„DE STER" if De belangrijkste stadsgebeurtenis dezer dagen Sen, Jtmeukaan Wiletd Ons lied van de week Twilfit-corset VISSER BRAM NOORDIJK Een fijne Vacantiedag BRAM NOORDIJK Stadscarrillon BRAM NOORDIJK Banketbakkersijs No. 30 Oplaag 16.000 exemplaren 1 September 1950 Hoogstraat 68 - Tel. 68681 MECANODOZEN UIT LIVERPOOL Hoogstraat 68 Tel. 68681 Rieten Poppenwagens vanaf f3.95 Hoogstraat 68 - Tel. 68681 POPPEN met HAAR, STEM EN SLAAP-OGEN Reeds dagen trek ik door Uw mooie Nederland, en overal getuigd de Hollander van vooruitstrevendheid bij de wederopbouw Een ding is mij echter maar niet duidelijk, waarom ligt de Herenmode hier zover achter, vergeleken bij andere landen Neem b.v. het overhemd eens, hoe veel heren gaan hier naar kantoor of werk, gekleed in overhemd met stijve boord. Het is eenvoudig be lachelijk hoe zij in hun bewegingen belemmert worden, door deze ouder wetse dracht. Bij ons draagf iedet Amerikaan een Overhemd - met vast boord, heerlijk in het dragen en altijd even luchtig. Wij kunnen ons de grote bewonde ring indenken van deze Amerikaan. Want waarom gaat U niet met Uw tijd mee en kleedt U sportief, een maal onze overhemden met vast boord geprobeerd, en U bent er een vaste afnemer van. Doet nog heden een wijze daad, en koopt een Overhemd dat U prima staat. Echt van kleur prima pasvorm en vast boord, slechts f 6.90 Van Heind' en Ver naar Groenelaan 22, Tel. 68840 hoek Wilhelminaplein Rembrandtlaan 71, Tel. 67446 hoek Mesdaglaan Ik voel mij de gelukkigste Vrouw want ik draag een onbreekbare spir.aalbaleinen Alleen verkoop Magazijn DE STER Groenelaan 22 Tel. 68840 hoek Wilhelminaplein Rembrandtlaan 71 Tel. 67446 hoek Mesdaglaan ïPIecfitiu-eeA? fi.eea tio-o-d! Met de Philips Blitz-Camera kunt U altijd fotograferen lijf; '-#11 VACANTIE -TIJD POFFERTJES-TIJD 1 v.h. HEISTER HIEUUIE TADSBLAD Redactie en Administratie: C. J. VAN DER KLINK L. de Colignystraat 15 Telefoon 67368 Advertentietarieven 15 ct per mm Vissertjes 6 ct. per woord Minimum f 1.25 By contract belangrijke korting Contractprijs op aanvraag Abonnement per post f 1.- per kwartaal. ,IIet Schiedamse Vacantiefeest" Feestflitsen Het doel. Goede ontspanning voor iedereen tegen een zo laag mogelijke prijs, dat was het doel dat wij ons voor de Va- cantieweek stelden, schreef het Va- cantie-Comité in haar Feestprogram ma. En dit heeft zij glansrijk bereikt. Hulde. Daarom brengen wij een spontane hulde aan de Schiedamse Gemeen schap, aan het Gemeentebestuur en andere officiële lichamen, welke voor de onontbeerlijke medewerking zorg^ den en aan allen, die medehielpen om dit feest te doen slagen. Uitstekende Organisatie. Tegen de eeuwige criticasters, de zuurpruimen die altijd wat aan te merken hebben zeggen wij: Zien jul lie zo iets maar eens voor elkaar te krijgen. Want daar komt wat voor kijken, mensen! Organiseren behoort tot een van de moeilijkste ménselijke opgaven. Oprechte uiting van onbaatzuch tige Burgerzin. De stadgenoten, die hun tijd en ca paciteiten voor deze onderneming hebben gegeven, hebben hiermede de meest belangeloze burgerzin getoond. De thuisblijvers en stoelzitters, de kijkers en genieters moeten daarover niet te licht denken. Wij mogen dit verheugend verschijnsel gerust signa leren in tegenstelling tot al die mi- santrophische en pessimistische jere miades over onze tijdgenoten. Dit Va cantiefeest Anno 1950 staat trouwens geheel in het teken der Jeugd en ge tuigt tevens van de onuitroeibare le vensblijheid van de Hoop des Vader lands. Op democratische leest geschoeid. Elke vorm van sectarisme en schot-> jesgeest is vreemd aan dit Jeugdfeest. In het Vacantie-comité zitten „vogels van diverse pluimage". Op de Bonte Dinsdagavond van 29 Aug. waren de scheidsmuren van de Schiedamse Jeugd totaal neergehaald. A.J.C.