Buren: bijzondere foto's van gewone mensen - --:r-- ---- WEDSTRIJD II Een bijzondere fototentoon stelling over gewone mensen. Met foto's, gemaakt door ge wone mensen. Buiten te zien, door iedereen die over de Rot terdamse Witte de Withstraat loopt, fietst of rijdt. Pure volkskunst, Dat is het resultaat van de fo towedstrijd 'BUREN', uitge schreven door het Nederlands Fotoinstituut in samenwerking met de SKVR Foto Video- school en Wegener Sijthoff Weekbladen, uitgever van on dermeer deze krant. Vele honderden foto's kwamen binnen. Stuk voor stuk foto'* die een eigen verhaal vertellen over de buren van mensen die deze krant lezen. De beste zijn levensgroot te zien op de Witte de Withstraat. Fotografie is de meest gedemo cratiseerde vorm van kunst, zei Walter van Leeuwen van We gener Sijthoff Promotie bij de opening van de tentoonstel ling. Iedereen maakt wel eens foto's en veel mensen leren door de fotografie anders te kijken naar de wereld om hen heen. 'Je leert intenser kijken.' De scherpe blik van de deelne mende fotografen heeft een bij zondere expositie opgeleverd. De buren van de deelnemende fotografen hangen op enorm formaat op twee fotobogen aan het begin en het einde van de Witte de Withstraat. Beel den die een verhaal vertellen over buurkinderen, over oude re buren, gezellige buren, over ondeugende fotografen, over buurpraatjes en over rommeli ge buren. 'Ome' Jan Schildkamp uit Hoogvliet, ontdekker en men tor van Regilio Tuur, opende met verve de tentoonstelling. 'Goede buren kunnen einde loos veel betekenen voor men sen. Ik heb daar een heel warm gevoel bij', wist hij uit eigen ervaring te verteilen. Op deze pagina een selectie uit de inzendingen. De tentoonstelling op de Witte de Withstraat, waar nog 25 meer foto's te zien zijn, is te zien tot 6 november. »*- s4 «c -~ti L «rsr to: ESTHER VAN LEEUWEN

De Havenloods | 1994 | | pagina 7