i ALGEMEEN Luxor Theater opent seizoen met twee honderd jaar oude Peking Opera Jazz Blues her en der Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. öiÉ Rucanor BLIJFT JE VERBAZEN! DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Jazzdanceparty in De Doelen Hans Dulfer Het weekeinde van het Rot terdams Heineken Jazzfesti val (25, 26, 27 en 28 augus tus) is niet altijd om midder nacht ten einde... Op zater dag 27 augustus gaat het nog veel langer door! Men kan namelijk terecht in De Doe len voor een unieke jazz- nacht waarbij een jazzmuzi kant als Hans Dulfer op één podium staat met bekende DJ's. In samenwerking met Dancable Design (mtc) wordt tijdens het weekeind van het Heineken Jazzfestival op zaterdag 27 augustus Pro- jazzive gehouden in het Rot terdamse Doelencafé en De Doelen. De naam Projazzive heeft een dubbele betekenis: het staat voor Pro Jazz (L)ive én voor Progressive Jazz Event. Tij dens de Jazz Dance party is de hoofdattraktie ondub belzinnig: dansbare jazzmu ziek. Verdeeld over de diverse zalen zullen muzikanten uit verschillende jazz-richtingen samen met bekende DJ's Jazz en dance tot eén geheel com bineren. Om 23.00 uur gaan de zalen van De Doelen open. De openingsact wordt verzorgd door Eveline and the Groove Movement. Rond 02.00 uur staat een zeer bijzondere Jam-Session op het programma met onder meer Hans Dulfer, Carlo de Wijs, Hans Eikenaar, Rosa King, Simone Roerade en DJ André Dadi (Groove Gar den). De drie podia worden perma nent bezet door de DJ's An dre Dadi (Groove Garden), Joost van Bellen (Roxy) en René 'la' Poel. Zij vullen de optredens tot het begin van de ochtend aan met hun mu ziek. Kaarten zijn te koop a f 25.- (exclusief voorverkooptoela ge) op de volgende adressen: IT-Records, Jazz-café Dizzy, Kassa De Doelen, Sort of Love, Plato, Gabriëll Clo thing, Kinki Kappers, Tran- cedome, Dance Trax. Dizzy's jazz bluesaanbod Van donderdag 25 t/m zondag 28 augustus biedt Jazzcafé Dizzy tijdens het Heineken Jazz- en Bluesfestival 1994: donderdag 25 augustus 22.00 uur Wys Band, vrijdag 26 augustus 22.00 uur Hans Dulfer, zaterdag 27 augustus 22.00 uur Brand New Orleans, zondag 28 augustus 16.00 uur n.n.b. Dizzy vindt men aan de 's Gra- vendijkwal 129 in Rotterdam. Het telefoonnummer van de programmalijn is 010-4771455. Europees orkest besluit Mahlerserie Het European Community Youth Orchestra sluit op 28' augustus de serie zomersymfo- nie-orkesten in Concert- en con gresgebouw De Doelen af. Het belooft een spetterend slot te worden, want onder leiding van dirigent James Judd zal één van de beste Nederlandse zangeres sen van het moment soleren: Charlotte Margioni. De violiste Kyung Wha Chung neemt voor de pauze de solopar tij in het vioolconcert nr. 2 van Bartók voor haar rekening. Het concert begint om 20.15 uur in de Grote Zaal. Wha Chung won de eerste prijs van het Edgar Leventritt Con cours en brak vervolgens inter nationaal door: Ondertussen heeft ze op alle grote podia van de wereld gestaan. Samen met broer en zus vormt ze het Chung Piano Trio. Charlotte Margiono verwierf eerst in het buitenland een grote naam alvorens in eigen land bekendheid te krijgen. Als vertolkster in opera's van Mo zart geniet zij grote faam. Zondag 28 augustus, 20.15 uur, De Doelen. Tejatro Popular Klezmokum speelt in het kader van Heineken Jazz Blues op zaterdag 27 augustus om 21.00 uur in Tejatro Popular aan de West Kruiskade in Rotterdam, (naast Nighttown). Een gratis avond met swingende jiddische feestmuziek onder leiding van een van de specia listen in dit genre: pianist* Burton Greene. Op Zondag 28 augustus is er een middagconcert van Slideride. (Aanvang 16.00 uur, toegang f 15.