KI f GRATIS FILMMIDDAG DE GAST Wed. KRAUS l.o ziet moeaer lUij, yemen taeek taeg,ang,k^eu/Lif^en aan an^e cliënten maak een ykate Woensdag 18 October a.s. in het Monopole-Theater om 4 uur WAAROM '„Betaalzegelkas Vesta" HAARDEN HAARDKACHELS KOOKKACHELS GASFORNUIZEN &>t!sm'fai Ha innaens Hoogstraat 41-43 SCHIEDAM op HET SCHOENENHUIS VAN SCHIEDAM o.a. Jaarsma, Davo, Gloria, Ambra, Faber, Beckers e KOOKHAARDKACHELS HUISHOUDKACHELS LUXE SALAMANDERKACHELS o.a. Senking, Junker Ruh Juno, Condor, Nestor Martin Van I 47.55 voor I 17.55 J Winkeliersvereniging Hoogstraatbelangen uc jviiycna urddG Moeders zien haar jongens graag degelijk en sportief gekleed en als de prijs meevalt, is Vader ook Kom met uw jongen eens kijken. U zult zien, dat bij Smoorenburg de prijzen laag gebleven zijn Winterjassen Regenjassen Plusfours Overhemden Dassen Sportkousen Krantenreclame is niet te vervangen m Zij die 4 October, Woensdag bezit zijn van toegangsbewijzen, data jl. kunnen deze vanaf Maandag 9 t.m. 11 October uiterlijk, omwisselen tegen nieuwe kaarten. HOOGSTRAAT 47 TEL. 68832 neemt het aantal spaarders bij de week aan week toe Omdat de „Betaalzegelkas Vesta" solied en 100°/0 betrouwbaar is, men ongemerkt iets bij elkaar heeft en geen geld kwijt raakt van zijn opgespaarde zegels Omdat men geen kat in de zak koopt. Met zegels van de „Betaalzegelkas Vesta" doet men zelf in de aangesloten winkels eerst de inkopen en betaalt daarna aan de kassa met Uw zegels Omdat de „Betaalzegelkas Vesta" steeds voor aanstaande winkeliers aansluit welke goede en degelijke waar verkopen Omdat de „Betaalzegelkas Vesta" zelfs in deze gemeente winkeliers heeft aangesloten zodat men niet naar elders behoeft Omdat de „Betaalzegelkas Vesta" zo zouden wij door kunnen gaan maar vraagt zelf eens inlichtingen bij onze AgentC J. v. d. KLINK L. de Colignystraat 15, Schiedam „Elke dag een draadje maakt een hemdsmouw in het jaar" PRINSESSENKALENDER 1951. Ook dit jaar geelt het Verbond van de verenigingen ,,Pro Juventute" een Prinsessenkalender uit. De kalender voor het jaar 1951. Een 13-tal prachtige, allerbekoor lijkste foto's van onze Prinsesjes, zo wel individueel als in groepjes, ma ken de kalender tot een aantrekkelijk geheel. H.M. de Koningin heeft goedgevon den, dat de foto's van de Prinsesjes De gehele opbrengst van de kalen deractie komt aan het werk van Pro Juventute ten goede. Wie zich een kalender aanschaft, doet niet alleen zichzelf een plezier, doch steunt daarbij het werk van Pro Juventute. De kalender is verkrijgbaar bij de afdeling Ridderkerk van Pro Juven tute, kantoor: Lagendijk C 453, Rid derkerk, telef. no. 441. De prijs be draagt f 2.50, waardoor de prijs per foto -n VunstHrukDapier, nog speciaal vervaardigd werden voor en gepubliceerd door Pro Juventute. Hier ziet U één der fraaie foto's. Stuk voor stuk zijn het levendige, ongeposeerde, frisse en onberispelijke kinderopnamen. Pro Juventute beijvert zich om het bedreigde kind te beschermen en te steunen en strekt haar werkzaamhe den bovendien uit naar het preven tieve werk; getracht wordt de kinde ren te helpen bij de vrije tijdsbeste ding. geen f 0.20 per stuk bedraagt! Gaarne wekken wij onze lezers op tot aanschaffing van deze prachtka- lender die ook zeer geschikt is als Sint Nicolaas- of Kerstgeschenk. Keuze uit diverse,goed bekendstaande merken Oude Binnenweg 146 Rotterdam - Tel. 24067 ENORM wat een KEUS in LEDEREN KLEDING jassen, mantels, jekkers, vesten, rijbroeken, sport- en motorkleding heeft HET MOTORPALEIS Schepenstraat 111 Tel. 82950 Rotterdam-Blijdorp 9 Boeken, prijs bij eerste verschijnen f 47,55, nu herdrukt in nwe. uitvoering, keurig geb. in geil. linnen banden (2592 blz.) f 17,55 en de wereldbekende roman BEN HERgeb. f 4,90 1 De Patriot door Pearl Buck, 262 Pag. 2- Mijnheer de Gouvernante door G. Davenport 331 Pag. 3. Vuurvlindertje door Herman Heyermans, 222 Pag. 4. Gösta Berling door Selma Lagerlöf, 34Ï Pag. 5. De Kopermijn door Daphne dn Maurier, 352 Pag. 6 Hoog in de Lucht door Marg. Morrison, 