Gekrakeel om garnalen grieft grootgrutter in de Woudhoek Cirkels in het koren aangertroffen WATERWEG DE HAVENLOODS Schiedammer dient na voedselvergiftiging schadeclaim in 'Zaak bedorven garnalen krijgt een vies staartje' Bus 57 gaat anders, vaker en tevens sneller rijden GOM neemt bedrijf over Bouw van nieuwe woonlaag Bachplein: veel lekkage DINSDAG 9 AUGUSTUS 1994 Overdag meer ambulances VLAARDINGEN In het ar tikel in De Havenloods van don derdag 28 juli jl. over de ambu lances die in het Waterwegge bied rijden, is sprake van het beschikbaar zijn van twee zie kenwagenswagens overdag, 's avonds, 's nachts en in het week end. „Het is wellicht goed dat het publiek weet dat er op gewo ne werkdagen in dit gebied ech ter constant vijf a zes ambulan ces rondrijden", zegt het hoofd van de ambulancedienst A. van der Wulp. Verder geeft hij aan dat de ver traging die soms optreedt voor dat de ambulance komt, niet al tijd te wijten is aan de onbekend heid van het 06-ll nummer bij het publiek, maar ook omdat de coördinatie bij de meldkamer van 06-11 niet optimaal werkt. LUNCHCONCERT - In de Grote Kerk op de Markt is donderdag rond 12.45 uur de Psalm 116 van Sweelinck te beluisteren. Aad Zou tendijk speelt op het orgel tevens composities van De Sola, Buxtehude en Mendelssohn-Bartholdy. Dit lunchconcert duurt een ïoldy. half ui 'Prijs paspoort halve waarheid' WATERWEG 'De halve waarheid'. Zo reageert de heer Bouman, chef van de afdeling Burgerzaken in Schiedam, op het artikel over de gemeentelijke tarieven in De Havenloods van 4 augus tus jl.. En dan doelt hij op de mededeling dat de gemeente Schiedam in vergelijking met Vlaardingen en Maassluis het goedkoopste paspoort zou hebben. In Vlaardingen be taalt men voor het grensdo- cument 88 gulden, in Maas sluis 82,35 gulden, terwijl men in Schiewdam 'slechts' 72,50 gulden moet neertellen voor een paspoort. „Het is de halve waarheid omdat wij in Schiedam twee verschillende tarieven heb ben", licht Bouman toe. „Een zomer- en een wintertarief. Tussen 1 maart en 1 septem ber geldt het zomertarief en dan betalen de mensen 82.50 gulden.»Jn de perio.de tussen 1 september en 1 maart be taalt men 72,50 gulden. Dat hebben we ook zo aan de Consumentenbond opgege ven. Wat de prijs per 1 janua ri wordt is nog niet bekend. Dan komen er nieuwe leges- kosten en zal het paspoort wel weer enige guldens duur der worden", aldus het hoofd van Burgerzaken. megener huls-c®r>huLsbLaden 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V Prins Hendrikkade 12 -16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4.699.237 Telefax redactie: 010 - 4 699.359 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: N. v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) Vlaardingen: L. van Dijk Maassluis: E. den Breejen (tel. privé 01880 - 15244) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) Accountmanagement: N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Correspondenten: Nans Wolters Piet Warnaar (tel.01899 -11586) Sport: Gerard S. Verver (tel. privé 01899 - 17787) en Erwin van de Lee (tel. 010 - 4.343.850) Foto's:Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld DE HAVENLOODS verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeenten Schie dam en Vlaardingen en op donderdag in Maassluis en Hoek van Holland en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV, behorende tot Wege- BEZORGING: •landen/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 