173 nog een omzet van bijna 400 miljoen euro met ruim 900 voltijds- werknemers. Topman-eigenaar Cees Dirkzwager stond vorig jaar nog in de Quote-500 met een geschat vermogen van 43 miljoen euro. Van oorsprong was Dirkzwager een producent van jenevers en likeuren, opgericht in 1879 in Schiedam. Het bedrijf is vooral be kend van de jenevers FLoryn en Legner en de kruidenbitter Weduwe Joustra Beerenburg. Daarnaast was Dirkzwager actief in de groot- en detailhandel. Na de eeuwwisseling kocht Dirkzwager bijna alles wat los en vast zat. Zo nam het in 2000 bijvoorbeeld de Delftse groothandel Deleave over en kocht Dirkzwager een jaar later de slijterijketen Mitra met destijds 146 eigen winkels en 71 franchise- vesti gingen. 29 oktober 2016 herdacht Schiedam met tal van activiteiten de Haagse maar in Schiedam werkzame jurist en schrijver Ferdinand 8 oktober 2016 vond de officiële opening plaats van het Sport- en recreatiepark Willem-Alexander meteen uitgebreid programma vol feestelijke activiteiten. De wethouders Nathalie Gouweleeuw en Marcel Houtkamp nodigden hiervoor alle Schiedammers uit om aanwezig te zijn bij de opening van dit unieke sportpark bovenop het tunneldak van de A4 Amsterdam - Bergen op Zoom en Ant werpen. In dit park combineert Schiedam het openbare (groen) element met sportieve en maatschappelijke faciliteiten. De aanleg van rijksweg A4 en dus van het Sportpark Willem-Alex ander is decennialang onder andere door de gemeente Schiedam tegengehouden, maar toen deze weg er eenmaal kwam, heeft Schiedam zijn kansen benut. In de afspraken met Rijkswaterstaat is destijds bedongen dat er dubbel grondgebruik mogelijk was. Sportpark Willem-Alexander is gebouwd door VolkerWessels, on derneming Van Kessel Sport en Cultuurtechniek. Het park kent vijf voetbalvelden en twee handbalvelden. Daarnaast is er een sport- verzamelgebouw met danszalen, een ruimte voor fysiotherapie, een indoor atletiekbaan, een slagkooi voor cricket en honkbal en een parkeergarage.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2016 | | pagina 175