326 Pag. 7. De weg terug door E. M. Remarque, 226 Pag. 8. Spionnage in het veldleger door Mr. A. Root- haert 210 Pag. 9 O, Absalom! door Howard Spring, 432 Pag. AL DEZE BOEKEN in geheel linnen banden met fraai gekl. omslagen (form. 12 x 18 c M voor de ongelofelijk lage prijs van SLECHTS f 17.55. Alleen bestemd voor rijpere lezers Voorts het wereldbekende aangrijpende boek BEN H1JR van Lewis Wallace, 300 Pag. Eveneens in linnen band Geb. f 4,99 Deze gehele serie van 10 boeken kost f 22,45, desgewenst betaalb. m. f 2.50 of meer per maand Direct na ont. v. f 22,45 of e term. worden de boeken franco verzonden. Men vermelde „SERIE U ADV. 621" Rembours 15 ct. extra. Boekhandel H. NELISSEN Prinsengracht 627 Amsterdam-C. Tel. 31791 Postrek. 60092 - Gem Giro N 2266 De prijzen welke Donderdagavond j.l. getrokken zijn in het Monopole- theater zijn gevallen als volgt: Hoofdprijs f 100.N. van Stijn, Hogenbanweg 134, Rotterdam. 2e prijs f 50.A. J. Lange Haven 14b. Rademaker, GWMIMAKft KBPBRM'JN 3e prijs f 25.J. C. van Hol, Korte Kerkstraat 4. 4e prijs f 25.B. Loch Grofbaan 27. 5e prijs 1 paar schoenen, beschik baar gesteld door De Gast, Het Schoenenhuis t.w.v. f 15.A. v. Nieuwstraten, Lekstraat 16. 6e prijs 1 chique dameshoed, be schikbaar gesteld door de fa. M. Reese, Hoogstraat 60 t.w.v. f 15. B. Stolk, Klein Groenendal 231<Ï. 7e prijs 1 siervaas, beschikbaar ge steld door Bram Noordijk t.w.v. f 7.50: G. J. Polderman Aleida- straat 15. 8e prijs 1 mand vis-hors d'oeuvre t.w.v. f 15.beschikbaar gesteld door Vishandel Neptunes: J. F. Chr. Meyer, Boerhavelaan 99b. 9e prijs electr. strijkijzer t.w.v. f 11—, beschikbaar gesteld doqr Het Radiohuis, fa. A. v. d. Pavoordt: J. C. van Duyn, Pr. Fr. Hendrikstraat 8a. 10e prijs waardebon van f 7.50, aan-^ geboden door Vishandel De Ronde:: C. v. d. Hoek, Vl.dijk 57a. 11e prijs 1 paar Nylonkousen t.w.v. f 8.50, beschikbaar gesteld door Kousenreparatiebedrijf „Nylon" Bruinshort, Van Swindenstraat 55b. 12e prijs 1 gekleurde foto t.w.v. f 7.50, aangeboden door Fotohandel K. van Vuuren: W. Verdoes, Grof baan 198. «TT» Ratiné jekke geruit flanel voerd 29 2 jaar fl. 1.- stijging p. m Sportief windjack, dubbeldoek en ge watteerd gevoerd 8 jaar 22r 1.25 stijging p.m Corduroy jongens jasje in bruin, grijs en rood. ry* 50 7 jaar 50 ct stijging p. k Plusfours costuunrj in diverse mode- tinten. 11 jaar fl. 1.- stijging Corduroy Culotte in beige grijs en rood. 7 j. O 50 50 ct. stijging p.m. BEDRIJFSTELLING 1950. Op 16 October van dit jaar zal in Nederland een Bedrijf stelling worden gehouden. Dit zal de tweede maal zijn, dat in ons land zulk een telling plaats vindt. De vorige telling is in 1930 ge schied. In 1940 was een Bedrijfstel- ling in een vergevorderd stadium van voorbereiding doch ten gevolge van de oorlogsomstandigheden kon deze telling geen doorgang vinden. Bij de wet is voorgeschreven, dat elke 10 jaar een algemene Bedrijfs- telling moet plaats vinden. Omdat de eerste jaren na de oorlog het bedrijfs leven nog niet voldoende was gesta biliseerd om er een kostbare moment opname van te maken, is de Bedrijfs- telling niet zoals de Volkstelling ver-, vroegd. Op een Volks- en woningtelling kon na de oorlog niet tot 1950 worden ge wacht. De bevolkingsregistratie en het woonruimtevraagstuk eisten een spoedige telling van personen en wo ningen. Aan de Volks- en woningtel ling, die in Mei 1947 is gehouden, was een Beroepstelling verbonden, waar van de uitkomsten een beeld van de structuur van de werkgelegenheid op dat moment hebben gegeven. Sinds 1947 zijn ongetwijfeld belangrijke wij zigingen in het bedrijfsleven ingetre den met betrekking tot personeelsop-, I I I bouw en -omvang, machineinstallatie, de producten en handelswaren, enz. Dagelijks worden aan het Centraal Bureau voor de Statistiek vragen ge steld met betrekking tot de omvang en de verspreiding van industrie-, ambachts-, winkel-, handels- en ver- keersbedrijven; hoeveel mannen en vrouwen daarin werken, welke func ties deze personen vervullen (admini-, stratief