yy DE H/iVENLI )C )1 }S Nieuwe taxatie veroorzaakt onrust Stadsblad Spring maar achterop bij de burgemeester... OOK OP DE FEMINA EXTRA VOORDELEN! Gemeente opent inschrijving voor toewijzing avondwinkels Jongelui willen met open brief speelplein behouden HN DONDERDAG 6 OKTOBER 1994, 46e JAARGANG, Nr40, OPLAGE 37.374 Wegener sljthoFF Het C«m«IoUIm weekbladen EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD PRINS HENDRIKKADE 12-16 ROTTERDAM NieUW6 SlUU 'tfICV Op donderdag 13 oktober begint de verkoop van de loten van de Grote Clubactie. Vanaf komende week mogen de verenigingen al met officiële intekenlijsten langs de deur. Steun de verenigingen door een of meer loten te kopen. De clubs verdienen 't. GROTE CLUBACTIE Kinderboeken week in de stad Ursus na 75 jaar op zoek naar partner Politie geeft tips Lezing rabbijn Soetendorp SCHIEDAMDe Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB - Schiedam opent het nieuwe sei zoen met een lezing door de be kende joodse rabbijn Abraham Soetendorp. In het verlengde van het thema 'Vrijheid' dat de NPB dit jaar gekozen heeft, zal rabbijn Soetendorp spreken over het onderwerp 'Mens worden om te bevrijden'. De lezing vindt plaats op dins dag ll oktober in het gebouw van de NPB aan Westvest 90-92. Aanvang 20.00 uur. Man beroofd SCHIEDAM Een 45-jarige Schiedammer is dinsdagavond rond 19.30 uur beroofd op de hoek Churchillweg/Laan van Bol'es. De man stapte uit tramlijn 1 en liep over het bruggetje richting Tuindorp toen een tweetal man nen van ongeveer 20 jaar hem benaderde. Een van hen eiste dat de man zijn portemonnee afgaf. Dit weigerde hij, waarna hij zijn weg wilde vervolgen. Inmiddels stonden echter ook twee mannen achter hem. Omdat de man een pak slaag vreesde, leek het hem beter om alsnog zijn portemon nee af te staan. Het viertal rovers nam daarop de benen over de Laan van Bol'es. Kaakchirurg op tv SCHIEDAMIn de tv-serie 'De specialist' wordt 9 oktober aandacht besteed aan kaakchi rurg P. de Roos van het Schie- land Ziekenhuis. De Roos zal in deze uitzending vertellen wat zijn specialisme in houdt. De bedoeling van de serie is de onbekendheid over allerlei geneeswijzen, waardoor vaak onzekerheid heerst bij patiënten, weg te nemen. In de Teleac-uitzending van ko mende zondag, van 19.15 tot 19.45 uur, zal kaakchirurg De Roos onder andere een boven- onderkaak verplaatsen en een verstandskies verwijderen. De grootscheepse verbouwing van het politiebureau aan het Bijdorpplein is rond. Dinsdagmiddag even na drieën namen burgemeester Scheeres en politiedi- reeteur Bakker van het korps Rotterdam Rijnmond het flink uitgebreide complex officieel in gebruik. Zij deden dat door, na de officiële handelingen, samen op een tandem te springen en een rondje te rijden (zie foto). De verbouwing, die het gevolg is van de nieuwe aanpak in regio- teams, heeft een kleine twee miljoen gulden gekost. In 1990 werd het oude politiebureau aan de Unge Nieuwst raat vaarwel gezegd. Het districtsbureau bij NS-station Schiedam- 'Nieuwland werd feestelijk geopend dooi wijlen minister Dales van Binnenlandse Zaken. Bij de bouw ging men uit van ongeveer 165 politiemedewerkers die moesten worden ondergebracht. ,De Schiedamse politie werkte toen met drie wijkteams, met in totaal 108 mensen die allen in een grote ruimte waren gehuisvest. Niemand