Het jaar 2019 173 Sloop brandweerkazerne Woningbouw Park Haga M.C.M. de Groot-speld voor Pim Schenkelaars Gedenkteken treinramp Impressie van de woningbouw op het terrein van de voor malige brandweer kazerne. Reeds nu is zichtbaar in hoeverre de sfeer van deze tekening ook werke lijkheid geworden is. Op 17 februari zijn slopers begonnen aan het neerhalen van wat ooit het meest omstreden gebouw van Schiedam was, de brandweerkazerne aan de Breedstraat. Voor dit gebouw werd in de jaren 1960 ondanks protesten een groot deel van de schilderachtige 'Brandersbuurt' gesloopt. Met het nieuwbouwproject Leven in de Branderij krijgt Schiedam er nu vijfenzes tig herenhuizen bij op korte afstand van de historische binnenstad. In hoog tempo wordt op het voormalige spotveldencomplex Harga gebouwd aan een geheel nieuwe woonwijk. Er is bij het ontwerp van de woningen veel aandacht besteed aan duurzaamheid: alle woningen in Park Harga worden energieneutraal opgeleverd. Elke woning krijgt boven- Pim Schenkelaars heeft op 30 januari 2019 uit handen van burgemeester Larners de M.C.M. de Groot-speld ontvangen. Hij krijgt de Schiedamse onderscheiding vanwege zijn grote verdiensten voor de stad Schiedam. Pim Schenkelaars is sinds 1998 betrokken bij de Sinterklaasvieringen in Schiedam. In 2009 mocht Schiedam de landelijke intocht van Sinterklaas organiseren, wat misschien wel het grootste promotionele evenement van de stad ooit was. Pim Schenkelaars was één van de bedenkers van roet- veeg- en regenboogpieten. Maar liefst vier meter lang is het gedenkteken dat burgemeester Cor Lamers op zaterdag 4 mei 2019 onthulde als herinnering aan de trein ramp die hier op 4 mei 1976 plaatsvond. Het gedenkteken is aangebracht op de noordwand van station Schiedam-Nieuwland, het station waarnaar de verongelukte stoptrein op weg was. Bij dit ongeval vielen 24 dodelijke slachtoffers. De gedenksteen is gemaakt door kunstenaar Mare Vleugels. De Schiedamse Sinterklaasintocht is voor een belangrijk deel het werk van oud-Schiedammer en tegenwoordig wethouder van Colijnsplaat Pim Schenkelaars. Hij ontving hiervoor in 2019 de M.C.M. de Groot-speld.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2019 | | pagina 175