KunstkLassen 18 Kunstklas 1960. Coll. GA Schiedam. Hoe beroemd de figuur Pierre Janssen in die jaren was, blijkt ook uit de archieven van het museum. Daarin bevinden zich talloze ver zoeken van stichtingen, instellingen en verenigingen die de hoop uitspraken dat meneer Janssen de tijd kon vinden om een lezing over kunst te komen houden. Vanuit zijn credo dat kunst er voor iedereen was, gaf hij hier zoveel mogelijk gehoor aan, ongeacht of het verzoek afkomstig was van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen dan wel een gevangenisdirecteur. Ook in zijn eigen museum zat de zaal stampvol als hij een lezing hield. Al deze inspanningen eisten hun tol van een man wiens gezond heid niet altijd even solide was. „Hij leed niet aan een bepaalde ziekte, het punt was dat hij veel van zichzelf vergde. Hij was gewoon zwaarbelast en soms overwerkt," stelt Petra Timmer. In periodes dat hij wegens ziekte afwezig was, liet Janssen zich vervangen door de gemeentearchivaris Piet Kuyer, die ook lid was Janssen werkte keihard om het Schiedamse museum in de belang stelling te plaatsen. Ook bij de jongere generatie. Hij bemoeide zich intensief met de jeugd door naar voorbeeld van Willem Sandberg KunstkLassen op te zetten voor de schooljeugd. Gekleed in oude hemden en schorten mochten schoolkinderen zich een maal per week overgeven aan vrije expressie en ongehinderd in de kelder van het museum kliederen met verf en zo het plezier in het maken en beleven van kunst ontdekken. De lessen stonden onder toezicht van de Schiedamse kunstenaar en tekenleraar Luuk Scholten, die hier speciaal voor werd ingehuurd. Zelf hield Janssen voor scholieren rondleidingen in het museum. Hij ging de klassen persoonlijk ophalen en maakte onderweg naar het museum al een begin met zijn gepassioneerde uiteenzettingen. Op zaterdag morgen gaf hij les in kunstgeschiedenis aan Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2016 | | pagina 20