V- ALGEMEEN Rotterdamse Schouwburg brengt hoogtepunten bijeen in 'De Keuze van de Schouwburg 1994' Heritage homes voor wie een Engels landhuis wil DE HAVENLOODS Shakespeare op historische locaties Optreden Warp 9 in Blue Lagoon Tips voor kamerzoekers DONDERDAG 1 SEPTEMBER Voorlichters over Natuurrapport 'De natuur is onze verantwoor delijkheid. Natuurzorg is leuk. Actieve inzet, daar krijg je iets voor terug'. Dat is het motto waarmee 16 voorlichters staan te trappelen om op pad te gaan. De 'Voorlichtingspool Natuur en Milieu Zuid-Holland' heeft vanaf augustus voorlichters be schikbaar die inleidingen en le zingen met diapresentatie ver zorgen over 'de staat van de na tuur en ruimtelijke ordening in Zuid-Holland'. Ruimtelijke or dening is de komende jaren in Zuid-Holland een belangrijk thema. Door uitbreiding van woningbouw, de komst van de HSL en Betuwelijn komt de na tuur in Zuid-Holland steeds meer onder druk te staan. Uit het onlangs verschenen rapport 'De staat van de natuur in Zuid- Holland' blijkt dat het met de natuur in Zuid-Holland slecht gesteld is. In de Voorlichterspool zijn op het thema 'Staat van de natuur en ruimtelijke ordening in Zuid-Holland' 16 geschoolde voorlichters beschikbaar. Zij in formeren de burgers over de waarde en het belang van de natuur en het milieu in Zuid- Holland. Burgers kunnen meer doen aan het behoud en herstel van de natuur in hun directe leefomgeving. Dit is gebleken uit een onderzoek van het Centrum voor Milieukunde van de Rijks universiteit in Leiden. Hoe dat kan en welke invloed burgers hebben, dat is te weinig bekend. De voorlichters geven daarom naast informatie over land schappen, de natuurwaarden én de diverse claims die gelegd wor den op de beschikbare ruimte ook concrete suggesties. Elke or ganisatie, kerk, bond, vereni ging, groep of politieke partij die een bijeenkomst organiseert kan een beroep doen op de Voorlich terspool natuur en milieu Zuid- Holland. Voor voorlichtings- aanvragen en informatiekan men bellen tel. 010-4779669. Cursussen Indonesisch Het Instituut Indonesische Cur sussen start op 5 september een nieuwe reeks taalcursussen In donesisch in Rotterdam Het le ren van de taal is een goede voorbereiding op een reis door het fascinerende Indonesië. Vanwege het enthousiasme van de cursisten in Zuid-Holland wordt naast de cursussen voor beginners en gevorderden nu ook les gegeven op nivo 5. De taalcursussen kan men volgen op maandag- en dinsdagavond in de Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat en op donderdag avond in de Academie voor Bouwkunst in een van de grote kubussen aan de Overblaak. De gratis najaarsbrochure geeft ook informatie over landelijke cursussen over individueel reizen in Indonesië en over Balinese schilderkunst. Voor de brochure en inschrijvingen kan men bellen naar Instituut Indonesië Cursus sen: 071-121011, Rapenburg 8, 2311 EV Leiden. Altenfelder Kwintet Trompettist Andreas Altenfel der speelt al jarenlang lead- trompet bij het Willem Breuker Kollektief. Minder bekend is dat hij eveneens de leider is van een toonaangevend kwintet met een aantal van de beste in Duitsland woonachtige improviserende musici: rietblazer Heiner Rein- hardt, trombonist Johannes Bauer, bassist Christoph Winc- kel en drummer Willi Kellers. Het Andreas Altenfelder Kwin tet maakt muziek die zowel beïn vloed is door de Europese mu ziektraditie (marsen, walsen e.d.) als door de Amerikaanse jazz en blues. Dit alles wordt uitermate humoristisch gepresenteerd. Zaterdag 3 september in Popu lar, Westkruiskade 26-28 Rot terdam. Aanvang 21.00 uur, toe gang f 10.