Langs de zalen Uitslag en nieuwe prijsvraag Waldo" „Waldo" Fruithandel W. llcui YloaJiiiu^ijk 6c Zn. Waldo" „Waldo" „Waldo" T Vissertjes - HET NIEUWE STADSBLAD Banketbakkerij „Het Westen" sluit Cl aan Woensdag 16 November Meisjes en Jongens gevraagd L. G. Boekestijn Reclame- aanbieding GROTE Propaganda-Vergadering van de TOEGANG VRIJ Toilet Juffrouw Taxi's Telefoon 67570-69915 DaS en Nacht Auto reparatie WaldO Benzine - Olie Telefoon 67570-69915Ba"de" e" Accessoires voor lichte werkzaamheden Prettige werkkring Hoog loon N.V. Schiedamsche Cartonnagefabriek Oranjestraat 24 Schiedam St. Liduinastraat 3, Tel. 68022 Schiedam Dagelijks verse Champignons is de zaak van vertrouwen. Koopt bij ons en U zult tevreden zijn Deze week voor reclame bakken wij iets speciaals Pain d' Amande55 ct. per 1/2 pond Speculaas fijn gekruid50 ct. per '/2 Pond Luna Sprits zeer fijn 55 ct. per >/2 pond 4 Siagroomgebakjes (harde Weners) voor 50 cent Ook thans verkrijgbaar Overheerlijk Boterspeculaas m. Amandelen Taarten en Gebak zijn onovertrefbaar en tegen redelijke prijzen Na sluitingsuur staat onze Automatiek U ten dienste Croquetten 2 voor 25 ct. Nierbroodjes 25 ct. Bewaar Uw cassabons deze hebben waarde Telefoon 67570-69915 voor Trouwrijden Telefoon 67570-69915 Auto Rijschool St. Liduinastraat 49 BEKROOND TE 's GRAVENHAGE Tel. 67586 Mr-.?? R ram ««SS! het Plaatselijk blad, dat het nieuws bevat waarbij de lezer direct betrokken is. De adver tenties vormen eenzeer belangrijk onderdeel. In veel gevallen is het Plaatselijk blad het enige middel voor publiciteit. Uw annonce zal hierin zijn volle waarde krijgen. cufoeA&ebè i+i Kabinet-Kleuren-Foto van f 7.50 voor slechts f 5.00 Zie ook onze uit de hand geschilderde speciale Tropen-album Foto en Fotohandel K. Van Vliuren Nederl. Bond van Vogelliefhebbers, afd. Schiedam op a.s., 's-avonds 8 uur, in gebouw MUSIS SACRUM", Lange Haven 111. SPREKER: de Heer J. H. NOORDZIJ, Voorzitter van het Bondsbestuur, tevens Hoofd Vogelfarm Diergaarde-Blijdorp. Houders en kwekers van kleurkanaries, Inheemse, Tropische- vogels enz. worden hiermede beleefd uitgenodigd deze belang rijke lezing bij te wonen. Wendt U voor lidmaatschap tot het voorlopig bestuur H. RODI, Burg. Knappertlaan 217 b, Voorzitter H. D. KRABBENDAM. Burg. Knappertlaan 288, Secretaris J. MONTFOORT, Leipnitzstraat 17 a (Pompstation,) Penn. GEVRAAGD Tegen vast Loon Aanmelden ORANJESTRAAT 24 SCHIEDAM Langs onze zalen. Zaterdag 29 October 1949, 8 uur Jaarfeest P.V. N.V. Schie- damse Cartonnagefabriek. De voorzitter der P.V. Schied. Cart, fabriek, de heer P. de Graaff, opende met een kort voorwoord deze zeer ge slaagde feestavond. Dit was het derde jaarlijkse feest na de oprichting der P.V. S.F.C. De onderafdeling kam- Telefoon 67570-69915 Buitenland Luxe Autoverhuur Binnen- en peerclub organiseerde drie jaar gele-, den het eerste kamp te Vierhouten, waar alle leden dér P.V. jaarlijks een week gaan kamperen onder deskun dige leiding. Hier werd o.a. de P.V. avonden zoals heden er een werd ge geven, geboren. Deze zeer bloeiende P.V. bereikte reeds verschillende on derafdelingen, waarvan de zwemclub, welke in tegenstelling met andere zwemclubs, ook des winters druk be zochten zwemavonden geeft in het Sportfondsenbad. Ook de v.v. S.F.C. doet het zeer goed, daar reeds vele tweede en derde prijzen, door deze kranige voetballers in de wacht wer den