VISSERTJES B! De Winter staat voor de deurl 59? 69? 79? 98? 115? 127? 135? Gekleür Laken 3-86 Langs onze zalen èh&yfö&kËk'i.: 150 cm 'er neter De wedstrijd Hermes D.V.S.-S.V V. begint 5 Nov. a.s. 2 uur Wilt U op tijd zijn? KOOPT DAN NOG DEZE WEEK EEN Uurwerk bij J. H. HAGERAATS Prof. K O. laan 175b Telefoon 67551 WEKKERS - HORLOGES - KLOKKEN „DE ORCHIDEE'' Bel eens 38355, f 14.50 f 57.50 Baby of Kinderoppas nodig „DE KANDELAAR" Krantenreclame is niet te vervangen Ploegstraat 22-24 Het adres voor fijn Lorentzlaan 64 IhI Telefoon 69695 Brood en Banket SCHIEDAM WEEKRECLAME: 250 gram COCOc-WILHELMIENTJES50 cent 200 gram AMANDEL-SPECULAAS 50 cent 250 gram SNEEUWBALLEN 55 cent 2 HARDE MOCCA's25 cent beslist niet hoger dan in welke zaak ook! Smoorenburg stelt U in staat om nu Uw jas te kiezen uit 'n buitengewone collectie van zuiver wollen Ulster-, Flausch- of Veloursstoffen. leder kledingstuk van Smooren burg is een bewijs van dege lijkheid en goede smaak I Prijzen HOEDEN SHAWLS OVERHEMDEN DASSEN SOKKEN imm'. 6 ct. per woord Minumum f 1.25 „Speciaal" zetten Dubbel-Tarief LOEMEN LOEMSTUKJES LOEMMANDEN VAN TE KOOP 2 Meisjesmantels voor leeft, p! m. 12 jaar (Orijs en bruin) z.g.a.n. t.e a b. West Frankelandsestr. 154 B vrij groot bovenhuis bev: 2kimersm glasin 1 >od ramen, grote keuken, 1 grote slaapk., 2 slaapkamers 4x5 m met overloop en gro^t plat, huur f35 per maand. Zeer geschikt voor samenwoning. Teruilen voor Woning, Singel, Hoogstraat Broersvest of Rotterdamsedijk. Br. onder Itr. M. Bur. v.d. Blad RIJWIELEN moffelen met bijlevering van Kettingkast, Spaken, Jasbeschermer Spatborden f 35. F. Waltmsn Rotterd. dijk 240 Tel. 68Q48 Uitgebreide sortering Egytisch linnen regenmantels geheel dubbel reeds vanaf f39.95 gaan altijd langer mee Lid Bloemenexpres Broersvest 129 Tel. 68455 JOH. A. EVERS bekend pianist en accordeonist voor Uw verlovings-jubileums, trouwpartijen.en balavonden, aan huis of zaal, zowel binnen- als buiten de stad Voor Bal- en toneelavonden en partijen ingew. amusements dansorkest, grootte n. believe Billijke condities. Wordt aan huis besproken. Joh. A. Evers Belgischestraat 30 B Oud Mathenesse, Rotterd W. WIE WIL RUILEN De moderne swagger met af- knoopbare capu chon Prima Doubleface, in groen, bruin bleu royal camel slechts Elegante mantel met de moderne fluweel garne ring in alle modekleuren Eerst kijken bij PIET. Lam- pekappen f9.-, strijkijzers f 9 90, electr. kachels 2-pits f 17.90, kookplaten f 8 60. broodroosters f 12.<-0, melk kokers electr. f 17.90, radio's p. w. f 5, kappen overtrekken, Radio Passage, telef. 69940 ENGELS - DUITS Opleiding, Examen en Practijk. Talrijke geslaagden JAC. K1ELA Leraar V.T.H. Beëdigd vertaler Nieuwe Haven 71 Tel. 68512 Stuur een kaartje of kom persoonlijk even BABYSIT-SERVICE Warande 35 en U kunt rustig uitgaan! Prospectus gratis op aanvraag verkrijgbaar SLIJPEN en POLIJSTEN van Uw TAFELMESSEN 6 stuks voor f 1. Speciale afdeling messen-onderhoud Hav. Bank-Galerij, tel. 69986 Voor speciale coiffure Dameskapsalon NaRING Broersveld 99 Ons juiste telefoonnummer is 66938 Denkt U om de Feestavond van S.O. en O.V. op Zaterdagavond 4 November in de R.K. Volksbond. S.O. en O.V. kent nu eenmaal de klappen van de zweep om een Feest avond te doen