-) Een speciale formatie met vier van de beste trombonisten ter wereld: veelvuldig Down Beat-winnaar Ray Anderson, boventonenspecialist Craig Harris, rusteloos experi mentator George Lewis en meester-leadtrombonist Gary Valente. Podium Plan C Op donderdag 25 augustus Vloeimans Quartet aanvang 22.00 uur, gratis toegang. Eric Vloeimans (1963) is een Rotterdamse jazztrom- pettist van internationale klasse. De basis van zijn 'glasheldere' spel is mede gevormd door zijn studeerperiode (1989) in New York, waar hij les kreeg van Donald Byrd en ondertussen speelde in de bands van Mercer Ellington en Frank Foster. Op vrijdag 26 augustus, aanvang 22.30 uur, speelt Coopertest gratis. Coopertest wordt terecht één van de betere 'fusion' bands van Nederland genoemd. The Horns of plenty zaterdag 27 augustus, aanvang 22.30 uur, gratis toegang. Een 'live' jazz-dance spektakel met een 'echte band' inclusief drie saxofonisten en een rapper. Het Van Doorn Quartet staat voor zondag 28 augustus geprogram meerd. Aanvang 21.00 uur, ook hier toegang gratis. Van Doorn is de groep rond zangeres/tekstschrijvèrTneke van Doorn en componist- /drummer Mac van Vugt. Openluchttheater De laatste openluchttheatermiddag doet ook aan blues en jazz Het programma op 28 augustus begint om 13.00 uur eerst met De trek wagen. Dit gezelschap speelt de kindervoorstelling Koningin van de nacht. Mario de poppenspeler ontmoet een kabouter. De kabouter vertelt over een heel bijzondere bloem waar een koningin in woont. Mario gaat met zijn poppen op zoek naar die bloem, de Victoria Regina. De volgende twee programma-onderdelen worden gepresenteerd in samenwerking met het Heineken Jazz Blues Festival. Om 14.30 uur speelt Captain Gumbo. De muziek van Captain Gumbo wordt geassocieerd met broeierige dansfeesten, moerassen en-zelfgestookte whiskey. Gumbo wordt om 16.00 uur gevolgd door Houdini's Nederjazz; een sextet dat naast eigen stukken ook klassiekers speelt als 'I fall in love too easily' (Miles Davis, Chet Baker). Muziek uit de veertiger jaen met de energie van de jaren negentig. Bij slecht weer zal het programma (voor zover mogelijk) worden verplaatst naar Rotown, Nieuwe Binnenweg 19. Bij mooi weer is het Museum Park Paviljoen nog de gehele week geopend t/m 2 oktober. Rotown Tijdens het Heineken Jazz Blues Festival ontvangt Rotown aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam de RJ Mitscho Blues Band(donder- dag), Oscar P. Swamp(vrijdag) en Beeswamp(zaterdag). RJ Mitscho Blues Band is afkomstig Uit Minneapolis en werd gekozen als 'Best Harmonica Player' van de Twin-cities. RJ Mitscho begon zijn carrière bij Percy Strother en daarna vormde hij zijn eigen band: Blues Deluxe. Oscar P. Swamp is een (muzikale) avonturier uit Nederland. Op 'Empty House' keert hij terug naar zijn muzikale roots en dat is de blues. Ongepolijste rauwe basic blues om precies te zijn. Met een vleugje oosterse invloed. Beatrice