-. Telefonisch reserve ren mogelijk na 14.00 uur via nummer 4365283. Landschapsschilders De Vereniging Natuurmonu menten is op zoek naar amateur schilders die het landschap van Midden Delfland op het doek hebben gezet. Natuurmonumen ten zou dit werk graag exposeren op de dagen van natuur en land schap, het weekend van 17 en 18 september. De vereniging orga niseert deze dagen in iedere pro vincie iets speciaals. Voor Zuid- Holland vindt dat plaats bij de natuurgebieden de Vlietlanden en de Aalkeetbuitenpolder in Midden Delfland. Per fiets is dit gebied goed te bereiken vanuit Vlaardingen en Maassluis. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met het regiokan toor in Gouda 01820-25666. Het Engelse theatergezel schap Theatre Set-Up pre senteert van 7 tot en met 11 september een bijzondere Shakespeare voorstelling 'The Taming of the Shrew'. Een voorstelling die door de klassieke Engelse speelstijl, maar óók door de prachtige entourages volledig tot zijn recht komt. Werd vorig jaar Hamlet in De Nieuwe Kerk opgevoerd, dit jaar wordt The Taming of the Shrew in het Rijksmuseum Gevangen poort (7 en 8 september), Slot Loevestijn (9 september) en het Muiderslot (10 en 11 september) gespeeld. Theatre Set-Up speelt sinds 1976 stukken van Shakespeare op locatie. Met een minimum aan decor worden kathedralen, kastelen en parken omgevormd tot een theater. Theater Set-Up is het enige gezelschap dat in 1982 toestemming kreeg de voorstelling The Tempest te brengen in het legendarische monument te Stonehenge. Deze zomer wordt The Taming of the Shrew in kathedralen en kastelen van Engeland, Duits land, België, Noorwegen, Zwe den en Nederland gespeeld. Vrouwentemmer The Taming of the Shrew anno 1994 wordt - trouw aan de geest van Shakespeare - uitgevoerd met evenveel acteurs als waaruit destijds zijn eigen gezelschap The King's Men bestond. Op een soortgelijke wijze (met slechts een koffer met wat attri buten) reist deze toneelgroep ook van kasteel naar kasteel. En zo zal op deze historische locaties de onverschrokken vrouwentemmer Petruchio pro beren zijn felbegeerde Katheri- na tot zijn vrouw te maken. Een strijd om liefde en macht. Rijksmuseum Gevangenpoort (7 en 8 september), Slot Loeves tijn (9 september), Muiderslot (10 en 11 september), aanvang 19.30 uur. Kaartverkoop: landelijke WV bespreekburo's, toegangsprijs f40.- voor volwassenen, f 30.- kinderen tot 15 jaar. De Rotterdamse Schouwburg presenteert van woensdag 31 augustus tot en met dinsdag 20 september voor de vierde keer 'De Keuze van de Schouwburg'. In de Grote en Kleine Zaal zijn veertien bij zondere toneel-, dans- en jeu gdtheatervoorstellingen uit het theaterseizoen 1993-1994 te zien. 'De Keuze van de Schouwburg 1994' omvat de volgende voor stellingen: Toneel: Oom Wanja - Art Pro; Ri chard III - Toneelgroep Amster dam; Brief aan vader - Cas En klaar/Ernst Braches; De Fantas ten - De Tijd; Joko - Blauwe Maandag Compagnie; Play Strindberg - Art Pro; Volks vernietiging - De Trust; De Pre sidentes - De Trust; Onder Con trole - Mug met de gouden tand; Dans: One - Grace Ellen Barkey/Thea- ter Am Turm; Suites - Harijono Roebana Andrea Leine/ Dan sers Studio; Bonjour Madame... - Les Ballets C. de la B. Jeugdtheater: 1 Tweede keer 'De keuze van de Schouwburg' biedt aan de bezoekers van de schouwburg de gelegenheid om een voorstelling alsnog of zelfs voor de tweede keer te gaan zien. Daarnaast blijkt dat door 'De Keuze van de Schouwburg' ook een nieuw publiek verleid wordt te ontdekken wat het theater te bieden heeft. Het is verheugend vast te stellen dat zowel het The aterfestival in Den Haag als 'De Keuze van de Schouwburg' er inmiddels toe geleid hebben dat de praktijk, waarbij aan het ein de van het seizoen vrijwel alle uitgbrachte produkties definitief verdwijnen, steeds vaker wordt doorbroken. Voor- of nagesprek Bij elke voorstelling vindt een voor- of nagesprek plaats met, zo mogelijk de regisseur of cho reograaf. De selectie van hoogte punten in 'De Keuze van de Schouwburg' is samengesteld door een achttal medewerkers van de Rotterdamse Schouw burg. De Rotterdamse