175 BankGiro Loterijprijs voor Stedelijk Museum Maarten Biesheuvel 80 jaar Hoekse Lijn eindelijk klaar dien een eigen bodemwarmtepomp en voldoende zonnepanelen voor een zelfvoorzienend energieneutraal huis. Alle woningen worden standaard geleverd met vloerverwarming. Inmiddels is een begin gemaakt met de derde fase. Op dinsdag 4 mei 1976 vond in Schiedam de bot sing plaats van een stoptrein op een internationale trein waarbij 24 doden vielen. Een vier meter lange plaquette op station Nieuwland houdt deze gebeurte nis in herinnering. Voor belangrijke lijnen waarop luchtkwaliteit een rol speelt zette de RET in 2019 55 volledig elektrische bussen in. De BankGiro Loterij Museumprijs 2019 is gewonnen door Stedelijk Museum Schiedam, zo maakte de organisatie op 17 mei bekend. Met 39% van de stemmen sleepte het museum de prijs in de wacht, die dit jaar in het teken stond van het 'Meest Publieksvriendelijke Museum'. Hierdoor ontvangt het museum in één klap 100.000,-. Daarmee kan het zijn droom realiseren: een stadsplein vóór het museum, een ontmoetings plek met geschiedenis en moderne kunst. 23 mei 2019 was het 80 jaar geleden dat Maarten Biesheuvel aan de Vlaardingerdijk 343 werd geboren. Tot zijn twintigste woonde hij in Schiedam. Na zijn diensttijd ging Maarten studeren in en verhuisde hij naar Leiden. Daar woont hij nog altijd. Sinds 1972 heeft Biesheuvel een omvangrijk oeuvre opgebouwd. Hij wordt gezien als een van de beste verhalenvertellers van het Nederlands taalgebied. In 2007 ontving hij de P.C. Hooftprijs. Ter gelegenheid van zijn verjaardag verscheen de bundel 'Een Schiedamse Jongen'. Op 1 november 2019 is de verlengde metrolijn B of Hoekse Lijn officieel geopend. De metro rijdt nu tussen Rotterdam en Hoek van Holland en in Hoek van Holland rijdt buslijn 611 tussen Hoek van Holland Haven en Hoek van Holland Strand, totdat de metro doorrijdt naar het strand. Oorspronkelijk zou de metroverbinding tussen het oosten van Rotterdam en ’de Hoek' in 2016 in gebruik worden gesteld. Maar onder meer pro blemen met de software van het beveiligingssysteem leidden tot een vertraging van 2,5 jaar en 90 miljoen euro extra kosten. De totale kosten komen nu uit op 427 miljoen euro.

Historisch Jaarboek Schiedam | 2019 | | pagina 177