van der Poel balanceert en muzikaliseert met Beeswamp tussen experimentele jazz, ordinaire 'parade' entertainment en rauwe rock, soul and blues. Na het opbreken van the Fisch Hospital heeft zij zich toegelegd op het schrijven van liedjes. Alle drie de concerten beginnen om 22.00 uur, toegang gratis. Sociëteit L'Esprit Bluessociëteit L'Esprit ontvangt op zaterdag 27 Anthony's Bluesgang. Al langer dan een decennium is Mc. Anthony een van de toonaange vende muzikanten uit West Brabant. Hoewel de meeste bands na een aantal jaren ophielden te bestaan, overleefde Mc. Anthony, sterker nog, zijn band groeide uit tot een begrip - een inspiratiebron voor vele jonge bluesmusici. l'Esprit zit achter Zevenbergsedijkje/Molgerdijk in Rotterdam(open- baar vervoer ZWN 142 en RET 76). Zaal open 20.00 uur, aanvang 22.00 uur, toegang gratis. De opening van het nieuwe the aterseizoen in het Luxor Thea ter Rotterdam begint op 1 sep tember met een spectaculair programma: De Peking Opera. Dit al 200 jaar oude operagezel schap uit China start een tour nee door Europa in Rotterdam waar het van 1 t/m 4 september in het Luxor Theater zal spelen. De Peking Opera van Dalian vormt op opera-gebied het visi tekaartje van China en bij be langrijke staasbezoeken treedt de groep steeds op. Het gezelschap heeft een zeer uitgebreid repertoire van eeu wenoude opera's. Voor de Eu ropese tour werd een keuze ge maakt die een groot en breed publiek zal aanspreken. De meest spectaculaire, indrin gende en bijzondere hoogtepun ten werden geselecteerd. De Opera van Peking is méér dan alleen totaaltheater met re vue- en circusachtige elementen. Voor de Chinezen is het spelen van de opera het bereiken van de essentie van alles, een poging al het overbodige te elimineren. Elk geluid is een lied, elke bewe ging een dans. Al de oude Chi nese kunstvormen als mime, vechtkunst, zang, dans, acroba tiek en spraakkunst zijn verwe ven door oeroude verhalen vol hunor, satire en tragedie. Met de Peking Opera krijgt het publiek de kans om de sfeer van 'Farewell to my Concubine' de beroemde film van Chen Kaige, Gouden Palm winnaar in Can nes, live mee te beleven. De Peking Opera van Dalian, donderdag 1 t/m zondag 4 sep tember, 20.15 uur, toegangs kaarten f 55.-, f 45.-, f 35.-. Met CJP/Pas 65/Rotterdam Pas f5.- korting. Kaartverkoop van maandag t/m zaterdag aan de kassa tussen 12.00 en 18.00 uur. Telefonisch reserveren tussen 12.00 en 16.00 uur op nummer 010-4138326. Ook bij alle WV- bespreekburo's. En de makelaar weet van wanten en kranten. Lever nu uw waardecheque van f 10,-- in die u tijdens de opruiming heeft onlvangen. 1 cheque per artikel. Min. aankoop f39,95 RUNNINGSCHOEN VOOR GROOT EN KLEIN In 2 kleuren Maten 28/46 ADVIESPRIJS In bruin en Maten 28/35 ADVIESPRIJS zwart flock JACQUARD POLOSHIRT In diverse kleurcombinaties Maten M t/m XL 100% acryl FLEECE POLOSHIRT Maten S t/m XL In diverse dessins en kleurcombinaties WALT DISNEY SCHOENEN Maten 22/35 ADVIESPRIJS NYLON JACK Geheel gevoerd Met capuchon KINDER In 'ood/TOrine/zvrart RUNNINGSCHOEN 7 Maten 116/164 Maten 28/35 ADVIES LOTTO VOETBALSCHOEN Met vaste noppen Maten 28/39 RUCANORINDOORSCHOEN Maten 36/46 ADVIESPRIJS Spaland 14 SCHIEDAM (t.o. Albert Heijn) VLAARDINGEN, Schiedamseweg 12-14

De Havenloods | 1994 | | pagina 5