32 schappij De Nieuwe Waterweg volgen. Het terrein waarvoor men belangstelling had, was bedoeld als scheepsbouw- en reparatiewerf. Onderdeel van deze overeenkomst was dat een haven zou worden aangelegd van 185 meter breed en een diepte van 9,6 meter be neden NAP met een gelegenheid voor het leggen van dokken van 35 meter breed, 150 meter lang en met een diepte van 11,6 meter beneden NAP met de benodigde oeverbekledingen. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen, zodat nu kon worden begonnen met de aanbesteding van de havenaanleg. De raad had hiervoor 700.000 gereserveerd. Van de drie uitgenodigde firma's kwam L. Volker Azn te Sliedrecht als Laagste inschrijver uit de bus. Deze Leendert Volker was een zoon van Adriaan Volker, die in 1854 het bagger- en aannemersbedrijf had gesticht dat onder andere het Furness stelde de gemeente wel de voorwaarde dat die zou be vestigen dat er een haven zou worden gegraven van 150 meter breed en minstens 400 meter Lang. Voor het uitbaggeren van een gedeelte van de bedoelde haven had de gemeente al in 1911 vergunning gekregen van het Ministerie van Waterstaat. (Hierin werd ook het Gemeentelijk Open Zwembad aangelegd). Na verdere onderhandelingen met Furness werd overeengekomen dat de gemeente het terrein, grenzend aan een nieuw te graven haven, in erfpacht zou afstaan voor een periode van 75 jaar en het zou ophogen, egaliseren en voorzien van aflopende scheepshellingen. Na eerdere onderhandelingen berichtte Furness op 16 juni 1913 aan het college van burgemeester en wethouders, dat zij belang stelling had voor een terrein dat tot dan toe deel uitmaakte van het 'Sterrebosch'. Dit 'bos' ofwel een park was in 1908 aangelegd op een terrein dat kort daarvoor was opgespoten met baggerspecie, afkomstig uit de Waalhaven. De oorspronkelijke bestemming was dat van handels- en industrieterrein. Omdat die bestemming niet spoedig werd verkregen, werd voorlopig dit voor het publiek toe gankelijke park aangelegd. Het was aangelegd in de vorm van een ster, waaraan het zijn naam ontleende.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2016 | | pagina 34