Activiteiten in Thurlede SCHIEDAM De gezellige bijeenkomsten in Thurlede waarbij het draait om de balle tjes van het bingospel blijken zo'n succes dat de organisatie van het zorgcentrum weer twee nieuwe middagen heeft gepland. Op woensdag 10 en 24 augustus worden tweemaal drie ronden gespeeld. De entree bedraagt, in clusief koffie of thee 2,50 gulden. Mensen die donderdags willen deelnemen aan een spelletjes middag kunnen daarvoor in Thurlede terecht op 11, 18 en 25 augustus. Daarbij kan men kie zen uit onder meer biljarten, rummicub, klaverjassen en 31- en. Ook is het mogelijk op woensdag 17 en 31 augustus te kijken naar een film op het grootbeeldscherm. Aanvang van alle activiteiten om 14.00 uur. De toegang is gratis. Thurlede aan Nieuwe Damlaan 759 is voor meer informatie te bereiken onder telefoon 4093200. door ARLEN POORT SCHIEDAM Enkele blik jes bedorven garnalen hebben de gemoederen in een super markt in de Woudhoek be hoorlijk verhit. Scheldende mensen, politie aan de deur, advocaten en de eis tot scha devergoeding - met een kort briefje van de Keuringsdienst van Waren als enig bewijs. Hoe is de geschiedenis verlopen? De 35-jarige R. Switser kocht in juni van dit jaar vijf blikjes gar nalen van het merk Deep Blue bij de Plusmarkt, in-Woudhoek. Zijn vriendin Ingrid verwerkte de inhoud van drie blikjes in haar zelfgemaakte nasi goreng. De drie dagen erna (13, 14 en 15 juni) was Switser ziek: koorts, maagkrampen, braken. Kortom: verschijnselen van voedselvergif tiging. „Ik had al eerder een voedselvergiftiging gehad, dus de symptomen zijn mij bekend", zegt Switser nu. Keuringsdienst Als hij weer opgeknapt is, op 16 juni, besluit Switser de Keu ringsdienst van Waren te waar schuwen. Medewerkers van deze diénst zijn na een half uur aan wezig. Switser had in de tussen tijd („in aanwezigheid van mijn vriendin") de twee resterende blikjes al opengemaakt. De ambtenaren van de dienst na men de geopende blikjes mee en noteerden de codenummers op de etiketten. Een maand later (het is inmid- Plusmarkt in de Woudhoek dels 26 juli) antwoordt de keu ringsdienst: „Naar aanleiding van de klacht die u op 16 juni 1994 indiende heeft de Keu ringsdienst van Waren een on derzoek ingesteld. Uit dit onder zoek is gebleken dat uw klacht gegrond was. Op het tijdstip dat wij uw restant beoordeeld heb ben, waren deze inderdaad be dorven. Door de keurmeester is contact opgenomen met de im porteur van de blikken 'Deep Bleu garnalen naturel', waarbij uw klachten uitvoerig zijn be sproken met de verantwoordelij ke persoon aldaar. Ik heb het verantwoordelijke bedrijf inmid dels meegedeeld dat bij herha ling proces-verbaal zal worden opgemaakt." Was getekend: M.W. Colijn, namens de direc teur. Drukmiddel Voor Switser is deze brief een mooi drukmiddel om van de Plusmarkt een schadevergoeding te eisen. Een kopie van de brief van de dienst stuurt Switser naar de inkooporganisatie van alle Plusmarkten, Trade Service Ne derland in Amersfoort. Op 28 juli stuurt hij een brief naar de Plusmarkt. De inhoud, samen gevat: Ik (Switser) heb door de voedselvergiftiging drie dagen mijn werkzaamheden niet kun nen uitvoeren (Switser heeft een eigen bedrijf - red.). Daarom eis ik van u (de Plusmarkt), drie maal 250 is 750 gulden, binnen twee weken te betalen. Als u niet betaalt, zal ik u voor de rechter dagen. Ik adviseer u het geld te verhalen op de importeur (MCM in Rotterdam) of de in kooporganisatie." Switser zocht tevens