slagen. Zaterdagavond 4 Nov. geeft zij in de R.K. Volksbond een Soirée Dansant. In een volgend Nummer zult U hiervan een kleurrijk verslag aantreffen. De Kindervienden D.K.V. 21 Oct. in Tivoli. De Kindervrienden D.K.V. hebben 21 October in Tivoli hun Lustrum avond gevierd. De heer J. Bierhoff heette als Voorzitter allen hartelijk welkom en spoorde de aanwezigen aan met de Vereniging mede te blij ven leven tot heil van de kinderen. Vervolgens dankte spreker allen die medegewerkt hadden aan de fantas tisch grote Tombola. Daarna huldig den de heren Oorthuis en de Jong liet Bestuur voor het vele werk, dat voor de Vereniging was verricht. De dames ontvingen bloemen en een de coratief lepeltje en de heren een das speld en sigaretten. De feestavond had veel weg van een vrolijke brui loft. Door eigen leden werden schetsjes opgevoerd, die vanwege hun plezante inhoud de tranen van het lachen over de wangen der aanwezi gen deden vloeien. Er was zoet vloeiende Hawaiian muziek en dan de bewuste Tombola. Tenslotte wisten de Sound Diggers de beentjes van de vloer te krijgen, waarbij ook de leu tige gezelschapsspelletjes niet werden vergeten. Rotterdams Philharmonisch Orkest concerteert in de Grote Kerk. Maandagavond 30 October heeft het Rotterdams Philharmonisch Orkest in de Grote Kerk geconcerteerd. Het werk van Hendrik Andriessen, hoe knap van compositie was wellicht te cerebraal om veel gemoedswarmte op te wekken. Doch het romantisch oeuvre van Brahms, dat Flipse schijn baar nader aan het hart lag, verwekte bij de aandachtig luisterende toe hoorders een warme genegenheid. Cor de Groot speelde als solist op ma gistrale wijze het Vijfde Pianoconcert van Ludwig von Beethoven. Een ge slaagd concert en een dankbaar ge stemd publiek. „De dood van een handelsreizi ger". Tragedie van maatschappe lijk streven en mislukken. Comedia heeft Donderdagavond 26 October ..De dood van een handels reiziger" van de Amerikaanse toneel schrijver A. Miller ongevoerd. Voor de leden van de Sehiedamse Kunst kring kan deze opvoering een in houdsvolle levensles betekend heb ben. Dit meesterlijke toneelstuk is een Tiidssniegel. In Willv Lohman, de ploeterende handelsreiziger, op ta lentvolle wijze gesneeld door de ac teur J. Gobau ontdekken wij onszelf. Ziin wereld, hij mag dan Amerikaan zijn. is de onze Ook wij zijn maar al te zeer geneigd alles op të offeren op het altaar ener ongebreidelde eer zucht Al mogen de uiterlijke feiten dikwijls niet zo dramatisch ziin als in het gezin Lohman Als wij dieper af dalen in de nsvchologische dieDten van dit rake Tijdss^el. dan betreden wii het terrein van Religie en Ethiek. De dood van een handelsreiziger is een ernstige waarschuwing Lohman ging ten gronde, omdat hij slechts de horizont»^ lijn van zijn leven bleef volgen. Ziin ondergang was in wezen een gees+eliike dodensnrong. Indien hij ziin levensliik had willen ombui gen in verticale richting, dan ware dit ziin uiteindelijke redding gewor den Alle lof willen wij tenslotte nog toezwaaien aan Magda Janssens als Lohman's toegewijde echtgenote. Ko van Diik wist Biff op de juiste ma nier te vertolken. Feestavond van de Ver. ,|Het Singel kwartier" in Musis Sacrum op Zaterdagavond 28 Oct. D"ze jaarlijkse feestavond, welke dit jaar vanwege de toename van