Publiek mag bij Joop van den Zoon artiesten met vlaggetjes uitzwaaien m Theaterschool en School voor beeldende kunst Lamellen? Behang Saper WAND VLOERTEGELS tempo-team uitzendbureau IHEEIIUIMII EVENEMENTENEN STRAATFEESTEN STAAN IN DEZE KRANT G Veni, Vedi, Vini. 16.* I 283 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 28 JULI 1994 Joop van den Zoon's circus theater is een heel bijzonder bedrijf. Het is geen circus met leeuwen, paarden en clowns, maar een bonte verzameling artiesten en groepen die hun individuele acts op een draai end podium brengen. Joop presenteert het geheel, maar het publiek heeft het voor het zeggen. Puur doorgedraaid amusement. Van 1 tot en met 25 augustus is dit bijzondere circus te zien in ujGgener huLs-aan-huLsbLaden Twee kaartjes voor de prijs van één bij Joop van den Zoon's Circustheater Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen met een enorme korting naar Joop van den Zoon's Circusthe ater; de interactieve show van Joop van den Zoon's Top artiesten. Knip deze bon uit, plak die stevig vast op een satéprikker of een ander stokje en lever het vlaggetje bij de kassa in. Dan kosten twee toegangskaartjes geen f20,-, maar slechts f10,-. Joop van den Zoon's Circustheater speelt van 1 tot en met 25 augustus dagelijks in Theater Popular, West-Kruiska de 28, aanvang 20.30 uur. alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag Theater Popular aan de Kruis kade (in Nighttown) in Rotter dam. Wie binnenstapt, krijgt bij de ingang een vlaggetje in han den. Bij de acts mag iedere be zoeker zelf bepalen wanneer een artiest lang genoeg heeft opge treden. Heel eenvoudig: door het vlaggetje op te steken en ermee te gaan zwaaien. Als een meerderheid van het pu bliek er genoeg van heeft, draait het podium weg en kan de vol gende artiest zijn of haar voor stelling geven. Het komt ook voor dat een artiest langer op het podium staat dan zijn act duurt. Dan begint hij gewoon opnieuw, of er volgt een improvisatie. In de wurgcontracten van de arties ten staat, dat ze zo lang moeten spelen als het publiek wil. Lachen Het belangrijkste is 'lachen', al dus een woordvoerder van Joop van den Zoon, maar hij verze kert dat het circustheater geen parodie is. Wie de voorstelling wil plaatsen, moet denken aan het soort theater dat de laatste jaren te zien was op de Parade en in Teatro Fantastico. Ongebrui kelijk theater met ongewone ar tiesten; circusacts met persoon lijke trekjes. Van Joop van den Zoon wordt verteld dat hij oor spronkelijk uit de operettewereld Joop van den Zoon: helemaal doorgedraaid. komt, maar dat hij, nadat hij-als doordraaishow begon, zanger mislukte, deze dolle Behalve meebeslissen over de sa menstelling van het programma (als niemand vlagt, kan het nog wel eens een heel lange zit wor den...) kunnen de bezoekers ook nog hun kaartje terugverdienen. Lotto Ze kunnen geld inzetten op de artiest die volgens hen het langst op het podium staat. 'Lotto is ons motto', aldus Joop van den Zoon. Wie twee avonden achter elkaar komt, kent de succesnum mers en heeft dus grote kans om de tweede voorstelling gratis bij te wonen! Daarbij moet worden aangete kend dat geen twee voorstellin gen hetzelfde zullen zijn. Joop van den Zoon richt zich op de reacties van het publiek, dat op democratische wijze beslist wie mag blijven en wie moet vertrek ken. De voorstellingen in Popular be ginnen elke avond om 20.30 uur. Op vrijdag en zondag is er ook nog een tweede voorstelling om 23.00 uur. De kaartjes kosten 10 gulden, maar met gebruik van de bijgaande bon kunnen lezers van De Havenloods en Het Zuiden voor hetzelfde geld nog iemand anders meenemen. Men moet de bon bij wijze van vlaggetje eerst aan een satéprikkertje plakken. Deze korting geldt alleen op maandag, dinsdag en woensdag. De Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam heeft onlangs een reorganisatie vol tooid. De SKVR ontwikkelde zich van een grote, centrale organisatie tot een paraplu organisatie waar een aantal scholen toe behoren. De Mu ziekschool, de Dansschool, de Foto- en Videoschool en de Schrijversschool waren er al, nieuwe loten aan deze stam zijn nu de Theaterschool en de School voor beeldende kunst. Zo biedt de SKVR een compleet pakket aan cursus sen en lessen op alle terreinen van de kunst, voor alle Rot terdammers die zich aan de (amateur)kunsten willen wa gen. Niet dat er bij de SKVR nog niets gebeurde