„Waldo" .Waldo" ■Waldo" Waldo" Taxi's Waldo" L BUM1 m Peignoirs WEGMAN's Wollen Dekens KOK S Bakkerij BOTERLETTERS en SPECULAAS Perpetuum mobilé BRAM NOORDIJK Langs de zalen BRAM NOORDIJK Bijzondere Kerkdiensten BRAM NOORDIJK BRAM NOORDIJK Overhemden Dassen Shawls Sokken Jongensblouses Sport- kousen Rotterdamsedijk 164 Telefoon 69990 NUTTIGE CADEAUX Extra aanbieding: enige VRIJE PANDEN Het adres voor PLOEGSTRAAT SCHIEDAM Telefoon 67570-69915 voor Trouwrijden 5J ww Auto Rijschool Telefoon 67570-69915 HOOGSTRAAT 68 Bouw- en Blokkendozen Telefoon 67570-69915 Buitenland HOOGSTRAAT 68 Hijskranen voor jongens - Auto reparatie „AAfcllClO Benzine-Olie Telefoon 67570-69915Ba"den en Accessoires HOOGSTRAAT 68 KINDERSERVIESJES HOOGSTRAAT 68 Auto's en Blokkenwagens Voor Parfumerieën en Toiletbenodigdheden naar HERENKAPPER HOOGSTRAAT 102 Smoorenburg is 1, 2 en 3 December tot 9 uur geopend! Autorijschool D. v. ROSSUM S1929 TEXTIELHANDEL Heerlijke warme SPECIALE AFDELING BABY-ARTIKELEN vindt U steeds 'n ruime sortering in KINDERWAGENS WANDELWAGENS KINDERLEDIKANTJES KINDERSTOELEN COMMODES - WIEGEN BOXEN - LOOPREKKEN BEDJES - DEKENS - ENZ. Hoogstraat 48 Schiedam Telefoon 68717 Liefst Singelkwartier Perpetuum mobilé. De wetenschap pleegt zelfmoord, het einde is nabij Van de beschavingswedloop en denkkrachtrazernij De kracht van atomen maakt ons bevreesd en bang Geleerde mensen werken aan de zelfvernietigingsdrang Het land zal water worden, het water wordt weer land Woestijnen worden zeeën, de aardkorst vliegt in brand Zuurstof zal langs atoomweg in stikstof overgaan Het mooi heelal is eeuwig, maar tijdelijk ons bestaan Als 't mens'lijk leven eindigt, dan scheiden stof en ziel Steeds blijvend in het groots heelal. het perpetuum mobilé. KOOS DE KAPPER. Eerste Schiedamse Schaakvereniging. Het schijnt in de bedoeling te lig gen van het le tiental van E.S.S. om weer een ernstige poging te doen om te promoveren naar de hoofdklasse, waaruit zij het vorige jaar op zo on fortuinlijke wijze verdween. Voor die poging is het spelersmateriaal wel aanwezig, al is het tiental door het niet meespelen van Not. Meyer wel verzwakt. In de wedstrijden welke E.S.S. nu gespeeld heeft, werd de volle buit bin nengehaald. Haar zwaarste concurren ten Spangen 2 en Het Westen 1 moet zij echter nog ontmoeten. Van alle merken verkoop nieuwe WW 1 bedrijfs- en personen- Telefoon 67570-69915 automobielen. Catalogusprijzen De huishoudelijke wedstrijden heb ben een vlot verloop en in de 7e ronde kwamen de volgende partijen tot een beslissing: P. Semeyn—J. H. v. Wingerden J. DonkhorstN. v. Heiningen M. H. HuberA. J. J. Spruyt 0—1. H. KrabbendamC. v. Dijk Vfc C. M. SmitsL. Ahrens 01. Mr. J. J. MagerA. M. Parmet 10. A. v. d. BijlA. Mulder J. J. Th. PenningP. F. J. Zwart 10. L. M. SmitC. v. Wingerden 10. J. J. GraessensJ. C. T. H. Schweins- berg 10. H. DomselaarA. Bongers Vi. R. MeyersTh. J. Kleyheeg Mj. Damclub Schiedam. Voor de competitie le klasse speel de Schiedam tegen „Ons Genoegen" uit Bolnes. De Schiedammers verlo ren met 713. De uitslagen luiden: J. C. OninkG. J. Heide 20. M. v. NoordennenA. Dortmond 02. W. VerhaalD. Schouten 02. J. P. v. d. WateringP. v. Tuil 20. W. v. d. Pol—J. Rijsdijk 0—2. J v. TilborgB. de Jong 02. J. de WildeReugebrink 02. J. LeveringC. Bode 02. A. StruikT. Grave 11. M. de HoutingT. Grave 11. M. de HoutingJ. Beider 20. Totaal 713. Bordenuitslagen: T. VisserI. Visser 11. P. van NoordennenJ. Lening 02. M. CotéD. Mast 02. spreekt pastoor A. R. Heijligers uit Amsterdam over „Christus geneest Uw angst voor het leven". Op 14 Dec. wordt door