het ledental zelfs in twee avonden moest worden gegeven, werd geopend door de Voorzitter, de heer A. Teerds. Spreker herinnerde eraan, dat deze jaarfeesten langzamerhand traditie zijn geworden. Het volgende jaar moe ten er minstens drie zalen gevuld worden. Een bestuurslid was wegens ziekte afwezig. Hem werd door de Voorzitter een spoedig en volledig herstel toegewenst! De heer A. Teerds herdacht in zijn oDeningsrede tevens de blinden, waarbij hij toestemming voor een collecte gaf. Vervolgens verleende spreker het woord aan de bekende conferencier van AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein, Frans Du Mee wiens Wiegeliedje al onmiddel lijk in de smaak viel. Johnny Rayton gaf een muzikaal festijn met zijn won- der-accordeon, waarna de Spelbre kers in een razende sneltreinvaart van hun ongelooflijk-dwaze avontu ren vertelden: De Pruttelfiets en Het Meisje in de lichte regenjas waren er en'ge van Op een vrolijke avond als deze moet er ook nog een beetje ge goocheld worden. Daarvoor zorgde Martin Vinjee, die op griezelige wijze hele rissen vlijmscherpe scheermesjes uit zijn keelgat te voorschijn toverde, terwijl hij bovendien het geld letter lijk uit neuzen en oren door de zaal deed rolllen. Een bijzonder interessante demon stratie was die met de Ondeoline, een even wonderlijk als vernuftig muzi kaal „snelbuffet", dat ongeveer alle bekende muziekinstrumenten in zich verenigde. Dit fenomeen werd be speeld door de pianist de heer John Reynolds, en was vrijwillig afgestaan door de Firma Joh de Heer te Rot terdam. De heer J. Wolthuis sprak na de pauze de hoop uit, dat het leden tal in het komende jaar nog meer zou stijgen. Dan zou het 20-jarig bestaan der Vereniging wellicht in de Rivièra Hal gevierd moeten worden! Nadat de Voorzitter, de heer A. Teerds een slotwoord had gesproken, waarbij hij o.a. dank bracht aan het Gezelschap van Frans du Mee, heeft een geanimeerd bal met medewer king van het Dansorkest The Rhythm Aces dit 19e jaarfeest besloten. Tenslotte achten wij ons verplicht in een kort, doch daarom niet minder bewonderend Post-Scriptum de Tom bola-attracties te memoreren en wel in het bijzonder de houten prijzen, waaronder de prachtige dubbele ga rage met complete benzine- en olie inrichting kolossale paarden, duike laars, fietsende mannetjes etc. Dit knappe knutselwerk was door twee H.H. Bestuursleden vervaardigd. Deze heren zorgden ook voor de verdere verzorging van de tombola. Dit post scriptum is dan ook bedoeld als een compliment van de zijde der Redactie van Het Nieuwe Stadsblad. Red. PASSAGE-THEATER Maandag t/m Donderdag Dana Andrews en Susan Hayward „MY FOOLISH HEART" DWAASHEID DES HARTEN WILDE PRACHT Leeuwen, genietend van een over vloedige maaltijd, bestaande uit ze bra's, tijdens een gewaagd avontuur gefotografeerdSimba, een man- netjesleeuw, brengt een bezoek aan de vrachtwagen van de ontdekkings reizigers maar vindt die niet de moeite waard om aan te vallenDe onderzoekers worden met barbaarse festiviteiten verwelkomd door de Ba- songo-Meno-stamInlandse vrou- Prachtige ulsters van met zorg uitgezochte zuiver wollen stoffen. In diverse kleuren SCHIEDAM Hoogstraat 41-43 AMSTERDAM Nieuwendijk 116-118 wen met diep ingekerfde gezichten, de schoonheidsnorm van de negers