Museum timmert aan de weg met expositie grafiek van Miró WATERWEG ruj~\ DE HAVENLOODS Tevreden 55-pIussers leven zich uit op triathlon Nieuwe trainers bij Holy Voorbereidingen tentoonstelling in het geheim Spannend schaakspel in zomeravondcompetitie Beelden en schilderijen DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 Excursies eendenkooi WATERWEG— De Vereni ging Natuurmonumenten orga niseert dit jaar nog tweemaal een excursie in de eendenkooi in de Aalkeetbuitenpolder. „In een eendenkooi is volstrekte rust no dig. Dat is in de eendenkooi Aal- keetbuiten helaas niet meer mo gelijk omdat het gebied naast de snelweg ligt", aldus de vereni ging. „De geluiden van het voor trazend verkeer zullen de bezoe kers echter snel vergeten als zij )öpen over de groene paadjes en genieten van het uitzicht over de plas, vergezeld van vogelgelui den en eendengesnater." De anderhalf uur durende excur sie vindt plaats op dinsdag 30 augustus, aanvang 19.00 uur. Zaterdagmorgen 3 september begint de laatste rondleiding om ;10.30 uur. Aanmelden kan via telefoonnummer 010-4741032 bij opzichter J. Hofman. Van alles niks VLAARDINGEN - Ondanks de wat mindere belangstelling dit jaar voor de recreatieve tri athlon voor 55-plussers, kon or ganisator Gerard Vonk afgelo pen vrijdagmiddag best tevreden zijn over het verloop van dit evenement. Samen met het bu reau sportstimulering van de ge meente Vlaardingen en mede werkers van het Kolpa-bad, or ganiseerde de Stichting Raad voor het Ouderenwerk deze tri athlon alweer voor de tweede keer. „Vorig jaar bij de eerste editie trok dit sportevenement voor ouderen bijna tweehonderd deel nemers, nu bleven wij steken op 115 inschrijvingen. Wat de reden is geweest, van die minder be langstelling, is ons nog niet dui delijk," aldus Gerard Vonk na afloop van het evenement, dat organistorisch dit jaar beter in elkaar zat dan de eerste editie. „Alles was nu wat overzichtelij ker gemaakt en wij hebben ge probeerd de snelheid in het pro gramma te houden en dat is ons aardig gelukt waardoor er korte wachttijden ontstonden bij de diverse onderdelen," blikt Vonk tevreden terug op deze triathlon. Als rode draad door het evene ment liepen de onderdelen zwemmen, wandelen en fietsen, terwijl de deelnemers die niet in staat waren aan één van deze onderdelen mee te doen konden kiezen uit jeu de boules, gymnas tiek of volksdansen. „Voor het zwemmen en het wandelen be stond veel belangstelling, maar ook de andere sportonderdelen werden goed bezocht, ons uit gangspunt was echter om deze 55-plussers een sportief samen zijn te bieden en tevens kennis te laten maken met de wat onbe kende sporten en dat is erg aan geslagen, wij hoorden na afloop alleen maar postieve geluiden," aldus Gerard Vonk. De medewerker van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk in Vooral het zwemmen tv n de triathlon voor 55-plussers. Vlaardingen keek afgelopen vrij dag al uit naar de derde editie. „Wij zullen hier zeker mee door gaan en er zijn al suggesties ge daan om er een regionaal gebeu ren van te maken, waarbij wij dan denken om 55-plussers uit Schiedam en Maassluis bij dit evenement te gaan betrekken, zeker ook gezien het feit, dat het Kolpa-bad volgend jaar 40 jaar bestaat," besluit Vonk. VLAARDINGEN - Honkbal vereniging Holy heeft een opvol ger gevonden voor de aan het einde van dit seizoen vetrekken- de trainer Ger Droog. Het be stuur van de Vlaardingse honk balclub sloot vorige week een nieuw contract af met John Jon kers (46 jaar). Jonkers is in de honkbalwereld geen onbekende. De Delftenaar stond bovenaan het lijstje van zowel het bestuur als de spelers groep. John Jonkers speelde vanaf zijn 16e jaar in de hoofd macht van het roemruchte Haar lem Nicols, om daarna uit te komen bij de tweede vereniging van Nederland Sparta. Na deze periode bouwde hij zijn loop baan af bij Eurostars. Ook speel de hij twee jaar bij Holy. Ondanks het feit, dat degradatie aan de Zwaluwenlaan dreigt, is Jonkers zeer positief over de toe komst. „Ik heb Holy verschillen de keren zien spelen dit jaar. Ik ben over het spel zeer tevreden en krijg te maken met een jonge spelersgroep, die nog veel moet