-ers en Kajotters met protestantse Jonge ren van allerlei levensopvatting vormden als publiek en spelers één harmonisch Geheel: De Schiedamse Jeugd! Bont en veelzijdig feestprogramma. Het bonte en veelzijdige program ma biedt voor Elck Wat Wils. Het is een opwekkende cocktail van ernst en luim, waardoor U vanzelf in een feestroes geraakt zonder er nochtans dronken van te worden. U kunt zowel behagen scheppen in kunstzinnige foto's en interessante vliegtuigmodel len, als in luchtige kermisgeneugten. Unieke Verlichting. Iedere avond kunt U genieten van de duizenden lampjes en ettelijke schijnwerpers, welke de toch al schil derachtige Stadhouderslaan en Julia- nalaan in een zacht fluorescerend oranje-geel sprookjeslicht zetten. De heuvel in het Julianapark straalt in „floodlight". Evenals de boswachters woning. De Broersvest is een vrolijk verlichte Boulevard. Het Broersveld glanst vriendelijk van de ontelbare knus,gezellige lampjes. De fontein op de Broersvest klatert omhoog in veel kleurige technicolor-stralbn. De ker mis is een ware lichtzee. Het Feestterrein in hartje-stad: Aan het einde van de Broersvest. Het feestterrein ligt niet, zoals vroeger zo vaak gebeurde, ergens aan de buitenkant van de stad op een donkere, drassige plek, maar in het hartje van Schiedam. Elke avond is er wat te doen. Zag men zo iets in het buitenland, men zou het van de daken schreeuwenDe omgeving is overigens pittoresk genoeg: de af tandse ruïne van Mathenesse, de oude begraafplaats, het donkere bo- mendecor van Koolas en Lange Kerk straat, de antieke geveltjes en de op lopende Broersvest richting Koe- marktbrug. Men moet er maar oog voor hebben. Sommige stadgenoten schijnen alleen aan gene zijde der grenzen ergens oog voor te heb-1» benOf wel, snobbisme is dan troef. Het gure, natte en ongestadige weder is als altijd de grote Tegen speler en Spelbreker van veel Buitenhuis vermaak. Nadat op Maandagavond de fa meuze en geliefde Organist Joop Wal vis was weggerend en daarbij de com munity-singing, is op de volgende avond de zo aardige Fakkeloptocht van de gemeenschappelijke Schiedam se Jeugdorganisaties letterlijk uit el kander geregend. Gelukkig was deze Bonte Dinsdagavond toch al reeds ge slaagd. Wij hebben de stoet vanaf de trappen van ons mooi, historisch Stadhuis voorbij zien trekken. Het was een grandioos en fantastisch ge zicht: al die kleurige vlaggen tegen het walmende fakkelschijnsel. Daarna barstte de bui in alle hevigheid los. Te veel Programmanummers om op te noemen. Autotochten, boottochten, kinderj circus, poppentheater, autorallye, klimpartijen op de Sint-Janstoren: het is voor ditmaal teveel om er ook maar een vluchtige schets van te geven. Tot een volgende keer dus! Van 20 Aug. tot 6 Sept. Bloemen en Aquariumtentoonstelling Florania in de gebouwen van de R K. Volks bond en Christelijk-Sociale Belangen. Binnen het kader van de Vacantie- week wordt er ook nog bovengenoem de tentoonstelling gehouden. Wij ho pen in ons volgend nummer op deze interessante show terug te komen. 