pastoor M. A. Zwart uit Utrecht het onderwerp „Christus ge neest Uw angst voor de dood', behan deld, terwijl pastoor G. A. van Kleef uit Leiden op 21 Dec. besluit met „Door de Oud-Katholieke kerk tot Christus". De kerkdiensten vangen alle om 8 uur aan. zen Musis is afgedraaid, een verwon derlijk gebrek aan belangstelling van de zijde van sportlievend Schiedam moest incasseren. De afwezigen heb ben veel gemist: Dus volgende keer beter jongens. Wie zou durven beweren, dat er in onze Stad geen bloeiend Verenigings- en Gemeenschapsleven bestond, moest er het plaatselijk nieuws van z'n krant maar eens op nalezen of een keertje met ons medegaan. Want elke avond opnieuw spoeden wij ons haast-je rep-je van zaal tot zaal om al die daverende feestavonden en be langwekkende vergaderingen te ver-, slaan. Het zijn de meest uiteenlopen de oogmerken, welke onze Stadgeno ten samenbrengen. Geestelijke en stoffelijke, staatkundige en maat- Bijzonder in de smaak van de ge spannen-toekijkende aanwezigen viel het levendige Poppenspel van Henk Zoutendijk, die op initiatief van de alom bekende en geprezen Sint-Vin- centius verenigingen met z'n poppen Ibsen's onsterfelijke Peer Gynt op-, voerde. Zo iets is weer eens iets an ders dan een film, nietwaar. En dit is in ieder geval kunst! Ook was het kunst, welke Martin Kapteyn voor zijn aandachtig-luisterend auditorium ten gehore bracht. Het was de altijd actieve afdeling amusement en ont wikkeling van de personeelsvereni ging Wilton-Fyenoord, welke deze eerste voordrachtavond, alweer in het Musis, op Dinsdagavond 22 Nov. had gearrangeerd, 'n Leerzame, schone avond jj OLAV4V op Taximeter Telefoon 67570-69915 Das en Nacht schappelijke, ja schier op elk terrein des levens bestaat er één of andere aanleiding om als stadgenoten onder elkander tezamen in een feestroes te geraken of om met gewichtige gezich ten naar een diepzinnig redenaar te luisteren. De verscheidenheid van al die menselijke groepsvormingen is eenvoudig niet te benaderen. Welnu wij versloegen feestelijke, populair- wetenschappelijke en meer zakelijk- organisatorische samenkomsten waarbij wij dan nog de godsdienstige en geestelijke buiten beschouwing laten van personeels-, scheidsrech ter- en supportersverenigingen, van buurt- en kerkelijke wijkverenigin- gen, van amusements-, muziek-, zang-, hengelaars- en vogelliefheb bersverenigingen. En al deze mense lijke stadsgemeenschappen moeten op de voor hen vastgestelde avonden onderdak vinden in het luttele aantal zalen, dat Schiedam „rijk" is. Luxe Autoverhuur Binnen- en Doch laten wij even Uw aandacht mogen vragen voor de korte, bonte revue van Ernst en Luim, welke de laatste dagen in onze verschillende stedelijke zalen weer voor een altijd dankbaar en goed-gemutst audito rium is opgevoerd. Was misschien op de kwaliteit van het aangebodene wel eens iets aan te merken, de sfeer, die steeds echt Hollands-Gezellig was deed het hem tenslotte. Vogelliefhebbende stadgenoten heb ben zich onlangs hier ter stede geor ganiseerd. Op Woensdagavond 16 Nov. hebben zij in Musis Sacrum aan de Schiedamse kwekers van kleur-kana- ries, inheemse en tropische vogels een gratis causerie aangeboden, welke ge houden werd door de heer J. H. Noordzij, bondsvoorzitter en chef van de vogelfarm van diergaarde Blij dorp. Spr. wees o.a. op het belang van het bestaan van de bond. Wij delen nog mede, dat de contributie slechts 50 cents per maand bedraagt, waarbij men dan nota bene nog kosteloos het ook aan onze redactie toegezonden prachtige maandblad thuisbezorgd krijgt. Voor inlichtingen vervoege men zich bij de