DASSENWEEK KREUGER, Broersvest 6 DAG Exfra 4;ns 'ras* J „DE STER" m Blinden-Collecte m Hi Langs onze zalen ïwarsuo> lW Serso°ns t3? Tweeper fAso0008 ST®: r*l Grote Sortering No. 38 Oplaag 16.000 exemplaren 27 October 1950 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR SCHIEDAM EN OUD-MATHENESSE GECOMBNINEERDE BLINDENCOLLECTE JA, NATUURLIJK 'DE KANDELAAR] GROTE VOORVERKOOP Een pracht gelegenheid voor St. Nicolaascadeaux WECON DASSEN onkreukbaar 2.45 PRIMA ZIJDE DASSEN kreukvrij 3.50 RHODIA ZIJDE DASSEN pracht sortering 4.90 Geheel ZIJDE DASSEN in effen en fantasie 6.90 ZIE ONZE ETALAGES WAT DOET U LIEVER 4x8 gulden uitgeven of EENMAAL f 13.50 Gero-Zilmeta Keukenlepels rraS\ltvnetv ZUlV£fl ^°Hen Dpt Alleenverkoop Magazijn DE STER Groenelaan 22 Tel. 68840 hoek Wilhelminaplein Rembrandtlaan 71 Tel. 67446 hoek Mesdaglaan Stichting Christelijke Blindenhulp „DE FAKKELS BIJEEN" PI. Middenlaan 64, Amsterdam (alle gezindten) op Zaterdag 28 October a.s. Aangesloten „Bartimeüs", Zeist „Sonneheerdt", Ermelo Blindeninr. Plantage Amsterdam Blindentehuis, Wolfheze Adres voor aanm. collectanten Gebouw „Irene" Nieuwe Haven 155, Schiedam Vrijdagavond van 7 tot 8 uur Zaterdag de gehele dag WASMACHINES, WRINGERS onder volle garantie O a. Erres Mile Acme DAM 40-44 Telefoon 68598 De pap vliegt U niet om de oren VOOR LAKENS Van Heind' en Ver naar Groenelaan 22, Tel. 68840 hoek Wilhelminaplein Rembrandtlaan 71, TeL 67446 hoek Mesdaglaan rr*aêF,T7ifTflaan- 9&nü6r Hu oT Redactie en Administratie: C. J. VAN DER KLINK L. de Colignystraat 15 Telefoon 87368 Advertentietarieven: 15 ct per mm Vissertjes 6 ct. per woord Minimum f 1.21 Bij contract belangrijke korting Contractprijs op aanvraag Abonnement per post f 1.- per kwartaal. Persbericht. „DE FAKKELS BIJEEN" is de zin spreuk van de Stichting Christelijke Blindenhulp, gevestigd te Amsterdam, Plantage Middenlaan 64. Deze stichting vormt het gemeen schappelijk collecte-orgaan van ver schillende bekende grote instellingen op het gebied van blindenzorg, o.a.: het Instituut „Bartimeüs" te Zeist, het vacantieoord „Dennenheul" te Er- melo, de werkinrichting in de Plan tage te Amsterdam, het Blindentehuis „Sonneheerdt" Ermelo en het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolf- heze. Het streven om het aantal collectes te beperken vindt een doeltreffende verwezenlijking in het optreden van deze stichting, waarvan de actie ten goede komt aan de arbeid van blin denzorg op een zo uitgestrekt en zo veelsoortig terrein. Blinden zonder onderscheid van ge zindte of herkomst, vrouwen en man nen, jongelieden en kinderen zowel als volwassenen, vinden liefdevolle en des kundige verzorging in de door haar vertegenwoordigde instellingen in de vorm van: Opvoeding en onderwijs, vakoplei ding, voorziening met lonende arbeid, huisvesting, ontwikkeling en ont spanning, ondersteuning bij ouder dom of lichaamsgebreken, tactvolle bijstand in bijzondere omstandighe den. De combinatie van zoveel en zove- len in één actie is een tegemoetkoming aan het publiek, maar de samenvat ting van zoveel noden in één vraag is een even dringend als vertrouwend beroep op datzelfde publiek, om ziin meervoudige verantwoordelijkheid te begrijpen. Voor Schiedam zal, met welwillen de toestemming van het Gemeentebe stuur, de collecte worden gehouden Zaterdag 28 October a.s. Het adres van de plaatselijke lei ding, waar ook aanmeldingen