Eindelijk natuurlijk alternatief voor chemisch haar verven 'Ze moeten er niet teveel een voetbalwedstrijd van maken' SPORT Scheidsrechter neemt afscheid met gemengde gevoels MOTORVERHUUR RENE Kansen in tijdelijk werk Tel. 4.26.73.81 Herbatint verft het haar zonder ammonia en chemische stoffen DE HAVENLOODS - DINSDAG 19 JULI 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Leo Voogd met Oranje naar WK ROTTERDAM— Een toer nooi in Italië ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. En deel name aan het toernooi om de Europa Cup-1 dat in Den Haag door een 13-9 zege op ADO win nend werd afgesloten. Leo Voogd leek sinds zijn overstap van GKB/Feyenoord naar Le- vi's/Neptunus in het honkbal walhalla terecht gekomen te zijn. Met deze twee grote evenemen ten was de competitie voor de pitcher al lang geslaagd. Voogd moest afgelopen zondag echter naar woorden zoeken om dat seizoen anders te betitelen. Die dag werd de Rotterdamse wer per namelijk plotseling geselec teerd voor het nationale team. Die uitverkiezing betekende dat Voogd zich gisterenochtend (maandag) in alle vroegte in Haarlem bij bondscoach Jan Dick Leurs mocht melden. Maar óók dat hij volgende maand met Oranje afreist naar het WK in Nicaraqua. 'Ja, het is werkelijk geweldig wat me nu overkomt', aldus de nog wat verbaasde Neptunus-pitcher. 'Helemaal een verrassing was het niet meer. Ik kreeg deze week al een tele foontje van Leurs of ik eventueel beschikbaar zou zijn als vervan ger van Danny Wout (HCAW). Die scheen iets aan zijn arm te hebben en dus wist ik dat dit kon gebeuren.' Na de met 6-3 verloren wedstrijd tegen Japan circuleerde in de er fenis van het failliete Haarlem- /Nicols de geruchten dat Harry Koster de man zou zijn die de selectie voortijdig zou gaan ver laten. Uiteindelijk maakte een mededeling dat het om Danny Wout ging een einde aan alle onzekerheid. Ook bij Leo Voogd: 'Toen ik afgelopen zon dag werd gebeld dat ik moest komen, was dat toch wel een verrassing. Je rekent erop en toch ook weer niet. Ik vind het prachtig. Met het Nederlands team in de Haarlemse Honkbal- week spelen en dan kort daarop ook nog eens naar het WK. Na dat toernooi in Italië en de Euro pa Cup kon het seizoen voor mij al niet meer kapot, maar dit is werkelijk super. Ik moet eerlijk zeggen dat ik bof. Ook al omdat dat mijn werkgever zich makke lijk op heeft gesteld, waardoor ik verlof kan krijgen.' doorEMILE HILGERS ROTTERDAM - Publiek was afgelopen weekend Nederlands tweede (bij de dubbel dèrde) man bij de Davis Cup interland tegen de Verenigde Staten op de Müllerpier. Met de oorlogskleu ren rood-wit-blauw en oranje op hoofd en lichaam, gewapend met toeters, vlaggen en spandoe ken, en met oranje petten, schuimrubber klompen en oran je zakdoeken op het hoofd scan deerden fanatieke tennissuppor- ters zaterdag en zondag de Ne derlandse spelers naar twee Richard Krajicek tvon zondagmiddag verrassend legen Pete Sampras. moeizame overwinningen. Dat Haarhuis/Eltingh zo nipt het dubbelspel op hun naam zouden schrijven, was voor de Amerikanen geen verrassing. Met steun van de tribunes red den de Hollanders het nèt. Maar dat Richard Krajicek Pete Sam pras zou bedwingen, dat had zelfs de nummer één van de we reld in z'n angstigste dromen waarschijnlijk niet voor mogelijk gehouden. 'It's tough out there', zo be schreef de laatste na afloop van z'n verrassende nederlaag de sfeer in het tijdelijk tennissta- dion in Rotterdam. Sampras was vrijdag nog wel spontaan in de lach geschoten toen iemand op de tribune keihard een boer liet, maar sprak zondag van een 'vijandig' publiek. Desalniette min weet de sportieve Ameri kaan z'n verlies niet aan de moeilijke omstandigheden, maar aan de superioriteit van z'n te genstander. 