Trainingsmaatjes van TVR lopen in Almere ieder hun eigen race Excelsior en Sparta beginnen tweede bekerronde met winst SPORT Energie uit de startblokken op kunststof ovaal Duitser wint finale van pooltoernooi Maarten den Bakker in WK-selectie Hockeyschool bij Leonidas 'Olie-toernooi' bij Spartaan'20 Debutant en ervaren clubgenoot: 'Je weet nooit écht wat je te wachten staat' DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Van Gaal opent G-voetbaltoernooi BARENDRECHT Onder het motto 'Hart voor het vak' houdt de stichting Coaches Be taald Voetbal woensdag 24 augustus weer een landelijk toer nooi voor G-teams. De wedstrij den zijn, net als vorig jaar, bij voetbalvereniging Barendrecht op sportpark De Bongerd. Alle twintig KNVB-afdelingen zijn met een achttal vertegen woordigd. De teams worden ge- coached door trainers uit het be taald voetbal en de voetballers treden aan in tenues van be taald-voetbalclubs. Er wordt ge speeld op twee velden (dat zijn vier speelvelden voor het G- voetbal). Louis van Gaal opent om 10.10 uur het toernooi. Het G-team van de afdeling Rotterdam start om 10.30 uur met de eerste pou lewedstrijd tegen Twente. De halve finales beginnen om 15.00 uur, de finales drie kwartier la ter. ROTTERDAM Hockeyvere- niging Leonidas heeft weer een hockeyschool voor kinderen vanaf 7 jaar. Vijf weken lang oefenen jongens en meisjes zater dags van 9.30 tot 10.30 uur on der deskundige leiding met stick en bal. Inschrijven voor de lessen is mo gelijk woensdag 24 augustus vanaf 19.00 uur. Om 19.30 uur spelen die avond de senioren selecties aan de Kralinger Esch demonstratiewedstrijden. Leoni das Heren I duelleert met Klein Zwitserland, Dames I treedt aan tegen Spirit uit Schiedam. Deelname aan de hockeyschool kost f25,00. Sticks worden in bruikleen gegeven. Wie nadere inlichtingen wil, kan bellen: Marjan Veenenbos, telefoon 010-4 52 00 35, of Editha van Veen, 010-4 51 71 03. Abbenbroek met individuele tijdrit ABBENBROEK- De wieler ronde van Abbenbroek is dit sei zoen niet de laatste wedstrijd in het door VSB-Bank en France Limousin gesponsorde regio klassement. Zaterdag 17 septem ber staat nog een criterium op de kalender in Spijkenisse. Zondag 28 augustus in Abben broek wordt om 12.00 uur be gonnen met een koers voor B- amateurs en veteranen over 60 kilometer. Daarna volgt om 13.40 uur een individuele tijdrit over 4 kilometer voor A-ama teurs. Vanaf 14.35 uur rijden C- amateurs een ronde van 48 kilo meter, waarna om 16.00 uur de A-amateurs starten voor 80 kilo meter rit in lijn. Huub Maas beste run-bike-runner HEKELINGEN— Huub Maas heeft zaterdag in Heke lingen de derde run-bike-run wedstrijd van het Voorne Putten-circuit gewonnen. De atleet uit het Brabantse ge hucht Zegge passeerde de fi nish na 1 uur, 23 minuten en 10 honderdsten van een se conde. Pim van den Bos werd tweede, vóór Erik Peeman uit Middelharnis. Met zijn over winning werd Maas ook win naar van het eindklassement over drie run-bike-run wed strijden. Bij de dames was de overwinning zaterdag in He kelingen voor Annet Wevers uit Middelharnis in 1.35.46 uur. Regina Hoogvliet uit Zwartewaal eindigde tweede, gevolgd door Jeanette Pol dervaart uit Zuidland. Zon der aan de start te verschij nen won de Rotterdamse Tanje Marlova het eindklas sement. ROTTERDAM Na het Maasstad Toernooi voor jeugd- selecties, afgelopen weekend, houdt Spartaan'20 vrijdag 26 en zondag 28 augustus het jaarlijks toernooi voor eerste elftallen. Sponsors zijn Texaco en De Groot Olie uit Heinenoord. Deelnemers zijn Papendrecht, SC Feyenoord, Coal en de orga niserende vereniging. Vrijdag wordt om 18.45 uur af getrapt aan de Oldegaarde, zon dag zijn er wedstrijden om 12.30 en 14.