10 Augustus 1950, 's morgens 9 uur, stonden in Schiedam voor verschil lende winkels groepjes mensen en kinderen. Waarom? Wel, een mooie Meggabus kwam langs de winkels de kinderen ophalen, die de gast moch ten zijn van de Schiedamse winke liers, omdat ze prijswinnaartjes wa ren van de „Grote Advertentie ruil- prijsvraag" van het Nieuwe Stads^ blad. Om even over 9 vertrokken we uit Schiedam. Mijnheer v. d. Klink en nog twee dames gingen mee, en hebben reuzegoed voor ons gezorgd. De chauffeur was een grappenmaker, hij vertelde ons op leuke manier alles wat er te zien was onderweg, en zong alles liedjes met ons mee. We gingen over Rotterdam, door de Maastunnel, en kwamen over de Moerdijkbrug in Noord Brabant. Tot in Breda en Ginneken zijn we hele maal geweest. Fijn gespeeld in de bos sen en speeltuin, de chauffeur deed dapper mee. Toen onze maag begon te jeuken kregen we een lunchpakket. Alles smaakte heerlijk. Ook de zuur tjes en gevulde koeken waren heel lekker. Bij dat alles kregen we nog melk en limonade! Bij de Oisterwijkse vennen hebben we bramen geplukt. We gingen terug over Tilburg. De chauffeur heeft nog gestopt om hei te plukken. De hei bloeide prachtig. Dat is een mooi gezicht. We zongen vaak een liedje dat Koos de Kapper had gemaakt, en waar de namen in voor kwamen van alle winkeliers die mee gedaan hadden. Om kwart over 7 wa ren we weer op de Broersvest, waar veel Vaders en Moeders stonden te wachten. Veel vertellen thuis en toen naar bed. 't Was een heerlijke dag ge weest. JOKE v. d. WILDT, 10 jaar Ploegstr. 37, Schiedam. Voor Trouwrijden Van de Redactie: Terug van Vacantie. De Redactie van Het Nieuwe Stads blad gaat haar werkzaamheden weer met frisse moed beginnen. Vele stad genoten, trouwe lezers en aanhanke lijke lezeressen hadden een briefkaart met hartelijke wensen voor deze va cantie naar ons Redactiebureau ge zonden. Een briefschrijfster knoopte er de wijze raad aan vast: Zorg vooral goed uitgerust terug te komen en maak er na Uw vacantie eens een echt gezellig Schiedams Familieblad van. En nu, hier zyn wij dan weer. Wij Wanneer gaan onze kinderen naar School? In onze stad is veel te doen over de vraag moeten onze kinderen nu 1 of 4 September naar school? De onder wijzers van Schiedam zaten erg in de war over deze vraag, daar de huis moeders hun kinderen in deze feeste lijke week gaarne vergezellen naar de kermis en andere attracties, welke onze stad hun deze week biedt. Maarde vacantie achter de rug, schoenen totaal versleten, zo rede neerden de onderwijzers, hoe lossen we dat op? En.de oplossing was natuurlijk.... Eerst voor sterke schoolschoenen, onverwoestbaar en van prima pasvorm naar ARIENS SCHOENENHUIS BROERSVEST 54 Dan pas kan de school een aanvang nemen. Na deze wijze raad van onderwijzend Schiedam te hebben aangehoord ging er een zucht van verlichting op bij alle Schiedamse huismoeders, want... natuurlijk „Ariens" is er ook nog!!! Tussen twee haakjes; wie heeft tasje vergeten bij het kopen van schoenen? t-n-v Beekman. zullen proberen deze sympathieke le zeres tevreden te stellen. Doch wij