Vissertjes - .Waldo" Waldo" Kruiswoord puzzle „Waldo" Goedkope Winkels „Waldo" „Waldo" f voor minder geld! a 36; a De internationale P.T.T.-Tarieven Wij begrijpen Uw kledingzorgen maar al te goed en hebben daarom in jongenskleding speciaal die artikelen ingekocht, waarvan Uw jongen heel lang plezier heeft. Als U eens met hem komt passen, zult U zien, dat goede smaak, prima kwaliteit en lage prijzen heel goed kunnen samen gaan. Hoogstraat 41-43 SCHIEDAM Taxi's 35 ww V op Taximeter Telefoon 67570-69915 Da& en Nacht 33 Auto reparatie iff Benzine-Olie 33 Telefoon 67570-69915 Banden en Accessoires Telefoon 67570-69915 Auto Rijschool RECTIFICATIE Hoogstraat 145-149 Groenelaan 56 SCHIEDAM DAT IS GOEDKOOP Zuiver Wollen Damesjapon, leuk geborduurd Wijde Ruitrokken THANS WEDEROM VOORRADIG 19.95 9.98 Telefoon 67570-69915 voor Trouwrijden Onderstaande Trench-coat is voor iedere jongen ideaal! Wij hebben ze van 8 tot <J"725 tot 16 jaar, v.a. I/» Plus-four costuums in mooie grijze en beige kleuren voor jongens van 6 tot *)C75 8 jaar, v.a. Degelijke jongens-plusfours in de meest gewilde tinten, uit stekende pasvorm. Van 8 tot 16 jaar v.a. f 11.50 Jongensblouses v.a. f 5.10 Sportkousen v.a. f 2.60 Leuke jongens-jekkers in blauw en bruin, n 4 tot o<350 jaar, v.a. Vlotte tweed jas van prima wollen stof, 14 tot Q"T50 16 jaar, v.a Mooie plus four costuums in grijs en beige wollen OC= stof. 12 tot 16 jaar, v.a. «53 Zo kan hij er deze winter tegen I Warme wollen jon gens-ulster met opgezette zakken. Een sensatie in 12 tot 16 jaar, v.a. 3 REGELS f I.- ELKE REGEL MEER f 0.25 Belangrijk voor al Uw Bloemwerken „DE ORCHIDEE" Broersvest 129 Telefoon 68455 Voor LEVENSMIDDELEN Naar: „Astra" I. JOPPE L. de Colignystraat 4 Speciale Chocolaterie SPOEDIG NIEUWE KINDERBIJSLAGREGELING. Op 1 Januari loopt, zoals bekend, de kinderbijslagregeling af, waarbij reeds vanaf het eerste kind bijslag wordt verleend. Op die datum zou de oude regeling weer van kracht moe ten wi rden, waarbij deze kinderbij slag weer zou worden verleend te re kenen vanaf het derde kind. Naar wij vernemen zal de bestaande regeling waarschijnlijk worden gehandhaafd, daar het om administratief-technische redenen onmogelijk moet worden ge acht deze regeling met ingang van 1 Januari te veranderen. Het schijnt echter tevens in de be doeling te liggen, dat spoedig de Ka mer een voorstel zal bereiken van een nieuwe regeling voor kinderbijslag vanaf het derde kind, waarbij echter voor het eerste en tweede kind even eens een regeling zou worden voor gesteld.-Hoe groot de bedragen zullen zijn, welke men dan wil vaststellen is nog niet bekend. Dat zal o.m. afhan gen van de wachtgeld- en werkloos heidsverzekering en andere voorzie ningen. Alles in een hand 1 Ie Schied. Bezorgbtireau Verzorgt en bezorgt door de gehele stad al Uw Reclame-drukwerk, zeer voordelig. Brieven onder letter E.S.B.B. Bureau van dit Blad Boekhoudingen Gedipl. Boekhouder heeft nog enige uren per week beschikbaar. Tevens Engels correspondent. Brieven onder letter M E. Bureau van dit Blad Eerste Schied. Honden badhuis. Uw adres voor alle benodigdheden voor huisdieren. Tevensspeciali teit in Duiven- en Kippen- voeders, Vogelzaden enz. Hoogstraat 72 Schiedam De maatregelen der Regering ten aanzien van de devaluatie van de gulden hebben hun directe terugslag op de tarieven geldende voor de