'Heineken' tapt weer uit ander vaatje Maak een foto van de buren en doe mee aan Photo International photo! ■international HMOHMW» ALGEMEEN ëür^eïsë La Bloemen komt terug Jazz Blues Festival rijp voor andere muziekstijlen De buren, de hond van de buren, de was van de buren: goed voor leuke prijzen Jonge bezoekers Eendracht maken kans op zeereis AKAI Speciale aanbiedingen bungalow-vakanties! DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Iedereen welkom bij Wijnweek Bij het Rotterdamsch Studen tengezelschap (RSG) aan het Hafiriglliet 94 in Rotterdam zal van zondag 25 september t/m vrijdag 30 september de jaarlijk se Wijnweek plaatsvinden. Deze heeft als hoogtepunt het optre den van de landelijk bekende band Wild Romance en is be doeld om de inwoners van Rot terdam, waaronder studenten, kennis te laten maken met wat het RSG te bieden heeft. Het RSG is een middelgrote stu dentenvereniging met 450 leden die een HBO of WO opleiding volgen. Aankomende leden kun nen zich t/m woensdag 28 sep tember aanmelden voor deelna me aan de nakennismakingstijd. Deze zal op vrijdag 30 september beginnen. Het programma van de wijn- welk "dat als thema Frankrijk heet, ziet er als volgt uit: maan dag 26 september optreden van Kees Bos, (winnaar Cameretten 1976 en opnieuw deelnemer aan Cameretten 1994), dinsdag 27 september: Franse Jamsessie, woensdag 28 september optre den van de 'Wild Romance' (in derdaad de band van...), don derdag 29 september Franse spelavond, vrijdag 30 septem ber optreden Miss Dominique (travestie avant la lettre). Naast deze activiteiten zal er een wijncursus worden gegeven en wordt er dagelijks een proeverij met Franse wijnen, verzorgd door wijnhandel Berenschot en Amijs, gehouden. Daarbij zullen films uit 'La Nouvelle Vague' een toonaangevende stroming uit de Franse filmhistorie, wor den vertoond. Voor informatie kan contact op genomen worden met de wijn- weekcommissie van het RSG dat te bereiken is via tel.nr. 010- 4118458/4118316 (ook fax) of 010-010-4330611 (Ronald Dek ker). Spikepop '94 met staartje Aan de Plaatweg te Spijkenisse vindt op 28 augustus vanaf 13.00 uur het jaarlijkse Spikepop Fes tival plaats. Als extra attractie is er dit jaar vanaf 21.00 uur in discotheek Demisec een Spike pop Festival waar twee bands live optreden. Deze avond zal worden afgesloten door een sur prise act. Op het Spikepop Festi val zelf treden 6 uitstekende bands op. 2 Chord Genius, een eenmans- formatie speelt goed in het ge hoor liggende popsongs met rock- en folk invloeden alsmede een aantal zeer kenmerkende sfeernummers. Zij was reeds live te horen bij het VPRO-radiopro- gramma 'Street Beats' en KRO's 'Leidsekade Live'. Le Freak is een 6-mans formatie die exotische popmuziek speelt, welke uit een mix van zouk, soca, k-dance en reggae bestaat. Daarnaast spelen zij ook uitste kende rockballads. Inmiddels is hun debuut CD 'Jump Jump' met veel lof ontvangen door het publiek. De Doppelgangers spe len van hun laatste cd 'Double faces trouble' zeer ruige num mers vol met dynamische wisse lingen tussen het 'oude' Motör- head en het 'nieuwe' Rapperhe- ad geluid. Zij spelen regelmatig in België en Duitsland en ze zijn verschillende malen live op de Nederlandse radio te horen ge weest. De kombinatie van een pompende ritmesektie, heavy gi taren, zang en rap maakt dat je niet stil kan blijven staan op de muziek van Gangsters of Fun. Zij werden dit jaar tweede op het 'Vers uit de Maas' festival. Net als ieder jaar treedt de Winnaar van de Grote Prijs van Spijkenis se ook op. De hoofdact van het Spikepop festival wordt door organisator World Productions bekendge maakt