Theo Gootjes. Van witwassen en zwartmaken 'K 133 Hans van der Sloot Foto's: Jan van Kampenhout Neelie Peper- Kroes Het Rotterdamsch Nieuwsblad 1995. Theo Gootjes beeldde Neelie Kroes af als prostituée die een zak met geld draagt. Op de benen staan de teksten 7 love money' en 7 love TCR'. De prent suggereert dat de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat steekpenningen had aangenomen van de Tanker Cleaning Rotterdam. Rechter Eveline Mentink Een selectie van vierduizend politieke prenten uit de totale pro ductie die Theo Gootjes tussen 1973 en 2003 voor Het Vrije Volk en het Rotterdams Dagblad maakte, zijn opgenomen in de Rotter damse Atlas van Stolk. De collectie politieke prenten die, dankzij schenkingen, talrijke namen telt van grote tekenaars uit de negentiende en eerste helft van de twintigste eeuw vormt een van de kerncollecties van deze bijzondere instelling. Met bijna een kwart miljoen afbeeldingen op alle denkbare terreinen, geeft de Atlas van Stolk een gevarieerd beeld van de vaderlandse geschiedenis zoals deze werd getekend, werd gedrukt en aangeplakt. De collectie kent een ongekende verscheidenheid. De basis ervoor werd gelegd door de Rotterdamse houthandelaar Abraham van Stolk (1814 -1896) en werd aangevuld door zijn erfgenamen. Momenteel is de Atlas van Stolk een open bare instelling in beheer bij de gemeente Rotterdam. Alle vierdui zend tekeningen van Theo Gootjes zijn inmiddels op de website geplaatst. Zo ook de befaamde tekening van Neelie Kroes, waarvoor Theo Gootjes zich in 1995 voor de rechtbank moest verantwoorden.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2017 | | pagina 135