personeel, winkel-personeel, fabriekspersoneel enz.), hoe de leef tijdsopbouw van het personeel in de verschillende takken van het bedrijfs leven is, hoeveel ondernemingen een bepaald product maken of verhande len en in welke gemeenten deze ge legen zijn. Gegevens die voor de zakenman van groot belang zijn bij de marktanalyse, die de Regering nodig heeft bij het uitoefenen van haar taak en die de wetenschap niet kan ontberen bij het uitvoeren van vele economische on derzoekingen. Nu worden er op korte termijn (maandelijks, per kwartaal, jaarlijks) gedetailleerdé statistieken samenge steld, die betrekking hebben op be paalde branches van het bedrijfsle-j ven (b.v. productiestatistieken). In vele gevallen kan een afdoend ant woord worden gegeven op bovenge noemde vragen, doch vaak moet wor den verwezen naar gegevens van de telling van 1930, die dus 20 jaar oud zijn en dus nauwelijks meer bruik baar zijn. De behoefte aan een alge mene Bedrijfstelling is daarom zeer dringend. De bedrijfstelling heeft betrekking I op alle bedrijven op het gebied van nijverheid, handel en verkeer, onge acht of daarmede al dan niet het ma ken van winst wordt beoogd. De nij-, verheid omvat zowel de industrie als het ambacht en onder verkeer zijn ook de hotel-, café- en restaurantbedrijven begrepen. De vragenlijsten worden door de zorg van de gemeente-bestu ren en de landdrosten uitgereikt. Omstreeks de eerste helft van Octo ber zal aan alle vestigingen van bo vengenoemde bedrijven een vragen lijst voor tellers worden uitgereikt. Elke fabriek, elke winkel, elke werk-, plaats, elk kantoor, enz. zal door een teller vóór 16 October (de teldatum) worden bezocht. In de tweede helft van October worden de beantwoorde vragenlijsten door de tellers verzameld. De vragen, die gesteld worden, zijn beperkt in aantal en zullen betrekke lijk eenvoudig te beantwoorden zijn. De voornaamste vragen, die zullen worden gesteld, betfeffen de soorten van bedrijven, die worden uitgeoe fend, de voornaamste vervaardigde of verhandelde producten, het aantal personen, dat in de vestiging en in de verschillende bedrijfsonderdelen werkzaam is, onderscheiden naar het geslacht en de functie in het bedrijf, de verdeling van het totaal dezer per sonen naar drie leeftijdsgroepen en het aantal, de soort en het vermogen der krachtwerktuigen. Er worden geen omzetcijfers ge vraagd. Het volledig en naar waarheid ver strekken der gevraagde gegevens is wettelijk verplicht gesteld. De tellers en al degenen, die be trokken zijn bij de verzameling der gegevens voor de Bedrijfstelling zijn wettelijk verplicht deze geheim te houden. De statistische verwerking van de opgaven en inlichtingen is opgedra gen aan de Directeur van het Cen traal Bureau voor de statistiek. In de eerste helft van November zullen vragenlijsten (pl.m. V2 millioen in aantal) bij het Centraal Bureau voor de Statistiek binnenstromen. Een van de voornaamste bewerkin gen, die de vragenlijsten zullen on dergaan, is het typeren der vestigin gen, waarop de gegevens van de vra genlijsten betrekking hebben, naar bedrijfsklasse en bedrijfsgroepen, vol gens de nomenclatuur van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Om te onderzoeken of de vragen en de toelichting daarop voor iedereen voldoende duidelijk zijn, is in Maart van dit jaar een proef telling gehou den in Voorburg en in een deel van 's Gravenhage. Bij het ontwerp van de definitieve vragenlijst en de toe lichting is met de ervaringen bij de proeftelling opgedaan, rekening ge houden. Wanneer de kwaliteit van de verzamelde gegevens niet tegenvalt, hoopt het Centraal Bureau voor de Statistiek reeds in het eerste kwar-, taal van 1951 enkele voorlopige gege vens te kunnen publiceren, ten einde aan de voornaamste vragen van het bedrijfsleven, de Overheid en de we tenschap te kunnen voldoen. In de loop van 1951 en in de eerste helft van 1952 zullen naar verwachting, de definitieve en meer gedetailleerde ge gevens gereedkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 4