ver keersdiensten, welke door het Staats-^ bedrijf der PTT worden verzorgd, al thans voorzover deze betrekking heb ben op de verbindingen met het bui tenland. Hierbij dient te worden be dacht, dat het bedrijf verplicht is tot uitvoering van de opdrachten van het publiek, zodat het geen mogelijkheid bezit door het kiezen van andere we gen de devaluatie-moeilijkheden te ontgaan. Telefoon 67570-69915 Buitenland Luxe Autoverhuur Binnen- en De geldelijke afwikkeling van het in- en uitgaande internationale pak-, ketpost-, telegraaf-, telefoon- en ra dioverkeer is gebaseerd op wederke rige verrekening tussen de administra ties van vrijwel alle landen in goud7 franc, een munteenheid, vastgesteld bij internationale overeenkomst. Door de devaluatie hier te lande is het aequivalent van deze goudfranc, uit gedrukt in Nederlandse valuta, met ruim 40% verhoogd. Tegenover het hogere guldensbedrag, dat Nederland op grond van deze internationale ver rekeningseenheid ontvangt uit het verkeer van het buitenland naar Ne derland, staat het hogere guldensbe drag, dat Nederland verschuldigd is voor het verkeer van Nederland naar het buitenland. Aangezien het inkomende verkeer wordt overtroffen door het uitgaande, ontstaat mitsdien een niet onbelang rijk nadelig 6aldo op goudfranc-basis, terwijl ook het doorgaande verkeer voor Nederland een belangrijk deficit oplevert. Ten aanzien van het intercontinen-t tale luchtpostverkeer bestaat voor de luchtrechten op grond van de terzake met de vervoersmaatschappijen ge sloten overeenkomsten in het geheel geen compensatiemogelijkheid, zodat het desbetreffende uitgaande verkeer volledig met de gevolgen van de de valuatie wordt belast. Horizontaal: 1. bedehuis, 4. prachtig feestmaal, 7. bloem, 9. soort van kabeljauw, 10. eenmaal, 12. makker, 13. gem. in Drente, 14. koraalrif, 15. zuiver gewicht, 18. boomloot, 20. kan men mee malen, 23. lengtemaat, Verticaal: 1. treuzelen, 2. jongensnaam, 3. tegenstelling van hoger, 4. tegenstelling van smal, 5. slaapziekte, 6. rekenen, 8. begaafdheid, 9. tegenstelling van vroeg, 11. plaats voor dieren, 16. vat met een hengsel, 17. familielid, 18. telwoord, Een eventuele wijziging van de in goudfranc uitgedrukte tarieven kan slechts tot stand komen in internatio naal overleg. (Union Postale Univer- selle en Union Internationale des Té- lécommunications), terwijl ook een mogelijke herziening van de vervoers kosten voor luchtpost alleen gemeen-, schappelijk kan worden bezien. In verband met het tijdsverloop, dat hiermede gemoeid is, ziet het Staats bedrijf d er PTT zicR genoodzaakt in afwachting van nieuwe internatio nale regelingen terzake maatrege len te nemen ten aanzien van de tarie- 25. wijze leidsman, 26. aangezicht, 27. stad in Duitsland, 29. leerrede, 31. achting, 32. rijzig, 37. familielid, 39. lange nekharen van dieren, 40. zekere taaie aardsoort, 41. kneep, 42. kellner, 43. bezonnenheid, 44. groot wijnglas, 19. platte gebakken steen, 21. langwerpig rond, 22. veredelen van vruchtbomen, 23. vermoeid, 24. kippenloop, 28. een sein geven, 29. roofdier, 30. een weinig, 33. bloedloop, 34. gem. in Overijsel (a. d. IJssel), 35. ternauwernood, 36. dikke topzware stok, 38. kloek, 40. meisjesnaam. grote parten 45. in slaap zijn. Het pechduiveltje heeft ons bij de vorige Kruiswoordpuzzle gespeeld. Daarom heden herplaatsing met daarbij het goede cliché. Oplossingen worden ingewacht voor Dinsdag 25 October a.s. De beste oplosser ontvangt een pracht taart welke beschikbaar is gesteld door BAKKERIJ „HET WESTEN". Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. ven, geldende voor het buitenlandse verkeer ter compensatie van de ogen blikkelijke nadelige verschillen. Met ingang van 17 October 1949 zullen daarom de volgende tariefswij-j zigingen van kracht worden: a. de pakketpost-, telegraaf-, tele foon- en radiotarieven voor het verkeer met het buitenland wor den met 20% verhoogd; b. de intercontinentale luchtpostta-^ rieven worden met 40% verhoogd; c. het tarief voor antwoord-coupons en voor telegrammen met betaald antwoord wordt volledig aange past aan de afrekening op goud franc-basis. De vorenstaande herzieningen zijn voorshands niet van toepassing op het verkeer met Indonesië. Tenslotte kan erop worden gewe zen, dat vooralsnog geen aanleiding wordt gevonden het internationale ta rief voor de briefpost te herzien. Van alle merken verkoop nieuwe bedrijfs- en personen- Telefoon 67570-69915 automobielen. Catalogusprijzen UITSLAG „ZONNE STRAAL" -LOTERIJ. De 3 hoofdprijzen der „Zonne- straal"-loterij, bestaande in voorwer pen aan te kopen in overleg met de winners, resp. ter waarde van f 5000, f 2000, en f 500, zijn gevallen op de lotnummers: 218965. 220199 en 5461. Voor wat betreft de overige 397 prij zen raadplege men de trekkingslijst, welke op aanvrage aan het bureau „Zonnestraal" Herengracht 386, Am sterdam, gaarne aan lotenhouders wordt toegezonden. Wanneer wij nog eens een kinder wagen en/of wieg willen hebben, dan kopen wij die in Sint Anna Parochie. Want „De Bildtsche Post" van 7 dezer uit dit dorp biedt per advertentie te koop aan: „Kinderwagen en Wieg, beide met bedje en kussen, Loophek, Luiermand, Hobbelpaard, Astrakan Jasje met gewatt. voering, 1 paar da-, messchoenen m. 38, 1 paar nieuwe Pantoffels, m. 38, Kookkachel met pijp, 1 stel lange pijpen." Vooral het feit, dat de kinder wagen en wieg, beide een kookkachel met pijp hebben, heeft ons geïnteres seerd. Op 12 October zijn we in Weesp ge weest. Want blijkens een adverten tie in „De Nieuwe Weesper" van 7 dezer meldt de Smederij Fa. Wed. A. J. F. Fakkeldij: „Wij berichten U hiermede, dat onze zaak wegens hu welijk Woensdag 12 October a.s. de gehele dag gesloten is." Onze gelukwensen, en dat er maar spoedig veel gezonde kleine zaakjes geboren mogen worden. In Amsterdam is, zo lazen wij in „De Uitkijkpost" voor Heiloo van 7 dezer, in ruil aangeboden „vrije le etage, 4 k., k., badcel, sausterrein, om geving Bos- en Lommerweg." Voor liefhebbers van sausjes een buitenkansje! Niet alleen in Weesp worden won derlijke huwelijken gesloten. Want de „Leekster Courant" van 8 dezer vraagt „voor direct flinke huishoud-^ ster in arbeidersgezin, leeftijd 35 a 40 jaar, om na wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan." Bigamie? Overigens, adverteren is een kunst. Oordeelt U zelf maar over de volgen de annonce, welke wij lazen in „Het Nieuwsblad voor Hoogezand" van 5 dezer: „Bij ons is U voor f 10.000. verzekerd tegen ongevallen, tegelijk enorme kansen door een jaarabonne ment op de Staatsloterij. Denk aan het ongeval met de dorsmachine te Tripscompagnie en op een scheeps werf te Martsenhoek. 