Pil vermindert dronkenschap 1.495,- WATERWEG HVO heeft nog steeds geen volwaardig trainingsveld Steeds meer vakantiegangers vertrekken van Zestienhoven Schiedammer ingerekend DE HAVENLOODS Ambassadors musiceren Niet de lasten, wel de lusten van een glaasje teveel Ambitieuze plannen voor sportcentrum Retourtje Jakarta Onder invloed Politie boekt succes met 06-lijn Retourtje Jakarta DINSDAG 26 JULI 1994 Feest bij Zwaluwen VLAARDINGEN- Voetbal- vereniginbg Zwaluwen bestaat volgend jaar zestig jaar. Op 5 september 1935 werd de Vlaar- dingse club opgericht en dit feit zal niet ongemerkt voorbijgaan. Besloten is om dit jubileum niet met een eenmalig evenement te vieren, maar gedurende het ge hele seizoen 1995/1996 diverse activiteiten te organiseren op het complex aan de Zwaluwenlaan. Inmiddels is er een jubileum commissie gevormd die bestaat uit Dick van de Snoek, Jan Kei- zerwaard, Henk de Bruin en Jac ques Voogt die de plannen ver der zal uitwerken. RKWIK viert jubileum VLAARDINGEN— Voetbal vereniging RKWIK start de vie ring van het zestigjarig jubileum op 5 september met een Oude jaarsavond. De Vlaardingse ver eniging heeft verder een zeer aantrekkelijk jubileumprogram ma samengesteld, dat op 10 sep tember een vervolg krijgt met een officiële receptie en een dag later met een brunch bestemd voor alle RKWIK-leden. Later in het jubuleumjaar staan nog op het programma een wed strijd van het eerste team tegen een bekende voetbalclub, een ex cursie van de RKWIK-jeugd naar een Nederlandse topclub, een reünie, een sport- en speldag voor de jeugd en de KNVB- voetbaltruuk zal het Nieuwe- lantpark aan doen. Verder staan er nog diverse jeugdtoernooien op het programma en zal het zestigjarig jubileum begin 1995 worden afgesloten met een slot feest. VLAARDINGEN - Een 22-ja- rige Schiedammer is afgelopen vrijdag door de Vlaardingse po litie aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Omstreeks 18.45 uur had de man zijn personenauto hinderlijk ge parkeerd, op het Van Schraven- dijkplein. Toen hij daarop door de politie werd aangesproken was hij het niet eens met de gang van zaken. Hij protesteerde te gen het feit dat tegen hem pro- ces-verbaal werd opgemaakt. Daarbij gaf hij ook nog onjuiste persoonsgegevens op, waarna hij werd ingerekend. Op het bureau konden de juiste gegevens wor den achterhaald en mocht de Schiedammer met een bekeuring op zak het bureau verlaten. Wegener huLs-aan+iulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B V Prins Hendrikkade 12 -16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4 699.362 Telefax advert, aid.: 010 - 4.699.237 Telefax redactie: 010 - 4.699.359 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel 010 - 4.352.911 ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: N v/d Marei (tel. privé 010 -4.716.693) Vlaardingen: L. van Dijk Maassluis: E. den Breejen (tel. privé 01880 - 15244) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privè 010 - 4341702) Accountmanagement: N. de Poorter (tel.privè 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Correspondenten: Nans Wolters PietWarnaar (tel.01899 -11586) Sport: Gerard S. Verver (tel. privé 01899 - 17787) en Erwln van de Lee (tel. 010 - 4.343.850) Foto's:Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Hoetd redactie: DE HAVENLOODS verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeenten Schie dam en Vlaardingen en op donderdag in Maassluis en Hoek van Holland en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV, behorende tot Wege- BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 Gastdmgent Roel n Raay begeleidt de Amerikaanse muzikanten. SCHIEDAM —Ongeveer ne gentig Amerikaanse jongeren musiceerden afgelopen donder dag in de muziektent in de Plan tage. Deze American Musical Ambassadors waren nu al voor de vijftiende maal in Schiedam. Hun jaarlijkse komst naar de Brandersstad heeft een bijzon dere geschiedenis, vertelt me vrouw Lafeber. Organisatie „Mijn man stuurde ooit een brief naar iemand in de Vere nigde Staten. Die brief is toen gepubliceerd in een muziektijd schrift, en werd gelezen door een vrouw die Lefever heette. Omdat haar achternaam op de onze leek, nam ze contact met mijn man op. Die vrouw organiseert elk jaar de tournee van de Ambassadors door