Schouw burg opent het theaterseizoen '94-'95 naast 'de Keuze van de Schouwburg' met een bijzondere serie voorstellingen: de Kirov Opera o.l.v. Valerty Gergjev met Rimsky-Korsakovs sprookjeso pera 'De legende van de onzicht bare stad Kitesj' (9 en 10 sep tember), 'Toccata' van Anne Te resa de Keersmaeker door Rosas (12 en 13 september) en de Rus sische 'Oresteia' van Aeschylus, geregisseerd door Peter Stein 18 en 20 september). Kaartverkoop, telefonische kaartverkoop met creditcard en reserveren in de Schouwburg winkel van de Rotterdamse Schouwburg, 010-4118110. De gratis brochure kan worden aan gevraagd via tel.nr. 010- 4044111. Korte inhoud van de verschillen de voorstellingen: Art Pro 'Oom Wanja' van An ton Tsjechov. Ontreddering slaat toe als het rustige leven op het landgoed verstoord wordt door de komst van prof. Serebrjakov. Donderdag 1 september, Kleine Zaal, 20.30 uur. Toneelgroep Amsterdam 'Ri chard III' van William Shakes peare. Gerardjan Rijnders on derzoekt opnieuw speeltradities en -conventies in een grootse en sterk bezette 'Richard III'. Vrij dag 2 september, Grote Zaal, 20.15 uur. Art Pro 'Play Strindberg'. Dürrenmatt verlegde in zijn be werking uit 1948 van de befaam de huwelijkstragedie 'Doden dans' van Strindberg het per spectief. Vrijdag 2 en zaterdag 3 september. Kleine Zaal, 20.30 uur. De Trust 'Volksvernietiging of Mijn lever is zinloos'. Ook al ligt de humor voortdurend op de loer, 'Volksvernietiging' is een boos, verschrikkelijk stuk, een radikale komedie. Zaterdag 3 september, Grote Zaal, 20.15 uur. Blauwe Maandag Compagnie 'Joko'. Met een formidabel wa terballet geeft BMCie in 'Joko' op hartverscheurende wijze vorm aan de hulpeloosheid en ommacht van de mens. Maan dag 5 september, Grote Zaal, 20.15 uur. De Tijd 'De fantasten'. Een ba nale, boulevardachtige plot in clusief driehoeksverhouding en detective. Dinsdag 6 september, Grote Zaal, 19.00 uur. De Trust 'De Presidentes'. De dood beëindigde begin 1944 het leven van Werner Schwab en daarmee zijn korte en spraakma kende schrijversloopbaan. Hij liet een bizar oeuvre vol geweld, seks en uitspattingen na. Woens dag 7 tot en met vrijdag 9 sep tember, Kleine Zaal, 20.30 uur. Speeltheater Gent 'Achter Glas'. Zestien jongeren tussen 9 en 20 jaar spelen met dans, beweging, tekst en muziek 'Achter Glas'. Zaterdag 10 september (20.30 uur), zondag 11 september (15.00 uur) Kleine Zaal. Harijono Roebana Andrea Lei- ne/Dansers Studio 'Suites (dan sen voor de koningin)'. In vijf scenes zorgen de vernieuwende danstaal, een zeer heldere op bouw en puntige, enthousiasme rende uitvoering voor een sublie me dansvoorstelling. Maandag 12 en dinsdag 13 september, Kleine Zaal, 20.30 uur. Grace Ellen Barkey/Theater am Turm (Frankfurt) 'One'. Choreo grafe Grace Ellen Barkey debu teerde als regisseur een sfeervolle en poëtische voorstelling waarin een man met weemoed terug blikt op verre reizen. Woensdag 14 en donderdag 15 september. Kleine Zaal, 20.30 uur. Cas Enklaar/Ernst Braches 'Brief aan vader'. In een 60 pagi na's tellende brief schetst Kafka op even omzichtige als beklem mende wijze de verhouding tus sen vader Hermann en zoon Frans Kafka. Vrijdag 16 en za terdag 17 september, Kleine Zaal, 20.30 uur. Muztheater 'Othello' Muzthea- ter maakt van 'Othello' een ware belevenis. Zondag 18 september, Kleine Zaal, 20.30 uur. Mug met de Gouden Tand 'Onder Controle'. Aanstekelijk theater trekt al jaren volle zalen met voorstellingen. Maandag 19 en dinsdag 20 september. Kleine Zaal, 20.30 uur. Les Ballets 'Bonjour Madame'. In een ongepolijsde vorm bewe gen 10 mannen en 2 kinderen zich in flarden dans rond een tot de rand gevulde waterbak. Vrij dag 30 september, zaterdag 1 oktober Museumpark, toegang Wie droomt van een idyllische cottage of een statig landhuis hoeft niet meer te verhuizen naar Engeland, maar kan die wens nu in