leren, maar in alle rust kan daar in de komende maanden aange werkt worden," aldus Jonkers. Behalve het aanstellen van John Jonkers kreeg ook het softbal- team van Holy een nieuwe coach. Gyselle Korpel, pas 21 jaar, is door het Holy-bestuur aangesteld als nieuwe trainster- /coach voor het komende sei zoen. Ondanks haar jeugdige leeftijd heeft de Vlaardingse een indrukwekkende staat van dienst achter de rug. Gyselle Korpel speelde bij Schiedam en later bij Gambro Twins in Oos terhout. Daarnaast speelde zij in jong Oranje en kwam uit op de Wereldkampioenschappen in Australië en speelde ook twee seizoenen in de nationale A-se lectie. Ook als trainster/coach heeft zij al enkele jaren ervaring. „Die ervaring wil ik graag over brengen op de speelsters van Holy en mijn eerste indruk is dat zij daar zeker open voor staan," aldus Gyselle Korpel. Het Stedelijk Museum krijgt met de Miró-expositie een publiekstrekker in huis. humor en zeer effectvol aan het Hij maakte daarbij gebruik van bolen en van krabbels die aan onwerkelijke uitdrukking geeft, uiterste dunne figuurtjes, sym- kindertekeningen doen denken. Actieve jeugdcommissie bij HSC Beeld van Wim Korink te zien bij Interhook. SCHIEDAM - In de Art Gallery Interbook International aan Lange Haven 97, tonen beeldend kunstenaars Marina Radius en Wim Korink met ingang 3 september hun beelden en schilderijen. Marina Radius maakt schilderijen die een vaak surrealistische uitstraling hebben. Zowel haar schilderijen als bronzen beelden zijn geïnspireerd door mens en dier, vooral paarden en honden. Wim Korink is afkomstig uit de grafische industrie en steekt sinds vijf jaar al zijn energie in de beeldhouwkunst. De tentoonstelling bij Interbook is zijn eerste grote presentatie. Op de tentoonstelling zijn portretkoppen, dansers en jongensfiguren te zien. De kunst werken zijn te bezichtigen tot en met 25 september, openingstijden woensdag tot en met zondag van 13.00 - 17.00 uur. Bewonersclub zoekt klussers SCHIEDAM - Hoewel er in het geheim nog steeds aan wordt ge werkt, bestaat er meer dan een reële kans dat een groot aantal grafische werken van de Spaanse kunstenaar Juan Miró in het voorjaar te zien zullen zijn in het Stedelijk Museum. De kostbare tentoonstelling komt tot stand in samenwerking met Rotary De Veste. Zowel het museum als de rotary vieren volgend jaar een lustrum en hebben het voorne men dit te doen met deze onge twijfeld spraakmakende ten toonstelling. Directeur Tjabbes van het mu seum- De afgelopen jaren heb ben wij al verschillende tentoon stellingen van bekende kunste naars gehad die zich bezig hou den met grafiek. De Miro-ten- toonstelling kun je zien als een vervolg daarop. Voorafgaande aan de tentoonstelling van de Spaanse kunstenaar is overigens in december grafisch werk van Bram van der Velden te zien." Juan Miró (1893) werkte aanvan kelijk zeer kubistisch, maar ging omstreeks 1925 over naar het surrealisme. Vanaf die tijd ont wikkelde hij zijn zo onmisken baar eigen stijl, die met charme, VLAARDINGEN - De zome ravondcompetitie van de schaakvereniging HVO is zeer spannend verlopen. Dit evene ment werd alweer voor de 21e keer gehouden en tot de laatste avond waren er nog drie kans hebbers voor de titel. J.Doe- dens van de schaakvereniging Steinitz, B.Hoos van het Schie- damse Groenoord en K.v.d.Weijden van het organi serende HVO maakten aan spraak op de titel. Na het opmaken van de balans mocht Doedens de titel mee naar huis nemen omdat Hoos op dramatische wijze zijn laat ste partij verloor. De zilveren medaille kwam in bezit van Sound of Motown VLAARDINGEN— Motown. De bakermat van onsterfelijk zangtalent. The Supremes, Mar vin Gaye, The Four Tops maar ook Stevie Wonder zongen be ginjaren zestig hun eerste platen vol op het gelijknamige platen- merk. Die typische Motown sourfd is op donderdag 1 september en vrijdag 2 september eveneens te beluisteren in de Stadsgehoor zaal. Want de nieuwste musical van de makers van 'Josephine' en 'A night at the Cotton club' kijken met 'The Sound of Mo town' terug op die tijd. De jonge mensen van nu, die er van dromen net zulke grote ster ren te worden als hun legendes, krijgen nu de