contact met de pers, een in deze regio ver schijnend dagblad. De inhoud van het artikel, dat afgelopen donderdag verscheen, zinde Switser niet. Zijn eerlijkheid zou in twijfel getrokken zijn. „Ik ging naar Van Dijk (de bedrijfs leider van de supermarkt), om dat hij me voor leugenaar had uitgemaakt", zegt Switser afge lopen vrijdag. „Hij begon te schelden en een politieagent in burger die toevallig in de zaak was, bedreigde mij. Voor Van Dijk ben ik niet bang, maar die agent was twee meter, terwijl ik slechts 1,74 meter lang ben." Switser ziet, eenmaal in zijn straat aangekomen, een politie wagen voor zijn deur staan. Hij loopt een blokje om. Als hij weer thuis is, belt de politie op om opheldering te vragen. De im porteur, MCM, heeft inmiddels de gevraagde 750 gulden aan Switser overgemaakt. Om van het gedoe af te zijn. Bedreigd Bedrijfsleider Van Dijk heeft een enigszins andere versie van de gebeurtenissen: „Als iemand met een boos gezicht en met bepaal de lichaamstaal binnenkomt, dan weet ik het al. Hij bedreigde mij, noemde me klootzak Van Dijk." Van Dijk vindt dat Swit ser de zaak te hard speelt. Hij had eerst rustig moeten praten, in plaats van direct schadever goeding te eisen. „Hij is nogal heetgebakerd. Ik ben nog steeds bereid de zaak met Switser uit te praten, maar dan op een norma le manier." De bedrijfsleider vindt de hele zaak nogal dubieus. „De Keu ringsdienst van Waren heeft hier uit de winkel twee blikjes met het zelfde slagmerk meegenomen. Die waren allebei goed. Het is niet correct om bij twijfel scha devergoeding te eisen. Daarbij heb ik nooit gezegd dat Switser de boel belazerd heeft." VLAARDINGEN In de ak kers van boer Van Woerden aan de Watersportweg zijn twee gro te cirkels in het tarwe aangetrof fen. „Eén van de wildbeheerders maakte er zondag melding van. Eerlijk gezegd zat ik hier al op te wachten, hoor. ik geloof niet zo in maanmannetjes," zegt jacht opziener Roel Blom. In verschil lende kranten heeft Blom over cirkels in het koren gelezen. „En ik ben niet de enige natuurlijk. Het leuke is dat die cirkels altijd vlakbij een viaduct ofzo worden gemaakt, zodat ze goed te zien zijn." Meestal is sprake van drie cirkels. De theorie daarover is dat het steunpunten van een maanvoer- tuig betreft. In de Broekpolder zijn het echter twee cirkels: met een diameter van tien en van vijftien meter. Draaipunt „In het midden is een draaipunt gemaakt en van daaruit is waar schijnlijk met een balk een cirkel gedraaid. Het is ook goed mogelijk dat iemand met het eigen lichaam in het tarwe heeft gerold. Het is wel knap gedaan, er zijn geen sporen gevonden. Er is gebruik gemaakt van een bestaande geul om naar dit veldje toe te lopen." Hoewel het niet de bedoeling is dat er een toeloop van mensen naar de akkers van boer Van Woerden ontstaat, meent Blom dat de cirkels waarschijnlijk te zien zijn vanaf de uitkijkpost langs de Vaart. En wanneer Van Woerden gaat Ingezonden brief Naar aanleiding van de uitspraken van de bedrijfsleider van de Plusmarkt Woudhoek, heeft ondergetekende op 4 augustus 1994 persoonlijk contact gezocht met de heer Van Dijk 'ondernemer', aangezien de uitspraken dat ondergetekende (in de afgelopen drie jaar vaste klant van de Plusmarkt Woudhoek) de boel zou „BELAZEREN" aangemerkt kunnen worden als LASTER en SMAAD. De heer Van Dijk weigerde te praten met ondergeteken de en begon te schreeuwen „Ga mijn zaak uit en niet slaan, bel de politie", waarna ondergetekende de