ons eigen land ver wezenlijken. Heritage Homes introduceert met 'The Herita ge Homes Collection' name lijk een unieke serie ontwer pen van typisch Engelse coun try houses. Er kan worden ge kozen uit twee modelreeksen: Heritage en Rectory. Een diepgaande studie naar his torische, Engelse huizen en bouwmethoden ging vooraf aan het vervaardigen van de collec tie. Deze telt inmiddels meer dan 40 verschillende basisontwerpen variërend van een knusse cottage tot een country manor van for maat. Elk ontwerp biedt tevens volop mogelijkheden om aan de wensen van de toekomstige be woners te worden aangepast. Portfolio's Deze serie bevat een groot aan tal cottage-ontwerpen. Bij de bouw wordt dezelfde construc tiemethode toegepast als eertijds door de bouwers van de beroem de cottage van Anne Hathaway, de vrouw van William Shakes peare. Deze cottage, waarvan het oudste deel dateert uit de 15de eeuw, is nog steeds te be wonderen in het Engelse plaatsje Shottery. Een uit massieve bal ken bestaand 'aisle frame', het gebint, draagt elke Heritagecot- tage. De liggers en staanders blij ven zichtbaar in het interieur en dragen hierdoor in belangrijke mate bij tot het specifieke cotta gekarakter. Een 'inglenook' of wel een schouw van enorme af metingen, houten stijldeuren, authentiek 'Suffolk' hang- en sluitwerk en vele andere stijlde tails kenmerken de landhuizen uit de Heritage-serie. Tegelijkertijd, en dat geldt voor de gehele Heritage Homes Col lection, wordt de charme van een period stylehuis gecombineerd met modern wooncomfort. Ook voor wat betreft het buitenaan zicht is zeer grote keuzevrijheid. Zo kan men kiezen voor een in vakwerk uitgevoerde gevel of deze in natuur-, baksteen, hout en met zogenaamde 'hangtiles' laten uitvoeren. Als dakbedek king zijn riet, lei, tegelpannen of dakpannen mogelijk. De Rectory-portfolio omvat een aantal statige landhuis-ontwer pen in laat-Georgian- of Queen Anne-stijl. Queen Anne Wie deze huizen betreedt stapt binnen in een lang vervlogen tijdperk. Een tijd waarin elegan tie en gevoel voor stijl nog het dagelijkse leven bepaalden. De tijd van de zilveren theeserviezen en butlers. De ontwerpen stralen door de symmetrische gevelinde ling gevoel voor rust, orde en regelmaat uit en ontlenen daar aan ook hun statige allure. De ruime, rechthoekige kamers vor men het perfecte decor voor zo wel stijlinterieurs als voor een moderne inrichting. Ook voor de Rectory-ontwerpen geldt dat vrijwel iedere indelingswens en gevelafwerking mogelijk is. De huizen worden in Engeland gebouwd door Potton Ltd. in Bedfordshire. Potton bouwt de door Heritage Homes in de Be nelux geïntroduceerde huizen reeds 15 jaar. Authentiek Ook in Engeland zijn authentie ke cottages inmiddels zeer ge zocht, dus schaars en voor velen financieel onbereikbaar gewor den. Het verkoopsucces van de Heritage en Rectory-huizen in Engeland -Potton bouwde er reeds zo'n 4.000 - bewijst dat het niet om goedkope 'look-a-likes' gaat, maar om op authentieke wijze gereproduceerde ontwer pen, die ook bij de Engelse lief hebbers van country houses in de smaak vallen. Golfclubs Op basis van de Heritage-port folio ontwerpt en bouwt Herita ge Homes ook clubhuizen voor golfclubs. Zo heeft men in Enge land ondermeer het clubhuis voor de Wavendon Golfclub in de omgeving van Milton Keynes gebouwd. Het grootste golfpro- ject tot op heden was de bouw van het meer dan 1.000 m2 grote clubhuis voor de Restormel Golf en Country Club in Lostwithiel, Cornwall. Heritage Homes heeft de exclu sieve verkooprechten voor deze huizen voor de gehele Benelux verkregen en heeft de huizen ook volledig aan de alhier geldende bouwvoorschriften laten aan passen. Het eerste huis, een Rec- tory-ontwerp, is inmiddels vol tooid in Luxemburg. Bij voorkeur dient de koper zelf over bouwgrond te beschikken, maar Heritage Homes zal bij het vinden