U ziet deze operatie geschieden Mannen vervaardigen speren en mes sen in primitieve smederijen.... Het land van de Pygmeeën, diep in de Belgische CongoDoor het Ituri- woud melden trommels de komst van blankenCadeaux, bestaande uit sigaretten, zout en palmolie bewerk stelligen een vriendelijke ontvangst. Primitieve inlandse industrieën Vergiftigde speren en pijlen.... Oli- fantenjacht. Zwermen lilliputters val len het grootste dier ter wereld aan.... Ze winnen de strijd en de dikhuid wordt gevildHet dorp viert feest nu de buit binnengehaald isDemonische dansen en een her opvoering van de overwinning als pantomimeKrokodillen, pelika nen, marabou's en een kudde buffels met enorme horensDe Ruthuru rivier, bewolkt door nijlpaarden.... Twee mannetjesnijlpaarden strijden om een vrouwtje.... Een verborgen ■poel glashelder water, op de bodem waarvan een kudde nijlpaarden be schutting zoektOnderwater foto grafie van de nijlpaarden, die een sta tige dans uitvoeren.... Buizerds ma ken zich meester van de resten van de zebra, achtergelaten door de leeuwen. Duizend kilometer de Congo in de stroomversnellingenEen Safari- stam, diep in de Belgische Congo.... een troep van de mysterieuze Fulani, ruiters, gekleed als de oude kruis vaarders. De kroning van de ko ning der Bahuba's, een driehonderd pond wegende neger, gezeteld op een slaaf bij wijze van troon.Een bal let van schilden dragende Manbetu- schoonhedenMen zwachtelt de hoofden van kinderen om ze langer te laten worden.... De slanke Waturi tijdens ceremoniële dansen.... Het geheimzinnig spel der magiërs.... Een paar honderd vrouwen van de koningKenya en de daar levende grote olifantenHet kamp van Carr Hartley, beroepsjagerApen en chimpansées als speelkameraadjes van kinderenGiraffen, met las so's gevangenAntilopen en struis vogels.... Jacht op een wratten zwijn.... Mannen van de stam der Masai brengen de reizigers naar de woonplaatsen der rhinocerossen De ontmoeting met deze dieren Tenslotte de vangst van een van hen, waarbij een rhinoceros de vrachtwa gen omverwerptEen adembene mend schouwspel. DAMNIEUWS. Vrijdag 3 November a s. speelt het le tiental van de damclub Schiedam haar 3e thuiswedstrijd voor de com petitie der eerste klasse van de Rott. Dambond tegen CDR 2 wit Rotter dam. Beide tientallen bezetten resp. de 5e en 6e plaats van de ranglijst, zodat de winnaar zich bij de kop groep zal aansluiten. Deze belang rijke wedstrijd begint om 7.30 uur in de gezellige bovenzaal van café De Amstelbron, waar belangstellenden welkom zijn. Dinsdag 7 November gaat het eer ste tiental van de damclub Schiedam naar Vlaardingen om haar krachten te meten met het derde tiental van VDV. Gezien de behaalde resultaten van beide teams, moeten onze stad genoten met een grote overwinning huiswaarts keren. De wedstrijden tussen Schiedam en Vlaardingen wor den echter altijd in een merkwaardig spannende sfeer gespeeld, zodat een overwinning toch niet uitgesloten is, temeer daar de VDV-ers in eigen home spelen. De oplossing van het damprobleem no. 1 geplaatst in het nummer van 20 Oct. j.l. luidt: wit zwart 47—41 36x47 46—41 47x36 33—28 22x42 34—30 25x34 27—22 36x40 22X 4 16x27 4x 1 40—49 1X40 45x34 5044 verloren Welke winkeliers willen voor deze damprobleemrubriek af en toe