Wie wint de vacantie- O reis naar Parijs O, O, O, O, DAT KAN NIET LANGER ZO! WALDQ Grijp nog vandaag DIE 4 o,o,o,o's BIJ DE KRAAG! f 11.90 „DE STER" V.A.P. WALDQ CORSETTENPARADE T Veertig gratis vacantiereizen /tan, de mefi$,eke>iden, man, de, &cAiedamó,e Ziekenfondsen, Wijziging, p,Semie uJiipjmiHige metifyekeAing 2te dïcPiiedamSe ^Lekenfondsen &oSSetten,paSade tandheelkundige hulp, maal mesp,licht en, mSgwillig mes^ekesden T).e iMi ZUken^mddat Een Engels patent No. 23 Oplaag 16.000 exemplaren 30 Juni 1950 Oud Nieuw 63 80 95 120 52 65 78 100 48 60 72 90 Slechts enige maanden hebben wij de verkoop van TWILFIT-CORSETTEN weer ter hand kunnen nemen en dagelijks blijkt, dat de meest ver wende vrouw uit onze ENORME COLLECTIE haar keuze kan doen Ons personeel spreekt reeds van een want het is steeds een komen en gaan een ieder trekt een TWILFIT aan. Een TWILFITCORSET behoudt Uw natuurlijke gratie. Het enige corset (met onbreekbare spiraalbaleinen) Draagt een corset dat zit Koopt een Twilfit Alleenverkoop voor Schiedam Alle modellen prijzen vanaf Grote sortering KEEP-UP Bustehouders met baleinen Kousen met („Het Loodje") de nieuwste kleuren f3.95 Van Heind' en Ver naar Groenelaan 22, Tel. 68840 hoek Wilhelminaplein Rembrandtlaan 71, Tel. 67446 hoek Mesdaglaan NIEUUIE (•(M1111 MMIIMB'Hll Redactie en Administratie: C. J. VAN DER KLINK L. de Colignystraat 15 Telefoon 67368 Advertentietarieven 15 ct per mm Bij contract belangrijke korting Contractprijs op aanvraag Vissertjes 6 ct. per woord Minimum f 1.25 Abonnement per post f 1.- per kwartaal. Van de Redactietafel. Veertig Gratis Vacantiereizen, waaronder vierdaagse vacantie reizen per Luxe Touringcar naar PARIJS. Als de Redactie meent, dat het noodzakelijk is in een bijzondere me dedeling zich tot haar lezerskring te wenden, dan is daar meestal wel re den voor. In dit geval is het de aan kondiging van een Grote Gebeurte nis in de geschiedenis van ons Stads- bladbestaan. Zoals U weet, zijn Juli en Augustus de vacantiemaanden bij uitnemendheid. Dan pas komen we in de echte vacantiestemming en krijgen we de smaak ervan te pakken. Helaas ligt de mogelijkheid om er eens uit te breken niet binnen ieders bereik. Ten einde nu elke stadgenoot in de gele genheid te stellen ook eens het genot van het reizen te smaken, hebben de Adverteerders, die op de achterpagina van onze veel gelezen krant beslag hebben gelegd, in nauwe samenwer king met Het Nieuwe Stadsblad, een groots opgezette ruilprijsvraag op touw gezet. Begin U dus eerst eens nauwgezet te lezen. En U bent na tuurlijk schrander genoeg om onmid dellijk te begrijpen, dat hier de kans van Uw leven ligt. U hebt immers altijd zo graag, al was 't maar één keertje, met Uw Vrouw naar Parijs gewild? Nu doet zich die gelegenheid voor. Zó maar. gratis, voor niets! 't Is ongelofelijk, maar waar. Wat U moet doen, is heel eenvoudig. Het Nieuwe Stadsblad verschijnt heden met een oplage van 20.000 exemplaren. Van elke Adverteerder zijn er dus 20.000 advertenties in om loop. Wie nu door inzameling en rui ling de mééste advertenties van één Firma opspaart en deze uiterlijk 31 Juli a.s. aan ons Redactiebureau inle vert, krijgt als hoofdprijs aangeboden: Een vierdaagse vacantietrip voor twéé personen per luxe touringcar naar Parijs, waarbij alles is inbegre pen. Dan volgt de tweede prijs, welke bestaat uit een: Twéédaagse Vacan- tiereis voor 2 personen (alles inbe grepen), de z.g. Acht