van een geschikte bouw- kavel graag behulpzaam zijn. Heritage Homes biedt geen stan daardoplossingen en kent der halve ook geen standaardprijs lijst. Elk huis is het unieke eind- produkt van een hechte samen werking tussen de koper en Heri tage Homes. Bouwbudget Uitgaande van het basis-ont werp waarnaar de voorkeur van de geïnteresseerde koper uitgaat, wordt door de Heritage Homes een gedetailleerde inventarisatie van alle specifieke wensen en het beschikbare bouwbudget ge maakt. Op basis van dit wensen pakket brengt Heritage Homes vervolgens een 'tailor-made' of ferte uit. Voor geïnteresseerden bestaat de mogelijkheid in Enge land het speciale show centre nabij Cambridge te bezoeken waar en aantal volledig ingerich te huizen is te bezichtigen. Bin nenkort zal Heritage Homes ook in de Benelux over een modelwo ning beschikken, terwijl dit na jaar met de bouw van de eerste woningen in ons land wordt be gonnen. Voor meer informatie over The Heritage Homes Collection kan men in Nederland contact opne men met Heritage Homes in Huizen. Telefoon: 02152-59313. In discotheek The Blue Lagoon in Zwijndrecht treedt op 2 sep tember Warp 9 op. Het project Warp 9 ontstond ter gelegenheid van het 9-jarig bestaan van een bekende Amsterdamse Dance- club, waarbij acht personen in Braziliaanse kleding voor een spetterende show zorgen. Met de tophit Whammer Slammer staan zij met stip op nummer 12 in de top 40 en nummer 15 in de top 50. Whammer Slammer is vooral een zomerse feestelijke hit ge worden die geremixed is door it- DJ Marcello. Het optreden be gint om 00.30 uur en de entree bedraagt f 10.- (vanaf 21.00 uur). Als je naar een kamer zoekt ben je niet de enige. Van de kleine 12.000 studenten die dit jaar beginnen aan een studie in het hoger beroepsonderwijs en het wetenschappelijk onderwijs wil de helft op kamers wonen. De vraag naar kamers is echter vele malen groter dan het aan bod. Hoe kun je het best te werk gaan? Hierbij wat tips. Veel jongeren vinden een ka mer via familie, vrienden of kennissen. Een precies percen tage is niet te geven, maar onze schatting is dat het een kwart van de jongeren op die manier lukt. Wil je een kamer bij een stichting studentenhuisvesting, dan moet je je daar laten in schrijven. Zo'n twintig procent van de studenten vindt volgens onderzoek uit 1993 op die ma nier huisvesting. Deze stichtin gen bemiddelen vaak ook voor niet-studenten. In Rotterdam bestaat de afspraak dat tien procent van de wooneenheden aan niet studenten wordt toe gewezen. In Enschede worden de wooneenheden gelijkèlijk verdeeld over studenten, wer kende jongeren en jongeren met een uitkering. Reken in ieder geval voor de Randstad op aanzienlijke wachttijden. Die kunnen oplopen tot ander half tot twee jaar in Amster dam en Utrecht, maar in Rot terdam is de wachttijd op z'n hoogst acht maanden. Buiten de Randstad zijn de wachttij den over het algemeen korter. Berekenen we de gemiddelde wachttijd voor alle stichtingen studentenhuisvesting dan blijkt die tien maanden te zijn. Geen bureau Wil je niet in een studentenflat wonen (of sta je laag op de wachtlijst) ga dan langs bij een niet-commercieel kamerbemid delingsbureau. Ze zijn er in 27 steden. Bij een niet-commer cieel kamerbemiddelingsbu reau wordt je in ieder geval niet afgezet, je hoeft geen bemidde- lingskosten te betalen als een bemiddeling slaagt. Bovendien krijg je altijd het inschrijfgeld terug als alle pogingen falen. Dat inschrijfgeld bedraagt bij niet-commerciële bureaus ove rigens nooit veel, in de meeste gevallen zo'n vijfentwintig of dertig gulden. Schakel je een commercieel bureau in, ga dan bij de gemeente na welke bu reaus een vergunning hebben. Op die manier kun je voorko men dat de kamer die je denkt te gaan huren al aan andere huurders blijkt te zijn verge- Maak tijd vrij Het zoeken van een kamer kost tijd. Bij geen