Europa, en ze vroeg of het geen leuk idee was eens een concert in Schiedam te geven." Traditie Mijnheer Lafeber heeft toen met het bestuur van de Rijn mondband gesproken, en zo is de traditie ontstaan. Op hun reis door Europa willen de Amerikaanse High School-stu- Alleen denten natuurlijk ook enkele bezienswaardigheden bekijken. ir tijd om te spelen.. In Schiedam was een bezoek aan de molens gepland. Maar, zo vertelt mevrouw Lafeber, door pech met de touringcar ging dat uitstapje de mist in. De muzikanten, in de leeftijd tus sen zestien en twintig jaar, had den alleen nog tijd om te spelen. Om daarna direct naar Enge land af te reizen. SCHIEDAM —Juist in Schiedam zal dit pilletje aan slaan, moet apotheker Ch. Wauters gedacht hebben. Een stad met een zo rijke traditie op alcoholgebied, zowel wat betreft produktie als con sumptie, is een vruchtbare voedingsbodem voor Cheers. Een pil die alle narigheid, ont staan na langdurig cafébe zoek teniet doet. Verorber er een aantal voor het drinken, en de kater is voorgoed verle den tijd. Voor de werkelijk dorstigen heeft het middel slechts één nadeel: ook de lust tot drinken neemt aanzienlijk af. Wauters van apotheek Gouka aan de Groenelaan heeft Cheers zelf nog nooit gebruikt. „Ik heb daar geen behoefte aan", zegt hij. „Ik woon zelf redelijk cen traal. Als ik het café uitkom, ben ik gelijk thuis. Maar eigenlijk zou ik het eens een keer moeten innemen. Misschien met het eerstvolgende carnaval." Een doosje Cheers met tien pil len kost ongeveer tien gulden, en is in Schiedam - zo zegt de apo theker zelf - alleen bij Gouka te krijgen. Drogisterijen, reform huizen en Chinese winkels in an dere steden schijnen het produkt eveneens in voorraad te hebben. Dat juist Chinese winkels het middel verkopen, ligt voor de hand. Want Cheers is gemaakt van Chinese kruiden, om precies te zijn: een extract van de wortel van de plant kudzu. Uit voorzorg In landen als Taiwan, Korea en China zou het gebruik van het kudzuextract al jaren gemeen goed zijn. Wie daar van plan is eens goed de bloemetjes buiten te zetten, zou de kruiden uit voorzorg al in zijn of haar zak hebben. Een stevige portie kud zu tijdens het drinkgelag voor komt de kater. De Nederlandse importeur, die de kruiden in ta- bletvorm verkoopt, raadt aan een stuk of drie pillen in te ne men. Maar dan nooit 'the mor ning after the day before', want dat heeft geen enkel effect. Apotheker Wauters waarschuwt wel tegen onbekommerd ge bruik: „Als je moet blazen, ben je toch de pineut." Je voelt je immers niet dronken, maar de alcohol zit wel degelijk in je bloed. En ook voor de gezond heid kan dat nadelig zijn, omdat de lever bij teveel alcohol in het bloed altijd overuren moet ma ken, ook wanneer de drinker Cheers gebruikt heeft. Een stevige portie kudzu tijdens het drinkgelag voorkomt de kater. VLAARDINGEN— Na een eerste globale uitwerking van de plannen voor de realisering van een multidisciplinair sportcen trum heeft de Vlaardingse Sport stichting 2000 nu een definitief plan aangeboden aan de ge meente Vlaardingen. De Sport stichting 2000, voortgekomen uit een initiatiefgroep van de voetbalvereniging Fortuna en nu gevormd door Fortuna en de voetbalclub VFC, de handbal vereniging De Hollandiaan en atletiekvereniging Fortuna, heeft een ambitieus plan op tafel gelegd dat 8,5 miljoen gulden gaat kosten. Het plan van de VSS 2000 omvat een sporthal, een atletiekcomplex, een voet balveld met tribune, twee gras sportvelden geschikt voor voet bal en rugby, een kunstgrasveld, een gebako trainingsveld, twee handbalvelden, twee korfbalvel- den, een buitensport-kleedac commodatie, een grote parkeer plaats alsmede verlichting voor het voetbal- en kunstgrasveld. De VSS 2000 heeft twee locaties op het oog waarop dit sportcen trum zou kunnen worden gerea liseerd. Als eerste locatie gaat de voorkeur uit naar een terrein aan de Watersportweg ter hoog te van de watersportvereniging De Fuut. Voordeel van dit ter rein is dat het goed bereikbaar is zowel voor eigen als met open baar vervoer en dicht tegen een woonwijk ligt. Tevens kan op deze locatie een optimaal inge deeld sportcomplex worden ge bouwd afhankelijk van de be langstelling van andere sport clubs om in dit plan mee te doen Nadeel De tweede locatie is een terrein aan