'Mijn returns liepen niet lekker,' verklaarde de Ame rikaan, 'en Krajicek pakte op de belangrijke momenten de pun ten. Hij speelde zo goed als hij kon, ik was mentaal wat ver moeid.' Uniek 'Dit is anders dan verliezen in een ATP-toernooi', schetste Sampras de voor hem nieuwe ervaring. 'Het bewijst maar weer eens dat je in een Davis Cup wedstrijd niets voor vanzelfspre kends kan nemen. De sfeer maakt de Davis Cup uniek, ze ker in Europa, waar het publiek enthousiaster is dan in de Sta tes.' Jim Courier op zijn beurt leek minder beïnvloed door het ver bale geweld vanaf de tribunes en noemde de Nederlandse fans sportief. 'Ze respecteerden ons, applaudiseerden ook als wij een punt maakten.' Pampers Waar over het algemeen de yells netjes waren ('If you like Stanley Franker, clap your hands...') en aansporingen zoals 'brekie' ori gineel, werden sommigen in het publiek, gedreven door een over dosis chauvinisme, bij tijden wat onaardig richting Amerikanen. 'Wie heeft er Pampers voor Sam pras?' was nog wel aardig, aan gezien Pete met bezwete shorts op de baan liep. Maar 'kom op Kraj, pak die Sampras bij z'n ballen' was op het randje, terwijl 'Stomme honkballer' in de rich ting van Jim Courier beslist te veel op de man gespeeld was. Het was duidelijk niet alleen chi que tennispubliek van het soort dat men doorgaans bij het ABN AMRO toernooi in Ahoy' of op de banen van het Melkhuisje aantreft. Er waren veel jonge mensen die overduidelijk niet al leen van slice en topspin wilden genieten. 'Boring' riepen ze on sportief als Pete Sampras een ace sloeg of als Jim Courier scoorde met een strakke bal vanaf de baseline. Wave De umpires hadden regelmatig moeite om het publiek stil te krijgen tijdens het spel. Als Ne derland kansen had, was de wave bijna niet te stuiten. Voor de meesten op de tribune had al dat enthousiasme wel z'n bekoringen. Slechts een enkeling raakte geïrriteerd door het aan houdende 'Richie, Richie' of Macco, Jacco'. Maar het is nog maar de vraag of ook buiten de Davis Cup wedstrijden het ten nispubliek de ruimte zal krijgen om zich zo luidruchtig in de strijd te mengen. Zelfs op Wim bledon wil men tennis als kijk- sport aantrekkelijker maken door onder meer de toeschou wers in de gelegenheid te stellen om tijdens het spel hun emoties te uiten. Krajicek zei zondag niet te weten of hij dat wel zo'n goed idee vond. De vraag overviel hem een beetje tijdens de persconferentie direct na afloop van z'n winst partij tegen Sampras. 'Ik denk dat er ook mensen zijn die rustig naar tennis willen kijken', stelde de koele 'killer'. 'Ze moeten er niet teveel een voetbalwedstrijd van maken.' No thanks Opvallend was dat hij voor de verzamelde journalisten nauwe lijks een grijns op z'n gezicht kreeg, waar eerder Sampras vriendelijk had gelachen en heel sportief z'n opponent alle eer had toebedeeld. Nee, de nummer 26 van de weieldranglijst liet zelfverzekerd weten dat hij welis waar na het pak slaag dat hij vrijdag van Courier had gekre gen blij was met z'n herwonnen vorm, maar dat als hij goed speelt, hij iedereen kan verslaan. Geen woord van dank aan het publiek tijdens de persconferen tie. Terwijl zonder steun in de rug het wellicht toch heel anders was uitgepakt zondagmiddag. In totaal een kleine 33.000 men sen hebben afgelopen weekend de tenniswedstrijden op de Rot terdamse havenpier