61 kant van de straat verliep het herstel veel minder vlot. Het scheen lastig voor het uit 1950 daterende pand waarin Wenneker jenever had gestookt een passende bestemming te vinden. In 1987 werd het verkocht aan projectontwikkelaar Pianoform, die er 24 koop- appartementen in wilde vestigen. Dat ging niet door. Ook eerdere en latere plannen voor een nieuw politiebureau in dit pand, een glasmuseum of een verzorgingshuis haalden de eindstreep niet. Het bleek hooguit geschikt als tijdelijk onderkomen voor nu eens de sociale werkplaats Schiemond, dan weer een moskee of een tapijtwinkel. Pas in 2011 kreeg het de huidige, geslaagde functie als cultureel verzamelgebouw waar vooral de twee filmzalen veel publiek trekken. Het omvangrijke en ambitieuze project Branderspoort met 146 woningen verderop aan het Spinhuispad dat in 1999 werd opgele verd, wordt door menigeen op z'n best half geslaagd genoemd. Het kwam tot stand onder wethouder Reijnhout, nadat diens voorgan ger Cor van Tilborg op een vergelijkbaar project op dezelfde plek zijn tanden had stukgebeten. Oorzaak van die mislukking was de ontdekking te elfder ure van een ernstige bodemverontreiniging, afkomstig van een oude loodwitfabriek. Na de sanering gunde de nieuwe man op stadsvernieuwing Van Tilborg bij wijze van genoeg doening de eer de eerste paal te slaan voor Branderspoort. Een moeizaam bouwproces volgde. Woningbouwvereniging Schie dam zou het aandeel huurwoningen voor zijn rekening nemen maar kreeg ruzie met aannemer Breur over de prijs en haakte na een verloren rechtszaak af. Enige tijd later werd de bouw op last van de gemeente stilgelegd omdat er ernstige constructiefouten aan het licht waren gekomen, zoals vloerbalken die scheuren vertoon den en pilaren die uit het lood stonden. Tot overmaat van ramp ging Breur failliet. Het veeleisende, on-Hollandse ontwerp van de woningen had volgens Reijnhout een te zwaar beroep gedaan op de financiële mogelijkheden van de aannemer. Een paar weekends lang was het Spinhuispad het doel van ramptoeristen die met eigen ogen de "puinhoop" wilden aanschouwen.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2017 | | pagina 63