vuur over de Schiedamse Weekmarkt. Rijwiel Solex RIJWIEL SOLEX SERVICE-STATION UNIQUE Schildershuis Wat zegt U er van? „DE STER" 35 jaar Ruigrok's Levensmiddelen ff 11(1 'OU" M. C. de Moor Medisch Gedipl. Chiropodiste SPORT SCHIEDAM Langs onze zalen No. 17 Oplaag 16.000 exemplaren 28 April 1950 1 1 STADSCOMMENTAAR. ANTITHESE IN MIDDENSTANDSKRINGEN AAN ALLE REFLECTANTEN IN SCHIEDAM EN OMGEVING Wij hebben het genoegen U mee te delen, dat wij met ingang van 29 APRIL a.s. door R.S. Stokvis Zonen N.V. zijn ingeschakeld bij de verkoop en service van het Rijwiel Solex, de nationale gemotoriseerde fiets. BURG. KNAPPERTLAAN 6 SCHIEDAM TELEFOON 67100-68100 Voor alle inlichtingen en demonstraties van het Rijwiel Solex staan wij gaarne tot Uw dienst. Uitvoerder van Schilderwerk J a c. B a k k e r S c h i 1 d e r s 1) e d r ij f Verkoop van Verfwaren Brede Marktsteeg 3 - Telef. 66893 - Schiedam Algehele Voetverzorging ook op medisch advies ASSISTENTIE van gedipl. CHIROPODISTE levens gedipl. VERPLEEGSTER Hoogtezon Bestralingen Manicuren Juiste adres Boerhavelaan 34 A Telefoon 67350 Voor Copieerwerk Hoogstraat 26 N. VAN DEN BOS Rij,me.laAif, man. iP.tacLg.e.naten als wij U oprecht Uw mening vragen, over deze aanbieding Grote maat half linnen THEEDOEKEN Ned. Fabrikaat - Ruit geweven echt van kleur, neemt prima af en vezelt niet Alleen deze week van f 1.89 voor slechts f 1.49 OOK U ZULT UITROEPEN: Dit is weer een van de bekende aanbiedingen „STER" sol.de en niet duur Van Heind' en Ver naar Groenelaan 22, Tel. 68840 hoek Wilh. plein Rembrandtlaan 71, Tel. 67446 hoek Mesdaglaan a 3n - „1 j-, J Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Iv6Cla.lll6-Qa.UGIl 27, 28 en 29 April geven wij iedere BEZOEKER welke f 2.50 besteedt Broersvest 49 Tel. 68776 1 BLIK LEVERPASTEI of bij elk besteed bedrag van f 5.—, 100 GRAM FIJNSTE VLEESWAREN gratis STADSBLAD ai a n m I lllil'llil11HHUIHlMKI Redactie en Administratie: C. J. VAN DER KLINK L. de Colignystraat 15 Telefoon 67368 Advertentietarieven: 15 ct per mm Bij contract belangrijke korting Contractprijs op aanvraag Vissertjes 6 ct. per woord Minimum f 1.25 Abonnement per post f 1. per kwartaal. De Schiedamse Middenstandscen trale is met «en circulaire op de prop pen gekomen, waarin zij pleit voor een proefneming met een Schiedamse Weekmarkt. Zij geeft hiermede de mening weer van een kleine minder heid van handeldrijvende midden standers. Dit is toch overduidelijk ge bleken op de bekende enquête ver gadering van 16 Maart j.l. in de R.K. Volksbond. Vanzelfsprekend heeft elke minderheid het volste recht voor haar zienswijze op te komen. Uit een organisatorisch standpunt lijkt het ons echter twijfelachtig, dat de Schied. Middenstands Centrale zelf hls opper ste bestuursoverkoepeling der mid denstandsorganisaties het nodig heeft geacht haar d.w.z. het minderheids standpunt nog eens extra in een cir culaire, welke de proefweekmarkt met veel kleur en verve propageert, te ac centueren. De democratie heeft nu eenmaal haar eigen spelregels. Deze gelden ook in het Organisatieleven. De Arbeidersleiders vóór een Weekmarkt. De Schied. Besturen Bonden zijn uit een sociaal-economisch oogpunt vóór het houden van een Weekmarkt. De Schiedamse Huisvrouw even eens vóór een Weekmarkt. Wij kunnen gerust schrijven, dat de Schiedamse Huisvrouw er eveneens vóór is en heus niet alleen om er koopjes te halen: „Want 't is zo gezel lig om te gaan markten, weet U!" De Man-in-de-Straat is er tenslotte ook vóór, want die geniet al bij voorbaat, ter wijl hij zich ziet slenteren langs de bonte, rommelige kdamen en de spraakgrage standwerkers en wonder dokters. In één woord de komende