voor belangeloze medewerking welkom zijn, is: Gebouw „Irene", Nieuwe Ha ven 155. Vrijdagavond 78 uur en Zaterdag de gehele dag. gedoe af zijn. Doch wel biedt hij op Maandagavond 6 Nov. aan zijn klan ten een gezellige Variété-avond in de Grote Zaal van Musis Sacrum aan, nadat 's morgens op hgt kantoor een korte Herdenkingsplechtigheid met het gezamenlijke personeel heeft plaats gehad. Van de feestavond hopen wij in een volgend Stadsblad-nummer een spe ciaal verslag af te drukken in onze veelgelezen rubriek Langs onze Zalen. Uit een opinie-onderzoek onzerzijds is ons gebleken, dat zowel de feest vierders zelf als onze thuiszittende lezers deze kolom op prijs stellen. Voetbalspel als Reclamestunt. En daarom juichen wij het van harte toe, dat twee Schiedamse Mid denstandsbonden: de Koninklijke en de Hanze het prachtige initiatief ge nomen hebben om een Hermes DVS- SVV-etalagewedstrijd onder de Schie damse winkeliers te organiseren: n.l. van 28 October tot 4 Nov. Een en an der naar aanleiding van de Grote wedstrijd Hermes DVSSW op Zon dag 5 November a.s. Deze wedstrijd in competitieverband kunnen wij ge rust in de annalen van het Schiedamse Sportleven registreren als een his torische ontmoeting tussen de twee bekendste Schiedamse Voetbalvereni gingen, omdat dit de eerste maal is, dat deze twee elkander in competitie verband ontmoeten! Stadsallerhande Jubileum Firma Joh. Nauman en Zn. Lange Haven 67. De heer Joh. Nauman hoopt op 1 Nov. a.s. de dag te herdenken, waarop hij Veertig jaar geleden zijn Grossier der ij in Koloniale Waren en Suiker werken begon. Dank zij hard werken en grote spaarzaamheid van de op richter is deze echt-Schiedamse zaak gegroeid tot één van de grootste en meest solide Firma's in de Levens middelenbranche en het Zoetwaren- vak uit deze omgeving. Onder de naam „De Zon" is er ook nog een Suikerwerkfabriek met een flink pro ductievermogen aan verbonden. De anijstabletten J.N. zorgen reeds jaren lang voor een smakelijke winter avonddrank en hebben reeds heel wat mensen van hun verkoudheid afge holpen. De heer Joh. Nauman is altijd een strijd- en spreekvaardig voor vechter voor de belangen van de ge knepen en genepen middenstand ge weest. Hij heeft thans de gezegende leeftijd der Sterken bereikt. Doch zo als de fameuze Johnny Walker: he is still going strong. Gezien zijn leeftijd wil de heer Nauman van alle officieel is een haardketel een spaarpot 1 Mits goedvertind van binnen, kunt U dit water gebruiken om koffie en thee te zetten. Verkrijgbaar in Chroom, Nikkel, Brons vanaf f 8.50—f 13.51) Zulke zwaar vertinde haardketeh vindt U in 6 VtBBOONSm. 2 rtL 6990* SCmtOAM I Belangrijk Sporthuwelijk. De bekende Hermes DVS-speler Manus Stolk is in het huwelijk getre den met Mejuffrouw Jeanne Janse. Wie Manus Stolk is, behoeven wij niet verder te vertellen, Hij behoort immers tot de bloem van Hermes. Doch ook Mej. Janse komt uit de grote Hermes-familie. Vandaar de geest drift in Hermeskringen voor dit Sport-Society-Huwelijk. Wij wensen het jonge paar 'n goede start! Schiedam - Gezond Wonen! Als recordhoudend opvolgster van wijlen Vadertje Vrijland, die immers ook Honderd Jaar geworden is, hij was jarenlang een bezienswaardig personage bij allerlei historische op tochten, zal op 1 November a.s. Mevr. J. Th. M. Lourens-Harte in het Sint- Liduina Gesticht haar HONDERDSTE verjaardag vieren. „De Verrader" in het