Alchemilla: muggebulten en zonne-irritaties Mijn cholesterol is KYOLIC Eén op drie Nederlanders heelt last san voetschimmel Gezoiidlieidsadviezen Verbanütroiuir* DE HAVENLOODS - DINSDAG 9 AUGUSTUS 1994 32-160 Een stralende zomerzon heeft niet alleen een posi tieve invloed op ons hu meur. Ook voor onze huid is de zomer een bijzonder jaargetijde. Blote armen, benen en andere huiddelen kunnen vrij genieten van zomerzon en frisse lucht. Maar pas op voor zonne brand, zonne-allergie en muggebeten! Gelukkig zijn er natuurlijke produk- ten verkrijgbaar bij dro gisterij en apotheek, die een snelle oplossing bieden voor deze ongemakken. EFFECTIEF MUGGEN WEREN Een lange zomeravond buiten zitten zónder gestoken te wor den, is nu goed mogelijk dank zij een nieuw produkt: de Prrrikweg stick. Uitgebreid we tenschappelijk onderzoek heeft uitgewezen dat deze stick Neer- lands beste natuurlijke mugge- weerder is. MUGGEBULT SNELLER WEG Wist u dat muggen zelfs door kleding heen kunnen steken? Als u gestoken bent, is Prrrik weg gelei een goed middel. Het is een speciale homeopathische gelei ter behandeling van in- sektesteken. Uit onderzoek kwam naar voren dat dit mid del de jeuk vermindert en pijn lijke bulten sneller doet ver dwijnen. In tegenstelling tot chemische muggenmiddelen, kan plantaardige Prrrikweg ook bij baby's en kinderen toe gepast worden. ZONNEBRAND OF- ALLERGIE Heeft de zon uw huid verbrand? Als natuurlijk after-sun pro dukt kunt u dan Calémi milk of Calendula emulsie gebruiken. Deze produkten herstellen de vochthuishouding en de door bloeding van de huid. Vergeet in de zomer niet de lippen tegen uitdrogen te beschermen, bij voorbeeld met de Calémi stick. Bij verminderde weerstand kan door inwerking van UV-stra- ling snel een koortslip ont staan. Deze stick werkt ontste- kingsremmend, huidgenezend en licht pijnstillend. Steeds meer mensen zijn overgevoelig voor UV-stralen en reageren hierop met jeukende uitslag. Een nieuwe homeopathische crème, genaamd Cardiflor, doet binnen enkele minuten de jeuk verminderen. Heeft u vragen over al deze ho meopathische zomerproduk- ten? Belt u de VSM Homeopa- thielijn: 06 - 0996662 (gratis). Vraagt u dan meteen de gratis folder aan. Ook met andere vra gen over zelfmedicatie met ho meopathie kunt u hier terecht of bij uw drogist, apotheker of reformzaak. Sun E45 van Dl U Swaab Wie vindt het niet heerlijk om met volle teugen te genieten van koesterende zonnestra len? Na een lange win ter kijken we weer reikhalsend uit naar de zomer. Maar onna denkend een dagje in de volle zon gaan zitten kan vaak minder leuk eindigen: verbranding, uitslag van de zon of van een zonneprodukt. TIPS Moeten we de zon dus maar vermijden? Integendeel: we hebben het zonlicht zelfs no dig voor de aanmaak van be paalde vitamines in ons lichaam. Wie verantwoord de zon in wil gaan, kan dat veilig doen door een goed en veilig zonnebrandmiddel te gebrui ken, en de volgende tips in acht te nemen: zon liever niet tussen 11.00 en 15.00 uur bewegen is beter dan stil liggen pas op voor weerkaatsend zonlicht let extra op kwetsbare plaatsen, zoals oksels en knie holten afkoeling door de wind kan misleiden gebruik een goed zonne brandmiddel dat beschermt tegen UVA en UVB De meeste zonnebrandpro- dukten bevatten chemische zonnefilters. Deze gaan een reaktie aan met de huid, waardoor de huid de UVB stralen kan 'ab sorberen'. NATUURLIJK ZONNEFILTER Sun E45 bevat slechts één, na tuurlijk zonnefilter. De werk zame stof gaat geen reaktie aan met de huid, maar blijft er als een dun filmlaagje op zit ten. De zonnestralen «vorden niet 'geabsorbeerd' maar 'ge- reflekteerd'. Hierdoor is de huid optimaal beschermd te gen zowel UVB als UVA stra len, terwijl de kans op allergi sche reakties minimaal is. Sun E45 hecht bijzonder goed aan de huid, is waterresistent en bevat geen parfum of kleurstoffen. Belangrijk is ook dat het dankzij de voch- tinbrengende bestanddelen de huid soepel houdt. KEUZE De Sun E45 produkten van Dr. E.J. Swaab zijn dermato logisch getest en hypo-aller- geen. Er is een milk met fak- tor 8 en 15, een cream (faktor 25) en voor na het zonnen Af ter Sun E45 milk en cream. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist en nu tijdelijk met handige kofferlabels waar o.a. bovenstaande tips op worden beschreven. Voor meer informatie: Boots Healthcare B.V., tel.: 035- De heer Knoppert uit Den Haag (60 jaar) had een aantal jaren geleden af en toe last van duizelingen. "In die periode las ik dat je in het ziekenhuis een alge heel onderzoek kon laten doen voor zo'n vijfentwin tig gulden. Gezien mijn klachten leek me dat wel een goed idee. Na het on derzoek kreeg ik te horen dat mijn cholesterolgehalte te hoog was. Ik moest op mijn voeding gaan letten en daarvoor kreeg ik enkele voedingsadviezen mee. GEFERMENTEERDE KNOFLOOK Mijn dochter die diëtiste is, raadde mij aan Kyolic gefer menteerde knoflook te gaan gebruiken. Ze had daar goede ervaringen mee. Ik nam gedurende de eerste periode 6 capsules per dag en na enige tijd ben ik dat gaan afbouwen tot 3 per dag. Ik voelde me daar heel goed bij. Vorig jaar tijdens een opname Nee, voetschimmel, ook wel zwemmerseczeem geheten is niet het ge volg van onvoldoende hygiëne, maar heeft wel iets te maken met ver keerde wasgewoonten. Het is een grijs-wit be slag tussen de tenen, schilfering, roodheid en soms jeuk. Vooral na flink transpireren merk je ook een onaangena me geur. Die gaat zelfs met wassen en regelma tig verschonen van sok ken niet weg. HOE RAAK JE BESMET? Doordat de voeten in aanra king komen met huidschilfer tjes van mensen met voet schimmel raken we besmet. in het ziekenhuis werd routi nematig mijn cholesterolghalte weer opgenomen. De specia list, niet wetend hoe hoog het was geweest, complimenteer de mij met mijn prachtige cho lesterolgehalte van 5,3." "Ik weet zeker dat ik dat aan Kyolic te danken heb. En het plezierige van Kyolic is dat het absoluut reukloos is. Ik heb bo vendien ook geen last van op rispingen of maagklachten en kan het iedereen aanraden." UNIEK KNOFLOOKPRODUKT Dankzij het 20 maanden du rend fermentatieproces is Kyo lic volkomen reukloos en mild voor maag en darmen. Door dit proces is het een zeer bijzonder knoflookprodukt geworden dat niet meer te vergelijken is met verse of gedroogde knof look. Kyolic bevat meer werkzame bestanddelen en is daardoor sterk geconcentreerd. Vandaar dat een lage dosering al effec tief is. Ook u kunt deze speciale knof- lookcapsules eens proberen. Vraag een proefmonster aan met meer informatie: Pharma- food b.v., Antwoordnummer 9, 3860 XA Putten (postzegel niet nodig). Of bel gratis: 06 - 0995522. Onvoldoende hygiëne? nermacure Dermacure En die huidschilfers zijn overal, vooral op plaatsen waar men sen op blote voeten lopen. Die kleine, nauwelijks waar- Reizen naar een zuidelijk of tropisch land is in meerdere opzichten een avontuurlijke onderneming. Toch zijn brandend maagzuur in Ma rokko, diarree in Delphi en schaafwonden op Sicilië niet bepaald avonturen om over naar huis te schrijven. Zeker niet als uw gezin straks afhankelijk zou zijn van de loka le "medicijnman". Als u die al weet te vinden. Daarom is het wel zo'n lekker gevoel om tij dens uw vakantie te beschikken over betrouwbare produkten die snel afrekenen met vakantiepro bleempjes. MAAG- EN DARMKLACHTEN Eetgewoonten in het buitenland kunnen nog wel eens leiden tot neembare schilfertjes bevatten besmettelijke schimmelsporen. En op onze voeten wordt vaak een flinke aanslag gepleegd. We wassen ze met zeep waar van soms resten op de voet en tussen de tenen achterblijven. Die zeepresten lossen het huid- vet op en tasten de natuurlijke zuurgraad van de huid aan. WIE WIL ER NIET VAN AF? Onvoldoende afgedroogde voe ten vormen een prima omge ving voor aanwezige schim melsporen. Slecht ventilerend schoeisel maakt het nog erger. In het algemeen gaat