174 Op dinsdag 31 oktober kreeg het Ge meentearchief bezoek van Dieuwertje Blok, al eerder in Schie dam bij de nationale Sinterklaasintocht in 2009, nu op zoek naar haar Schiedam- se voorzaten. Waarbij gemeentearchivaris Laurens Priester haar een verzegeld geheim mocht toevertrouwen. Schiedam. Het hoogtepunt was de Piet Paaltjens-cd opgenomen in samenwerking met Excelsior Recordings en met medewerking van Nederlandse artiesten waaronder The Kik, Aafke Romeijn, Spinvis en Freek de Jonge. Aart de Voogd van der Straaten enkele maanden voor zijn overlijden. Aart, ge meenlijk 'De Voogd' genoemd, was gedu rende 45 jaar archief- medewerker, wiens hulpvaardigheid en kennis van zaken hem tot een gekoesterde legende maakten. Aart de Voogd van der Straaten overleed op 26 november 2017. Foto Jan van Kam penhout, Gemeente archief Schiedam. Op dinsdag 3 oktober kreeg het Gemeentearchief Schiedam bezoek van Dieuwertje Blok en de cameraploeg van NTR in het kader van het bekende programma 'Verborgen Verleden'. Uit onderzoek bleek dat de bekende presentatrice mede afstamt van de Schiedamse familie Van der Schalk. In de opnamen toonde gemeentearchivaris Laurens Priester aan de hand van verschillende archiefstukken hoe dat precies zit. De uitzending was op 5 januari 2018. In 'Verborgen Verleden' proberen prominente Nederlanders te ach terhalen van welke voorouders zij afstammen en hoe die hebben geleefd. Waren ze arm of rijk, gewoon of bijzonder, goed of slecht? Welke eigenschappen of karaktertrekken herkennen de hoofdper sonen in hun voorouders en wat betekenen ze nu voor hen? Het programma wordt sinds 2010 in Nederland uitgezonden. In 2013 was Ronald Giphart voor het programma al eens te gast bij het Schiedamse gemeentearchief. Op maandag 30 oktober werd begonnen met de definitieve en al vele malen aangekondigde sloop van wijkcentrum De Blauwe Brug in Groenoord. Al gedurende jaren raakte het ooit florerende wijkcentrum allengs meer in onbruik en daarmee in verval. Het postkantoor, de bank en openbare bibliotheek trokken zich terug uit het gebouw, en een functie als repetitie- en clubgebouw bood geen soelaas. Het Paramedisch Centrum Schiedam, naast de Blauwe Brug, wordt niet gesloopt en blijft gedurende de werkzaamheden gewoon bereikbaar. Volgens planning waren deze werkzaamheden half december gereed. In het eerste kwartaal van 2018 vindt archeologisch bo demonderzoek plaats. Rond het begin van het voorjaar wordt de fundering verwijderd. Daarna krijgt dit deel van het Bachplein een tijdelijke inrichting met onder andere een grasveld.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2017 | | pagina 176