Passage- Theater op Donderdagavond 19 October. Wij mogen niet klagen. Op toneel gebied is onze Stad heus niet achter lijk meer. De ene dag ging de pre mière van De Verrader in het Haagje, de volgende konden wij er aan de boorden van de Schie van genieten. Als U f 13.50 uitgeeft voor een Gero-Ziimeta Lepelrek dan hoeft U dat maar éénmaal te dóen. Vervaardigd van roestvrij staal waarbij de handgrepen electrisch gelast zijn, is dit een bezit voor Uw leven. Buigen niet door (f Roesten niet, en er kunnen Geen stukken afspringen (Volledige fab-ieksgarantie) 3-delig LEPELREK f 13.50 (compl. mei lepeldrager en scliroeten) 5-delig LEPELREK 19.75 (compleet) Huishoudschaaf f4.50 Meelschepje f 1.50 Gootsteenschep f2.25 Gootsteenbak driehoek f8.50 Zolang de voorraad sfrekt direct leverbaar HAV BANK Galerij Schiedam Tel 69986 Of eerlijker gezegd; wij werden in de gelegenheid gesteld dit hypermoderne Amerikaanse toneelstuk bij te wonen. Genoten hebben wij eigenlijk niet zo goccle6 rH'd Kunstkring en Het Schouwspel, die dit spel van spionnage rondom de Atoom bom haar leden aanbood; noch aan Comedia die dit toneelstuk opvoerde. De regie van de spelleider Cor Her mus was toneelkundig ongetwijfeld verantwoord. De verradersrol werd, na in den beginne nogal zwak geweest te zijn, na de ontmaskering met psy chologische emphase gespeeld. De overige rollen werden op zich zelf goed uitgebeeld. Doch dit verhaal lag ons niet. Waarbij nog kwam dat de auteur op een gevaarlijke klip is ge strand. Hij heeft, met alle goede in tenties in hem, ongetwijfeld bedoeld een dramatisch gewetensconflict uit te beelden. Wij menen echter dat het tenslotte meer een gewone detective story is geworden. Als deze „thriller" nu nog maar boeiend was geweest! Doch wij hebben niet bepaald met in gehouden adem het verloop van deze als zodanig bedoelde „Moderne Tra gedie" gadegeslagen. Enfin, misschien lag dat wel aan ons zelf. Een CORSET nodig? Dan natuurlijk een Twilfit Paskamers aanwezig Ruime sortering bustehouders Hooglopende ruzie, ontstaan tussen man en vrouw, door dat volgens vrouwlief haar man altijd 's avonds maar op stap was, en nooit eens gezellig thuis bleef, kon niet uit blijven. Ja.schreeuwde Pa, en het is jouw schuld. Mijn schuld, echode Ma, man hoe kom je er bij. Hoe ik er bij kom, omdat iedere man welke 's avonds thuiskomt en heerlijke warme pantoffels vindt, heus wel gezellig kan zijn, maar ik niet. Ma, nu wel enigszins beduusd hield wijselijk haar mond. Maar ging de volgende dag in Schiedam aan het neuzen, voor de warme pantoffels. En eindelijk na lang zoeken, vond zij waar Pa wel mee in zijn schik moest zijn, n.l.: Een paar heerlijke gezellige warme originele kameelharen pantoffels in modellen te veel om uit te kiezen, en natuurlijk bij ARIËNS SCHOENENHUIS Broersvest 54 - Schiedam Ariëns voorkomt dus ruzie, door zijn grootste collectie op het gebied van warme gezellige Pantoffels. De Buurtvereniging DVV uit de Copernicusstraat viert haar Eer ste Lustrum in „Beyersbergen". 'n Impressie. Wij kwamen er midden in. 