op het gebied van theater en beeldende kunst, integendeel. De voorloper van de Theaterschool, die jarenlang als 'Dramawerkplaats' door het leven ging, staat goed aange schreven bij menig Rotterdam mer die er een cursus toneelspe len volgde. De Dramawerk plaats groeide in de afgelopen jaren fors; het aantal cursussen werd verdubbeld naar zo'n vijf tig per jaar, voor meer dan vijf honderd cursisten die zich op de een of andere manier bekwamen in het toneelspelen. Er zijn cur sussen op vier verschillende ni veaus; cursisten kunen nu bin nenkomen met een 'basiscursus toneelspelen' aan de Theate- school, doorgaan met een ver volgcursus, daarna specialisatie cursussen of meedoen aan echte theaterprodukties. Als zij na enige jaren de Theaterschool weer verlaten, wat niet hoeft, hebben ze heel wat kenis van het toneelspelen en aardig wat erva ring op de planken van het ama teurtheater, op een goed niveau. De Theaterschool heeft ook al is de naam nieuw, inmiddels een niet weg te denken plaats bin nen de Rotterdamse amateur theaterwereld. De Theaterschool geeft de meeste cursussen aan de 's Gra- vendijkwal 58b; een brochure met alle cursussen en aktivitei- ten is aan te vragen bij de SKVF, Calandstraat - 7, tel. 4361366. Kunst mag dan een nieuwe naam hebben, de SKVR heeft een rijke traditie in het geven van cursussen op het gebied an de beeldende kunst voor kinde ren, jongeren en volwassenen. Of het nou gaat om tekenen en schilderen, zeefdrukken of beeldhouwen en ruimtelijke vorgeving, er bestaat al jaren lang een fors cursuspakket van afgelopen jaar Een produktie van de Theaterschool NIEMANTSVERDRIET voorheen de Beeldende werk plaats van de SKVR. Ook dit cursuspakket biedt een goede scholing voor de amateur-beel dend kunstenaar: na basiscursus en vervolgcursus is er een scala aan mogelijkheden, altijd onder leiding van docenten die zelf beeldend kunstenaar zijn. Beel dend kunstenaars hebben - ver geleken met andere kunstvor men- misschien wel het grootste arsenaal aan uitdrukkingsmid delen. Tekenen, schilderen, gra fiek en beeldhouwen zijn van oudsher de meest beoefende genres. Tegenwoordig rekenen we ook experimentele vormen als ruimtelijke installaties, as semblages en performances tot de beeldende kunst. Het cursus pakket van de School voor beel dende kunst is een goede afspie geling van alle mogelijkheden. En ook voor mensen die wel belangstelling hebben voor de beeldende kunst, maar niet de ambitie om zelf de kwasten en potloden te hanteren, zijn er cursussen en lezingen op het ge bied van kunstbeschouwing. Een brochure met alle cursussen en activiteiten is aan te vragen bij de SKVR, Calandstraat 7, tel. 4361366. KANTOOR Assistent planning cost controll m/v voor een ingenieursbureau in Schiedam. U gaat o.a. het hoofd van de afdeling ondersteunen, kosten-anaiyses maken en projectnummers openen. Hiervoor hebt u een opleiding op MBO-/HBO-niveau en bij voorkeur ervaring bij een olie-maatschappij, bijvoorbeeld als project-secretaresse. Deze baan start eind augustus en biedt een leuke informele werksfeer en goede perspectieven. Leeftijd: tot 27 jaar. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d GEZONDHEIDSZORG :orgenc voor werkzaamheden in Schiedam en Vlaardingen. U neemt het hele huishouden over en verzorgt daarnaast de kinderen of ouderen. Het is belangrijk dat u zelf standig een huishouding draaiend kunt houden en dat u ervaring hebt met kinderen of ouderen. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d /Wijkziekenverzorgenden/ (wijk-)verzorgenden m/v voor werk in de thuiszorg te Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Er zijn ook diverse mogelijkheden als u in een bejaarden- of verpleegtehuis wilt werken. Een diploma ZV of MDGO-VZ/-VP is vereist Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d HORECA Medewerkers bedrijfsrestaurant m/v met ruime catering-ervaring. Als invaller kunt u zo nu en dan voor kortere periodes aan de slag bij een catering locatie. U woont in Schiedam of omgeving. Er zijn ook mogelijkheden voor langere tijd als ambulant beheerder. Informatie: 010 - 426 14 71, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d Content heeft op korte termijn goede mogelijkheden voor ERVAREN INPAKSTERS die voor langere tijd aan de slag willen. Er wordt gewerkt in 3-ploegendienst. Interesse? Bel of kom langs voor deze pakkende baan bij Content Uitzendbureau Schiedamseweg 