55 Tenslotte nog maakte Diana Wind de tentoonstellingserie: 'Kunst uit Huis', waarin het werk van particuliere verzamelaars getoond werd, zoals de genoemde Altena Boswinkel, maar ook die van Piet en Ida Sanders en Otto Schaap. Dit waren bijzondere tentoonstel lingen van werken die het publiek zelden of nooit te zien krijgt. Fransje Killaars, Non-Stop (Paris), 1997, katoen, wol, skai leer, tule en metalen frame, 240x460x212 cm, aankoop Galerie de Expeditie, Amsterdam in 1999. Foto's: Tom Haartsen dan ook in schenkingen, zoals de ALtena Boswinkel Collectie, een collectie waar het museum zo'n elfhonderd voorwerpen uit selec teerde. Ook Cees van der Geer, verzamelaar van tekeningen, die het museum regelmatig adviseerde bij aankopen schonk zijn collectie aan het museum, een waardevolle aanvulling op de collectie teke ningen van het museum zelf. In 2016 vertrok Diana Wind na een vervelende periode. Het werd haar aangerekend dat het museum, terwijl de subsidies werden verminderd, toch teveel uitgaf. Ook ontstonden er fricties met het personeel en verslechterde de verhoudingen met de gemeente. Ook omdat Diana Wind weinig aandacht besteedde aan de (neven) functie als Schiedams historisch museum, zoals door stadsbestuur en politiek herhaaldelijk aan de orde werd gesteld. Niettemin kan worden geconstateerd dat het directeurschap van Diana Wind voor het Stedelijk Museum van essentiële betekenis is geweest. Zij consolideerde het werk van haar voorgangers en haar inbreng in de vernieuwing en professionalisering van het museum is van grote betekenis. Daarbij heeft ze Schiedam en Nederland verrast met een groot aantal opvallende tentoonstellingen en heeft zij talrijke jonge kunstenaars als eerste een museaal podium gegeven. Schiedam mag er - ondanks het pijnlijk afscheid - met voldoening op terugkijken.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2016 | | pagina 57