't Was Zaterdagavond. De straten lagen al vroeg in de avond stil en verlaten. Donker en van 'n droge kilte was het buiten. Gezellig zaten de mensen thuis, waar 't licht en warm was. Of ze klontten bijeen in onze stedelijke zalen, waar 't alom feestvieren was. Zoals in de warm-knusse bovenzaal van 't historisch-oude „Hotel Beyers- roepsspeler in onze stad zal zijn. Be halve dan dit vrolijke duo waren het verder allen eigen mensen, die dit lustrumfeest hebben doen slagen. Uit stekend speelde ook het eigen Hawaiian Kwartet. Gemoedelijke ge zelschapsspelletjes en gezellige dans jes vulden de avond voorts nog, waar bij opwekkende muziek sfeer en stemming wist te scheppen. Je dames'mtrn'S'-*» V erenigingsnieu ws. papieren feestmutsen op d'r hoofd, de heren met dito petjes. Ze zaten groepsgewijs om tafeltjes, waarop heel of half gevulde glaasjes met dit en dat. Groene palmen in de hoeken en bonte doeken langs de wanden zorgden voor 'n feestelijke enscene- De Nederlandse Bond van oud- Strijders en Dragers van „Het Mobi- 1 winterseizoen weer met een uitge breid werkprogramma op de prop pen: 9 Nov. organiseert deze actieve Bond een unieke Kunstavond in het Passagetheater ten bate van het Ma rine Sanatorium en wel met mede werking van het populaire Harmonie gezelschap „Oefening Baart Kunst", Dir. de heer J. M. Feltzer. De Riet bouwers onder leiding van Boer Kre- ring. In de bar maakte 'n bemutste feestelinge de proviandering aan de lopende band klaar. Hier was geen gebrek aan de goede dingen der aarde. Toen wij binnenkwamen stond juist Miss Del Rio op het toneel, 'n lach wekkende travestie van de Conferen cier voor deze buurtfamilie-avond, de heer Willy Viet je. Teneinde deze feestavond-impres sie niet geheel tot een momentopname te maken zo iets als: ik kwam, ik zag en ik verdween zijn we enige tijd gebleven. De heer Vietjé heeft op deze avond verschillende rake schets jes ten tonele gevoerd. Aardig was o.a. ook: „Ik ben weer terug, ik zoek een baantje." Zeer up to date! Eveneens sleepte de voor dergelijke feestavon den traditionele fotograaf z'n elec- trische kabel door het zaaltje en be- flitste allerlei groepjes met z'n can did camera. Ook het Bestuur werd bij elkaar gezet om op de gevoelige plaat „vereeuwigd" te worden. Het Duo Vibro's wist er op deze avond goed de gang in te houden. Deze Vibro's werden gevormd door de reeds vermelde heer Willy Vietjé en zijn jeugdige assistent Gerard Bres- sers welke laatste met z'n 19 jaren waarschijnlijk wel de jongste be- lis en de Volksdansers in Nationaal Costuum, waarbij Joop Walvis het Orgel bespeelt. Verder presenteert de Bond nog Filmavonden en Lezingen. Een zeer mooie Balifilm en een film over de Bouw van het M.S. Ruys zul len in nauwe samenwerking met de Kon. Vereniging Oost en West op 16 November in het gebouw „Irene" ver toond worden. Aangemoedigd door het grote succes van het vorige jaar zal er ook dit jaar een Sinterklaas feest voor de kinderen plaats hebben. En op 13 April 1951 hoe ver lijkt dat nu nog weg is er een groot Familiefeest in het Passage-theater. Voorts vinden er in de bovenzaal van de Amstelbron weer de gebruikelijke Contact-avonden plaats. Stadscarillon. Padvinderstonen belangstelling voor onze plaatselijke Historie. En wie zou hen daarvan met méér geestdrift kunnen spreken dan onze bekende Stadgenoot de heer C. A'. van der Zee, die van de studie van Schiedam's Verleden z'n levenshobby heeft gemaakt. Zaterdagavond 21 Oct. heeft hij in het v.m. Sint Jacobsgast- huis aan de Hoogstraat de Padvinders in de geest medegenomen naar de Middeleeuwen, waar zij onder spre- ker's gehoor verwijlden in een wereld zo geheel anders dan te tegenwoor dige. Lichtbeelden illustreerden deze interessante en leerzame lezing. Onze