kans die droom te verwezenlijken. Ze zingen, ze dansen en laten The Sound of Motown in deze musical met uit sluitend hits herleven. De aan vang is op beide dagen 20.15 uur. De toegang bedraagt 45 gulden. Vlaardinger Van de Weijden. Aan het toernooi deden niet minder dan 65 schakers mee. Gelijktijdig werd er ook een jeugdcompetitie gespeeld en deze werd op overtuigende wij ze gewonnen door schaakster Reneé Beekman, die al haar tegenspelers de baas bleef. De schaakvereniging HVO maakt zich nu alweer op voor de wintercompetitie, die op 1 september van start gaat in het bejaardencentrum De Meer paal aan de Willem de Zwijger laan. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de heer D.Brijs, telefoonnummer 4600283. VLAARDINGEN - De voetbal vereniging HSC is er in geslaagd een flinke jeugdcommissie sa men te stellen voor het komende seizoen. Behalve de huidige com missieleden Els en Jaap Braven- boer, Jan Dijkstra en Jan Kamps hebben zich ook beschikbaar ge steld Kees van de Berg, Herman Berkhout, Karei Buuron, Roger Rijnders, Arwin Verburgh en Marco van Zanten. Daarnaast hebben zich nog een aantal per sonen bereid verklaard om wat taken op zich te nemen. Het be stuur van HSC ziet de toekomst voor de jeugdafdeling dan ook weer met vertrouwen tegemoet. De nieuwe jeugdcommissie van de voetbalvereniging uit het Nieuwlantpark heeft meteen een aantal leuke activiteiten op het programma staan zoals een su perstarwedstrijd, een zaalvoet baltoernooi, een voetvolley of boardingvoetbaltoernooi, sport kampen en natuurlijk ontbreken de gebruikelijke toernooien niet op het programma. Onlangs werden ook de pupil en de junior van het seizoen geko zen bij HSC. Bij de pupillen ging deze fel begeerde titel naar Nic ky Warmerdam en bij junioren naar Dennis Philip. Naast de wisselbokaal kregen beide win naars een prachtig trainingspak aangeboden. Op de Algemene jaarvergade ring van HSC werden Herman Berkhout en Jan Dijkstra op voorspraak van het bestuur be noemd tot lid van verdienste. Herman Berkhout en Jan Dijk stra hebben zich jarenlang op allerlei gebieden ingezet voor de club vooral voor de jeugdafde ling. Het lijkt of alles zonder samen hang bij elkaar is geplaatst. Kunstenaars uit de Cobragroep vonden inspiratie in Miró's poë tische en eenvoudige werk met de zuivere en elementaire kleu ren. „Als alles volgens plan verloopt zal de tentoonstelling in februari of maart worden geopend", al dus Pieter Tjabbes. „De komen de maanden gaat Rotary De Veste er alles aan doen om de nog benodigde financiën, die in de duizenden guldens beloopt, via sponsors binnen te halen. Want zonder die steun is een dergelijk initiatief niet haal baar." Vier jaar geleden werd voor het laatst werk van de kunstenaar in Nederland geëxposeerd. Toen was een kleine expositie met bronzen beelden van Miró inge richt. De tentoonstelling in het Schie- damse museum omvat ruim 250 bladen grafiek waaronder werk gemaakt rond 1930 en zal gedu rende twee maanden te zien zijn. „Nu staat al vast dat het een enorme publiekstrekker zal wor den verklaart Tjabbes tevre den. Stank door fout bij raffinaderij WATERWEG-Een lucht van rotte eieren, olie en rubber hing in de nacht van zondag op maandag boven de steden aan de Waterweg. Een schoorsteenvlam van de olieraffinaderij Nerefco in Pernis was uitgegaan. Hierdoor waren gassen vrijgekomen die normaal worden verbrand. Het betrof koolwaterstof en zwavelwater stof, stankverwekkende stoffen zoals menigeen bemerkte. Bij de politie Schiedam kwamen zestig telefoontjes binnen, even als bjj de politie in Rotterdam. Bij de Milieudienst Rijnmond heeft twee uur lang de telefoon roodgloeiend gestaan. „We heb ben met drie man constant aan de telefoon gezeten. Er werden circa honderd meldingen geno teerd, maar waarschijnlijk heb ben veel meer mensen getracht de Milieudienst te bereiken," al dus een woordvoerder van DCMR. Even na middernacht kwam het eerste telefoontje binnen. „De stankklachten zetten we uit op een kaart en aan de hand van de windrichting kwamen we uit bij de raffinaderij. We wisten ook dat dit bedrijf bezig was met een onderhoudsstop. Daarop heb ben wij een seintje gegeven aan Nerefco. Om