bezocht. Voor de statistiek nog even de uitslagen op rij: Krajicek-Cou- rier 4-6, 3-6, 3-6; Eltingh-Sam- pras 2-6, 2-6, 0-6; Haarhuis/El- tingh-Palmer/Reneberg 2-6, 7-6, 6-3, 7-6; Krajicek-Sampras 2-6, 7-5, 7-6, 7-5; Eltingh-Courier 3- 6, 4-6, 6-4, 1-6. Kunst-skibanen gaan weer open BERGSCHENHOEK - De kunst-skibanen in recreatiege bied Het Hoge Bergse Bos gaan zondag 28 augustus weer open. De nieuwe eigenaren, onder wie ex-bedrijfsleider Bob Groos, hebben de accommodatie na het faillissement onder exploitant Sigi Moser overgenomen. De banen moeten gezelliger wor den dan voorheen (met après- ski) en zullen het hele jaar door geopend zijn. De officiële ope ning is gepland half oktober. Chauffeur C plus CCV-B m/v Voor een bedrijf in Schiedam zijn wij op zoek naar een chauffeur groot in bezit van CCV-B-diploma. Werktijden: vanaf 07.00 uur. Er wordt gereden in de regio Zuid-Holland. Bent u in bezit van dit diploma, neem dan snel contact met ons op. Informatie bij Jeanette van der Meulen, tel. 010-4 73 95 00. Bestandsbeheerder m/v op MBO-niveau Voor een relatie in Schiedam zoeken wij een kandidaat die zich bezig gaat houden met het beheer van data-prospectbestanden. De werkzaamheden bestaan o.a. uit controle op de in te voeren informatie en het gebruiksvriendelijker maken van het systeem. Het betreft een fulltime baan voor zeer lange tijd. Bent u maximaal 25 jaar, bekend met computers en mainframes, heeft u affiniteit met de commercie en een brede financieel-maatschappelijke belangstelling, neem dan snel contact met ons op. Informatie bij Noortje Aarts, tel. 010-4 73 50 33. Cateringmedewerker m/v Voor diverse bedrijfskantines in Schiedam zijn wij op zoek naar ervaren cateringmedewerkers die op oproepbasis werkzaam willen zijn. De werktijden liggen tussen 09.00-15.00 uur. Heeft u interesse, reageer dan snel. Informatie bij Jeanette van der Meulen, tel. 010-4 73 95 00. Schiedam, Rotterdamsedijk 423. ir randstad uitzendbureau Regio-ploeg naar Sachsen-Tour ROTTERDAM Een spe ciale geformeerde amateur wielerploeg uit de regio Rot terdam neemt deze week deel aan de tiende internationale Sachsen-Tour in en rond Dresden. De ploeg bestaat uit John den Braber (24) uit Rotter dam, Jeroen van Hoorn (22) uit Rotterdam, Peter Voshol (26) uit Nieuwerkerk aan den IJssel, Arthur Farenhout (22) uit Spijkenisse, Lex Nederlof (23) uit Oostvoorne, en Rem- co Noordermeer (25) uit Ro- ckanje. RWC Ahoy' en de Stichting Rotterdam Topsport hebben de selectie samengesteld en voor deelname aan de buiten landse koers toestemming ge kregen van de KNWU. Deelname aan de Sachsen- Tour is het gevolg van een uitnodiging van de stad Dres den aan de stad Rotterdam, in het kader van de zusterste- denrealtie. Dresden heeft in middels Rotterdam verzocht om zo mogelijk in meer tak ken van sport tot uitwisseling te komen. doorCOR HULSBUS ROTTERDAM 'Toch ei genlijk vreemd', memoreert scheidsrechter Marinus Bra- venboer. 'Als je 35 jaar bij een bedrijf hebt gewerkt, is er altijd wel een afscheidsfeestje, een receptie of zoiets. Maar als je 35 jaar lang arbiter voor de KNVB bent geweest, is het ineens voorbij. Afgelo pen, over en sluiten.' Na ruim zestienhonderd wed strijden in het vaderlandse ama teurvoetbal heeft de 62-jarige leidsman zijn zwarte werkkle ding voor de laatste keer naar de stomerij gebracht. 'Ik blijf alleen wedstrijden voor geestelijk ge handicapten fluiten, dat is heel dankbaar werk.' Klagen wil de tegenwoordig in Hoogvliet woonachtige Braven- boer niet. Integendeel zelfs. Hij heeft een schiterrende carrière als referee achter de rug, had het liefst ook nog doorgegegaan. 