Provinciëntocht. Vervolgens tien prijzen voor gro teren, die dan per Luxe Touringcar een ééndaagse trip, eveneens alles in begrepen, mogen maken. En tenslotte, ja wel ten slotte, want is het al niet welletjes, dertig prijzen voor kinderen, bestaande uit 30 speciale dagreizen voor onze Schie- damse kinderen van 7 tot 14 jaar, on der de goede en vertrouwde geleide van Ouderen. Wij mogen deze grote Vacantie Ruilprijsvraag gerust een edelmoedig en royaal gebaar van de zijde onzer adverteerders tegenover onze Stad genoten noemen. Geheel Schiedam kan er aan mede doen. Wie er niet mogen mededoen, zijn de bezorgers en het personeel en familieleden van Het Nieuwe Stadsblad. Deze zijn van mededinging uitgesloten. U moet derhalve zoveel mogelijk exemplaren van Het Nieuwe Stads blad bemachtigen. Daardoor wordt Uw kans op ruiling des te groter. En voor iedere firma het aantal afzon derlijk inleveren. Doch er gebeurt nog meer. Op ver schillende punten van onze Stad ko men er ruilbeurzen, waarvan wij een agenda hebben opgesteld, welke U met de nodige belangstelling gelieve te raadplegen. Agenda van plaatsen en tijden der ruilbeurzen van onze grote Stadsblad Vacantie ruilprijsvraag: Maandagavond: Edisonplein van 68 uur. Dinsdagavond: Frans Halsplein van 6—8 uur. Woensdagmiddag: van 24 uur. Woensdagmiddag: van 46 uur. Donderdagavond 68 uur. Vrijdagmiddag. Wilhelminaplein van 6—8 uur. Zaterdagmiddag: Edisonplein 13 uur. Zaterdag: Frans Halsplein van uur. Om het nog eens duidelijk te doen uitkomen: Uitsluitend de desbetreffende fir ma's, die mededoen aan de grote Vacantie ruilprijsvraag op de achter pagina van dit nummer van Het Nieuwe Stadsblad, stellen boven staande schitterende prijzen beschik baar. Wilhelminaplein Frans Halsplein Edisonplein van van 5—8 Terwijl de kinderen op hun uit gaansdag te gast zijn van hen, die medewerken aan de Puzzle-adverten- ties. Wij hopen nog nader terug te ko men op deze aantrekkelijke Reclame stunt van onze ondernemende Schie- damse Zakenlieden, die deze grootse Campagne van Goodwill en Bussi- ness-service geheel en al uitgeweven hebben op het stramien van onze ste delijke vacantieviering van dit Jubi leumjaar. Aan hen alle eer en dank, die hen ongetwijfeld toekomt. De Redactie van het Nieuwe Stads blad wenst hen tenminste van harte succes met deze onderneming, die evenzeer getuigt van burgerzin als van zakeninstinct. REDACTIE. Wat wil het Verbond van veilig verkeer daarmee zeggen? De eerste O is de onwetendheid. Het tegenwoor dige intensieve verkeer eist van iedere weggebruiker van automobilist tot voetganger dat hij bekend is met de grondregels van het verkeer. Be geeft men zich in het verkeer, en wie onzer kan daarbuiten, zonder deze grondregels te kunnen, dan kunnen ongevallen niet uitblijven. In het kort saamgevat komt het dus hierop neer dat elke weggebrui ker zich op een zodanige wijze dient te gedragen, dat het verkeer niet in gevaar kan worden gebracht en dat hij zich zo gedraagt, dat aan een an der geen schade wordt berokkend of die ander niet in sterker mate wordt belemmerd of overlast ondervindt dan onvermijdelijk is. Voorts moet de bestuurder van een voertuig gebruik maken van de rij banen, de wielrijder van de rijwiel paden, terwijl het lopen op de rijbaan gevaarlijk en verboden is. Men wijkt naar rechts uit en haalt links in. Bij kruisingen heeft hij die van rechts komt voorrang, met dien verstande dat motorrijtuigen en trams voorrang