acht over één was de fakkel weer aan." Volgens de DCMR-medewerker werden rond half twee op twee locaties in Schiedam metingen verricht. „We hebben niet kunnen consta teren dat er gevaarlijke concen traties ontstonden. Veel mensen klaagden wel over hoofdpijn en misselijkheid." De Milieudienst Rijnmond houdt deze week een nader on derzoek naar de gang van zaken. Waarschijnlijk betreft het een storing in het systeem bij Neref co. SCHIEDAM Bewonersvere niging Schiedam-Oost gaat van start met een klussendienst. Dus moeten mensen die een klusje willen klaren en iemand die daartoe juist niet in staat is, bij elkaar worden gebracht. „Het komt voor dat kleine klussen in en om de woning blijven liggen omdat men de vaardigheden mist die noodzakelijk zijn om het karweitje te klaren", zeggen initiatiefnemers Sjaak Lagendijk en Frans Klijzen. „Het inhuren van een vakman is vaak erg duur. Sommige mensen hebben twee linkerhanden waarmee je bijvoorbeeld geen cv-ketel kan bij vullen of te oud zijn om de eigen tuin te onderhouden." Klussers en 'klunzen' kunnen zich overdag melden bij de initi atiefnemers tel. 4737195 of 's avonds bij Aal de Regt tel. 4271665. The Sound of Motown: 'Dancing in the Street' Massaal fout geparkeerd SCHIEDAM In het Schie- damse Hargapark werd afgelo pen zondagmiddag massaal ver keerd geparkeerd door bezoe kers van de diverse sportwed strijden. Twee agenten werden door boze fietsers hierop aange sproken, waarna de beide dien ders hun boekjes pakten en reso- luuut bonnen begonnen uit te schrijven. Hierbij werden de twee aangemoedigd door wan delaars die zich ook ergerden aan het parkeergedrag. Toen de bonnen op waren, moesten de agenten er mee stoppen. Uw adres voor: tapijt - gordijnen vinyl - zonwering tafelmode en Hoogstraat 197 Vlaardingen Telefoon 4603329 SCHIEDAM - In de Gorzen werd een 29-jarige man door de politie aangehouden omdat zijn rijgedrag nogal opviel. Bij con trole bleek dat de auto niet was verzekerd, deel drie ontbrak en dat ook een geldige APK-sticker afwezig was. Tijdens de blaastest op het bureau werd duidelijk dat de Schiedammer wel erg veel al cohol naar binnen had laten lo pen. Verder kwam men tot de ontdekking dat de man niet in bet bezit was van een rijbewijs en een ontzegging van de rijbe voegdheid had. De wegpiraat te kende een vernietingsverklaring Voor de auto. Spelen in de Palmboom SCHIEDAM - Het winterpro- gramma van Museummolen de Nieuwe Palmboom start zondag 4 september met een activiteiten middag voor kinderen. Van 14.30 - 16.30 uur kan de jeugd van vijf tot en met tien jaar Een molenbouwplaat in elkaar zetten of een werpspel maken. Ook gaan ze de molen bekiiken malen ze'graan en zeven meel om daar vervolgens" fnolenpan- nekoekeh van te bakken. Spe ciaal voor de kleintjes (onder de hcht jaar met begeleider) wordt gen spannend verhaal verteld. Terwijl de kinderen druk aan de slag gaan zijn de ouders in de gelegenheid de molen te bezichti gen. Entree volwassenen 3,50 gulden en kinderen tot twaalf jaar 2,50 gulden. Passé partout- houders gratis. Wegener huLs-aanFiuLsbladen 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4 699.237 Telefax redactie: 010 - 4.699.359 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u„ vrijdag 08.30 tot 16.00 u DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: Schiedam: N v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) Vlaardingen: L. van Dijk Maassluis: E. den Breejen (tel. privé 01880- 15244) Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) Accountmanagement: N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Correspondenten: Nans Wolters Piet Warnaar (tel.01899 -11586) Sport: Gerard S. Verver (tel. privé 01899 - 17787) en Erwin van de Lee (tel. 010 - 4.343.850) Foto's:Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Hoofd redactie: Jan Sieben DE HAVENLOODS verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeenten Schie dam en Vlaardingen en op donderdag in Maassluis en Hoek van Holland en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV, behorende tot Wege ner NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 P/S/T

De Havenloods | 1994 | | pagina 3