weekmarkt houdt voor hem een be lofte in van een soort wekelijkse en vooral kosteloze openluchtvoorstelling van opgewekte, vrolijke verkoop-ar tiesten. De gehele Verkoop-psycliologie van het Marktwezen berust op Gezelligheid en Levensvreugde. De mensen, in ieder geval een be paalde categorie ervan, zoeken hier hun Ont-spanning. Voor duizenden mannen en vrouwen werkt zo'n gang naar de Weekmarkt als een veilig heidsklep voor gespannen zenuwen. Ze ontvluchten er even hun alle daagse zorgen. Het is de beste perma nente reclame-stunt van elke verko per, incasu van elke winkelier, als hij zelf iets dergelijks kan geven als onze grote conferenciers, die eveneens met een lach en een traan een beetje le vensvreugde proberen aran te praten. Ook het interieur van elke winkel behoort eigenlijk afgestemd te zijn op het: „Zet hier Uw zorgen op zij". Als we het zo zien, kan het vóór beeld van een weekmarkt als een psychologische stimulans voor elke Middenstander werken. Daarin heeft de Schiedamse Middenstands Centrale inderdaad gelijk. Voor ons Schiedamse Gemeentebe stuur is het hele geval een Gordiaanse Knoop, welke zij uiteindelijk zal moe ten doorhakken. Frederik de Stoute bij Bingham's Personeelsvereniging in het Volksgebouw, Tuinlaan 50. Avonden van Personeelsverenigin gen behoren tot de aangenaamste en gezelligste, welke de Redacteur-Ver slaggever van Het Nieuwe Stadsblad medemaakt. Zo was het ook met deze Feestavond van de Personeelsvereni ging Bingham en Co op Zaterdag avond 22 April in het Volksgebouw. Na opening door de voorlopige Voorzitter, de heer C. Baars en de aanbieding van het Erelidmaatschap aan de heer P. van Vollenhoven bracht de bekende toneelgroep der Gemeente Technische bedrijven Fre derik de Stoute, een amusant, vlot en vrolijk spel in drie bedrijven door Wim Dumont. Het was een blijspel vol verwikkelingen, waarvan het eerste en derde bedrijf ten huize van Frede- Einde Hoogstraat bij het stadhuis rik Katoen speelden en het tweede bedrijf op een kamer in hotel „Zee wind" te Zandvoort. Wij kunnen niet anders schrijven dan dat deze Schiedamse Toneelgroep een uitstekend en. gaaf spel te zien gaf. Op de toneel-technische' kant der regie, onder leiding van Ko Zonruiter, viel niets aan te merken. Indien deze toneelgroep de opgaan de lijn van haar toneelkundige preste- ties blijft volgen, kan zij in de toe komst onze Schiedamse burgerij nog menige avond van kunstzinnig to neelgenot verschaffen. Als een bijzon derheid, welke niet onvermeld mag blijven, tekenen wij hierbij nog aan, dat deze opvoering van Frederik de Stoute de première voor geheel Ne derland betekende. Het souffleren had ietwat zachter kunnen zijn. De dames van de toneel groep ontvingen na afloop bloemkens, de heren een rokertje. Na afloop was er een geanimeerd bal onder leiding van de heer Jos. van Esch, die bovendien nog een plezant liedeke op de feestvierende perso neelsvereniging zong, waarbij de ge hele zaal tenslotte instemde. Het Hawaiïan-ensemble „The Wai- hiniëns zorgde voor de nodige muzi kale illustratie. Ter stijving van de kas werd er een tombola gehouden, die er wezen mocht. Als in de toekomst elke feestavond van Bingham's Personeelsvereniging zulk een succes zal wezen als deze, dan zal Het Nieuwe Stadsblad gaarne weer van de partij zijn. Tel 67735 „Het Geheim van Dr. Spencer," Dinsdagavond 25 April, in Musis Sacrum. Lange Haven. De Schiedamse Toneelvereniging „Utile Dulci" gaf een weldadigheids voorstelling, ten bate van het club huiswerk voor ongeorganiseerde Jeugd in onze Stad, waarin zij op uit stekende wijze bovenvermeld Detec tive-spel in vier bedrijven van Mr. H. M. Planten opvoerde. Een bijzonder