'Maar als ze 'ouwe lui, je moet eens leren fluiten' gaan roepen, wordt het hoog tijd dat je ermee ophoudt. Nu roepen ze al 35 jaar dergelijke dingen, het schijnt er bij te horen. Maar ik kan er nog steeds niet aan wennen.' Pijn 'Laatst floot ik een wedstrijd van de C-jeugd van Excelsior. Een speler riep dat ik een 'kankerlij er' was. Dat deed pijn, heel veel pijn. In een jaar tijd heb ik drie familieleden aan die verschrikke lijke ziekte zien overlijden en dan hoor je zoiets van een voet ballertje. Ik heb hem er niet eens uitgestuurd, dat kon ik niet over mijn hart krijgen. Wél heb ik het bestuur van Excelsior erop geat tendeerd dat hij dat had geroe pen en hen vriendelijk verzocht of zij hem wilden schorsen. Dat Marinus Bravenhoer kreeg bij zijn afscheid begin dit jaar de waarderingsspeld in goud van de KNVB. foto ROB CORNELDER zouden ze doen. Bovendien heb ik het jongetje geadviseerd om eens op een vrije woensdagmid dag naar een ziekenhuis te gaan waar ernstig zieke kankerpatiën ten behandeld worden.' Ouders 'Helaas maken scheidsrechters steeds meer van dergelijke inci denten mee', vervolgt Braven- boer zijn verhaal. 'De spelertjes zijn vaak tijdens een wedstrijd heel sportief. Totdat hun leider of een ouder hen opstookt, want zo noem ik het zogenaamde aan wijzingen geven. 'Ik heb in al die jaren meer ouders en leiders weggestuurd dan voetballers. Veel leiders en grensrechters weigeren ook na een verloren partij om een scheidsrechter de hand te schud den, ook zoiets merkwaardigs.' 'Maar ik wil hier geen klaagver- haal ophouden. Bovendien ge beurt het niet bij alle voetbalver enigingen. Bij Hekelingen, Spar ta en SVV, bijvoorbeeld, wordt veel aandacht besteed aan de op voedkundige aspecten die bij het voetbalspelletje horen.' 'Het leiden van een wedstrijd is voor mij altijd een hobby ge weest, waar ik elke keer weer veel plezier aan beleefde. Vooral de momenten waarop 22 speler tjes je na afloop een hand geven en je bedanken voor de leiding, daar genoot ik altijd van.' Marinus Bravenboer begon in 1958 met het leiden van voetbal wedstrijden. Zeven jaar later promoveerde hij naar de KNVB. In die tijd leidde hij zowel op zaterdag (jeugd) als op de zon dag (senioren) wedstrijden uit het Rijnmondgebied. In 1979 moest ik, vanwege mijn leeftijd (47 jaar), stoppen met amateur wedstrijden. Daarna ben ik al leen maar jeugdwedstrijden blij ven fluiten.' 'Nu is er een einde gekomen aan mijn loopbaan als scheidsrechter. Ik blijf nog wel actief als rapporteur in de regio West II. Langs deze weg wil ik alle verenigingen bedanken voor hun gastvrijheid in al die jaren. Ik heb geen tijd om ze stuk voor stuk langs te gaan. Dit interview komt me daarom wel goed van LET OP NIEUWE ADRES VERHUUR VAN O.A. HONDA VT 600 SUZUKI VS 800 HONDA CB 750 •HONDA VS 1100 Boterstraat 77 Schiedam Er is goed nieuws voor vrouwen, die graag van haarkleur willen veranderen, maar terugschrikken voor de schade lijke uitwerking van kleurmidde- len op het haar. Sinds kort is er in ons land een gehele nieu we haarkleur-lijn ver krijgbaar, die is samengesteld uit lou- produkt is ontwikkeld in Italië. Niet zo vreemd als je nagaat, dat Italiaanse stilisten voor een belangrijk deel bepalen hoe we volgens de laatste mode gekleed en gekapt gaan. De ontwikkelaars zijn jaren bezig geweest om natuurlijke vervan gers te zoeken voor de agressieve, chemi sche stoffen in de tra ditionele haarverf-mid delen. Zo is men er in geslaagd om het