67 Woningcomplex hoek Vijgensteeg Groenweegje. Foto den Heijer. Na de oplevering van Branderspoort vielen de ontwikkelingen in het gebied opnieuw stil. Dat had volgens Cor van Tilborg, die tussen 2005 en 2006 even terugkeerde als wethouder stadsontwikkeling, alles te maken met de tegenwerking door een van de laatste aan wezige distillateurs. Latere colleges van burgemeester en wethouders troffen in Dirk zwager dezelfde taaie onderhandelaar. Ook het college dat in 2014 aantrad. De verstandhouding tussen het stadsbestuur en de onder nemers - en in het bijzonder de distillateurs in de vroegere Bran- dersbuurt - was al jaren verzuurd, stelt wethouder Alexander van Steenderen. "Dirkzwager had het gevoel dat hij werd weggepest. Ook Herman Jansen dacht na over vertrek uit Schiedam." Door het faillissement van Dirkzwagers in 2016 naar Tilburg verhuisde drankenconcern kwam er een einde aan de onderhan- delingen over overname van de grond. De curator werd de nieuwe "Er waren verschillende projectontwikkelaars die belangstelling toonden. Daar kwam niks van terecht omdat we keihard opliepen tegen de onwil van Dirkzwager. Hij verzette zich met hand en tand tegen bouwplannen omdat zijn tankwagens door het gebied reden en hij bang was dat omwonenden zouden gaan klagen over vieze luchtjes als ze eenmaal een huis hadden gekocht." Dit verhaal wordt bevestigd door oud-burgemeester Reinier Scheeres. "Er is onder handeld over de uitruil van grond, maar Dirkzwager wilde eigenlijk niet meewerken.'' Hij koos voor een koopwoning in Branderspoort omdat de huizen er ruim zijn, centraal liggen en de prijs gunstig was - lager dan bij vergelijkbare woningen elders in de stad. Vink is tevreden over zowel zijn huis als de woonomgeving en vindt vooral de binnentuin van 600 vierkante meter frisgroen gras een groot pluspunt. Andere voordelen: "De huizen vertonen geen gebreken, ondanks de proble men bij de bouw. Doordat het blok aan één kant open is - we kijken uit op meubelzaak Het Glazen Pand - hebben we geen last van inkijk. We hebben veel privacy."

Historisch Jaarboek Schiedam | 2017 | | pagina 69