interessante vrouw was Mevr. Oliver Devenish, gespeeld door Jessy Horst- mann-Hermans, terwijl ir. W. E. Hoek lord William Malvern, meer bekend als „Billy" op de juiste wijze ver tolkte. Utile Dulci heeft met deze spannende detective-story weer eens getoond, dat zij nog steeds haar oude roem handhaaft. Het spel van deze toneelvereniging schenkt altijd weer werkelijk kunstgenot. „Vrouwen om Schubert" in Musis Sacrum, Woensdagavond 26 April. De Schied. Opera- en Operettever eniging „Gemengd Koor", dat onder leiding van de populaire directeur, de heer Ko de Keizer, in onze Stad reeds een goede reputatie heeft verworven, heeft het aangedurfd „Vrouwen om Schubert" op te voeren. De aanwezi gen hebben met volle teugen kunnen genieten van een romantische liefdes historie van de onsterfelijke compo nist, doorweven met zijn onvergete lijke melodieën. Hoewel wij het een hele durf ach ten van Gemengd Koor, deze „Vrou wen om Schubert" in onze nuchter- zakelijke Stad ten tonele te brengen, kunnen wij niet anders schrijven dan dat deze bijna 80-jarige het er goed heeft afgebracht. Want het volgende jaar hoopt de S O. en O.V. „Gemengd Koor" haar bestaan van acht kruisjes op grootse wijze te herdenken. Deze opvoering was inderdaad een goed geslaagde inleiding hiertoe. Wat de verdeling der hoofdrollen betreft, hiervan willen wij even met ere vermelden: de dames Mariene Parfumeur als Hilda en Ans van Pelt als Gravin Carolina en de heren Jan Engelhard als Franz Schubert en Leen Krabbendam als Schani, de herber gier. Het koor was goed, doch de solisten waren af en toe ietwat ongelijk met de muziek. VERHUIZINGEN v.h. Gebr. van den Bos EXPEDITIE. Nieuwe Haven 45 Tel. 68558 Let op het juiste adres! ZELCO-avond in Chn Sociale Belangen, Lange Haven. Donderdagavond 20 April hielden de detaillisten in levensmiddelen, aan gesloten bij de bekende ZELCO-com- binatie hun eerste contact-avond in het gebouw van Chr. Sociale Belan gen. Deze avond stond onder leiding van de heer Joh. Nauman, de Zelco- grossier hier ter stede, op wiens in stigatie deze vergadering tot stand gekomen was. De heer Nauman heeft practisch de gehele avond het woord gehad, hetgeen hem wel toevertrouwd was. Een viertal zakenlieden hebben eveneens gesproken. In de pauze wer- der er verversingen aangeboden. Dit eerste Zelco-contact is dermate geslaagd, dat er wel meerdere avon den zullen volgen. Langs de zalen. Damclub Schiedam. In de bovenzaal van de Amstelbron, werden voor de huishoudelijke com petitie van de damclub Schiedam de volgende partijen gespeeld: M. VeldtW. Verheul 20. J. v. TilburgP. v. Noordennen 20. L. SchuitmanI. Visser 11. M. CotéJ. Levering 11. A. VerberkJ. de Wilde 02. J. P. v. d. WateringM. v. Noorden nen 02. T. VisserA. W. Blokland 02. J. LeeningA. v. d. Moer 02. C. v. LeeuwenA. Struik 02. H B.S. nieuws. In tegenstelling met een bericht in ons vorig blad, bericht men ons van H.B.S.-zijde dat de wedstrijd HBS Zwaluwen R niet a.s. Zaterdag ge speeld zal worden, doch op Zaterdag 13 Mei. De Goedkope Winkel had tijdens zijn verbouwing, op de schutting voor het winkelpand Hoogstraat 145 een zeer interessante puzzle-rebus aange bracht. Uit de 567 oplossingen welke bin nenkwamen was onderstaande wel een der mooiste inzendingen, en ont ving „Het Nieuwe Stadsblad" deze ter publicatie. Vergezeld van een zeer inslaande tekening luidde de tekst als volgt: 't Is Maart en de lente dit gaat komen, We zien het aan de struiken en de bomen En reeds sedert verschillende weken, Zijn ook de reigers weer neergestreken. Maar niet in de natuur alleen, Kijk echter gewoon eens om je heen, Je ziet hoe de verschillende zaken, Een verjongingskuur ook