voet schimmel niet vanzelf over. Maar de aandoening is heel goed te behandelen. Er bestaat namelijk al vele jaren een doel treffend geneesmiddel. BACTERIËN Het is verkrijgbaar zonder re cept als crème en poeder bij drogist en apotheker onder de naam Dermacure. Dit middel doodt niet alleen de schimmel draden en de sporen iets dieper in de opperhuid, maar ook de bacteriën die de onaangename geur veroorzaken. BEHANDELING MET DERMACURE Bij een beschadigde huid (denk aan kloofjes) is Dermacu re crème het aangewezen mid del. Sokken en alle schoenen moeten behandeld worden met de poeder, welke in een handig strooibusje zit. Om te voorko men dat de voetschimmel weer terugkomt, worden een aantal hygiëne adviezen gegeven in de bijsluiter bij de verpakking Dermacure. Voor meer infor matie Gaba b.v.: 036-5320600. een branderig gevoel in de maag of zure oprispingen. Maalox is een effectieve remedie en zorgt dat het branderig gevoel ver dwijnt. De samenstelling van Maalox, aluminiumoxide en magnesiumhydroxide, heeft als belangrijke voordelen géén gas- vorming en rebound effecten. Het is verkrijgbaar in kauwta- bletten en suspensies. Ook kan er door een afwijkende keuken diarree ontstaan. Eigen lijk een natuurlijke reactie van het lichaam om schadelijke stof fen kwijt te raken. Let er echter op dat u niet, en zeker uw kinde ren, te veel vocht (en zouten) verliest. Dit kan leiden tot uit droging van het lichaam. Voor een juiste behandeling is er Dio- ralyte. Dit middel bevat de juiste samenstelling natrium, kalium en glucose om de vocht- en zout- balans in stand te houden bij di arree. Dioralyte heeft een sinaas- appelsmaak en is er in een ver pakking met 10 sachets. SPECIAAL VERBANDGAAS Aangezien ongelukjes in een klein hoekje zitten, verdient het de aanbeveling Biogaze mee te nemen. Dit is een geïmpregneerd verbandgaas en geschikt voor snij- en schaafwonden. Kortom met al deze produkten kunt u uw vakantie vrolijk tege moet zien. En wat misschien nog belangrijker is, om er straks vro lijk op terug te kijken. Voor meer informatie, vraag uw drogist of apotheker of bel Nat- termann: tel. 020 - 5473944. Alchemilla staat bekend om zijn positieve werking bij gewrichtsklachten, in het bijzonder veroorzaakt door slijtage. geeft verlichting bij reumatische aandoeningen draagt zorg voor een goede opbouw van het beendergestel bevordert de uitscheiding van afvalstoffen, met name van urinezuur (jicht). Alchemilla Alchemilla siei »'I Hoogstraat 15 Schiedam tel.: 010-4263280 door G. van Lieshout, huisarts Okselzweten Mensen hebben over het hele lichaam zweetklier- tjes. De meeste zweetkliertjes zitten op het voor hoofd en de bovenlip, in de oksels, in de handpal men en onder de voeten. Het is normaal dat men sen flink kunnen zweten bij warmte, sporten, drukte of zenuwachtigheid. Zweten is een normale reaktie om warmte kwijt te raken. Zweet is reuk loos. Pas als zweet enige tijd aanwezig is, verande ren bepaalde bacteriën iets aan het zweetvocht en gaat zweet ruiken. Okselzweten Hoewel okselzweten normaal en natuurlijk is, vinden veel men sen het vervelend. Zeker als okselzweet gaat ruiken. Men pro beert van alles uit om het zweten te verminderen of in ieder geval om zweet niet zo te laten ruiken. Vanuit medisch oogpunt zijn er geen bezwaren om te proberen het okselzweten te voorkomen of te verminderen. Wat kunt u er zelf aan doen? Verreweg de meeste deodorants hebben weinig of geen effect op de aanmaak van zweet. Men blijft dus gewoon zweet produceren, alleen doen die middelen iets aan de geur. Net zoals bij WC- verfrissers. Eigenlijk zorgen alleen middelen met aluminiumchlo- ride er goed voor dat weinig zweet geproduceerd wordt. Misvattingen Wanneer de lentezon voor zichtig in sterkte toe neemt, verheugt iedereen zich op de weldadige warmte van de zomer. Tenminste, als die dit jaar niet zo in het water valt als vorig jaar. Eén ding komt elke zomer onveranderlijk wèl terug: de