kon voorzien dat op korte termijn een complete reorga nisatie bij de politie zou plaatsvinden", aldus woordvoerder E. Kortland. Maar met de opsplitsing van deze wijkteams in de basiseenheden Zuid (met momenteel een kleine 100 mensen) en Noord (met zo'n 45 medewerkers) kreeg elke eenheid niet alleen meer agenten In dienst maar ook een eigen onderkomen. Ook de overkoepelende diensten als recherche, jeugd- en zedenzaken, bijzondere wetten en vreemdelingendienst hadden behoefte aan meer ruimte. Hier voor is de eerste verdieping van het gebouw uitgebreid. In totaal werken nu circa 200 mensen aan het Bijdorplein. OPENING NIEUWBOUW Feestje in speel-o-theek SCHIEDAM Bij speel-o- theek Ikkie houden ze wel van een feestje op z'n tijd. Woensdag 12 oktober is het weer zover! Dan staat de feestdag op het programma. De allerkleinsten kunnen van 9.30-11.00 uur te recht, terwijl schoolgaande kin deren het festijn tussen 14.00- 15.30 uur kunnen bezoeken. Er is van alles te doen, zoals knutselen, spelletjes en hapjes proeven. Iedereen kan met zijn vader of moeder langskomen. Wie op een versierde fiets komt, krijgt een verrassing. Opgeven kan via een invulstrookje dat bij speel-o-theek Ikkie aan de Chur- chillweg 50 verkrijgbaar is. FILMHUIS— Hoewel 'Witness' nog steeds dè film is van regisseur Peter Weir, blijkt 'Fearless' een be hoorlijke 2e. Jeff Bridges speelt hier in een man die een vliegtuigongeluk overleeft en na deze ramp een nieu we persoonlijkheid aanneemt. Hij meent zelfs onsterfelijk te zijn... 'Fearless' wordt 7 oktober vertoond in het Filmhuis (Nieuwstraat 12 Schiedam). Aanvang 21.30 uur, toe gang f 5,-. door NANS WOLTERS SCHIEDAM Taxateurs zijn al geruime tijd in de weer om bewoners van koop- en huurwoningen in Schiedam aan een nieuwe aanslag on roerende zaakbelasting te hel pen. Vrijwel iedereen kan er vanuit gaan dat het nieuwe bedrag hoger zal uitvallen dan voorheen. De taxatie wordt uitgevoerd door een onafhan kelijk bureau uit Woerden. Sommige huiseigenaren en huur ders winden zich behoorlijk op over het opnieuw vaststellen van de waarde van hun pand. Het komt er min of meer op neer dat je financieel gestraft wordt als je je woning de laatste jaren hebt opgeknapt," moppert een huisei genaresse uit de Botenbuurt. Zij reageert hiermee op de tekst in de brochure van de gemeente. Daarin staat onder meer, 'dat de waarde voor de komende vijf jaar wordt bepaald door de lig ging, kwaliteit en onderhoud- stoestand.' Galjoot "Het moet toch voor iedereen duidelijk zijn dat de kwaliteit van veel koopwoningen in de loop van de jaren toeneemt als men allerlei verbeteringen aan brengt. Zo hebben de meeste be woners aan de Galjoot, om maar eens een voorbeeld te noemen, een nieuwe keuken laten plaat sen. Het is absoluut onredelijk als daardoor de onroerende zaakbelasting omhoog gaat. Ik overweeg serieus om die taxa teur niet binnen te laten,,, zegt zij gedecideerd. W. Aarts, chef bureau belastin gen van de gemeente, schiet in de lach als hij deze uitspraak hoort. „Wat voor de één een verbete ring betekent kan voor een aspi rant-koper een storend element zijn. Zo zou ik absoluut geen huis kopen met een parketvloer en aan de andere kant kan ik mij goed in denken dat de koper van mijn huis, de aangebrachte rol luiken maar ondingen vindt. Ook een perfect