door gaan maken. Ik ben de Hoogstraat over gegaan, Zag om „De goedkope Winkels" een schutting staan, Daarachter was het breken, sjouwen, Om een modern gedeelte op te bouwen En ik ontdekte heel tevreê, Een rebus en ik doe daaraan mee! Wat er in „De Goedkope Winkels" wordt verkocht? Natuurlijk alles wat U zocht, 't Zij lingerie of bovenkleren, Nylons maar ook sokken voor de heren, Heel aardig voordelig Kindergoed En ja, het geeft de Vrouw weer moed, Dat zij de lakens en de slopen En Huishoudgoed volop kan kopen. A r\ Rijwiel-hulpmotoren Y A zijn in Schiedam alleen verkrijgbaar bij B. MATTHIJSSEN St. Lidt.inaslr.78 Tel 6S15Ó - Vraagt demonstratie Het Hoogstraat-belangen Comité, Die had eens het allerleukst idee, Mij een vijf gulden-waardebon te offreren En vorig jaar ten tweede kere, Zond „Het Nieuwe Stadsblad" mij ook een bon, Die ik bij een winkelier besteden kon. Wat heb ik die twee keren gedaan? Naar „De Goedkope Winkels" toegegaan. Dit is nu maar geen vleiend praatje, Om te komen in een heel goed blaadje. Voor de eerste kocht ik een Combiné, Maar tien gulden waarde had numero twee, Daarvoor kocht ik een shawl, een mooi dessin En handschoenen, ook zo naar mijn zin. Mag ik tot slot U nu nog wensen, Dat er mogen komen vele mensen, Want ik weet, daarvoor zult U altijd zorgen, De kijkers van vandaag, zijn kopers morgen! Het is mij tevens een blijde taak, U geluk te wensen met de herbouwde zaak, Draagt de naam „Goedkope Winkels" steeds met eer, Van harte succes! Mevrouw-Mijnheer! Inz. Mej. H. Gommers, Prof. Kamerl. Onneslaan 161. JUBILEUM-ACTIE VAN DE GAST'S SCHOENENMAGAZIJN. Uitslag Gratis-Loterij. Op Dinsdag 11 April j.l. werden in" het filiaal Schiedam, in tegenwoordig heid van politie en enkele personen uit het publiek, de 35 beschikbaar ge stelde prijzen getrokken uit de te Schiedam ingeleverde pl.m. 10.000 stuks loten. Deze 35 gelukkige prijs winnaars hebben hiervan een schrif telijke-mededeling ontvangen en kun nen de getrokken prijzen aan deze zaak afhalen. Wanneer wij hierbij opmerken, dat bij de firma De Gast in totaal pl.m. 27 000 stuks loten dóór het schoenen- kopend publiek gedurende deze gra tis-loterij-actie werden ingeleverd, dan blijkt toch wel duidelijk, dat deze actie uitstekend geslaagd genoemd kan worden. Maar zoals dat bij iedere loterij is, zijn er ook bij deze gratis loterij zeer velen, die in hun verwach ting op één der mooie prijzen moesten worden teleurgesteld. Teneinde deze zeer veel teleurge- stelden alsnog voor hun medewerking aan deze actie te belonen, wordt de Jubileum-actie thans voortgezet met een Gratis-Waardebonnen-actie, zon der nieten. Hiervoor ontvangt men een circulaire, waaraan zijn beves tigd 3 waardebonnen van elk Eén gulden. Het gebruik van deze Gratis- Waardebonnen wordt in deze circu laire en in een advertentie in deze courant nader omschreven. Alléén voor de zaak te Schiedam wordt voor deze actie, die duurt tot Zaterdag 20 Mei a.s., een bedrag van pl.m. f 10.000 ter beschikking van het schoenen-ko pend publiek gesteld en in contanten terugbetaald. Deze Waardebonnen-Actie, als sluit stuk van de bekende Jubileum-Actie van de firma De Gast, is een in Ne derland ongekende groots opgezette reclame-actie, waarvan door iedereen kan worden geprofiteerd. In deze toch al zo dure tijd, waarbij iedere gulden in de meeste gezinnen welkom is, twij felen wij er geenszins aan, dat ook van deze doelmatige reclame-actie wel zal worden geprofiteerd. Gelet op de grote sorteringen en be kende lage prijzen voor mooi en de gelijk schoeisel, zal een gang naar dit bekende schoenenmagazijn zeker de moeite lonen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 1