zaak werd uitgezet onder bedreiging van een politieagent in burger (buiten dienst). Vervolgens kreeg ondergetekende bezoek van de politie, die mij niet thuis trof. Zodoende belden ze mij om te vragen wat er was gebeurd. Ondergetekende heeft nooit de intentie gehad om de heer Van Dijk te slaan, aangezien deze zaak wordt afgewerkt doormijn advocaten mr. G.H. Lagerweij en mr. P. de Jonge!!! De heer Carabain van de importeur MCM van deze garnalen heeft zeer correct gehandeld en heeft op 4 augustus 1994 via een telefonische overboeking de schadevergoeding van 750 gulden aan ondergetekende betaald. Zodoende zal ondergetekende afzien van het nemen van rechtsmaatregelen tegen MCM te Rotterdam. Ook heeft de inkooporganisatie van de Plusmarkten in Nederland via de inkoper de heer A. Veldman laten weten dat de directeur schriftelijk, volgens de eis van ondergetekende, zijn excuses zal aanbieden. Zodoende zal ondergetekende en zijn familie afzien van het nemen van rechtsmaatregelen tegen de heer J.D. Louise, directeur van Trade Service Nederland. Alleen de heer Van Dijk en zijn bedrijfsleider zijn 'ROOMSER DAN DE PAUS'. OVER BELAZEREN GESPROKEN, ZE ZIJN WAARSCHIJNLIJK VERGETEN DAT ZE ONDERGE TEKENDE EN ZIJN VRIENDIN AL EERDER BEDORVEN VLEES UIT HUN SLAGERIJ VAN DE PLUSMARKT WOUDHOEK HEBBEN GELEVERD, te weten 2 kilo kip en 2 kilo rundvlees, die ze wel hebben terugbetaald. Ondergetekende en zijn vriendin, Ingrid die de Antilliaanse nassi goreng heeft klaargemaakt, waren goed voor gemiddeld 800 gulden tot 1000 gulden per maand aan boodschappen bij de Plusmarkt in de Woudhoek. De heer Van Dijk denkt waarschijn lijk dat zijn klanten blij moeten zijn om bij hem zijn boodschappen te mogen doen.!!! In de afgelopen driejaar heeft Switser en zijn vriendin voor circa 35.000 gulden aan boodschappen gekocht bij de Plusmarkt in de Woudhoek. Switser en zijn familie hebben niet de boel belazerd maar gebruik gemaakt van zijn rechten als burger en consument, zoals omschreven in het Privaatrecht. Een aantal vrienden en familie van Robert Switser en zijn vriendin Ingrid hadden het plan om de heer Van Dijk en zijn bedrijfsleider een FLINK PAK SLAAG TE GEVEN!!! SWITSER EN ZIJN VRIENDIN hebben onze vrienden en familie hiervan kunnen weerhouden, aangezien dit niets oplost. Voor ons is de Plusmarkt Woudhoek en de heer Van Dijk een gesloten boek!!! WATERWEG- Bus 57 gaat met ingang van maandag 22 augustus een andere, snellere route rijden. Bovendien rijdt de RET-spitslijn niet langer om de twintig minuten maar om het kwartier. De route Frederik Hendriklaan- Holysingel-Dillenburgsingel in Vlaardingen komt te vervallen. Deze wordt vervangen door de Lepelaarsingel tussen de Frede rik Hendriklaan en de Dillen burgsingel. Ter hoogte van Spechtlaan komt een nieuwe halte. In Schiedam gaat bus 57 via Station Schiedam/Rotterdam west rijden. Daardoor wordt de treinverbinding richting Delft en Den Haag verbeterd. De route via de 's-Gravelandse Polder komt hierdoor te vervallen. Rei zigers voor die polder kunnen voortaan op Station Schiedam overstappen op buslijn 53. In Rotterdam gaat de bus voor taan rechtstreeks naar het Mar- coniplein en niet langer via de Spaanse Polder. Reizigers voor de Spaanse Polder hebben na 22 augustus twee mogelijkheden: op Station Schiedam bus 32 pak ken of op het Marconiplein bus 45. De nieuwe route luidt dus als volgt: Vlaardingen-Olmendreef- Utrechtlaan-Amsterdamlaan- Lepelaarsingel-Zwanensingel- Schiedam-Laan