tijdens de finale van de Grote Prijs van Spijkenisse op 6 augustus in jongerencentrum Texmex. Voor meer informatie over Spi kepop '94: World Productions, Grotekerkplein 5, 3011 GC Rot terdam, tel. 010-4049332. De 'grande dame' van het Ne derlands amusementstheater komt van donderdag 8 t/m za terdag 10 september 1994 nog één keer terug naar het Luxor Theater Rotterdam. De twee we ken dat Karin Bloemen het afge lopen seizoen in het Luxor stond, waren zo'n enorm succes, dat ze wel terug móest komen. Kaartverkoop van maandag t/m zaterdag aan de kassa tus sen 11.00 en 18.00 uur. Telefo nisch reserveren vanaf 22 augus tus tussen 12.00 en 16.00 uur op tel.nr. 010-4138326. doorNELLEKE DE JONG Uit de naamgeving van het twaalfde Heineken Jazz Bluesfestival blijkt het al: het is niet meer alleen alles jazz wat de klok slaat. Om een breder publiek te bereiken moest vorig jaar al uit een an der vaatje getapt worden en werd een scheut blues toege voegd. Bij het festival, dat vanavond, donderdag 25 augustus duurt, zal dat ook het geval zijn. Toch zal jazz de boventoon blijven voeren, maar zelfs tijdens de traditio nele jazz cruise van de Spido zit wel eens een bluesnummer. 'Heineken Jazz Blues' blijft de eerste dag, vanavond, nog bin nenshuis, in de bekende cafés in de binnenstad. Singing the blues: Harry Muskee Vrijdagavond gaat het het cen trum van Rotterdam beheersen. Dan beginnen de optredens op de buitenpodia op het Stadhuis plein, Delfshaven, Oude Haven en Oude Binnenweg. Volgens festival-coördinator Geert Lamers is het Stadhuis plein tijdens het festival 'het Mekka van de blues'. Niet in de laatste plaats door het optreden van Harry Muskee. Bekend van 'Cuby The Blizzard. Indertijd (1964) samen met onder meer gitarist Eelco Gelling gefor meerd. Zijn bewondering voor grootheden als Muddy Water, Elmore James en de onvolprezen John Lee Hooker staat er niet los van. Als blueszanger was Muskee de motor van de legen darische 'Blizzard'. Als drijven de kracht nu dus met zijn band 'Muskee' op het Stadhuisplein, vrijdagavond 20.30 uur. Acid-jazz Lamers geeft graag toe dat met het toelaten van andere muziek stijlen het 'Heineken' in bewe ging is. Om nog maar wat te noemen: acid-jazz doet de intre de op het festival en wel in de Doelen. Dat wordt een nachte lijk gebeuren, een zogenoemde Jazz en Danceparty. Zaterdag vanaf middernacht we melt het in twee zalen van de optredens. Of het allemaal niks is: Rosa King, Hans Eikenaar, Hans Dulfer (waar treedt hij niet op deze dagen?), Eveline and the Groove Movements. Deze avond is dan ook niet voor niks. Er moet 25 gulden voor worden betaald. Het overgrote deel van het festival is trouwens gratis. Vooral de concerten op de bui tenpodia en ook de meeste op tredens in de cafés. De beweging kan ook letterlijk worden opgevat. Lamers ver wijst daarvoor naar de diverse pontons in Delfshaven en de Oude Haven. („Rotterdam is be werkelijk.") Maar beweging wordt ook veroorzaakt doordat van alle kanten wordt inge sprongen op 'Heineken'. De term 'in samenwerking mét' komt vele malen voor. Bijvoor beeld bij het speciale filmpro gramma op zondag de 28ste in de Lantaren. Vanaf 15.00 uur worden in alle zalen films en registraties van optredens van jazzgrootheden getoond. Ven ster 4 staat helemaal in het teken van Duke Ellington. Oude bekende De vijfmans jazzformatie 'Dutch Dixie Friends' is een oude be kende van voorheen het Heine ken Jazz Festival. De band speelt al alle acht keren dat de Spido uitvaart voor een jazz cruise tijdens het festival. Ook morgenavond, vrijdag, (afvaart 21.00 uur). Pr-man Jaap Hoog- enhout nam indertijd het