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. ROTTERDAM - Anders dan Dordrecht'90, dat zaterdag met 3-0 van ADO verloor en zo de enige betaald voetbalclub werd die in de tweede ronde van het toernooi om de Amstel Cup te gen amateurs onderuit ging, maakten Excelsior en Sparta geen fout. De Rotterdamse clubs, die beide in poule 14 zijn ingedeeld, wonnen hun eerste wedstrijd. Sparta deed dat afgelopen zater dag in en tegen Rozenburg. De zaterdag-eersteklasser, die dit seizoen onder leiding staat van Briellenaar Wim Schwillens, ver loor voor eigen publiek kansloos met 4-0 door treffers van Dennis de Nooijer (2x), Milco Pieren en Nico Jalink. Excelsior had aan zienlijk méér moeite met FC Lis- se. Op Woudestein werd het za terdagavond 2-0 door treffers van Ben Spork en Alex van der Made. De laatste maakte een zeer fraai doelpunt in de laatste minuut van de officiële speeltijd. Toernooien De jeugd van Sparta heeft zon dag de 35ste editie van het Maasstad toernooi van Spar taan'20 gewonnen. In de finale versloegen de talenten van het Kasteel de jeugd van (sportclub) Feyenoord. Helsingborg won de strijd om de derde plaats door een 2-0 zege tegen Ajax. Spar taan'20 eindigde op de zesde plaats, de jeugd van Excelsior werd achtste. DCV won zaterdag in Heerjans- dam het Fokomon-toernooi. Op sportpark De Molenwei waren de Krimpenaren met 3-2 te sterk voor de organiserende vereni ging van voorzitter Janus van Peenen. De derde plaats was voor het Rotterdamse Leonidas, dat de tweede keus van Sparta (getraind door Henk van Stee) met opvallend grote cijfers klop te: 6-1. Spijkenisse won even verderop, op De Bongerd in Barendrecht, het Ron Koebrugge-toernooi. De formatie van trainer Joop Warner, debutant in de eerste klasse, verzekerde zich van de hoofdprijs door met 2-1 van Rood Wit Sint Willebrord te winnen. Derde eindigde Baren drecht, dat in de kleine finale een 3-0 winst boekte tegen het naar de derde klasse gedegradeerde 's-Gravendeel. Alexandria De zaterdag-selectie van Alexan- dria'66, ook een debutant in de vierde klasse, won zaterdag voor eigen publiek het ZuiderSter- -toernooi. De formatie van trai ner Piet van Wilgenburg liet in de eindrangschikking het Zoe- termeerse DSO, BVCB en Smits- hoek achter zich. De zondag ploeg van Alexandria'66 deed het een dag later aanzienlijk slechter. De formatie van trainer John Banffer werd vierde en laatste. Het Goudse GSV eindig de als vierde. De winst ging in de Rotterdamse wijk Alexander- polder naar Dilettant. De Krim- pense ploeg, getraind door Hoogvlieter Arie Noordermeer, versloeg in de finale SV Om moord met 6-2. Verder was er een vierde en laat ste plaats voor De Musschen in het toernooi van DFC. De for matie van trainer Hans Bel speelde in Dordrecht tegen DFC, het tweede elftal van Dor drecht'90 en Zwijndrecht, maar won niet één duel. Het Haven stad-toernooi van eersteklasser Zwart Wit'28 werd gehalveerd tot één wedstrijd. De organise rende vereniging versloeg op sportpark De Vaan sportclub Feyenoord met 4-2. In IJssel- monde won Rijnmond/Hoog vliet Sport het toernooi van De Zwervers. De nieuwe club van Peter Houtman was te