27 X een prijs w.o. 3 x de f 100.000.en 3 x voluit Uw eigen geld is nergens anders mo gelijk!" Nee, vooral dit laatste kunnen we ons indenken. „De Rotterdammer" van 10 October gaf een verslag van de debarkatie van militairen uit Indonesië, die met de „Zuiderkruis" thuiskwamen. Volgens BONNEN VOOR WERKKLEDING. Het C.D.K. deelt mede, dat de bon nen voor werkkleding H 19 en L 19 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. Op de bon nen H 19 kan men kopen: een overall of een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratorium jas of een mouwschort. Op de bonnen L 19 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van ke per, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. Hoe moet men een zeem behandelen? Mevr. de V. J. was zo vriendelijk ons een practische tip te geven, hoe men het beste met een zeem kan om gaan. Genoemde dame schrijft ons hierover: „Als men een zeem ge bruikt heeft, kan men het het beste gewoon uitwringen en het dan zo in een open jampot doen; dan wordt het niet droog of hard en kan men het zó wéér gaan gebruiken. Men mag een zeem ook nooit in zeepsop uitwassen als het vuil is, doch men moet daar voor aardappelwater gebruiken, waar de geschilde aardappelen in gelegen hebben." dit blad besloot een der sprekers met een driewerf hoera op H.M. de Ko ningin, waarop het gehele schip spon taan reageerde. Wat zal dat een deining hebben gegeven Goeie mensen zijn er toch in ons land. Daar heb je mijnheer Becker. Hij adverteert in de „Ommelander Courant" van 30 September: „Gratis omlijsten wij uw foto, plaat of diplo ma. Nieuwe collectie lijsten ontvan gen." De nieuwste foto van onze jong ste dochter is er heengezonden. Een lijstje hadden we zelf nog, dat meteen meegegaan is. Mosquito hulpmotoren zijn zuinig, betrouwbaar en sterk, adverteert een motorhandel in „De Merwestreek" van 30 September. Maar ze kunnen meer, want er staat ook nog: „Waarom zult U nog langer trappen, wanneer deze pittige hulpmotor het voor U veel sneller doet? Wij willen wel eens zo'n hulp motor zien trappen. Zinsbouw schijnt nogal eens moei lijk te zijn. Een paar voorbeelden: in „De Officiële Vlagtwedder" van 30 September lazen wij het volgende be richt: „De schipper L. ter Veen, die voor de aardappelmeelfabriek „Cato" een lading aardappelen moest halen van Nieuw-Amsterdam, kreeg aldaar een karrevracht over een zijner be nnen. Na door de plaatselijke genees heer behandeld te zijn, werd hij met een ernstige beenfractuur per auto naar huis vervoerd." Deze zin doet het voorkomen, als of .de behandeling van de geneesheer de oorzaak was van het beenfractuur. Zó was het goed geweest: „Na door de plaatselijke geneesheer die een ernstig beenfractuur constateerde behandeld te zijn, werd hij per auto naar huis vervoerd." In de „Oprechte Delfser Courant" van dezelfde datum „biedt zich aan: arbeider, met alle werk goed bekend." Zo'n man zoeken wij al jaren, dus hij kan bij ons komen! Maar dan „Het Hele Westland" van 23 September! Moet u horen: „Op de grote Stamboek Fokveedag te Maas land op 16 September j.l. behaalde de békende Fokbeer Japie wederom een eerste prijs en op 10 September j.l. eveneens op een grote Stamboek Fok veedag een derde prijs. Vanaf heden telefonisch aangeslo?- ten onder no. 4408. Wij zitten al twee jaar op tele foon te wachten en in het Westland kan zelfs een Fokbeer telefoon krij gen

Het Nieuwe Stadsblad | 1949 | | pagina 4