hebben boven de andere weggebrui kers. Het verkeer over een hoofdweg heeft natuurlijk altijd voorrang. Het naar links afslaande verkeer dient het tegemoet rijdende altijd te laten voor gaan. De snelheid moet worden aan gepast aan de plaatselijke omstandig heden; de bestuurder moet te allen tijde in staat zijn aan zijn verplich tingen in het verkeer te voldoen. Men geve altijd een duidelijk teken in dien men van richting wenst te ver anderen. Men dient op een zodanige wijze te stoppen, dat het verkeer niet wordt gehinderd of in gevaar ge bracht. Wielrijders mogen met niet meer dan twee personen naast elkaar rijden. Denk ook aan het voeren van verblindende verlichting. Voetgan gers, steekt de rijweg altijd langs de kortste weg en haaks op de verkeers- richting over. De Ziekenfondsraad heeft met toestemming van de Minister van Sociale Zaken ondanks verzet der Ziekenfondsorganisaties, de premie voor de Vrijwillige Verzekering herzien en het bedrag met ingang van 2 Juli 1950 nader vastgesteld op f 0.80 per volwassene per week en de overige premies dienovereen komstig gewyzigd. Ter illustratie volgt hieronder een opgave van de oude en de nieuwe premie per week. Bij volledige verstrekkingen Onvolledige gezinnen Zonder ziekenhuisverpleging Onvolledige gezinnen Zonder ziekenhuisverpleging en zonder klinische specialistische hulp Onvolledige gezinnen Een nadere regeling wordt ontworpen voor de vrijwillig verzekerden, welke een uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening ontvangen. Tot nader order blijft de premie voor deze personen gehand haafd op het oude tarief. Het is echter noodzakelijk, dat deze verzekerden zich met hun fondskaart en toekenningsbewijs Noodwet op het Ziekenfondskantoor vervoegen ter vaststelling van hun rechten. Wordt hieraan niet voldaan, dan is de nieuwe premie verschuldigd. Reparatie Nieuwe Auto's Catalogusprijzen Accesoirs Autorijschool De tweede O is de onoplettendheid. Onoplettendheid staat in het tegen woordige verkeer gelijk met zelf moord. Steek een straat over zonder op het verkeer te letten en het is de kortste manier om Uw leven te be ëindigen. Wees dus wanneer U aan het verkeer deelneemt altijd oplet tend, niet in de eerste plaats in Uw eigen belang, maar leer Uw verant woordelijkheid tegenover anderen be grijpen. De derde O is de onvoorzichtigheid! Deze O heeft al heel veel ongeval len op zijn geweten. Hoeveel onvoor- zichtigen worden niet dagelijks het slachtoffer van hun onvoorzichtigheid, maar ook hoeveel onschuldigen wor den tot slachtoffer gemaakt? De on voorzichtige is meetal roekeloos. Hij rijdt te snel, vis branieachtig, durft ook wel een borrel te drinken, kortom is die automobilist wiens klasse van onvoorzichtigheid men in kan delen naar het aantal schrammen en butsen in de spatschermen van zijn wagen. Dit wil natuurlijk geenszins zeggen dat wielrijders en voetgangers niet o-ï^Dorzichtig zijn. De wielrijder die va'n richting verandert zonder teken te geven en de voetganger die over steekt zonder op het verkeer te letten, zijn in wezen even onvoorzichtig. Ook zij solliciteren in het gunstigste geval naar een ziekenhuisbehandeling van langer of kortere duur. De vierde O is de onwellevendheid. Tja, wat zullen we daar van zeg gen. Niemand wil graag voor onwel levend worden uitgemaakt. Het is ech ter een eigenaardig verschijnsel, dat veel mensen, die in de dagelijkse om gang uiterst hoffelijk zijn, als ze aan het verkeer