intia- tief. Hij zag er meteen wat in om het water op te gaan. „Ik dacht: alles speelt zich af op de walle- kant, het water hoort er ook bij." Dat had hij goed gezien. „Het viel echt in het pulletje. En nog steeds is iedereen vreselijk en thousiast." Swingende avonden zijn het sindsdien altijd ge weest", zegt Hoogenhout, „en dan wordt ook wel eens een en kel bluesnummer gespeeld." Hij kwam beroepshalve (het toeris me) op het idee van de jazz crui se, maar het had ook te maken met zijn eigen interesse voor al lerlei vormen van muziek. Met Ron Brandsteder had hij het al eens gehad over de over eenkomst tussen toerisme en de showbizz, allebei immers amuse ment. Hoezo Ron Brandsteder? Dan komt het verhaal van het optreden van Hoogenhout in de showbizzkwis van de tv-presen- tator. Dat was in 1983. „Dan mocht je ook die trap afdalen." Tm Prater blüh'n wieder die Baume', zong Hoogenhout. Een operettelied van Robert Stolz. „Maar achteraf had ik eigenlijk heel graag een jazz-nummer ge zongen. Jammer eigenlijk." Singing the blues: Barrelhouse Buren, ledereen heeft ze. Vreemde buren, aardige bu ren, pestkoppen, lawaaima kers, buren die altijd klaar staan om te helpen, bemoei als, kluizenaars, glurende bu ren. Als je geluk hebt kunnen buren vrienden zijn, maar soms betekent elke confronta tie met de buren: oorlog. 'Bu ren' is het thema van een foto wedstrijd van het Nederlands Foto Instituut en de SKVR Foto- en Videoschool in sa menwerking met Wegener Huis-aan-Huisbladen, in het kader van Photo Internatio nal Rotterdam. Photo Inter national is een grote fotogra fie-manifestatie die van 29 september tot en met 6 no vember in het Nederlands Foto Instituut aan de Witte de Withstraat en op ruim 40 andere locaties in Rotterdam en omgeving plaatsvindt. De foto's die worden ingestuurd voor de wedstrijd maken kans om deel uit te maken van deze internationale expositie. Aan beide kanten van de Witte de Withstraat komen grote fotobo- gen waarop de winnende foto's in een flinke vergroting worden aangebracht. Photo International omvat zes hoofdtentoonstellingen onder het motto 'de bevrijding van de fotografie'; er zijn drie thema weekends, fototentoonstellingen in veertig galeries en tentoonstel lingen in Museum Boymans, de Kunsthal, Witte de With en het Museum voor Volkenkunde. Aan de fotowedstrijd kan ieder een meedoen. Het is de bedoe ling dat het thema 'BUREN' op een originele manier in beeld ge bracht wordt. Daarbij moet men 'buren' in een ruime zin opvat ten: niet alleen de bewoners van het huis naast je, maar ook de mensen die een of twee straten verderop wonen, in dezelfde buurt dus. De opdracht van de wedstrijd luidt: 'Laat, op welke manier dan ook, zien wat je bu ren voor je betekenen'. Schutting Even een voorzetje. Sommige mensen zien van hun buren al leen een metershoge schutting. Anderen herkennen hun buren aan hun gewoonte: was ophan gen, fietsen buiten zetten. Een portret maken van de buren (of de duiven van de buren) mag ook, maar misschien zegt een foto van de voordeur of de ach tertuin van de buren meer over hoe je over hen denkt. Zijn de buren oud, jong, heb je veel bu ren, of wonen de dichtstbijzijnde buren honderden meters van je vandaan? Komen de buren uit een ander land, of wonen ze al sinds hun geboorte in dezelfde woning? De deskundige jury van de foto wedstrijd ziet graag veel origine le foto's tegemoet. Er wordt meer op een opvallende visie ge let dan op technische perfectie. Het oordeel van de jury is bin dend. Er kan niet over worden gecorrespondeerd. De inzenders maken veel kans op een prijs: voor honderd in zenders is er een prijs. Elke prijs winnaar