het binnen dus warm was, vonden de kinde ren buiten alleen verkoeling als ze bij de hindernisbaan in het water vielen (wat dus regelmatig per ongeluk-expres gebeurde). Maar zelfs de brandende zon verhinderde hen niet om aan te schuiven voor populaire attrac ties. De computers in de Kinder Komputer Wereld waren steeds bezet: kinderen maakten anima tiefilmpjes, schreven verhaaltjes en briefjes (veel kinderen maak ten via de computer een af spraakje om elkaar elders in Jeugdland Eldorado te ontmoe ten), muziek, bouwplaten en na tuurlijk 'De Krant van Morgen'. In deze stand, waar Anette van De Havenloods/Het Zuiden en Novy van Kinder Komputer Wereld te vinden zijn, wordt da gelijks De Krant van Morgen gemaakt, met alle nieuwtjes van Jeugdland Eldorado. Voor en door kinderen. Want hoewel de opzet van Jeugdland Eldorado commercië ler is geworden doordat dit jaar voor het eerst Ahoy' mede-orga nisator is geworden, naast Re creatie Rotterdam die de meer traditionele onderdelen zoals de sportvloer, deknutselafdeling en de kapper, de bakker, de buiten stands en het circus voor zijn rekening neemt, blijven de kin deren als vanouds toestromen. Van heinde en verre: uit Spijke- nisse, Hellevoetsiuis, Ridderker, Ammerstol en Krimpen aan den IJssel. En uit Rotterdam natuur lijk. Jeugdland duurt nog tot en met 29 juli. Een kaartje kost 8 gul den. Voor f 27,50 is een 5-dagen- kaart te koop bij Ahoy'. Op de zondagen is in het sportpaleis om 11.00 en 15.00 uur Irene Moors te vinden met de Telekids Road Show. Kaartjes daarvoor zijn in de voorverkoop bij Ahoy' en bij WV-kantoren te koop voor 5 gulden. Tegelijkertijd vin den de voorronden van het Ne derlands Kampioenschap Nin tendo plaats in het Sportpaleis. HELLEVQETS unieke speelgoedmuseum. Autostrand Als er nog tijd over is na het bezoek aan het museum, is het leuk om de dag te besluiten met een bezoek aan het brede Noordzeestrand van Oostvoor ne. Dit ruim 10 kilometer lange strand biedt tevens de mogelijk heid om met de auto tot op een steenworp afstand langs de zee te rijden, misschien wel met een uitzicht op een schitterende zonsondergang aan zee. Voornes Duin. fpffT£KMT,W yoon 'HgS Computer dating: wie zou die jongen zijn die mij briefjes stuurt foto: LEUNIS VERLINDE Restaurateur Joop Zijlaard gaf de heer Dello een toepasselijk cadeau aan het begin van het mosselseizoen: een zilveren mossel. foto: LEUNIS VERLINDE Bij restaurant Kaat Mossel in Rotterdam was het afgelopen donderdag feest. De eerste mos selen waren er en dat vierde mos sel-restaurateur Joop Zijlaard met een gezellig etentje. In de hoofdrol natuurlijk: mosselen, op allerlei manieren bereid. .Het mosselseizoen, met de be roemde mosselen uit de Zeeuwse wateren, begint goed. De Zeeuwse lekkernij is dit jaar flink uitgevallen en is goed van smaak. Joop Zijlaard nam de gelegen heid te baat om een oude vriend in het zonnetje te zetten. Hij overhandigde de heer Dello, te genwoordig directeur van Rid der bier in Maastricht, een fors uitgevallen zilveren mossel. De heer Dello was ruim twintig jaar geleden, toen Joop Zijlaard (na tuurlijk óók bekend van de der- ny's in wielersportkringen!) in de horeca begon met café De Gou den Snor, hoofdvertegenwoordi ger van een bekend biermerk. Hij was het die Zijlaard in het horeca-zadel hielp. Het toepasselijke cadeau viel bij de heer Dello in goede aarde; toch liet hij zich de echte mosse len ook goed smaken, net zoals de andere aanwezigen op deze mossel-party.

De Havenloods | 1994 | | pagina 9