de Marathonweg. Nadeel van deze plek is de grondgesteld- heid, waardoor er in de toe komst verzakkingen kunnen plaatsvinden wat weer hoge her- stelkosten kan veroorzaken. De Sportstichting vraagt een subsidie van de gemeente Vlaar dingen van 7,5 miljoen gulden voor de realisering van dit plan. Zó'n 500.000 gulden moet ko men van sponsors en sportclubs en één miljoen gulden moet er worden geleend. Volgens de VSS 2000 past dit plan uitstekend in de ontwikkeling van de toe komstvisie van de totale sport in Vlaardingen. Een belangrijk ge geven in het plan is het vrijko men van terreinen van sport clubs die zich aansluiten bij dit idee. De gemeente Vlaardingen kan deze terreinen vrijmaken in het kader van de Structuurschets en een andere bestemming ge ven. De Sportraad zal het plan in de vergadering van 19 septem ber verder bespreken. Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Vlaardingen, Waalstraat 67, tel. 010 - 4602244 Vliegtickets. Regel 't op het postkantoor VLAARDINGEN -Een aantal Vlaardingers hoopt de warmte met het nuttigen van vele glaas jes te weerstaan. Jammer genoeg wordt daarna de auto gepakt. De politie heeft dit weekeinde vier bestuurders gearresteerd die onder invloed van alcohol ver keerden. Op de Kornelis Speelmanstraat werd zondag rond 01.30 uur een 24-jarige stadgenoot aangehou den. Hij kreeg een transactie aangeboden alsmede een rijver bod van twee uur opgelegd. Later die nacht werd een even- oude man aangehouden op de Westlandseweg vanwege het rij den onder invloed. VLAARDINGEN— Opnieuw heeft voetbalvereniging HVO een verzoek gedaan aan de ge meente Vlaardingen voor de rea lisering van een goed trainings veld. Voorzitter Ferdy Sam-Sin laat de gemeente weten dat HVO al jaren een groot probleem heeft met de afmetingen van het huidi ge trainingsveld. „Het trainings veld is zo groot als één vierde van een normaal voetbalveld en natuurlijk voor ons veel te klein." „Als we het ledental van ongeveer 500 projecteren tegen de seniorenafdeling met dertien elftallen en de juniorensector met zeventien teams, is die gerin ge afmeting van het trainings veld een groot obstakel om onze leden goede trainingsmogelijk heden te bieden, zeker gezien de voorgeschreven richtlijnen van de KNVB", aldus de HVO- voorzitter, die daardoor genood zaakt is om veel teams buiten het complex aan de Zwanensingel te laten trainen. „In de periode juli tot en met september zijn wij voor trainingen aangewezen op grasvelden, die buiten ons com plex en in de woonwijken liggen. Vanaf oktober tot april geven wij ongeveer 5000 gulden uit voor het huren van kunstgras velden om op die manier invul ling te geven aan de trainingsbe hoefte van onze leden", aldus Ferdy Sam-Sin openhartig. „Als wij de trainingsvelden af zetten tegen het aantal leden bin nen de Vlaardingse voetbalclubs dan moeten wij vastellen, dat HVO als één van de grootste clubs in deze stad over het klein ste trainingsveld beschikt. Vere nigingen met veel minder leden beschikken over een trainings veld met de afmetingen van een voetbalveld", moet de HVO- voorzitter constateren. De Vlaardingse vereniging zoekt ook zelf naar een oplossing voor dit probleem en daarom is er onlangs een commissie in het leven geroepen die alle mogelijk heden nog eens op een rijtje gaat zetten. „Zeker ook jgezien het feit, dat naar aanleiding van de herstructureringsplannen van de gemeente Vlaardingen HVO op haar complex aan de Zwanen- singel kan blijven. Deze commis sie heeft geconstateerd dat er een braakliggend stukje grond ligt bij het complex van HVO, dat de afmetingen heeft van een nor maal trainingsveld. Door des kundigen is inmiddels vastge steld dat de omvorming van dit braakliggend terrein tot een nor maal trainingsveld een investe ring zal vergen van een kwart miljoen gulden. Duidelijk moet zijn dat deze investering niet door ons is op te brengen." Volgens Ferdy Sam-Sin is het de taak van de gemeente Vlaardin gen. Het dagelijks bestuur van de sportraad heeft zich onlangs gebogen over dit probleem en liet HVO weten, dat gelet op de afgekondigde investeringsstop op korte termijn geen gemeente lijke financiële medewerking ver wacht kan worden, tenzij in het kader van de clustering van speelvelden verhuisbewegingen of complexaanpassingen plaats vinden