verbeten jacht op muggen. De strijd tegen de stekende muggen heeft tot nu toe drie verschillende middelen opgele verd. De eerste is gebaseerd op rook en vuur. De tweede bevat te middelen met citroengeur en de nieuwste anti-muggen pro dukten beïnvloedt het waarne mingsvermogen van deze in- sekten. RADARTJE Muggen beschikken over een ingebouwd radartje bij hun speurtocht naar mensenbloed. Doordat het kloppen van het hart als luchttrillingen worden gevoeld, hebben ze al snel een potentieel slachtoffer gevon den. Daarna bepalen ze aan de geur van de mens, of het juiste voedsel is gevonden. Muggen zijn namelijk dol op 'zoet bloed'. De zoetheid is afhanke lijk van het aminozuurgehalte in het bloed. Als ze tevreden zijn met hun vondst zoeken ze naar een adertje. Die is voor hen makkelijk te vinden, want de lichaamstemperatuur is bij een ader een tiende graad STOORZENDER De scheikundige Van Do- ninck slaagde erin een formule te ontwikkelen die als een soort stoorzender op het opsporings systeem werkt. Jaico Muggen- melk zoals zijn produkt heet, heeft een dusdanige invloed op de sensoren van de mug, dat die niet in staat is het hittebeeld op te bouwen. Dus moet hij op zoek naar een ander slachtof fer. Muggenmelk doodt de mug niet, maar houdt hem uiterma te effectief op afstand. Op het moment wordt het middel met succes ingezet in tropische lan den waar malaria nog overvloe dig heerst. UITVOERINGEN Jaico Muggenmelk, herken baar aan de groene verpakking, is er in twee verschillende uit voeringen. Met de handige rol ler blijven muggen 6 tot 8 uur weg. De huidvriendelijke en zuinige gel is bestand tegen transpiratievocht en vooral ge schikt voor sport en recreatie. De gel is 8 tot 12 uur werkzaam. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informatie: Imgroma, tel.: 043-687581. Naar deze tijd van het jaar heeft bijna iedereen lang uitgezien. Na een pe riode van lang en hard werken of studeren, ver diend op vakantie! Veel Nederlanders zullen de komende weken weer naar warme en verre be stemmingen vertrekken. Maar hoewel een bezoek aan deze landen vaak een droom is, kan uw vakan tie soms ook een nacht merrie worden. In het buitenland kunnen door bijvoorbeeld andere eet gewoontes of minder hy- ginische omstandigheden allerlei onschuldige maar vervelende kwalen optre den. Daarom is het verstandig, dat u voor u op reis gaat, een reisapotheek samenstelt. Het lijstje dat hiernaast staat, kan daarbij een handig hulpmid del zijn. In dit artikel wordt aandacht besteed aan twee veel voorkomende problemen op vakantie, namelijk reizi- gersdiarree en oorpijn. DIARREE Andere bereidingswijzen, on zuiver drinkwater, voedsel vergiftiging of plotselinge kli maatsveranderingen kunnen de oorzaak van 'reizigersdiar- ree' zijn. Om van dit probleem af te komen is Norit een goed hulp middel. Dit puur natuurlijke produkt is in de vorm van tabletten en capsules te ver krijgen. Met name de capsu les zijn op reis prettig in het gebruik. Ze zijn gemakkelijk mee te nemen en door de ho gere concentratie aktieve OORPIJN Bij een lekker warme omge ving hoort een regelmatige duik in zee of zwembad. Naast de gewenste verkoeling kan dit leiden tot oorproblemen. Door achterblijvend vocht in het oor kunnen kleine ontste kingen optreden en door het zwemmen onder water wordt de druk op het trommelvlies verhoogd. Met name kleinere kinde ren zijn hier extra gevoelig voor. Voor dit probleem kunt u dan Otalgan gebruiken. Otalgan heeft twee werkzame bestanddelen die zowel de pijn stillen als het overtollig vocht aan het oor onttrekken. Norit en Otalgan zijn ver krijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 020 - 5490905. Reisapotheek After Sun (b.v. Calémi) Anti-conceptiepil Condooms Jodium Maandverband Norit tegen diarree Ontharingsmiddel Ontsmettende zalf Pleisters, watten, vei (b.v. Biogaze) Maalox tegen maagzuur Tampons Zonnebrandmiddel (b.v. Sun E45)

De Havenloods | 1994 | | pagina 5