sterk voor de gastheren, voor Kampioenschappen RWH werd afgelopen zaterdag Ridderkerks kampioen door in de finale met 4-0 van Bolnes te winnen. De derde plaats was voor Slikkerveer, dat het door Wim Kalt getrainde Rijsoord met 3-2 klopte. De oud-trainer van Slikkerveer, Hans Bentzon, werd met zijn nieuwe club, vier deklasser Poortugaal de beste club van de gemeente Albrands- waard. Door een 1-1 gelijkspel nam de debutant in de KNVB de prijs na vijf opeenvolgende jaren over van WCR. Nog wat uitslagen van vriend schappelijk gespeelde wedstrij den in het achterliggende week end: DOTO-Excelsior Pernis 0-6, TOGR-Bruse Boys 1-3, CW-Tediro 2-1, Zwervers-S- CO'63 2-0 en Fortuna Vlaardin- gen-Oud Beijerland 3-1. Programma Vanavond, dinsdag 23 augustus, wordt er ook weer volop gevoet bald. Feyenoord speelt, na de 3- 0 nederlaag tegen Ajax in het duel van afgelopen zondag om de Supercup, bij en tegen de amateurs van Barendrecht. De traditionele oefenwedstrijd op sportpark De Bongerd begint om 19.00 uur. Excelsior treedt aan op Het Kas teel voor de tweede poulewed strijd in de tweede bekerronde, tegen Sparta. De competitie betaald voetbal begint voor Feyenoord zondag 28 augustus bij en tegen Dor drecht'90. Eerste-divisieclub Ex celsior start komend weekend met een thuiswedstrijd tegen AZ. Woensdagavond 31 augus tus volgt de derby bij en tegen Sparta. doorEMILE HILGERS VLAARDINGEN Ze heb ben twee weken vrij genomen om samen te kunnen trainen. Tóch zien clubgenoten Peter Lierop en Arjo van Vliet el kaar zaterdag 27 augustus in de triathlon van Almere als concurrent. 'En Leootje Ruis broek óók', vertelt Peter, die al twee 'hele' achter de rug heeft met als beste prestatie 10.31 uur. 'Dat is ook iemand die onder de tien uur kan blij ven. Maar ja, je weet het nooit. Eén keer een lekke band en het is verkeken.' Arjo, die debuteert in de fa meuze drieluik, beseft even zeer dat een scherpe eindtijd valt of staat met omstandig heden van de dag. 'In het voorjaar had ik zoiets van: tien uur moet haalbaar zijn. Nu mik ik op tienenhalf uur. Eerste doel moet zijn om de finish te halen.' Het helpt natuurlijk dat Arjo (30) van Peter (31) de nodige ervaringen heeft gehoord. 'Met lopen krijg je het gegarandeerd moeilijk', zegt de laatste. 'Daar moet je doorheen; zorgen dat je niet gaat wandelen.' En zo zijn er tal van andere dingen die voor een doorgewinterde triathleet vanzelfsprekend zijn, maar die iemand die nog nooit een hele dag aan het sporten is geweest op kunnen breken. Toch moet Arjo er zaterdag zélf doorheen: 'Je weet nooit écht wat je te wachten staat', ver klaart hij anderhalve week vóór de grote dag. Ieder loopt ook z'n eigen race. Aan de vooravond van de zo belangrijke wedstrijd gaan de trainingsmaatjes van Triathlon Vereniging Rijnmond hun eigen weg. Peter heeft net als in voorgaande jaren een huisje gehuurd op De Eemhof, Arjo gaat proberen in een hotel in Bussum de nodige uurtjes slaap te pakken. Aanloop Voor beiden wachten in de wed strijd ongetwijfeld andere pro blemen. Sterkste onderdeel van Peter is lopen, terwijl Arjo goed fietst. 'Er gaat zeker een half uur af, speculeert Peter over z'n ma- rathontijd. 'In Rotterdam liep ik 2 uur 55. En in het fietsen zit ook verbetering.' Arjo had wat pech in de aanloop naar het triathlonseizoen: 'Door een achillespeesblessure heb ik Rotterdam niet kunnen lopen.' In Stein merkte hij later hoe weersomstandigheden een rol kunnen spelen. 