172 Van 2 juni tot 26 juni 2016 speelde het gloednieuwe stadsgezel schap De Stokerij Shakespeares Hamlet als een bloedstollend stadsspektakel. De Stokerij speelt Hamlet in Schiedam hoe Shake speare het bedoeld moet hebben: een thriller, een love story, een whodunnit", een romantische komedie en een familiedrama in één. Hiervoor schreef het gezelschap spectaculaire stunts, ontroe rende scènes, opzwepende muziek en pittige dialogen. Hamlet is het beroemdste toneelstuk van de wereld. Deze klassieker is toe geschreven naar Schiedam. Naast bekende acteurs als John Buijs- man, Debby Petter, Kenneth Herdigein en Anne Rats hadden lokale amateurtoneelspelers, koren en muzikanten, maar ook de lokale ondernemers en scholen een belangrijke rol. de daklichten in het atrium onderstrepen bovendien nog eens de sobere doch sierlijke wederopbouwarchitectuur. Op 24 mei 2016 plaatste Nouchka Fontijn zich als eerste vrouwe lijke Nederlandse bokser voor de Olympische Spelen door de halve finale van de WK boksen in Astana te bereiken. Op het Olympisch Europese kwalificatietoernooi werd Fontijn als nummer één van de plaatsingslijst verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde door de Ierse Christine Desmond. In Rio de Janeiro had Fontijn in de eerste ronde een bye, waarna ze in de kwartfinale met 2-0 won van de Britse Savannah Marshall en verzekerd was van een medaille. In de daaropvolgende halve finale trof ze de Chinese Li O.ian. Die partij won ze op punten (2-0) en ze bereikte daarmee de finale tegen de Amerikaanse Claressa Shields. Daar wist ze Shields niet te verslaan, waardoor ze zilver behaalde. Op 26 augustus huldigde burgemees ter Cor Lamers Nouchka Fontijn in het stadhuis op de Grote Markt. Op 12 juli 2016 werd het faillissement bekend gemaakt van de Koninklijke Distilleerderij M. Dirkzwager, de moeder van onder andere slijterijketen Mitra. Na de eeuwwisseling groeide Koninklijke Distilleerderij M. Dirkzwager door een ware over- namebonanza uit tot één van de grootste zelfstandige partijen op de Nederlandse drankenmarkt. In 2008 boekte het familiebedrijf

Historisch Jaarboek Schiedam | 2016 | | pagina 174