geïnstalleerde keuken hoeft per definitie geen doorslaggevend factor te beteke nen bij het berekenen van de aanslag." De soep wordt dus kennelijk niet zo heet gegeten als hij wordt opgediend. „Het gaat bij de wetgever erom een waarde te bepalen die een denkbeeldige nieuwe koper gaat betalen. Eén huis in een rijtje identieke woningen kan bedui dend lager getaxeerd worden omdat de aanpassingen die daar in voor een invalide zijn aange bracht, voor een koper onhandig Meerwaarde Volgens Aarts moet een huisei genaar die er van overtuigd is, dat zijn huis door een verande ring meer waard wordt zich af vragen of dit ook geldt voor een nieuwe eigenaar. „Wat ik heel belangrijk en noodzakelijk vind kan een eventuele koper koud laten. Anders wordt het als op één woning in een rijtje huizen een dakkapel wordt geplaatst, voor laten we zeggen 15 duizend gul den. Daardoor wordt de inhoud van de woning niet alleen groter maar ook meer leefbaar, want de gebruiksmogelijkheid wordt groter. Die woning kan dan voor een koper meer waard zijn dan de andere huizen in dat rijtje. Uit de praktijk blijkt echter dat de waarde van de woning hooguit met de helft van de verbou- wingsgelden wordt verhoogd. Voor mensen die voor tiendui zenden guldens een uitbouw aan hun woning bouwen is de meer waarde zelfs nog minder." Om een indruk te krijgen wat men moet betalen als een huis met tienduizend gulden meer wordt opgewaardeerd geeft bu reauchef Aarts, een voorbeeld. „Het toegepaste tarief werkt met eenheden van drieduizend gul den. Dat betekent voor bovenge noemd bedrag dat huurders 3 eenheden x 6.60 gulden 19.80 gulden betalen en eigenaren 3 eenheden x 8,25 gulden 24 gulden. Is men zowel eigenaar als huurder dan worden beide bedragen berekend. Daarnaast moet de Eerste Kamer nog de nieuwe wet aannemen waardoor tevens de Waterschappen en het Rijk onroerende zaken kunnen aanslaan. Dit zal overigens wor den gebaseerd op de nu gedane taxatie. Als men de aanslag-bedragen ziet in relatie tot de investering in het huis dan valt het allemaal heus wel mee", sust Aarts. >m nü naar Tropicana en geniet van alles it Tropicana te bieden heeft. Bijvoorbeeld i de nieuwste attractie, de sensationele Rain bow Flash, een supersnelle glijbaan van maar liefst 200 meter lang. Tegen inlevering I van deze advertentie krijg je nu maar liefst f 10,- korting op een dagkaart. Tegen zoveel U VINDT DE ZUIDER STER IN HAL 4 STAND 4210 als het om wonen gaatdeZwicWSter Hootdweg 18 Capelle a SCHIEDAM Vanaf volgend jaar zijn er in Schiedam vier of mogelijk zelfs vijf avondwinkels. Hier kunnen vergeetachtigen of mensen met een drukke baan hun boodschappen doen. De ge meente roept ondernemers op een aanvraag voor een vergun ning in te dienen, als zij een avondwinkel willen beginnen. Sommige winkeliers hebben al een aanvraag ingediend. Welke dat zijn, is niet bekend. De in schrijving is bedoeld om na te gaan wie er zoal interesse hebben in de exploitatie van een avond winkel. De vestiging van avondwinkels is mogelijk door een verandering van de winkelsluitingswet per 1 september dit jaar. Voor elke vijftienduizend inwoners die een gemeente rijk is, mag er één avondwinkel zijn. In Schiedam, dat ongeveer 71 duizend inwo ners heeft, mogen dus in ieder geval vier winkels komen. De gemeente denkt dat er wellicht plaats is voor vijf