gesleept. Door deze P.V. wordt een sociale verzorging gekweekt welke medewerkt tot de eer gezel lige werkkring waarin dit personeel verkeert. op Taximeter Voor een geheel gevulde zaal werd een zeer geslaagde avond gegeven in Musis Sacrum, verzorgd door theater bureau „Minerva". Henk Bukman als conferencier kondigde onder grappige omhalen het optreden van Greta Da- vis aan, de Spelbrekers met hun vro? lijke liedjes, waardoor de gehele zaal daverde van medeleven. De steeds groter wordende stroom oplossingen die wij binnenkrijgen, be wijst wel dat de prijsvragen in ons blad veel belangstelling hebben. De een heeft al een mooiere uitvoering van de oplossing dan de ander. Hoe wel wij dit natuurlijk op prijs stel len, zal dit ons toch niet beïnvloeden bij de prijstoekenning, daar degenen die niet zo mooi kunnen tekenen of rijmen dan nooit in aanmerking zou den komen. Inderdaad zijn, zoals enkelen ons mededeelden, 2 foutjes in het raadsel geslopen, n.l.: aan moest aam zijn (aambeeld) en scet moest zijn schet (schetsen). De oplossing is als volgt: 1 eigenwijs, 2 innerlijk, 3 gesneden, 4 eendenei, 5 nieuwtje, 6 huwbaren, 7 aambeeld (aanbeeld is ook goed ge rekend), 8 asterisk, 3 rijnlands, 10 district, 11 idojacht, 12 schetsen, 13 grootoor, 14 oorpuist, 15 uitzicht, 16 dozijntje, 17 woonhuis, 18 aankomst, 19 assegaai, 20 rennende, 21 dactylus. Ie rij letters van boven naar bene den: eigen haard is goud waard. 4e rij letters van boven naar bene den: een dubbeltje op zijn kant. Ditmaal is de gelukkige winnaar van de taart: Mej. M. G. Schot, Ka mer 84, St. Jacobs Gasthuis. De taart kan worden afgehaald (na ontvangst van een bon) bij Banket bakkerij „Het Westen", St. Liduina- straat 49, welke taart gratis door deze firma is beschikbaar gesteld. Prijsvraag. WIE WEET HET? Hoe schrijft men honderd met zes cijfers? Ik zeg U wat ik zelf niet weet; Wie kan nu raden, hoe ik heet? Wie mij niet heeft is ziek, maar zodra heeft iemand mij, of hij tracht zich weer van mij te ontdoen. Wie ben ik? Welk onderscheid is er tussen een Li ter en een Graaf? Mijn eerste is een weg, mijn tweede is ook een weg en mijn geheel is weer een weg. Wat is niet in woorden ken? uit te druk- Hoe kan een droom in een mond ver anderen? Welke wagen heeft geen wielen? Men ziet mij aan elke boom, keerd ben ik een huisdier. omge- Ik kom onverwachts, sterf onmiddel lijk na mijn geboorte en na mij komt iemand die een vreselijk ge druis maakt. Hoe heet ik? Tracht op bovenstaande vragen een goed antwoord te geven. Deze in te zenden voor Donderdag 10 November a.s. Voor de beste oplossing wordt we derom een taart beschikbaar gesteld door Banketbakkerij Het Westen, St. Liduinastraat 46. Bij meerdere goede oplossingen be slist het lot. uur De Rivano's en De Twee Nelsons lieten hun kunnen zien op het gebied der acrobatiek, waardoor de zaal in lachen uitbarstte en het andere mo ment in ademloze spanning de toeren volgde. Joop v. d. Berg met zijn piano maedly waarin de gezelligheid ten top steeg, door het meezingen der vele bekende liedjes welke hij ten beste gaf. Deze zeer gezellige intieme feest avond werd besloten door een goed verzorgd bal o.l.v. Het Orkest Leen de Bruin. Woensdagavond 26 Oct. 8 's avonds. Seinpost Broervest. Hier hield de personeelsvereniging van de bekende Schiedamse bakkerij De Geer onder leiding van haar voor zitter, de heer Barto, een feestavond, waarbij „The Jolly Makers" voor het nodige jolijt zorgden, terwijl na af loop de dansbenen nog konden los komen; een geslaagde avond. Donderdagavond 27 Oct. 8 uur 's avonds. Passagetheater. De Haagse Comedie voerde hier voor de leden van de Schiedamse Kunstkring „Laura" op: Een detec-| tive story vol psychologische verwik keling en waarbij gelukkig de humor niet vergeten was. Inhoud van het stuk was zowel spannend als interes sant; het spel was gaaf, en boeide van het begin tot het einde. Wij kun nen de Kunstkring slechts gelukwen sen met de keuze van haar winterpro- gramma. Maandagavond 31 Oct. 's avonds 8 uur. Verenigingslokaal „Irene", Nieuwe Haven 155. Het Nationaal Jongeren Verbond, Afd. Schiedam hield een propaganda- avond, welke werd geopend door de heer W. Huyskes, voorzitter der Schiedamse 'afdeling. Daarna bracht het Schiedamse Politie Muziek Gezel schap enige zeer goede nummers ten gehore: o.a. kolonel Bogey, een pittige mars van K. J. Alford en de ouver ture Pergo et Perago van de onbe kende componist M. J. Certefontaine. Vervolgens hield de algemene voorzit ter van het Nationaal Jongeren Ver bond, de heer E. JJ. de Brey, een geestdriftig en hooggestemd referaat over het onderwerp: „Wat is, wil en doet het Nationaal Jongeren Verbond". Na de pauze, waarin de talrijke jongelui zich wat konden vertreden en met elkander een praatje konden maken, liet de Schiedamse Politie op nieuw horen, wat zij kon presteren Zij blies lustig een mars van die goede, oude Willem Ciere, getiteld: „Vrij Nederland", een soort school- en volksliederen potpourri en een Hol landse jubelmars. Enkele N.J.V.-filmpjes over het Zeekamp 1949 en de Hemelvaartsdag mars 1949 vormden de volgende at tractie, waarbij als explicator de heer A. J. de Jong optrad. Met een passend slotwoord van de afdelingsvoorzitter werd deze avond besloten. Uit een onderhoud, dat wij met de afdelingssecretaresse Mej. N. Scheep-j maker mochten hebben, konden wij opmaken, dat het N.J.V. 'aan geen enkele religieuze of politieke richting is gebonden; het doel van het N.J.V. is zuiver en alleen het aankweken van het nationale, Vaderlandse Ge voel. Als leeftijd voor het lidmaat schap werd ons genoemd: van 15 tot 35 jaar; daarboven kan men begun stiger worden. De jonge mensen op deze avond aanwezig schenen ons voor een groot deel voortgekomen uit Van alle merken verkoop nieuwe ww li m jl tjw y bedrijfs- en personer- Telefoon 67570-69915 automobielen. Catalogusprijzen de middenstands- en beter gesitu eerde maatschappelijke kringen: be schaafde en goedgeklede jonge men sen. Er heerste een frisse, kameraad schappelijke geest. In aanmerking ge nomen, dat het de traditionele ge- denkavond der kerkhervorming was (uit dit milieu schijnen nogal N.J.V. leden te komen) en het feit, dat er geen cabaretvoorstelling met bal na gegeven zou worden, was de zaal toch zodanig met jongelui gevuld, dat er niet te veel hinderlijke gapingen en ledige stoelenrijen te zien waren. CHR. LICHTBEELDENDIENST „DE ZAAIER". Onder grote belangstelling der Schiedamse jeugd en ouderen werd in de zaal aan de L. Kerkstraat 70, de 9e afdeling geopend van de Rotterdamse Chr. Lichtbeeldendienst „De Zaaier". Zowel het Bijbelse verhaal en het vrije verhaal, get. Om twee schitter oogjes, werd spannend naar geluis terd, beide verhalen werden toege licht met mooie projectieplaten. Zij die belangstellen in deze