krijgt twee prijzen: een gratis vergroting van 20 x 30 centimeter bij Foto van der Graaf op de Meent in Rotter dam (waarde f9,95) en een ca mera of een pakket fotorolletjes van het merk Fuji. Prijs 1 tot en met 5 is een compactcamera Fuji DL-90 AF, de 6e tot en met de 10e prijs is een compactcamera Fuji DL-35, prijs 11 tot en met 20 is een Fuji Clear Shot en prijs 21 tot en met 30 is een wegwerp camera Quicksnap Marine. Prijs 31 tot en met 50 is een pakket van 5 Fujicolor Super G rolletjes en prijs 51 tot en met 100 is een pakket van 2 Fujicolor Super G rolletjes. De beste tien foto's worden bo vendien gepubliceerd in deze krant; de foto's van de prijswin naars worden in een vergroting aangebracht op de fotobogen in de Witte de Withstraat. Regels Aan de wedstrijd is een eenvou dig reglement verbonden. De in gezonden foto's mogen nog niet eerder in een wedstrijd met een prijs zijn bekroond. Deelnemers mogen maximaal vijf foto's in zenden, in kleur of zwart-wit, met een maximale maat van 24 x 30 centimeter. Foto's mogen niet zijn opgeplakt of in een passe partout zitten. Dia's kunnen niet meedoen; een afdruk van een dia mag wel. Inzenden (in een stevi ge envelop) kan tot en met vrij dag 23 september naar Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Op de envelop melden: fotowedstrijd 'Buren'. Afgeven op een van de kantoren van deze krant, bij de SKVR Foto- en Videoschool aan de Nieuwemarkt la in Rotterdam of het Nederlands Foto Instituut aan de Witte de Withstraat 63 in Rotterdam mag ook. Elke foto moet zijn voorzien van een sticker waarop duidelijk naam, adres, woonplaats, tele foonnummer en het totaal aan tal ingezonden foto's zijn ver meld. Wie zijn of haar foto terug wil, sluit een aan zichzelf gerich te en gefrankeerde retourenve lop in. Op de achterzijde van de foto's vermelden: foto retour. Alle inzendingen worden met zorg behandeld. De organisato ren kunnen echter niet aanspra kelijk worden gesteld voor zoek raken of beschadiging. Deelna me aan de fotowedstrijd 'Buren' betekent dat de inzenders in het kader van deze wedstrijd toe stemming verlenen om de inzen dingen te publiceren, exposeren of in het openbaar te projecte ren, zonder dat daarvoor door de organisatoren of meewerken de media copyright behoeft te worden betaald. Tevens vrijwa ren de deelnemers de organisato ren voor aanspraken van der den. Alle winnaars krijgen schriftelijk bericht. De uitslag van de wedstrijd is te vinden in de krant van donder dag 6 oktober. De visie van fotograaf Leunis Verlinde van De Havenloods en Het Zuiden op zijn buren. Twee jonge lezers van deze krant kunnen in de herfst een gratis zeezeiltocht van een week maken met het zeilend zeeschip De Een dracht. De Eendracht is maan dag 29 augustus in Rotterdam. Het schip ligt dan aan de Park kade en is tussen 20.00 en 22.00 uur open voor bezichtiging. Iedereen kan er gratis een kijkje komen nemen. Jongeren tussen 16 tot en met 25 jaar die het schip maandag bezoeken, ma ken kans op een zeiltocht als ze aan boord een toepasselijke an sichtkaart inleveren, voorzien van naam, (m/v), adres, geboor tedatum en telefoonnummer. De opdracht is eenvoudig: zoek een ansichtkaart (van gewoon formaat) die iets met zeilen of schepen te maken heeft. Wie dat wil, mag er ook opzetten waar om hij of zij graag mee wil varen op De Eendracht. De uitslag staat volgende week in deze krant. De Eendracht, een gaffeltop zeil- schoener van bijna 60 meter met drie masten, is het grootste zei lende zeeschip van Nederland. Het schip werd 29 augustus 1989 gedoopt door Koningin Beatrix. De stichting die De Eendracht exploiteert, stelt zich ten