doen daarbij tevens een beroep op alle Schiedamse ingezetenen, vooral op alle H.H. Verenigingssecretarissen ons op de hoogte te houden van hun respectievelijke feesten, vergaderin gen en andere gebeurtenissen. Bij' voorbaat hiervoor onze hartelijke dank. Redactie-Vacantie-Perikelen. Wij danken alle stadgenoten welke ons een prettige Vacantie toewensten en ook degenen welke onze vacantie maakten tot een der onvergetelijken. Zelfs bereikten ons brieven en kaar ten uit het buitenland van stadgeno ten welke wij hiervoor d^n ook zeer erkentelijk zijn. Het is ons dan ook helaas onmogelijk om al deze een persoonlijk bedankje te zenden. Maar de diverse Tante Claartje's, Tante Jo's, Tante Miep's, Oome Toon's, Oome Leo's (Had je niet gedacht hè) en verder alle andere stadgenoten zullen het ons zeer zeker niet kwalijk nemen. En.tot de volgende vacan tie stadgenoten, we gaan U nu weer eerst een jaar laten genieten van al hetgene welke onze winkeliers U in de komende seizoenen zullen bieden. Daar staat „Het Nieuwe Stadsblad" voor op de bres! Nacht We zijn genoodzaakt geweest „Het Nieuwe Stadsblad" de laatste weken, en ook nu, met slechts twee pagina's te doen verschijnen. De hoofdoorzaak van deze verkleinde uitgave is wel de hopeloze papiersituatie. We hebben echter nu vertrouwen dat het ons in de naaste toekomst mo gelijk zal zijn normaal met vier pa gina's het blad te doen uitkomen. Nogmaals doen wij een zeer drin gend beroep op onze adverteerders. Allen zijn overtuigd dat „Het Nieuwe Stadsblad" steeds prima verzorgd is. Daarom adverteerders en nieuws- brengers, geeft vroegtijdig de copie. Daardoor wordt bereikt, dat wij steeds onze volle aandacht aan deze kunnen besteden en de advertenties zo goed mogelijk worden geplaatst. Laat onze vèrtegenwoordiger niet drie of meer malen onnodig aankomen. Dat kost U en ons extra tijd. Alle copie moet uiterlijk Woensdag morgen in ons bezit zijn. Duswerkt allen mede om „Het Nieuwe Stadsblad", dat in zijn een jarig bestaan getoond heeft een goede schakel te zijn tussen kopers en ver7 kopers, nog beter te maken. DE REDACTIE. Reparatie Banden Eindelijk: Verenigingslokaal „Irene". Wij vernemen, dat men eindelijk heeft besloten aan het gehele zalen-, complex aan de Nieuwe Haven 155 de eigennaam Irene te geven, zodat voortaan ook het achtergelegen, grote Verenigingslokaal de naam Irene zal dragen. Deze naamsoverdracht heeft nogal wat voeten in aarde gehad, aangezien het Verenigingslokaal in de kringen der Ouderen van de Nederl. Hervormde Kerk een we zouden haast zeggen „historische" klank had. Logi scher wijze lijkt het ons juister aan een soortnaam een eigennaam toe te voegen. Dat het verenigingslokaal „Irene" één van de brandpunten van het Schiedamse Protestantse verenigings leven is, blijkt alweer uit het Afscheidsfeest van Dominee de Bel, dat op Woensdagavond 23 Aug. in deze vertrouwde omgeving werd ge geven. De officiële, deftige naam voor deze avond was afscheidsreceptie. Doch er heerste meer de warme, ge zellige sfeer van een echt-oud-Hol landse bruiloft dan van een plechtig afscheid. Dominee de Bel heeft hier 22 jaar gestaan. En nu gaat hij met emeritaat naar de Hollandse Rading op een brommotor, welke hem als af scheidsgeschenk op deze genoegelijke avond werd aangeboden. „Irene" was tot op de laatste