arbeid gelieve zich te melden bij dhr. Jac. Wielhouwer, Brabantsestraat 8a, Rotterdam 1, telefoon 24005. Het bestuur is als volgt samenge steld voor Schiedam-Vlaardingen e.o.: dhr. Jac. Wielhouwer, voorz., dhr. D. Spranger, secr.; dhr. G. Hettinga, penn. Voetbal. SVPSGTB 2—0. SVPS zette goed in met veelal ge vaarlijke aanvallen. Na 16 min. wist de midvoor een schot te lossen op het GTB-doel, dat via het been van een eigen speler onhoudbaar inging, 10. Even leek het of GTB hierna de gelijkmaker zou gaan scoren, maar na 35 min. spelen vond SVPS het genoeg en forceerde een doorbraak, waaruit andermaal werd gedoelpunt, 20. Met deze stand ging de rust in. Na de rust kwam GTB zeer sterk opdringen. De verdediging van SVPS was echter buitengewoon op dreef, terwijl schutters in de voorhoede van GTB ontbraken. Nadat de scheidsrech- 4 REGELS f L— ELKE REGEL MEER f 0.25 Belangrijk voor al Uw Bloemwerken „DE ORCHIDEE" Broersvest 129 Telefoon 68455 Alles in een hand 11 le Schied. Bezorgbureau Verzorgt en bezorgt door de gehele stad al Uw Reclame-drukwerk, zeer voordelig. Brieven onder letter E.S.B.B. Bureau van dit Blad Twee prettige jongelui zoeken gedeelte van woning Wie kan ons helpen Br. ond. ltr. T.P. bur. v. d. Blad TE KOOP Heren-costuum zwart col bert en vest, gestreepte broek. Tevens bruin h. costuum en Gabardine regenjas, alles z.g.a.n. in maat 52. Te bevragen Fr. Halsplein 24 a Vooreen leuk program ma op Uw Kinderfeestjes met Poppenkast en bezoek van St. Nicolaas. inl. bij M. Schoenmakers, Thomas a Kempisstr. 23b c a ittuit». rft WttW va»«- «*««23 A- .„fa oxA dfa vtöt ««paapje .'ffwl b^ero PubUcaii* *ao de Nederland&che Nieuwsblad Per» HOOGSTRAAT 106 TELEFOON 66720 ter, die de wedstrijd uitstekend leid-, de, zich genoodzaakt zag de midvoor van GTB na herhaalde waarschuwing wegens ruw spel het veld uit te zen den, kwam het einde zonder dat ver der nog gedoelpunt werd. SVPS leidt thans in de 3e kl. A- met 11 punten uit 6 wedstrijden. HBS TEGEN PPSC 0—0. Van het begin tot het einde heeft het j.l. Zaterdag gespannen in de wedstrijd van HBS tegen PPSC. Beide voorhoeden wisten niet het net te vinden. Of dat kwam door de zenu wen, vanwege de plaatselijke ontmoe ting, mag niet gezegd worden, want af en toe werd er goed gecombineerd, maar de verdedigingen, inzonderheid die van de gasten waren uitstekend op dreef. HBS moest met 2 invallers verschijnen, waarbij het gemis van T. v. Zomeren wel erg opviel. Er is fair gespeeld en tot de laatste minuut ble ven de kansen open, doch de uitslag 00 geeft de verhouding wel het juiste weer, al heeft HBS dan een klein overwicht gehad. Een overwin ning zou niet verdiend geweest zijn. DAMCLUB SCHIEDAM. J.l. Vrijdagavond hield de damclub „Schiedam" haar 18e Jaarvergadering. De verslagen van de Secretaris en Penningmeester werden goedgekeurd. De Bestuurverkiezing leverde het vol gende resultaat op: tot Secretaris werd gekozen D. Mast, Puttershoek 10, ter wijl J. Breman herkozen werd tot Voorzitter en J. de Wilde blijft even eens zijn functie vervullen en wel als Penningmeester. Voor de Schiedammers die het nog niet weten delen wij nog mede, dat de damclub Schiedam Vrijdagavonds bijeenkomt en wel in de bovenzaal van „De Amstelbron" aan de Broers- vest, alhier. Ieder, die idee heeft het damspel te beoefenen, is van harte welkom. Het Secretariaat is ge vestigd Puttershoeksestraat 10. PASSAGE