'Het was vrese lijk heet, ik ben finaal kapot gegaan. Ik had gedacht in vie renhalf uur te finishen. Toch een beetje overmoedig gestart, ik haalde met veel moeite 5 uur 23.' Peter, uit Rotterdam, heeft in Almere al eens veel wind (1991) en mist meegemaakt (1992). Vo rig jaar moest hij overslaan van wege een knieblessure; dit jaar heeft hij bewust weinig wedstrij den gedaan om veel te kunnen trainen en kilometers te maken. Team 'Hij is een beetje een trainings- dier', schetst z'n maatje, die in Vlaardingen woont. Tweeënhalf jaar geleden stopte Arjo met voetballen om zich helemaal op de triathlon te kunnen richten. Mensen in z'n omgeving ver wachten een goede eindtijd bij z'n debuut in Almere. Niet voor niets is hij lid van het Rook Triathlon Team, waarin ook Carlo van de Berg van 'De Wa tervrienden' mee draait. 'Toen ik begon met de triathlon, was mijn doel na twee jaar een hele te doen', geeft Arjo zijn uitgangspunt aan. 'Dat doel hoop ik zaterdag te bereiken. De triathlon van Almere is een be grip, dat wil je meemaken. Of het een goede tijd wordt, is af wachten. Ik droom natuurlijk van een tijd onder de tien uur. Daar word ik wel eens wakker van...' richt op sportpark De Bongerd om 11.00 uur de officiële hande ling. Eerder worden een geza menlijke warming-up (9.00 uur), een verkleedloop voor de pupil len (9.25 uur) en een ontbijtloop van 4 kilometer door het cen trum van Barendrecht gehouden (start om 9.30 uur). 's Middags zijn de clubkampi oenschappen van Energie, met meerkampen en vanaf 15.30 uur ook series 5000 meter op de baan waaraan licentiehouders van andere verenigingen mee kunnen doen. Voor leden is er ter afsluiting van het feestpro gramma een barbecue met aan sluitend feestavond. Atleten en bestuur van de Baren- drechtse vereniging hebben lang uitgezien naar de ingebruikname van de nieuwe baan. Plannen voor een kunststof ovaal dateren al van bijna tien jaar geleden. Even leek het erop dat de Betu welijn de atletiekaccommodatie zou doorkruisen (er was sprake van uitwijken naar Smitshoek- Zuid), maar toen duidelijk werd dat de goederenspoorlijn langs de huidige vertrouwde locatie zal razen, kon toch met de aan leg van de baan worden begon nen. Omdat anderhalf jaar geen wed strijden konden worden georga niseerd, heeft Energie aan leden bestand ingeboet. Maar degenen die zijn gebleven (of weer terug komen?!) kunnen vanaf deze week gebruik maken van schitte rende nieuwe voorzieningen. Er is veel ruimte voor groepstrai ningen: twaalf plaatsen voor ver springen, twee discuskooien, ze ven kogelringen en een extra sprintsector. Met het oog op de officiële wedstrijden zijn aan- sluitvoorzieningen gerealiseerd voor een fotofinish, en er is ook al een erepodium. Door zelfwerkzaamheid heeft Energie de kosten van de nieuwe accommodatie kunnen beperken tot 1,3 miljoen gulden. Om de financiën van de vereniging op peil te krijgen, rekent het bestuur op een aanzienlijke ledenaanwas in de komende jaren (tot 800 a 1000 leden). Nu al komen veel leden uit omliggende gebieden, zoals Rotterdam-Zuid en de Hoeksche Waard. Verliezend finalist Ralf Sauquet in actie tijdens de finale. ROTTERDAM De Duitser Oliver Ortman heeft zondag de Brunswick Dutch Open gewonnen in het Zuiderparkhotel. Hij won de finale van het internationale pooltoernooi tegen zijn landgenoot Ralf Sauquet met 11-9. De twee Rotterdamse deelnemers aan het toernooi, Sjaak Kort