heer D. Krabbendam, de ijverige secretaris, Burg. Knappert- laan 288. In de Oud-Katholieke kerk aan de Dam wordt op de Woensdagavonden 7, 14 en 21 December a.s. een bijzon-, dere kerkdienst gehouden. Op 7 Dec. Een in opdracht van de bond van transportarbeiders geschreven toneel stuk, getiteld „Naar lichter verschiet", is voor onze Schiedamse werkers met éclatant succes opgevoerd in Musis Sacrüm, terwijl de film „koning voet-, bal", welke eveneens in het onvolpre- En zo waren wij aanwezig op een jaarvergadering van de Gereformeer de Vereniging van Ouders in het Ger. Jeugdhuis, waar dominee Schep in een ernstig referaat wees op de taak der Ger. Ouders. Wij zijn even bij „De blauwe doffer", een illuster ge zelschap van postduivenhouders, gaan koekeloeren en waren buiten adem, toen we de trap naar de bovenzaal van Tivoli waren opgeklauterd. Wij waren n.l. reeds op onze benenwagen van de ene zaal naar de andere ge-, tuft. Een Brabantse duivendeskun- dige was daarboven op een sjeuïge manier aan het vertelen, wat duiven- liefhebbers gaarne willen weten. En wat zullen wij U nog schrijven over de reünie van voormalig verzet op Zaterdagavond 19 Nov. in het ver enigingslokaal „Irene", waarbij de toneelgroep van de G.T.B. een dank baar publiek vond met haar opvoe ring van het succesnummer: ,,'t Wes pennest", een toneelstuk dat zo zachtjes aan een reprise-toneelstuk voor de Schiedamse burgerij is ge worden. Wij kunnen het tenminste wel dromen. Maar aardig is he;! Dat is waar. Wij moeten helaas"' onze „bontige" revue wegens plaatsruimte ernstig bekorten. Het waren allemaal leuke, echt-Schiedamse „Ernst- en Luim" avonden. Of het nu een amu sementsavond van een buurtvereni ging van de „Laan" of van de Watt straat was, van de personeelsvereni ging van de P.T.T. of van de reisver- eniging de Harmonie, overal mochten wij klinkende openingsspeeches be luisteren, praatkunstenaars, confe renciers en snoezige cabaretières voor het voetlicht aanschouwen en bijna altijd was de klap op de vuurpijl, waarvoor de jeugd de gehele avond al in spanning zat te trappelen, het traditionele bal-na. Vanzelfsprekend staan de laatste dagen in het teken der Sint-Nicolaas- feesten. In het cornerhouse heeft dan ook Swarttouw's Personeelsver eniging op Zaterdagmiddag 26 Nov. een uitstekend ge slaagd Kinderfeest gegeven. Onder de talrijke genodigden be vond zich ook de directie. De kinde ren uit de omliggende plaatsen zijn allen met autobussen gehaald en teruggebracht. Zij werden rijkelijk onthaald op limonade en versnape ringen. Het gezelschap „Cor Don" bracht de klucht „Pim, Pam en Olie dom". Het jonge goed heeft gegierd van het lachen. Ook de pakketjes wa ren keurig in orde. Een extra-vermel ding verdient nog de olijke 10-jarige Hans van den Berg, die met een olleke-bolleke mimiek Willy Vervoort waardig, als een volleerd artist nog een extra nummertje moest geven. Dat belooft wat voor de toekomst. Het hoogtepunt bleef natuurlijk het optreden van de goede Sint en zijn zwarte knecht. De voorzitter der vereniging, de heer E. J. Lensink kon dan ook met voldoening in zijn slotwoord getuigen, dat deze kindermiddag naar aller ge noegen geslaagd was. HOOGSTRAAT 41 SCHIEDAM c(2 biedt U een KEURCOLLECTIE en zoals U weet ALLEEN betrouw bare qualiteiten. zwaar gevoerd in marine en zwart, maat 42 tot 50 f 26,75 met kleine stijging Profiteert nog van een partij zuiver voor de oude prijzen Passage 4 Tel. 67323 Wij eindigen ditmaal met de ver melding van de feestavond, welke de E.N.B.O.O. Zaterdagavond 26 Nov. in de grote benedenzaal van Musis Sa crum gaf. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van deze oud-onder- officierenbond. Na de verschillende toespraken o.a. van de bondsvoorzitter, werden de doden staande herdacht en zong de stampvolle zaal ons Wilhelmus. De conferencier Vietjé had de lei ding van het programma en later ook van het bal. Hij speelde verschillende komische schetsjes. Op het toneel zong verder nog een amateur-zange res met een goede, doch iets te zwakke stem voor deze zaal, terwijl een Hawaiian ensemble, dat enige malen hinder had van het falen der microfoon en de accordeonisten „The Rhytons" hun medewerking verleen den. Na de pauze werd onze commis saris van politie, de heer J. H. van Veen als erelid geïnstalleerd. Een geanimeerd bal, waarvan druk gebruik werd gemaakt, onder leiding van „The Rhyth-boys" hield de tal rijke dans- en kijklustigen tot half drie 's nachts in 't Musis. De tombola, welke gehouden werd, was van vele en goede geschenken voorzien. Hulde aan de feestcommissie! De sfeer van deze jubileumfeest avond was, als altijd bij de talrijke E.N.B.O.O.-Familie, gekenmerkt door knusse gezelligheid en een beschaafde toon. Het hoogstaand Jubileum-concert van St. Caecilia dat 12'/2 jaar bestond, onder de zeer bekwame leiding van directeur Wim de Rooy met als medewerking Theo van de Pas, piano en Frans van Grinsveen, Tenor. De avond werd begonnen met het fijngevoelige Maria Boodschap van Han van Koert, dat goed uitkwam in de soepele en zuivere 1ste tenorpartij. Het koor vervolgde met In den of Roses van Thomas Morley. Het in el kaar lopen van de melodieën van dit lied werd meesterlijk vertolkt. Ver volgens Todtenvolk van Griedrich Hegar werd bewezen dat het ragfijne piano tot volumevolle forto door het koor volkomen begrepen wordt. Hierna werd door ere-voorzitter, de Eerw. Deken R. Reynen, het be schermheerschap aan de Burgemees ter, Mr. J. W. Peek, overhandigd. De Burgemeester vond het altijd weer opnieuw een genot om te mogen luisteren naar St. Caecilia en hij sprak de wens uit dat nu hij het be schermheerschap op zich had geno men steeds getuige te mogen zijn dat St. Caecilia 't culturele leven op 'n hoog peil bracht. Vervolgens kwam Theo van de Pas aan de vleugel en vertolkte werken van Chopin, het applaus was zeer geestdriftig. Hierna kwam de tenor Frans v. Grinsveen met 'n viertal zi geunerliederen, 'n mooie wat te wei nig warme stem die echter beter tot z'n recht kwam na de pauze in drie liederen van Purcel. Het publiek ap- plaudiseerde joviaal voor de Bossche tenor. Het nog voor de pauze gezon gen Deemoed van Bordewijk Roep- man viel een weinig uit de toon bij het machtig werk Ja, Gem Huslar van A. Doorak. Dit Tsjechisch werk werd wat uitspraak betrof voortreffelijk gezongen. Hierin bewees directeur Wim de Rooy dat hij weet wat voor stemmen het koor rijk is. Na het optreden van Frans van Grinsveen bracht Theo v. d. Pas het publiek in extase. Sommigen echter was het wat vreemd van kleur, overi gens bewees het publiek toch wel de meester in z'n werk door het hartelijk applaus, dat hem terugbracht om het negerorkest, persiflage van Debussy te spelen. Tot slot kwam het koor met when she wears red van Bordewijk Roep- man en alter Baum van P. Honeger, dat ook voortreffelijk uit het gevoel naar voren werd gebracht. Besloten werd met Invocation van C. Debussy met solist Frans van Grinsveen dat aan heel de avond nog 'n zeker hoogtepunt bracht. 'n Prachtig programma met bijzon dere solisten, al met al 'n zeer hoog staand concert. IN ONZE Te koop GEVRAAGD in goede staat Brieven Lange Singelstraat 6

Het Nieuwe Stadsblad | 1949 | | pagina 4