THEATER. vanaf Vrijdag 4 Nov. Edward G. Robinson - Joan Bennett Dan Durya in STRAAT DER VERLEIDING. Ter ere van Christopher Cross, die 25 jaar als kassier bij een groot New York's kledingmagazijn werkzaam is geweest werd een banket aangericht. In een vrolijke stemming (gedeelte lijk door champagne veroorzaakt). Op weg naar huis, ziet hij een man een meisje mishandelen. Hij komt het meisje te hulp en verjaagt de kerel. Zij vertelt dat de man haar wilde aanranden voor geld. Cross biedt haar aan haar thuis te brengen. On derweg vertelt zij hem Kitty te heten, en Cross vertelt haar dat hij schildert (hij is namelijk amateur). Zij krijgt de indruk dat hij een groot kunste naar is. Hij van zijn kant ziet in haar een actrice. Cross, ongelukkig ge trouwd, zoekt weer contact met haar om wat met haar te kunnen praten. Kitty ziet er weinig in, maar Johnny, de man waar zij hevig verliefd op is (tevens degene die haar mishandelde) ziet geld in Cross en zegt haar de re latie warm te houden. Zij weet Cross over te halen een apartement voor haar te huren, waar hij tevens rustig kan schilderen. Kunstcritici wijden enthousiaste artikelen als Cross' schilderijen voorzien van Kitty's naam, in de belangrijkste kunsthandel van de stad terecht komen. Kitty is duur en hierdoor ziet hij zich genood zaakt fondsen van de firma aan te spreken. Het geluk - duurt niet lang. Op een avond besluit hij te scheiden en Kitty te vragen met hem te trou wen, doch hij vindt Kitty in de armen van Johnny. Als Johnny weg is gaat hij toch de kamer binnen om haar te vragen. Kitty lacht hem uit en vertelt wat zij van hem denkt. Cross ont steekt in hevige woede, neemt een ijs priem en doodt haar. Nog diezelfde nacht komt Johnny dronken in Kitty's kamer en steelt omdat zij er toch niets meer aan heeft, haar wagen, geld en juwelen. De politie pakt hem op, verdacht van moord. Cross treedt op als getuige in het proces tegen Johnny en vooral zijn getuigenis, doet de jury besluiten tot het zwaarste vonnis, de doodstraf. Cross gaat hier na geestelijk en physiek ten onder, schilderen kan hij niet meer. Aan het einde der film is de voormalige kas sier een armzalige figuur welke zijn schilderij van Kitty ziet verkopen voor 10.000. MONOPOLE THEATER vanaf Vrijdag 4 November JOHNNY BELINDA. Jane Wij man speelt in deze film een pracht vertolking van een doofstom meisje (Belinda), dat het middelpunt wordt van een schandaal. Gedurende een dorpsfeest, waarop Locky (Stephen Mc. Nally) dronken wordt, randt hij de hevig weerstrevende Belinda aan. Na enige tijd blijkt dat Belinda in verwachting is. Men ver, denkt hiervan de jonge dorpsdokter Dr. Richardson, wiens practijk lang zaam verloopt. Later verraadt Locky zich, aan Black waardoor een vecht partij ontstaat, Black wordt hierbij gedood, doch deze moord wordt niet achterhaald, waar het lijkt dat tijdens het onweer Black verdronken is. Wanneer Locky naderhand het huis binnendringt om Johnny (het kind van Belinda) mede te nemen, zijn huwelijk schonk hem namelijk geen kinderen, wordt hij door de doods bange Belinda neergeschoten. Tijdens de rechtzaak ziet het er voor Belinda slecht uit. Doch uiteindelijk komt het HOF tot de conclusie, dat Belinda handelde uit zelfverdediging, vrij spraak volgt. Belinda en Dr. Richard son beginnen hierna samen een nieuw leven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1949 | | pagina 4