Amateur-Stadshistoricus kan de Schiedammers nog veel kennis bij brengen over zijn geliefd studie-ob ject: Oud-Schiedam. Wij hopen dat hij deze wintermaanden meer zal vertel len over het Verleden van de Stad onzer Inwoning. Neen, wij spreken hier niet over de ontgroeningstijd van de studenten, waarbij zij elkander met allerlei in grediënten bestoken, maar wij heb ben het hier over lakens. Ach ja, U weet dat toch wel, want onze bet-over-grootouders spraken er ook al over daarom kochten zij bij DE STER kwaliteit, want hun linnen kast was hun trots. Maar ook heden is „Ieder met gezond verstand Bij De Ster een vaste klant," want door jarenlange ervaring, kunt U op onze kwaliteiten rekenen, en vliegt U niet de pap om de oren. Door vakkundige inkoop, kunnen wij U a.s. Zaterdag aanbieden prima graslinnen lakens, zonder enige op maak van Ned. Fabrikaat en tegen een prijs, welke U betaalde voor een slecht buitenlands product. GRIJPT NU UW LAATSTE KANS Pracht graslinnen lakens met cordon rand, zolang de voorraad strekt: 150/240 9.90 - 180/240 11.90 Koopt nu kwaliteit en U hebt nimmer spijt. Weekkalender. 10.39. Een vriendelijk bejegenen ver murwt een stenen hart. (Vondel) Zondag 29 October: Zon op 7.28, on der 17.19. Maan op 18.25, onder 11.49. Dit zijn de gevaren waardoor we verlaagd worden en waartegen we op onze hoede moeten zijn: Zorg vuldigheden, d.i. het tobben over het bestaan, en de verleding, die rijkdom met zich meebrengt, en het toegeven aan de wellust zijn de drie grote gevaren, die verstikken, wat het Woord Gods in ons wrkt. (Ds. L. Brink). Geen enkele plicht is dwingender dan die om dank te betuigen. (Ambrosius). Dinsdag 31 October: Zon op 7.31, on- 14.13. der 17.15. Maan op 20.10, onder 13.37. Niemand is verdraagzaam in dat gene, wat hem diep en volledig raakt. (S. Taylor Coleridge). Woensdag 1 November: Zon op 7.33, onder 17.13. Maan op 21.21, onder Bescherm de vogels; de duiven im mers brengen vrede en de ooievaars verlichting van belasting. (Amerikaans gezegde). Donderdag 2 November: Zon op 7.35, onder 17.11. Maan op 22.38, onder 14.28. In tegenspoed wordt de mens gered door de hoop. (Menander). Vrijdag 3 November: Zon op 7.37, on der 17.10. Maan op 13.59, onder 14.56. Laatste Kwartier 2 uur. De moed der menigte is niets an ders dan de vrees laf te schijnen. (E. Hohenemser). HET SPOOK VAN DE VRIJBURCHT. De bekende Schiedamse Toneelver eniging „Alberdingk-Thym" gaat haar speelseizoen oppen met een vro lijk blijspel in drie bedrijven. Reeds tientallen jaren heeft deze vereniging haar stadgenoten avonden van span ning, ontroering of daverende vro lijkheid bezorgd. Ook nu weer wil zij trachten om belangstellenden, dona teurs en leden de dagelijkse zorgen voor enige uren te doen vergeten. Schiedammers, gaat een avond gezel lig uit, gaat enige uren lachen en ge nieten van dit vrolijke blijspel vol dolle misverstanden, liefde en humor. Reserveer uw avond op Donderdag 16 November a.s. en komt naar het Mu sis Sacrum, Lange Haven. Kaarten verkrijgbaar bij A. Bosch, Brugmanstraat 46 en A. Alberts, Vil lastraat 88 en 's avonds aan de zaal. Voor de Gorzen-bewoners een speciale avond in hun eigen omgeving en vlak bij huis, n.l. op Zondag 5 November a.s. in het Parochiehuis, Lekstraat 55. Kaarten verkrijgbaar bij W. Vier- boom, Numansdorpsestraat 10 en des avonds aan de zaal.

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 1