waardoor er extra geld beschikbaar komt. Overigens onderkende het dage lijks bestuur de ernst van de trai- ningsproblematiek van HVO SCHIEDAM - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn ruim 12.000 passagiers (acht procent) meer van Zestienho ven vertrokken dan ooit het geval was. De verwachting is dat dit aantal de komende drie maanden behoorlijk zal toenemen. Alleen al in juni is het aantal vakantiegangers met 84 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. De stijging komt vrijwel geheel voor re kening van Transavia. Het aantal chartervluchten nam toe met dertig. Dat het Rotterdam Airport voor de wind gaat blijkt uit een toe lichting van voorlichter Wegter. „Niet alleen het aantal charter vluchten neemt hand over hand toe maar ook grote bedrijven, zoals Shell en Akzo maken met eigen vliegtuigen veel vaker ge bruik van het vliegveld. Tevens weten bedrijven die luchttaxi's verhuren, ons steeds vaker te vinden. In totaal zijn dit soort vluchten het eerste halljaar met Airport Rotterdam. 117 toegenomen. Bovendien zijn lijn- en chartervliegtuigen vaker volgeboekt dan voorheen." Volgens Wegter komen er slechts weinig klachten binnen over de veroorzaakte geluidhin der van vliegtuigen. „Dit komt hoofdzakelijk omdat er bijna geen nachtvluchten en zeer vroe ge vluchten plaatsvinden. Dat is op Schiphol wel anders. Daar loopt men het risico zeer laat of zeer vroeg te moeten vertrek ken." Ook tijdens de wintermaanden zal de bedrijvigheid op Zestien hoven niet afnemen. Holland In ternational zal namelijk de vluchten op Las Palmas continu eren. De directie van Airport Rotter dam is tevreden. Er werd zelfs vorig jaar weer een kleine (half miljoen) winst gemaakt. ir ook het clubgebouw Nieuwe haven voor Bommeer VLAARDINGENWatersportvereniging De Bommermeer heeft toestemming gekregen van de gemeente Vlaardingen om de dependance aan de Emmakade te verplaatsen naar de Broekkade, waar ook het clubgebouw staat van de Vlaardingse vereniging. De watersportclub is al vanaf 1992 met de gemeente in de slag om dit plan te realiseren. Het bestuur van de Bommmeer had hiertoe twee plannen ontwikkeld. Het eerste plan zou een zuidwaartse uitbreiding betekenen van de ligplaatsen langs de Vlaardingse Vaart of het graven van een geheel nieuwe haven langs de Broekkade. De gemeente heeft in principe ingestemd met die laatste variant, omdat verdere uitbreiding van de ligplaatsen langs de oever niet gewenst was. Het nieuwe plan is volgens het bestuur van de Bommmeer erg aantrekkelijk. De uitvoering zal echter veel voorbereiding en overleg kosten, maar belangrijk is ook of de leden uiteindelijk met het plan kunnen instemmen. Het gaat daarbij niet alleen om het feit hoe de nieuwe haven eruit gaat zien, ook de financiële gevolgen zijn erg belangrijk. Het bestuur hoopt de leden daarover in de najaarsvergadering meer te kunnen mededelen. Nieuwbouw Stadsarchief gereed VLAARDINGEN Het mausoleum, dat is de bijnaam die de uitbreiding van het Stadsarchief al heeft gekregen. Na driehon derd dagen noeste arbeid werd onlangs de laatste hand gelegd aan de nieuwbouw aan Plein Emaus. Tijdens een gemeentelijke discussieavond over stedebouw werd het bouwwerk op de eerste plaats gezet van de top vijf 'Lelijkste gebouwen van Vlaardingen'. De medewerkers van het Stadsar chief zijn evenwel blij met de uitbreiding. Sinds 6 juli beschikken zij over een nieuwe depotruimte, e speciale studieruimte voor de tienduizenden kaarten, prenten en tekeningen, een donkere kamer, een kantine en kantoorruimte. uitbreiding van het Stadsarchief is gerealiseerd, VLAARDINGEN-Het win- keldiefstallenproject van de poli tie werpt vruchten af. De afgelo pen zes weken zijn 27 verdachten gearresteerd in de leeftijd van 21 tot 42 jaar. Gedupeerde winke liers kunnen de politie snel alar meren via een speciaal 06-num- mer. De politie heeft in het kader van dit project reeds 62 winkel dieven aangehouden. De gesto len waar bedroeg onder meer kleding, snoep en vleeswaar. De gearresteerden zijn meestal drugsverslaafden, criminelen of gelegenheidsdieven. Voorlopig blijft het 06-nummer voor de winkeliers gehandhaafd. Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010 - 4264999 Vliegtickets. Regel 't op het postkantoor

De Havenloods | 1994 | | pagina 3