plaats bezet, waaruit men de populariteit van deze Gorzendominee kon afmeten. Stadsdominee No. 1, zo ongeveer be titelde de conferencier van deze feest-, avond, Leen de Bruin deze beminne lijke Voorganger der Ned. Hervormde Gemeente, die bovendien over zulk een volumineus stemgeluid beschikt, dat de collega's hem op classis verga deringen het „Carillon van Schiedam" noemen. Dominee de Bel heeft zich op velerlei terrein bewogen. Allereerst is hij een groot en vurig Zendingsman en daarbij Voorzitter van de Classicale Zending, doch ook de Middernacht zending, Valkenheide, Neerbos en Zonnegloren hebben steeds in deze onvermoeide promotor voor de Goede Zaak een trouwe hulp gevonden. Veertig lange jaren draagt deze kleine pastor reeds de toga. En nog kan hij er geen afstand van doen. Daarom wordt hij nu Evangelist in dat dorp, dat voor de meesten onzer een onbe kende naam draagt. Aangezien Domi nee de Bel jong van hart blijft, kon hij het, volgens zijn eigen woorden niet verkroppen, dat iedereen hem voorbij vloog. En daarom bood de heer Brouwer hem namens de ge meente zo'n heerlijke bromfiets aan. De leiding van deze avond berustte bij Dominee Hemmes, die zich als een voortreffelijk ceremoniemeester ont popte. Hij leidde dan ook de sprekers van diverse pluimage in. En dat wa ren er velen: o.a. de heer Bijl als ge deputeerde van de Ouderlingen en de heer Van der Vlies namens het Col-, lege van Diakenen. Tenslotte heeft Dominee Hemmes nog namens de ove rige predikanten der Schiedamse Her vormde Gemeente gesproken. Na het officiële gedeelte heeft onze plaatse lijke minstreel, de vanoude bekende Leen de Bruin er een ware bruilofs stemming weten te scheppen, daarbij dapper bijgestaan door de niet minder bekende de heer Hakkert en een imi tator met allerlei nabootsende keelge luid j es, die deze winter ongetwijfeld menig Stadsfeest zal opvrolijken. Nieuwe Auto's Catalogusprijzen Bisamrat ontvlucht. Op de Singel stond een klein meisje met haar moeder voor een deur te wachten. Toen opeens het jonge ding uitriep: Hè, kijk er eens, mammie, daar zit een grote poes. En zij wees naar het rooster aan haar voetje. Moe der keek en antwoordde: Welnéé kind, dat is een hond met lange haren. Het kind stak haar vinger naar het rooster, waarop het beest boosaardig begon te blazen. Moeder keek nog eens, maar nu met onderzoekende blik. Zij vertrouwde het zaakje niet. Dat was geen poes, dat was geen hond. Doch wat was het dan? Een eindje verder stond een politieagent. Erbij geroepen, greep hij kordaat een blik en plaatst dit op het rooster. Zijn voet erop. Hij begreep onmiddellijk, wat er onder zijn voet zat te sissen. Er werd een kermisman bij gehaald met een vangkooi, welke op het roos ter werd geplaatst. De man durfde niet met zijn blote handen het grom mende dier beet te pakken. Weshalve porde hij het met een stok, totdat het monster in de kooi sprong. De bloed-, dorstige bisamrat, behorende tot een venijnig diersoort dat men in de con centratiekampen op de weerloze slachtoffers losliet, zat weer gevan gen. Schiedamse Cusiositeiten. Onze Stad mag bogen de grootste reigerskolonie van het gehele land te bezitten. Met haar honderden lawaai makers betekent dat een echt Schie damse Curiositeit, maar een beziens waardigheid op een afstand. Stadsbrievenbus. Bij