en Benjamin Orman, werden vrijdag al in de eerste ronde uitgescha keld. Kort, die in de tweede divisie van de Bundesliga speelt, verloor met 3-1 van de Fransman Combar. Oran, lid van snooker centrum Hoogvliet, kwam na een 2-0 achterstand tot 2-2 in zijn partij tegen de in Duitsland wonende Nederlander Jochen Peeters, maar verloor uiteindelijk de vijfde en beslissende set. ABBENBROEK Maarten den Bakker is door bonds coach Gerrie Knetemann na afloop van de profronde door Nederland aangewezen voor de nationale selectie die in Sici lië deel zal nemen aan het we reldkampioenschap wielrennen op de weg. Naast de TVM-coureur uit Abbenbroek werden ook Steven Rooks en Eddy Bouwmans geselecteerd. Twee dagen later completeerde Knetemann zijn ploeg met on der anderen oud-Ahoy' renner Marco Vermeij. De keuze van Bouwmans en Rooks is opvallend omdat de twee klimmers dit seizoen niet of nauwelijks iets presteerden. Rooks won in Meerssen de na tionale titel, maar stapte in de Tour de France al snel af. Bouwmans werd door Post zelfs thuis gelaten, na matig presteren in de ronde van Zwit serland. Over Den Bakker bestond vol gens de bondscoach geen enke le twijfel. 'Hij is dit seizoen, ondanks zijn afwezigheid in de Tour de France (hij moest aan de vooravond afhaken door het overlijden van zijn zus, red.), één van de beste Neder landers. Hij reed in de klassie kers bijvoorbeeld goed mee.' In de WK-ploeg ontbreekt Louis de Koning. De renner uit de WordPerfectformatie van Jan Raas voelde vorige week in Frankrijk tijdens de ronde van de Limousine ai dat hij buiten de boot ging vallen. 'Ik had in de ronde van Neder land moeten rijden om me bij Knetemann in de kijker te rij den. Je voelt dergelijke dingen aankomen, zoals ik ook denk dat het in de komende onder handelingen over een nieuw contract wel eens moeilijk kan gaan worden. Misschien zou ik eens gewoon naar Jan Raas toe moeten stappen om hem te vragen hoe het er precies voor staat. Maar zo zit ik nu een maal niet in elkaar', aldus de tegenwoordig in Zwartewaal woonachtige De Koning. Die zal het WK dus thuis voor de televisie volgen. Doping Dat zal ook Mario van Baarle doen. Naar nu bekend is ge worden is ook de stayer van de Hoekse Renners in de ronde van Bergschenhoek betrapt op het gebruik van verboden sti mulerende middelen. Eerder al werd Ronald Roos van Ahoy' voor zes maanden buitenspel gezet. Ook de renner uit Zoe- termeer werd net als Van Baar le na afloop van de koers door het lot aangewezen voor deel name aan de dopingtest. In de urine van Mario van Baarle zijn sporen van amfetamine, efidrine en pemoline gevonden. Beide renners hebben geen contra-expertise aangevraagd, waarmee hun schuld min of meer vast is komen staan. Zo wel Roos als Van Baarle over wegen nu met wielrennen te Nico Jalink scoorde 4-0 voor Sparta in de bekerwedstrijd tegen Rozenburg. Onder meer met looptrainingen bij de vereniging, vanaf de baan van atletiekvereniging Fortuna, hebben Arjo van Vliet (links) en Peter Lierop zich voorbereid op Almere. Afgelopen zaterdag werd de nieuwe atletiekbaan al benut voor officiële jeugdwedstrijden. kunststofbaan van atletiekvere niging Energie. De Barendrecht- se wethouder Schunselaar ver- de accommodatie feitelijk is in gewijd, volgt zaterdag 27 augus tus de officiële opening van de BARENDRECHT Nadat af gelopen zaterdag met de finale van de jeugddistrictscompetitie

De Havenloods | 1994 | | pagina 5