doel jongeren kennis te laten maken met het zeezeilen, ook naar bui tenlandse havens. Er is een vere niging met dezelfde naam waar iedereen lid van kan worden. Vierduizend liefhebbers en be wonderaars van De Eendracht zijn al lid van deze vereniging. Informatie via tel. 010- 455 84 06. Pe •jwwv*'- 7e jaargang - nr. 35 D V A 1 14 Los pajaritos Juan Luis Guerra 2 65 The rhythm is magie Marie Claire d'Ubaldo 3 152 The second waltz Andrée Rieu 4 27 All I wanna do Sheryl Crow 5 48 The world keeps fallin' Cunnie Williams 6 510 (Meet) The Flintstones BC 52's 7 103 Kiss from a rose Seal 8 87 I swear AII-4-0ne 9 39 Baby I love your way Big Mountain 10 203 Chattahoochee Alan Jackson 11 185 Indian outlaw Tim McGraw 12 242 Na mij de zondvloed Jazzpolitie 13 133 Beggin' to-be written Worlds Apart 14 Tt Games people p»ay Inner Circle 15 193 Zomaar een dag Willeke Alberti 16 --1 The simple things Joe Cocker 17 -1 Stay (I missed you) Lisa Loeb Nine Stories 18 -1 Piccola e fragile Eugenio Politi 19 94 The man I love Kate Bush Larry Adler 20 232 Mission Paris Gruppo Sportivo 21 213 Angel Moontlower 22 -1 Every day the same China Crisis 23 166 Petite demoiselle Art Sullivan 24 --1 I'll make love to you Boyz II Men 25 -1 One more step to take Timeless 26 2611 Vattene amore Amedeo Minghi Mietta 27 272 Watching the river flow Back to Basic 28 283 Compliments on your kiss Red Dragon 29 -1 Walking away a winner Kathy Mattea 30 -1 V Combien de murs... Patrick Brue D deze week V vorige week A aantal weken Elk.» ■terdag v an 12.00 tot 1 «.OO uur op FM 93.4 Pr, ■sentatio: Rofnt Jan Potze Exclusief voor de lezers van dit blad Profiteer daarom ni n bijzonder voordelige herfstvakantie! bossen, vogelreservaten rfaeid: dat is Texel. Op ons park vindt u alle faciliteiten èn zeer moderne bungalows. Bef snel: 02220-17290. Uw speciale lezersprijs per week: luxe 5-pers. bungalow (type E) vanJftS,- voor 795,- 2/3-pers. bungalow (type A) van7t5,- voor 605,- Ook hoge kortingen op andere typen bungalows en midweek/weekendaanbiedingen. ZEELAND Euroase Burgh-Haamstede (v.h. 't Zeepe). Een schitterend bungalowpark bij het Zeeuwse strand. Alle faciliteiten. Bel: 01115-1698. Speciale lezersprijzen per week: 5-pers.bungalow 9/9 - 23/9 van.845)- voor 645,- 23/9-30/9 vaniM- voor 495,- 7/10 -14/10 van.650,- voor 450,- 14/10 - 23/10 van725,- voor 525,- Vraag ook naar onze speciale lezersprijzen voor andere bungalowtypen, midweek en weekeinden. VELUWE Euroase Beekbergen (v.h. De Lange Bosk). De Veluwe is de komende maanden op z'n mooist! Euroase Beekbergen heeft speciaal voor u aantrekkelijke prijzen voor haar schitterende park met nieuw zwembad en comfortabele bungalows. Bel snel: 05765-1252. Dit zijn uw speciale huurprijzen: aug.: week voor 4 pers. v.a. 585,-, weekend voor 4 pers. v.a. 400,- sept.: week voor 4 pers. v.a. 475,-, weekend voor 4 pers. v.a. 350,- Vraag ook naar de speciale prijzen voor andere bungalowtypen en perioden. VELUWE Euroase Epe (v.h. Schaapskooi). Speciale aanbieding voo. 0 park in Epe. Gratis overdekt zwembad, tennisbaan en zonnebank. Bel snel: 0J Uw speciale huurprijs is hier wel héél speciaal: sept.: 6-pers.bungalow, alles inclusief! Midweek of weekend van£98.- Week van - weekend: 395,- midweek: 355,- BRABANT Euroase Vlierden (v.h. De Bikkels). Gelegen in De Peel, het mooiste natuur gebied van Brabant. Een heerlijk comfortabel familie-vriendelijk bungalowpark. Van 2/9 tot 28/10 speciale 20% lezerskorting op alle bungalowtypen. Bel voor meer informatie: 04930-12221. Bijvoorbeeld: volle week 5-pers.bungalow v.a. 292,- Trusty Puim+e e.v\ natuwf

De Havenloods | 1994 | | pagina 9