een prijsje(s) beschikbaar stellen. Dit ver hoogt de animo en is als reclame doeltreffend. Voor medewerking wen de men zich gaarne tot de redactie van dit blad of bij D. Mast, Putters- hoeksestraat 10, Schiedam. Stadsallerhande De Vrije Middagen voor de Winkeliers zullen wel blijven voortbestaan! Hoe is 't ook al weer? Ja ja on danks het feit dat deze verordenin gen inzake de middagsluiting voor de winkeliers reeds dateren uit een his torische periode, toen wij nog spra ken van een Besluit „Bezettingsmaat regelen" weten toch nog vele Stadge noten schijnbaar niet dat op: Maan dagmiddag de beenhouwers, op Dins dagmiddag de Figaro's en de kruide niers, op Woensdagmiddag de groen teboeren en op Donderdagmiddag de boek- en papierverkopers gesloten zijn. Terwijl op Maandagmorgen de manufacturiers vrij-af hebben. Per 1 Dec van dit jaar vervallen deze maat regelen echter. Doch een enquête in gesteld door de Sehiedamse Midden standscentrale heeft uitgewezen, dat de Middenstand deze vrije middag niet wenst prijs te geven. En daarin heeft deze bevolkingsgroep gelijk. Fluister flitsen! De goochelaar. 't Was tegen sluitingstijd, dat de kerel bijschoof aan m'n tafeltje. Ik zat alleen, toen-d-ie vroeg: Is 't ge- perremeteerd, meheer? Wat moest ik antwoorden. Ik knikte dus maar van ja. De vent bleek een menselijke spraakwaterval. Wanhopig gewoon. Ten lange leste ontpopte hij zich als 'n goochelaar. Hij wilde me inwijden in de geheimen van Houdini's grote kunst, zoals ie zei. Hij zou me onthul len, hoe die vingervlugge lui op 't toneel een gulden uit d'r neus te voorschijn toverden. Hij zocht in z'n beurs, die leeg was, hij doorwoelde zijn vestzakjes, die ook niets oplever den. Hij had geen rooie duit. Jammer nou kan ik U de truc niet laten zien, zuchtte hij. Assu me effies één wil lene". Nu zijn die hard-zilveren, ouderwetse guldens tegenwoordig nogal zeldzaam. Toevallig het leek wel of mijn nieuwe tafelkenis helder ziende was bezat ik zo'n blank muntstuk. Ik gaf 't hem. En hij goochelde er lustig op los, terwijl hij de truc zo helder als koffiedik uit legde. „Nou U hep 'et gauw door; dat mot ik segge!" meesmuilde hij, ter wijl ie met een buiging het geldstuk in mijn hand legde. „Effe naar je- weet-wel smoesde de schooier nog en hij huppelde weg. Doch niet naar de deur waarop „Heren" stond ge schilderd, maar naar de uitgang. Ik keek met m'n suffe kop naar m'n ge opende hand, waarop een doodgewoon kwartje me uitlachte. Die heeft me tuk gehad, knorrelde ik. Taalgevoel: Klinkt olieboer beledigend? Er bestaan allerlei soorten boeren: Bouw-, vee- en groenteboeren, 't Was een klein, volbloedig mannetje met rood-opgelopen gelaat en vluchtige, driftige pasjes, dat de schuimende petroleum uit de tankwagen in zware, metalen Hectoliters bij de kool zwarte waterstoker naar binnen bracht. Zo olie Boer, begroette hem een wachtende reiziger in duimdrop en toverballen. Waarop de zwoegende Rockefeller-in-zakformaat in woede ontstekend z'n olie-emmer neersmeet. Meneerrrr, grauwde hij, U beledigt MIJ. Er ontstond een hevig dispuut. De water-en-vuurman fungeerde als Veiligheidsraad, die evenals in de Grote Politiek met wijs beleid de olie-agressor wist te kalmeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1950 | | pagina 4