enkel niet-com mercieel kamerbemiddelings bureau werkt het zo dat je na inschrijving wordt opgebeld met een leuke aanbieding. In Amsterdam en Utrecht is het gebruikelijk om een aangemel de kamer te verloten onder de zoekers. De gelukkige loters krijgen het betreffende adres om er hun opwachting te gaan maken. Verder heeft elk bu reau z'n eigen procedure. Soms geldt de regel 'wie het eerst komt, die het eerst maalt'. El ders moeten kamerzoekers in tekenen op de vrijkomende ka mer, waarna degene met de langste wachttijd (en eventueel reistijd) hem krijgt toegewezen. Maar het gebeurt ook dat adressen net zo lang aan ka merzoekers worden meegege ven tot de verhuurder belt dat de kamer is verhuurd. Slechts een enkel bureau geeft via de telefoon adressen door. Waar dat gebeurt, moetje staan inge schreven. De niet-commerciële kamerbemiddelingsbureaus controleren altijd of een aange boden kamer geschikt is. Ook de kamer die via een stichting studentenhuisvesting wordt aangeboden, is per definitie ge schikt. Bemiddelt zo'n stich ting kamers van particulieren, dan gebeurt dat vaak via het prikbord. Daarop hangen kor te beschrijvingen van de aange boden kamer of kamers. Geïn- teresserden kunnen het adres meekrijgen. Bij groepswonin gen worden nieuwe bewoners heel vaak via coöptatie gewor ven, wat wil zeggen dat de groep zelf iemand voor een ka mer mag voordragen aan de verhuurder. Advertenties Een advertentie plaatsen in de krant kost meestal niet veel tijd, maaar levert ook meestal niet veel op. Een advertentie ophangen in winkels in de buurt waar je het liefst zou wonen kost iets meer tijd, maar is natuurlijk ook snel genoeg gerealiseerd. Je moet dan wel weten in welke buurt je zou willen wonen en daar moet je ook heen. Helaas leveren ook die advertenties lang niet altijd wat op. Maak tijd vrij om op advertenties te reageren en vooral ook om dat snel te doen. Het aanbod van kamers is klein en het is vaak zo dat degene die het eerst reageert de meste kans maakt. Onder het motto 'samen sta je sterk' zou je ook eens met anderen samen kunnen proberen de etages te pakken te krijgen die je in je eentje niet kunt betalen. Ouders die zich garantstellen voor de huur zijn op zo'n mo ment natuurlijk goud waard. Waar op letten? Als je een kamer gaat bekijken die nog vrij is, dan doe je er goed aan van tevoren een lijstje te maken van dingen waar je op moet letten, zoals: - heeft de kamer een vrije opgang of moetje telkens door de woning van de verhuurder om op je kamer te komen? - kun je in de keuken van de verhuurder ko ken of mag je deze alleen ge bruiken om zo af en toe een kopje koffie te zetten? Dit laat ste wordt wel eens deftig 'klein keukengebruik' genoemd. - hoe wordt de kamer ver warmd? -is de kamer gestof feerd of staan er meubels en hoeveel moet je daarvoor méér aan huur betalen?. Heb je een kamer gevonden en eventueel ook een contract ge tekend dan is het toch verstan dig om nog eens rustig naar de prijs te kijken die betaald moet worden. Er is namelijk een puntensysteem waarmee je de maximale huurprijs voor een kamer kunt berekenen. Is de huur te hoog, dan kun je naar de huurcommissie stappen om de huur te laten verlagen. Niet gelijk in de eerste negen maan den, want die periode geldt als een soort proeftijd waarin de verhuurder en kamerhuurder zondermeer de huur kan op zeggen. Hoende maximale ka merhuur kan worden bere kend, hoe actie kan worden ondernomen alsmede nog veel meer informatie over het huren (en verhuren) van kamers lees je in Op kamers. Deze brochu re kun je bestellen door f 4.- over te maken op giro 6217479 van Woonbond-informatie te Amsterdam. Met vragen over huur en verhuur kun je dage lijks van 10.00-13.00 uur te recht bij de Huurderslijn, 06- 91091098 (50 ct. p.m.). Dins dagavond is de huurderslijn van 19.00-21.00 uur geopend.

De Havenloods | 1994 | | pagina 7