gaan deelnemen plotse ling de onwellevendheid zelf worden. Men vindt het dan heel gewoon om het recht Van voorrang voor zich op te eisen. Men duwt een minder snelle broe der eenvoudig met zijn toeter van de weg. Men houdt geen rekening met andere weggebruikers, doch rijdt als of men Koning van de weg is. Het re sultaat van alles is dat men over een afstand van 100 km drie minuten eer der ter plaatse is dan de wellevende weggebruiker. Alleen heeft de laatste tientallen andere weggebruikers de doodschrik op het lijf gejaagd door zijn manier van rijden. Ook hier geldt weer dat de onwellevendheid zich niet uitsluitend beperkt tot één categorie van weggebruikers. De fabrieksarbei der die per rijwiel de poort uitstormt, zich daarbij met zijn ellebogen een weg banend door de overige wegge bruikers is even onwellevend als de heer die zulks doet met een grote slee. Begin dus nog vandaag in Uw eigen belang een goed verkeersdeelnemer te worden. Bestrijd Uw onwetendheid, leer de verkeersregels, maar breng ze dan ook oplettend in toepassing. De onoplettendheid is nog erger dan de onwetendheid. Onvoorzichtig en on wellevend zijn we natuurlijk geen van allen. Mocht ondanks dat, één Uwer eens een aanrijding hebben, be gin dan de politie niet direct te ver tellen dat die ander schuld heeft, maar bekijk de zaak eens rustig en vraag U zelve af of U toch nog niet een beetje onvoorzichtig, onoplettend of onwellevend bent geweest. Weet U zeker dat dit niet het geval was, dan waart ge mogelijk onwetend. In Uw eigen belang raden wij U: Rijwiel-Hulpmotoren zijn in Schiedam alleen verkrijgbaar bij B.MATTHIJSSEN St. Liduinastr.78 Tel 6815ó - Vraagt demonstratie Niet gesaneerde verzekerden (niet in bezit van een tandartskaart) van 30 jaar en ouder zÜn voor een vulling een bijbetaling verschuldigd van f 2.in plaats van f 0.50, terwijl aan deze verzekerd geen wortelkanaalbehandeling voor fondsrekening wordt verstrekt. De bijbetaling door de verzekerde voor een volledige prothese wordt verhoogd met f 10. en een prothese van 11 t/m 14 elementen met f 5. De nieuwe bijdragen van fonds en verzekerde worden dus als volgt: 1) bij een verzekering gedurende 6 maanden of langer verzekerde f 55.ziekenfonds f 45. 2) bij een verzekering langer dan 3 doch korter dan 6 maanden verzekerde f 75.ziekenfonds f 25. 3) bij een verzekering korter dan 3 maanden verzekerde f 85.ziekenfonds f 15.— Voor een prothese van 11 t/m 14 elementen wordt dit 1) Verzekerde f 30.ziekenfonds f 20. 2) verzekerde f 35.ziekenfonds f 15. 3) verzekerde f 40.—, ziekenfonds f 10. De verstrekking van gedeeltelijke prothesen wordt niet meer voor fondsrekening verleend aan ver zekerden, welke niet in het bezit zijn van een ta ndartsenkaart (gesaneerden). Voor gesaneerde zekerden blijft voorlopig de oude regeling van kracht. Een bijdrage in de kosten van reparaties van prothesen wordt niet meer verleend. Voor net aanD gen van een nieuwe kunstharsbasis (z.g. rebasing) en voor de uitbreiding van een prothese met nieuw element of klammer blijft de oude regeling van kracht. Deze wijzigingen in de tandheelkundige hulp worden per 1 Juli 1950 van kracht. Een reeds bfl» behandeling bij een niet gesaneerde verzekerde van 30 jaar of ouder kan worden beëindigd ov komstig het oude tarief, mits deze gereed komt voor 1 September 1950. ILuxe Autoverhuur Binnen- en Buitenland Nacht Toot Trouwrijde

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 1