thuiskomst van onze vacantie moesten wij ons door een ware rijst- en7brijberg van brieven heenwerken, waavan de beantwoording der meeste niet eens meer zin had. De vacantie had ons in dit geval lelijk parten ge speeld. Overigens belooft onze Stads brievenbus op de duur een echte doos van Pandora te worden, waaruit van allerlei kan te voorschijn springen. Hierondr laten wij alvast een boeke tje fleurige bloemskens volgen. Aller eerst een berichtje van de Luxe Autoverhuur Binnen- en Buitenland Schiedamse Hengelaarsvereniging De Zilvervoorn Bovengenoemde vereniging hield Zondag j.l. met de SHV „De Amateur'; een gecombineerd concours in de Delfse Schie, wat bijzonder geslaagd is al viel de vangst wat tegen. „De Amateu" was ditmaal de sterkste. De prijzen werden 's avonds in gezellig samenzijn in het Clubgebouw van de Zilvervoorn uitgereikt aan de volgen de Heren: J. T. J. Weerman met 731 gram le prijs; E. van Leeuwen 546 gram 2e prijs; J. Schel 430 gram 3e prijs; C. v. Leeuwen 350 gram 4e prijs; Noordam 298 gram 5e prijs; Nijs 6e prijs; Schaik 7e prijs; Huizer 8e prijs; P. ordijn 9e prijs; T. de Bruin 10e prijs; H. Gordijn 11e prijs; C. Aben 12e prijs; A. Blom 13e prijs; W. v. d. Stelt 14e prijs; Overheel 15e prijs; Hof jr. 16e prijs; Hof sr. 17e prijs; Roojen 18e prijs. Er werden in totaal 99 stuks vis ge vangen met een gewicht van 5149 grammen. Koperpoetser heeft ook recht op vacantie. Een menslievende lezeres uit de grote Rembrandt, Mevr. A. V. S.-doet middels ons blad een goed woordje voor haar jeugdige koperpoetser. Mis schien is dit geval lichtelijk duister voor U. Laten wij het U uitleggen. Een ijverige jongeman verdient zijn broodje met het poetsen van koperen bellen en naambordjes. Nu vraagt een van zijn tevreden werkgeefsters: „Zouden wij hem nu ook eens een week vrijaf kunnen geven?" „En hem dan daarna niet de bons geven, als wij het inmiddels zelf weer een week ge daan hebben." Alleen de gedachte reeds aan een eenvoudig medemens te denken ach3 ten wij al sympathiek. Een eresaluut voor Mevr. V. S. RED. Kerkdienst Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam. Zondag 3 September 1950 10 uur v.m.: Hoogmis van de veertiende Zondag na Pinkster. OOST, WEST... Wanneer je opgewekt en blij van je vacantie gaat genieten, dan laat je heel je zorgenlast, je werk en narigheden schieten. Dan trek je er vrolijk eens op uit naar onbekende mooie streken en ben je er, dan zucht je: Ach, duurde een vacantie maar zes weken! Je wandelt, fietst, je doet aan sport, je bent dan hele dagen buiten: je looft de zon, de hei, het bos, waarin de vogels lustig fluiten. Je luiert tien uur op een dag, geniet van 't landelijke leven; de vrije dagen vliegen om, je snapt niet, waar ze zijn gebleven. Dan komt de tijd van t'rugkeer weer, de plicht roept, dus je gaat vertrekken. Je moppert, maar toch ben je blij je voeten thuis weer uit te strekken. Nu ja, 't is mooi, vacantietijd, maar och, je weet, dat voor de rest is je eigen haard ook heel wat waard en dat het thuis toch maar het best is! Mmm Fotohandel - „HUIZE-BRABANT" - Foto-atelier Tuinlaan 98 Tel. 67464 Ontwikkelen en afdrukken binnen 24 uur gereed Voor FIJNPROEVERS hebben wfj voor 100% kwaliteit Hoogstr. 169, bij Grote Markt

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 1