waterstofperoxyde- ter natuurlijke ingre diënten. Herbatint is zo veilig voor het haar, dat het nu mogelijk is om zelfs elke week van haarkleur te ver anderen. Herbatint is de eerste haarverf die onschadelijk is voor het haar. Dit unieke gehalte in de Herbatint haarverven terug te brengen tot een veili ge dosering van maxi maal 3%. Dat is ruim 70% minder dan de hoeveelheid die in de conventionele haar- verf-produkten wordt toegepast. Voor de ammoniak heeft men zelfs 100% natuurlijke alternatieven kunnen vinden. Herbatint is dan ook samengesteld uit extracten van kleurkrachtige planten, zoals bijvoorbeeld de kinaplant uit Zuid- Amerika, notedoppen van een plant uit het Middellandse-Zee- gebied en rabarber. NATUURLIJKE SOEPELHEID Door het achterwege laten van chemische bestanddelen, is er een haarverf ontstaan die volkomen veilig is voor het haar. De schadelijke stoffen in de traditionele haar- kleurders hebben de eigenschap om in te vreten op het haar. Daardoor wordt het haar droog en dor. Herbatint tast echter de structuur van het haar niet aan, zelfs niet bij veelvuldig gebruik. Sterker nog: de haarverf bevat natuurlijke, verzorgen de stoffen voor het haar, waardoor de natuurlijke soepelheid en glans behouden blijft. Aan het gebruik van de Herbatint-haar- verven zijn dan ook geen restricties verbonden, zoals wèl het geval is met de ouderwetse haarkleur middelen. AVONTUURLIJK Is een chemische haarkleuring twee keer per jaar al 'moordend' voor het haar. Herbatint kan zelfs elke week wor den gebruikt om dras tisch van uiterlijk te veranderen. Dit opent vanzelfsprekend geheel nieuwe moge lijkheden voor avon tuurlijk ingestelde vrouwen. De complete haarverf-lijn van Herbatint bevat maar liefst 30 schitterende haartinten, die bij elke speciale gelegenheid het uiterlijk van de vrouw een verrassend accent kunnen geven. GRIJS HAAR Binnen 30 minuten is de kleurverandering van het haar een feit, dus Herbatint werkt niet alleen probleem loos maar ook moeiteloos. Zelfs grijze haren wor den in één keer gedekt. NIET KLIEDEREN Een andere unieke eigenschap van de Herbatint is, dat de haarverven als haar- gel worden geleverd. Daarmee wordt afge rekend met een ande re, nare eigenschap van de traditionele haarkleurmiddelen, die immers tijdens dfe behandeling niet alleen het haar, maar ook kleding, wastafel en badkamervloer van een kleurige tint voor zien. Met de stevige kleurgel van Herbatint behoort kliederen voortaan tot het verle den. Herbatint haarverven zijn verkrijgbaar bij drogist en reformhuis. Een verpakking kost f 34,95 en is - afhan kelijk van de lengte van het haar - goed voor maximaal drie complete behandelin gen. In de winkel zijn uitgebreide kleurstalen aanwezig, die perfect het eindresultaat weergeven. Gratis kleur-accent shampoo bij Herbatint! Om de introductie van de Herbatint haar verf-lijn een extra feestelijk tintje te geven, kunt u nu profiteren van een fantastisch aanbod. Bij aankoop van één verpakking haarverf, ontvangt u een gratis flacon kleur- accentuerende shampoo van Herbatint met een winkelwaarde van maar liefst f 19,95! Deze milde shampoo is geschikt voor dage lijks gebruik. Het verwijdert de overtollige verfresten, reinigt en verzorgt het haar en accentueerd de haar-kleuring. Daardoor blijft de natuurlijke en gezonde glans van het haar behouden. Natuurlijk Homeopatheek Leven Drogisterij Reform Harkulo 5-9 Rotterdam Tel. 010 - 481 74 54 Spuistraat 6 Spijkenisse Tel. 01880-211 18 Hoogstraat 15 Schiedam Tel. 010-426 32 80

De Havenloods | 1994 | | pagina 5