van Bol'es-Sta- tion Schiedam Nieuwland-Sta- tion Schiedam/Rotterdam West-Rotterdam-Marconiplein Metro. Bus 57 vertrekt uit Vlaardingen-Holy vanaf de halte bij de begraafplaats vanaf 6.57 uur elk kwartier tot en met 8.57 uur, het vertrek vanaf het Mar coniplein is vanaf 15.55 uur elk kwartier tot en met 17.40 uur. De maatregelen zijn door de RET genomen op verzoek van het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen. SCHIEDAM Gom Bedrijfs- diensten voor Gebouwen aan de 's Gravelandseweg 258 in Schie dam heeft de activiteiten van het Rotterdamse DIN Air Party Ca tering overgenomen. Door een onjuist financieel beheer ging de party catering failliet. Het be drijf schafte vier jaar geleden voor vijf miljoen gulden een ui terst moderne keukeninrichting aan en leverde aan onder meer maaltijden aan luchtvaartmaat schappijen en instellingen. De bedrijfsleiding en het uitvoe rend personeel, in totaal 35 per sonen, zijn ondergebracht in de Prorest Catering werkmaat schappij van de Gom. SCHIEDAM De nieuwbouw van een extra woonlaag bovenop de flats van het Bachplein in Groenoord zorgt voor hevige lekkage bij veel bewoners van de hoogste etages. De regenbuien van afgelopen week gaven de bewoners letterlijk een koude douche. Volgens de Woning bouwvereniging Schiedam, eige naar van de flats, is het ongerief een zaak tussen de aannemer en de bewoners. Bovendien zou de lekkage door getroffen nood voorzieningen nu teneinde zijn. Mevrouw J.A. de Smidt woont op de negen ste etage van een van de flats. Zij heeft inmiddels al een aantal lekkages gehad. De laatste was afgelopen vrijdag. De vloerbedekking in haar slaapkamers is ernstig aangetast, in de vitrage zitten vlekken en op de plafonds zitten bruine krin gen. „Ik heb hier altijd gezellig gewoond, nooit ellende gehad. Nu is het niks meer", zegt ze. „De laatste twee jaar is het hier Mens-erger-je-niet." Twee jaar geleden zijn de werkzaamheden begonnen met het vernieuwen van de keukens en de douches. „De aannemer die de werkzaam heden uitvoert is verantwoorde lijk voor alle schade", zegt me vrouw C. Smit, projectleidster bij de Woningbouwvereniging. „Wij zijn alleen opdrachtgever. Bij het bouwen van de nieuwe hoogste etages is een deel van de dakbedekking verwijderd en weer teruggebracht. Voor de bouwvakantie is alles op orde gebracht. Na de hoosbui van vo rige week is er toch lekkage ge komen. De aannemer heeft hier correct op gereageerd door een noodvoorziening te treffen." Desondanks ontstond afgelopen vrijdag wederom lekkage. „Er is gedaan wat gedaan kon wor den", zegt Smit. De gedupeerde mevrouw De Smidt is niet tevre den met de gang van zaken. Zo vindt zij het vreemd dat de verze keraar van de aannemer niet de nieuwwaarde van haar spullen vergoedt, maar slechts de dag waarde. Dank zij haar eigen ver zekering kan zij toch de nieuw waarde terugkrijgen. „Er deugt geen pest van die verzekering", vindt ze. Volgens de projectleid ster van de Woningbouwvereni ging zou een andere verzekering te duur zijn. „Alleen als bewo ners hoge kosten hebben, lost de aannemer het op." De bewoners zouden dan meer terug kunnen krijgen. Als compensatie voor alle over last hebben de bewoners ieder vijfhonderd gulden gekregen. Volgens mevrouw De Smidt is dat lang niet voldoende. Alle kosten die zij de afgelopen twee jaar heeft gehad, zouden aan zienlijk hoger zijn. tn de Broekpolder zijn twee cirkels in het koren aangetroffen.

De Havenloods | 1994 | | pagina 3