winkels. De winkels mogen alleen open zijn tussen 16.00 en 24.00 uur. Het assortiment moet hoofdzakelijk bestaan uit voedingswaren. Al leen de verkoop van licht-alco- holische dranken is toegestaan. De winkels worden dus een soort supermarkten. Om vestiging van de winkels mogelijk te tnakpn, dient de ge meenteraad eerst een verorde ning vast te stellen. De raad kan dan ook bepalen waar de win kels mogen komen en wie ze mogen exploiteren. Mogelijk kiest de raad voor een sprei- dingsbeleid, zodat in elk deel van de stad een avondwinkel te vin den is. Te verwachten is, dat het aantal inschrijvers groter is dan het aantal te vergeven vergun ningen. Op grond van welke cri teria de raad vergunningen aan de ondernemers zal verlenen, is nog niet bekend. E.M. Poort vliet van het bureau Algemene Zaken: „Zover zijn we nog lang niet. We gaan eerst eens kijken naar de behoefte bij de onderne mers." Of het mogelijk is vijf avondwinkels in Schiedam ren dabel te exploiteren, is een zaak van de ondernemers. Daar be moeit de gemeente zich niet mee. Er is geen marktonderzoek ver richt naar de behoefte van de consumenten aan avondwinkels. Als alle aanvragen van de onder nemers binnen zijn, kan de raad zich over het onderwerp buigen. Daarna wordt de nieuwe veror dening vastgesteld. De eerste avondwinkel zal dan op zijn vroegst begin volgend jaar ge opend worden. Ondernemers die interesse hebben in het exploite ren van een avondwinkel, kun nen voor 1 november schrijven naar: Gemeente Schiedam, Bu reau Algemene Zaken, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Zo uitgestorven oogt nü het centr Casino Club Delft Gezellig 'n avondje uit bij EURO OBSERVATIE GAME DranRjes en hapjes gratis fiches vanaf 1 .- Oude Delft 1, 2611 BA Delft. Tel. 015-148389 Dagelijks geopend vanaf 12.00 uur De jongelui op het pleintje hij het voormalige Pr. Noletzieketthuis SCHIEDAM In een open brief aan burgemeester Scheeres pleit een aantal Schiedamse jongeren voor het behoud van een speel pleintje bij het voormalige Dr. Noletziekenhuis. „Wij schrijven omdat wij niet willen dat 'ons pleintje' weg gaat", aldus Alex. Rogier. Marjon, Sabine, Robin, Monique, Coen, Maarten, Jozine en Joris. Allen wonen in de omgeving van de Dr. Noletstraat. „Met 'ons pleintje' bedoelen wij het parkeerterrein voor het Dr. Noletziekenhuis. Wij spelen hier elke dag en avond. We voetballen dikwijls en doen ook busjetrap. Sommige kinderen hebben goede vrienden aan 'het pleintje' te danken. Daarom willen wij u vragen of u in plaats van 'dit pleintje', want het gaat weg, iets anders wil maken. Bijvoorbeeld een grasveld met twee goals waar we kunnen voetballen zonder weg te worden gestuurd of per ongeluk ruitjes worden ingetrapt." „Wïj willen dan wet dat er een hondentoilet komt, zodat we niet 5e hele tijd in de hondepoep trappen", aldus de jongelui. IN DE PARKETSHÓP: ligt het vloerenboek voor u klaar j U kunt het ook telefonisch bestellen i 01650 53888 Profiteer van de speciale aanbieding De bruisendste nojaorsbeurs volop nieuwtjes, en 1001 ideeën Mode Heuhens Wonen Baby, peuter. Hleuter LeHHer eten en drinhen Behende artiesten fèfoir&o en nog veel neer. Voor elhe 500ste bezoeHer een leuhe J Disney attentie Maak hans op een geheel verzorgde leis voor 4 personen naar Euro-Oisneqland

De Havenloods | 1994 | | pagina 1