8, Rotterdam, tel. 010-4765088 of Hoogstraat 20, Schiedam, tel. 010-4730322. Wy-ïjfwpcM cüYÓtwfahhei htvdz. Uw krant. Een onmisbaar medium. Met vakantie naar de Utrechtse Heuvelrug Te huur 4-pers. VAKANTIEHUISJES op ons recreatiecentrum JAAR- EN SEIZOENPLAATSEN Faciliteiten: tennisbaan* zwembad* restaurant en in het hoogsei zoen een recreatieprogramma Reserveer nu: Recreatiecentrum "De Bokkesprong" Dwarsweg 69A, Overberg, tel. 08385 - 12653 Provincie Zuid-Holland EEN ONGEKENDE KOLLEKTIE OP KLEUR GESORTEERDE KENNISGEVING BESCHIKKING HINDERWET/WET GELUIDHINDER De directeur van de DCMR Milieudienst Rijnmond maakt namens gedepu teerde staten van Zuid-Holland bekend dat zij op 6 maart 1991 een aan vraag om vergunning krachtens de Hinderwet en de Wet Geluidhinder hebben ontvangen. Het gaat om een aanvraag van de NV Vereenigde Glasfabrieken om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor een glasfabriek gelegen aan Buitenhavenweg 114-116 te Schiedam. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben op grond van de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning worden voorschrif ten verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 29 juli 1994 tot en met 25 augustus 1994 tijdens de werkuren op de volgende plaatsen inzien: - de secretarie van de gemeente Schiedam, Emmaplein 1 te Schiedam; - Gemeentewerken Rotterdam, afdeling milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, kamer 01.54, Galvanistraat 15 te Rotterdam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen bovendien buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, na telefonische afspraak (010-4 273 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschik king kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - de aanvrager; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; degenen die bezwaren hebben ingediend tegen de ontwerp beschikking; belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkenvijs niet in staat zijn geweest bezwaren in te dienen tegen aanvraag en de ontwerp- De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de aanvraag en beschikking kunt u zich wenden tot de heer E.A. Remmelzwaal van de DCMR, telefoonnummer: 010-4 273 361 Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieön (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer: 010-4 273 403). Projectnummer: 350047/95 I II °P! NERGENS GOEDKOPER! Gratis opmeten, bezorgen en gratis plaatsen Snelle levering binnen 10 dagen Behang/Wandbekleding/Zonwering Vlaardingen - Hoogstraat 130 Tel. 010 - 434 41 05 Schiedam - Broersvest 42a Tel. 010-426 22 38 Nu Volop opruiming behang Bij Lingen Keramiek in Cappelle a/d IJssel heeft u de keuze uit 700 wand- en 600 vloertegels. In het assortiment is ook een ruime kollektie natuursteen opgenomen. Om de juiste keuze te kunnen maken hebben wij onze materialen op kleur gesorteerd. Zo kunt u in onze overzichtelijke expositieruimte kiezen uit materialen die direkt in kleur op elkaar afstemmen. Dit onder deskundig advies van onze medewerkers. Openingstijden: Ma 13.00 -17.00 Dit/m Vr 09.00-17.00 Za 10.00 - 16.00 Het plaatsen van wandtegels en het leggen van vloertegels kunnen onder volledige garantie door ons verzorgd worden. Ook voor vloerverwarming bent u bij ons aan het juiste adres. Kortom, bij Lingen Keramiek slaagt u altijd! Wij zijn gevestigd in het Keramisch Centrum, Bedrijvenpark Rivium. Van harte welkom! Lingen Keramiek Sphinx GRESPANIA I r ïUdu Lingen Keramiek - Rivium - Westlaan 22 - Capelle a/d IJssel - 010 202 1515 Ik kwam, ik zag..... Waarschijnlijk lag het op het puntje van Julius Caesar's tong om de wijnen van de heuvels rondom de 'eeuwige stad' Rome te prijzen. De geschiedschrijvers gaven echter iets anders weer. Wat staan is de reputatie van de Frascati-wijnen, die Goethe zelfs omschreef als 'hemelse wijnen'. De Frascati die wij u aan bieden is een Superiore. Een wijn die nog meer klasse bezit dan de doorsnee Frascati. Deze wijn bezit een strogele kleur, een typische fijne Frascatigeur en een droge smaak. Frascati Superiore 1993 Piccini IONGI IOLS 95 BOOMSMA l&B WHISKY «DE gUie «BOiTBJHC WIJNHANDEL BARRIQUE Hof van Spaland 50, Schiedam, Tel. 010-4705462 Oudeland 98, Zwijndrecht, Tel. 078-104812 Stadhoudersplein 136a, Rotterdam, Tel. 010-4666580 Fax. 4652695 Uw dranken gratis thuis bezorgd. Mogelijkheid tot betalen met pincode.

De Havenloods | 1994 | | pagina 7