166 De reconstructie van Vijfsluizen voltooid. De wethouders Ruud van Harten van Vlaardingen en Marcel Houtkamp van Schiedam schudden elkaar de hand. Een bescheiden vertoon, dienovereenkomstig vastgelegd. Burgemeester John te Loo in 1982, een jaar voor zijn afscheid met het paarse college dat uiteindelijk goed met hem samenwerkte. Van links naar rechts Luub Hafkamp (VVD), Reinier Scheeres (PvdA), Chris Zijde veld (PvdA), Herman Posthoorn (PvdA) en Cor van Tilborg (VVD). De maker van de foto is onbekend. Collectie Gemeente archief Schiedam. toegankelijk bleven voor autoverkeer. Wel werden nieuwe paden gerealiseerd voor fietsers en bromfietsers en bestaande auto- rijbanen uitgebreid en de verkeersgeleiding verduidelijkt. De werkzaamheden werden gezien als een eerste stap in de richting van een nieuwe verkeersituatie. Ook werd een aanpassing gerea liseerd aan de A4. Aansluitingen op het doorgaand vrachtverkeer en het stedelijk verkeer noodzaakten extra werkzaamheden. Ook de secundaire wegen en fiets- en wandelpaden in de richting van nabijgelegen recreatiegebieden moesten worden aangepast. Eind 2017 waren deze doelen in grote lijnen gerealiseerd. Volgens John te Loo zelf was hij te kort in Schiedam burgemeester geweest (1979-1983) om een indruk achter te laten, maar hij is wel degelijk van invloed geweest. Te Loo werd geprezen om zijn werk op het gebied van de openbare orde; hij ijverde voor méér agenten in de wijk, de aanpak van kleine criminaliteit, aandacht voor de maatschappelijke kant en voor de in Schiedam wonende buiten landers. Hij overleed op vrijdag 31 maart op 88-jarige leeftijd. Gijsbert Johan 'John' te Loo (Harlingen, 10 september 1928) leek wel beroepsburgemeester. Na het gymnasium in Kampen werd hij op zijn dertigste in 1958 als burgervader van Gasselte de jongste burgemeester van Nederland. Hij rondde een avondstudie rechten in Groningen in 1969 af en werd direct erna benoemd tot burge meester van Borger. Na Borger werd John te Loo in Schiedam be noemd nadat burgemeester Arie Lems naar Zaanstad was vertrok ken. De PvdA-fractie had op die post liever de Groninger Jacques Wallage gezien. De Schiedamse PvdA was zo teleurgesteld, dat bijna de halve fractie niet aanwezig was bij Te Loo's installatie en vond dat hij zich zo weinig mogelijk met de politiek moest bezighouden. John te Loo kon niet aarden in Schiedam. Gelukkig voor hem werd hij met ingang van 16 juni 1983 benoemd tot burgemeester van Leeuwar den. Hiervoor was hij uitgenodigd door Hans Wiegel, Commissaris van de Koningin in Friesland, dezelfde man die als minister van Bin nenlandse Zaken had gezorgd dat hij in Schiedam werd benoemd.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2017 | | pagina 168